89387
PlayStation3
  • DanielT
    #40976
    Az elhangzottakhoz 1080p témában látom már nem kell hozzátennem, elegen vannak akik helyesen/valósan látják a helyzetet. (persze ezt eddig is tudtam)
  • Jinchuu
    #40975
    Szerintem felesleges eröltetni ezt az 1080p-t a sony is itt rontotta el, amikor agyba főbe ezt a full HD dolgot hangoztatta és erre van kb. 3-4 játék ami tényleg meg is tudja csinálni. Ami az 1080-hoz kell plusz erőforrást azt fordítsák 2x részletesebb 720p grafikára.
    Btw a legjobban a mostani játékokban a hülye árnyékokat utálom, amik előtted kb. 2-3 méterrel lesznek nagy felbontásúak vagy mi...francért nem lehet ezt előtted 50 méterrel ahol nem veszed észre? :P
  • Foxhound1980
    #40974
    MGS4 2006 vs 2008 video
    Szerk: sokkal jobban fest, hogy levették ezt az erőltetett zöld tónust nem beszélve a jobb frameről. Szóval
  • baggins
    #40973
    Ez igaz, más kérdés, hogy személy szerint előbb vennék játékra kenyérpirítót, mint PC-t.
  • HAF Rigel
    #40972
    Mindenkinek igazat adok , nem lesz 1080p max 2-3 év mulva de elterjedni inkább a ps4ben fog , szerintem is . De annyira vágdossátok a számokat , mi értelme van?
    Hogy tetszik egy játék grafikálya , szerintem nagyon személyes dolog . Felesleges ezen vitatkozni. Ha nagyon pixeleket akarok nézni pc veszek és azon nézem , mert ott tényleg van 1600*1050 felbontás , + 16 AA stb stb. Mivel nincs korlátlan Hw ezért a programozók mindigy csalnak valamivel
  • sirpalee
    #40971


    Minden kedves tévelygőnek ez a generáció kevés a fullos 1080p-s megjelenítésben, és nem azért mert több pénz kellene rá, hanem fizikailag nem elég a hardver. Nem csak az xbox,360 a ps3 is.

    Van pár játék ami képes tényleges 1080p-re, de azok vagy psn-esen minigémek, vagy EA-s nba részek.

    Grafikai javulás tényleg lesz, mivel jobban megismerik a hadrvert, de akkora ugrás nem lesz mint hinnétek, ez teljesen más korszak mint a ps2-é. A 720p-ből 1080p-be közel 2.25-ös pixel és raster erő ugrás kéne, amit sehogy sem lehet kigazdálkodni a szinte maximumon futó hardvereken, erre az erő és a videómemória is kevés volt.

    PS2-n a felbontás állandó volt, nem akartak szabványt váltani közben.
  • sirpalee
    #40970
    Nem baj ha drága, a minőséget megfizetem, csak linkeket kérek :)
  • Foxhound1980
    #40969
    CW te menjél szépen és hegeszd inkább a Live Arcade játékaidat aztán majd jól megveszem és kritizálom! :D
  • Chris Lowe
    #40968
    Nem vettem, azért hoztam fel ezeket a store-os miniket mert szerintem jó példa arra, hogy ez elsősorban pénz és idő kérdése és nem hardver. GT5p meg nagyon közel van a fullhoz, legalábbis egy 720p-s játék után rögtön észreveszem a pixelbeli tuningot. Ergo nem biztos, hogy olyan kevés ez a hardver mint ahogy Dani állítja.

    Grafban idővel egyértelműen javulás lesz ezt már bizonyította a ps-ps2 is.
    Egy szó mint száz én azt gondolom idő, idő, pénz, pénz és jön a fullHD(kérdés van-e rá kereslet vagy elég a 720....erre viszont sejtem a választ)
  • Vers
    #40967
    azért gondolkodjatok már , az enginben 1 adatot kell átirni hogy 1080P-ben rendereljen
    de ettöl még nem lesz jobb semmi, ahhoz hogy a minöségi ugrás meglegyen 2-4-szer akkora texturák kellenek , de a ps3-ba nem férne bele
    plusz a grafikusi munkát is 2-szeresére növeli és igy a fejlesztési költség is 2-szeresére ugrik

    egyébként elárulom megoldhato a probléma, de csak ps3-on az xbox képtelen rá, viszont MINEK, mikor jo nektek a 600P is , majd hülye lesz a fejlesztö szopatni magát 15 éves pöcsök miatt :D

  • Chris Lowe
    #40966
    A legfontosabbat megint kihagytam!
    A probléma nem is ez hanem a hihetetlen sarkos fogalmazásod!
    (szerintem egyébként EmThor-nak is ez a problémája)
    Ez a 'én vagyok a próféta, megmondom a frankót' stilus nem túl elönyös.
    Mi az hogy "bazi kevés ez a generáció a fullHD-re" Honnan tudod? Te tervezted valamelyik gépet? Vagy csak tippelsz abból, hogy kevés a fullHD játék? Amúgy amiket a szoftverfejlesztők mondanak sem kell mindig elhinni, mert finoman szólva szeretik a saját oldalukról nézni a dolgokat és úgy nyilatkozni. Végülis könnyebb így megmagyarázni mint úgy, hogy sajna kevés volt a pénzünk a fullHD-hez.

    De említhetném régebbről más témában "az 1080i értelmetlen baromság, hülyegyerekek használják".
    Ha azt írnád, hogy hdready tévén inkább használd a 720p-t akkor én is kussban maradnék mert ez így valamennyire megfelel a valóságnak.
  • Istencsászár
    #40965
    Ebben a generációban 720p legyen AAval atom stabil Fpsel... de pár esetben ez SINCS MEG... namtudom ezek után minek kell valakinek full HD. Parasztvakítás és felesleges, mert nincs full HD, ezek a gépek ezt nembírják...

    WipeoutHD? ne viccelj...

    Ezmiez??
  • tarti19
    #40964
    Jön majda REsident Evil 5, Killzone 2, Far Cry 2 idővel , ha itt javulást látunk grafikai megvílósítások terén nyílvánvalóan van még a ps3-ba tartalék.
    AMúgy az hoyg 1080p vagy 720p teljesen mindegy mert nincs olyan játék amit összelehetne vetni ezen 2 kategóriában. Lásd PC 1 éve van dx10 lassan és még mindig nincsenek azok a különbségek amiket akkor behírdettek látványvilágra...
    Vegyük például a a szabványokat amiket nem lehet modosítani az fixen adott, de az hogy, milyen úton módon jutunk el odáig az már pénz pénz és pénz és még egy ksi pénz...
  • Foxhound1980
    #40963
    Egy flashjátékot vagy valami kis lövöldét azért ne vegyél egy kalap alá egy komplex játék engine-el felbontásügyileg. GT5 meg nem natív Full HD, sztem 5x le lett már írva. Példaként a Killzone2, a Sony legnagyobb projektje, 720p 30 fps. (még nincs tisztázva, hogy natív e) Resistence 2 szintén, valós felbontás itt sincs közölve, csak, hogy 720p lesz.
  • Chris Lowe
    #40962
    Öreg vagyok én már a fanboykodáshoz...
    Azért 22 éve csak nyomom az ipart!
    Igaz a commodore gépek után ps-re váltottam, de ha nem lett volna MGS, Crash, GT, HotShotGolf akkor felőlem lehet sony lesz*rom. Persze jól jött az üzletpolitika is pl. bedobták az adúászt a ps2-nél (DVDplayer) és most is a (Blu-ray player)Kipróbáltam az N64-et is de nekem gyerekes volt a sima Box meg nagyon "amerikai" volt nekem a rohadt sok FPS-el.

    Igazából nem is értem mire írod ezt a fanboyizmust. Itt arról van szó, hogy a GT5p tud egy szintet, hogy az most fullos 1080p vagy valamivel alatta van végülis mindegy, mert a többi játék nem igazán hozza ezt a szintet. Te is írtad, hogy sok pénz és mégtöbb idő ami miatt a GT ott tart ahol. Én ebböl azt veszem le, hogy nem a hardver a kevés -pedig Te ezt írod- hanem az idő, pénz, meg végülis az emberek többségének nem is fontos ez a fullHD. (jó példa a GTAIV fullSD-je melletti eladások)
    Mellesleg fullHD-n játszok és nekem rohadtul kijön a GT5 GTA közötti képminőség!

    Igazából nem is várom a magyarázatot az "ez a generáció rohadt kevés a fullHD-re" mondatodra, mert elég válasznak annyi, hogy GT5p vagy akár a WipeoutHD de ezzel még várjunk mert egyenlőre nincs a piacon. A networkön pl. jóval több az 1080p-s játék mint a 720-as, igaz ezek mini játékok de mégis az én véleményemet támasszák alá miszerint idő és pénz kérdése az 1080p.
  • baggins
    #40961
    Mi lenne? Ugyanaz a vita, ami a topik nyitása óta folyik. Értelme nulla, hasznos hsz-ek száma nulla. Fika-nation.
  • JohnnySmith
    #40960
    Amiket láttam azok drágák de biztos jók ;)))
  • JohnnySmith
    #40959
    Ne mártíromkodj már..... ki akar neked warnt adni?(úgy érzed rászolgáltál?) Nem is tudnék..
  • sirpalee
    #40958
    ha On topik, akkor amit már egyszer kérdeztem ajánljatok valami jó kis headsetet ps3-hoz :) . Kényelmes, jóminőségű hang és persze vezetéknélküli legyen.
  • EmThor
    #40957
    [i]király vagy, jöhet a warn-om, bocsánat mindenkitől, mostantól ON topik!
  • OliApa
    #40956
    Na. Górékám! Hát meggyüttünk? Közbe' majdnem kinyírták DanieltT-t jól, meg egyebek. Meg a PSN-en sem vagy fent soha!
  • OliApa
    #40955
    De bizony, kedves Barátaim! A Civilization PS3 demójának menüjében Brahms: Magyar táncok n. 5. (Szép Magyar tánc) című gyönyörű dallamai szólnak! Remélem a végleges verzióban is így lesz! E csodás dallamot hallgattam 2006. szilveszterén ausztráliai magyarok között, senki sem tudta könnyek nélkül végighallgatni...

    Szívből ajánlom mindenkinek

    és érdemes meghallgatni magyar cigányok által előadva is, micsoda lendület!

    Tessék!
  • JohnnySmith
    #40954
    1-2 hete csak felületesen bele-bele olvasgattam a topikba..... (sajna munka meg pihi)
    És most hogy picit jobban belolvastam.... mi a pékf***a van itt?
    Embörök hát jó ez így?
  • HUNMarcus
    #40953
    3 unlock van, azt választasz amit akarsz
  • Jimanszky
    #40952
    EmThor-t nem adjuk:)!!
  • gazgoblin
    #40951
    mostmar tenyleg abba kene hagyni az offolast meg a flamelest mert lassan teged utalnak ki innen (no offense)
  • EmThor
    #40949
    ha egyik oldalról szó van, teremtsünk egyensúlyt, boxot, box topikban nem fikázok. annyit meg elhiszek róla h sokat melózott a jatekaim.hu-val és tudom hogy alaptalan volt a vádaskodásom, de csak kiugrott az a nyúl a bokorból :)

    warn-t itt is megérdemelném a minősíthetetlen hangnemem miatt + gyerekesség meg ilyesmi, 100% elismerem. de kiállok a rendes topikmenetért és azért a fanboyizmusért (vivát izmusok) amit egy ps3 topikban megengedhet magának az ember a megfelelő korlátok között!
  • tarti19
    #40948
    szerintem nema felbontás a kérdés hanem a részletesseég, ami igencsak kiütközik egy általános user szemével
  • Istencsászár
    #40947
    BF BC egy kupac trágya... kicsit turbozott BF2 semmi több... tiszta NFS lesz ez a BFs zéria, minimális fejlődés.
  • sirpalee
    #40946
    Most nem a flame és offtopic generálásról van szó, nagyon is helyes volt hogy segített projector ügyben, és oké hogy flémeltünk róla hogy kis postásfiú.

    De ez gerinctelenség, és a lehető legnagyobb aljasság. Azért letörölni valakit mert vitatkozik velem, egy tök másik oldalon. Most erre válaszolj, szerinted ez jogos és helyes lépés volt? Amennyiben nem sérti meg az ottani szabályzatot, az előbb említett jelzőkre utal a lépése.
  • Istencsászár
    #40945
    Aki nem akarja ne olvassa amit ír... hülyeségeket nem beszél, van mind két konzolja, mindennel játszott mindent látott amikor csak akar... ő véleményére lehet adni, és be is tudja azokat bizonyítani... van akiknek ez nem tetszik, mert ugy ragaszkodnak a szívük választotta gépükhöz h ez már sokk.. pedug ezek csak hulladékok, eszközök, annyit nemér hogy ezen valaki felbassza magát:) el kell fpgadni a hibákkat meg a jobb tulajdonásokat mind a két oldalról, és erről KELL beszélni... miért ne lehetne?
  • Alien!
    #40944
    persze...nincs evvel gond...de akkor mit is lehetne melléállítani?!?!? BF:BC? közelében sincs....Talán a KZ2 az egyetlen ami fölé tud nőni a közeljövőben... Sokan mégcsak hasonló mo-cap-t sem képesek összehozni(gyanítom a resi2-ben is ez lesz a baj...)...pályatervezésről,kezelhetőségről,balance-ról ne is beszéljünk....
  • Papesz
    #40943
    Nem tisztem védeni, majd megteszi ő maga, ha úgy érzi. Viszont továbbra is az a véleményem, hogy a flame-et és az off-topic-ot nem ő generálja.
  • Papesz
    #40942
    amúgy meg mi a baj azzal, ha ps3 specifikus topikban ps3-ról lenne szó, nem egyesek feltűnési viszketegéségéről, meg fikázásról?

    Semmi. Arról van szó most is.

    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1040798867&no=40876]#40876:[/URL]
    beszélj az xboxos GRID fagyásokról, önpauzálásokról, esetleg a Ninja Gaiden 2 585p-s felbontásáról

    Akkor most mégse a PS3-ról legyen szó?
  • Istencsászár
    #40941
    Engem:), nem kell tőle hanyatt esni... semmi forradalmi nincs benne. Ezt az engingét ezeknek a nextgen gépeknek ugy kell(ene) vinniük 200 fps hogy az nemigaz... sokan jönnek hogy Cod4 igy meg ugy... francokat, csak jól van felépítve, teknóban zéró, elavult.
  • Alien!
    #40940
    de gyébként ki a f*szt érdekel,hogy technikailag milyen,ha az összhatás kiváló?!?!?!?
  • Jimanszky
    #40939
    meg rengeteg pénz a sok munka mellé
  • Gascoigne
    #40938
    Ez így van. :) De még így is szebben mutat egy két játék, persze van kivétel, lásd GTA, ami így jobban szaggat.
  • sirpalee
    #40937
    Hát könyörgök ez szánalmas. Röhejes vagy, erre már nincs mentséged.

    Papesz, te meg ilyen embereket védsz?
  • Istencsászár
    #40936
    COD 4 azért néz ki jól, mert sok munka van a pályakészítők kezeiben. 5letes, szúfolt, millio object, látványos változatos elrendezés... amugy technikailag egy 0a a gém, olyan elmosodás effektek és egyéb kamu dolgok vannak benne hogy max bottal piszkálnám meg:), hameg közelebről szemügyre veszel bármit is akkor jön a meglepi:), nem szabad megállni benne, az a lényeg és akkor amit nem látsz ez nem fáj:)