64011
Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • Mayorpapa
    #63891
    Nem egészen ide, de valaki tudja, hogy melyiket érdemesebb megvenni PC játékokhoz: EA Access vagy Origin Access? Előbbi 990/hó, másik kb. 1400/hó. (3.99 euró). Az EA Access-el sz.gépen is tudnék letölteni játékokat, vagy csak konzolon?
    Utoljára szerkesztette: Mayorpapa, 2020.06.12. 14:24:06
  • RAMyMamy
    #63890
    na megoldottam, eszközkezelőben valamiért az egyéb eszközöknél volt egy halványszürke kérdőjellel, szerintem az életben nem láttam volna meg, ha nem guglizok utána... ott kiválasztottam a vga eszközt és illesztőprogram frissítése... így már jó a felső slotban is. pedig pár hete még ment és ismét semmit nem állítottam át vagy töröltem le... rendesen amd drivert nem engedett neki felrakni... kötsög winfos
  • RAMyMamy
    #63889
    hali

    odaadtam egy ismerősnek az rx 470 vga-mat, nálam tökéletesen működött előtte, most viszont csak az alsó pci-e x8 foglalatban működik, a felső x16-ban a windows nem ismeri fel, eszközkezelőben nem jelenik meg, de képet ad... valami olyasmit magyarázott az ismi, hogy kiégett az alaplapi hálókártyája tőle, mert nem is ment volna bele amúgy dual slotos kártya, nem volt hely neki, csak akkor nem értem, hogy minek erőszakolta bele... lehet zárlatot kapott a vga? külsőleg semmi nem látszik rajta... meghogy talán artifactolt nála, de nem is értettem, hogy miről beszél... szóval a lényeg, hogy nálam most nem teljesen jó, de a lassabb foglalatban műxik. mit tudok vele csinálni? alkohollal megtakarítottam a csatiját, az alaplapomon is kifújtam, de az én rx 580-am meg megy rendesen. valakinek valami tipp?
    Utoljára szerkesztette: RAMyMamy, 2020.01.11. 18:44:43
  • gergely1991
    #63888
    Ha sürgősen bebootolsz egy linux live-ot és elindítasz egy testdisk-et akkor még visszakaphatod a M$ által elcseszett fájljaid. :D
  • LeWyTy
    #63887
    Sziasztok. Előbb gondoltam megkérdezem itt mielőtt írok egy lényegretörő k*r*aanyázást a microsoft supportnak.

    Újraraktam a gépemet. Mindent szépen elmentettem és minden jól meg is oldódott.
    Miután újraraktam mindent visszamásoltam a cuccaimat a mappákba a könyű elérés érdekében.
    Aztán idegesített hogy szarakodik a windows a rohadt cloudja. (SENKISEKÉRTE) kikapcsoltam. Igen. Azt mondja még nem fejezőpdött be a szinkronizálás. oké nem is kell.
    Erre a jópofa kitörölt mindent a szinkronizálandó mappáimból a gépen!! MIÉRT? MIÉÉÉÉÉÉÉÉRT? Kit kell kibelezni? Ott volt a munkám. HOL VAN?
    Vissza tudom hozni?
    (Eredeti windows!)
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2020.01.04. 21:18:52
  • TomStorm
    #63886
    Üdv.
    Laptopon sehogy nem tudom elsődlegesként hozni a Radeon Vga-t.Pedig benne van.Az intellel működik csak.
    Nem igazán tudok rájönni hogy kell.Win10
  • Krisztiam #63885
    Jaa bocs, de köszi
  • mulli1986
    #63884
    Reseteld :D (Lásod előző 20 HSZ beszélgetés témája :) )
  • Krisztiam #63883
    Sziasztok ez lenne a problémám a Forza Horizon 4-el, valami ötlet?
  • RAMyMamy
    #63882
    az a vicc az egeszben, hogy nem allitottam el rajta az egvilagon semmit, sose huzgaltam :S max a ventilatorhoz allitottam be egyeni gorbet. mar sose tudjuk meg, hogy mi lett a baja... de nem baj, csak mukodjon :D
    most hetvegen akartam egy haveromhoz elvinni amugy megnezni, csak maceras, mert messzebb lakik, de valszeg kiderult volna ugy is, hogy nala meg jo...
  • mulli1986
    #63881
    Nem videókártyával, hanem CNC gépekkel jártunk már úgy rengetegszer, hogy random hibázik a gép. Program rendben, szoftver rendben, alkatrészek, hardveres hiba nincs. Reset és megszűnik a hiba. Nagyon sok mérnöki órája vna már benne villamos mérnöknek, plc-nek stb. Ötletünk sincs miért csinálják ezt a gépek, de az biztos, a reset sokat segít mindíg... Ezek szerint itt is
  • RAMyMamy
    #63880
    komolyan mondom, hogy menten tökönszúrom magam...

    felraktam az rx 470-es kártyához az msi afterburnert, hogy tudjam szabályozni a ventijét, mert kicsit hangos

    ezt a retek laptopszalont semmilyen formában sem lehet elérni, de csak nem hagyott nyugodni a dolog, az 580-asat szétszedtem, kitakarítottam, újrapasztáztam, próbáltam rajta biost frissíteni, de csak 1 számmal régebbit találtam. azzal se volt jó, így visszatettem a gyárit. nézem a játékot, hogy most már nem csak konfetti mód van, hanem még grafikai/textúrahibák is, na gondoltam egyet, hogy akkor húzgáljuk afterburnerben a csúszkákat, egye fene... erre mégrosszabb lett, na mondom megnyomom a RESET gombot rajta ésssss....... tádámm, egyik pillanatról a másikra megjavult a kártya??????? EZ MI?

    payday 2-ztem 5 percet, utána elindítottam a furmarkot rá, 3/4 órát ment, megint restart, semmi baja nincs...
    egy hajszálon múlt, hogy majdnem vettem újat... szóval igazatok volt, valami szoftveres gebasz lehetett, de hogy mi?! aztán pár nap múlva lehet megint jövök...
    Utoljára szerkesztette: RAMyMamy, 2019.11.19. 17:09:32
  • RAMyMamy
    #63879
    pedig szerintem erthetoen fogalmaztam meg mindent, de akkor csapo 2... a ceg neve laptopszalon, ahonnan van a videokartya... nyilvan, ha oda szol a szamla, akkor foglalkozniuk kell pc alkatreszek eladasaval is. ez konkretan a pecsi ulzetukbol valo, sosem jartam meg a kozeleben sem pecsnek.
    egy eve vettem hasznatlan a kartyat netrol, eddig semmi baja nem volt. jo aron adta a srac, az allapota is megfelelo volt szamomra, meg voltam vele elegedve, a dolog ott bukott el, hogy nem neztem meg, amikor megjott a cucc, hogy van-e garancialevel... mert nincs, es most elromlott a videokartya, es nem tudom garanciaztatni, hiaba garis meg 1 evig, es megjavittatni sem lehet
  • mulli1986
    #63878
    Laptop szalon, videókárty és alkatrész? Nekem ez így nem áll össze. Videókártyát vettél laptophoz?
    Mondjuk szerintem nincs gáz a használt cuccok vásárlásával, ha legalább személyesen meglátogattad a vásárlás alkalmával a delikvenst. Ha nem nyitott ilyen opcióra, én se veszek semmit, mert hova menjek, ha ő nem akarja majd hogy elérjem? Így legalább rá tudom rúgni az ajtót, ha van valami. Mondjuk ilyen jellegű problémám még nem volt.
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2019.11.14. 14:21:03
  • RAMyMamy
    #63877
    na, a reball kilőve, rákérdeztem és azt mondták, hogy ezt a típust nem lehet megcsinálni

    írtam levelet az eladó srácnak, a laptopszalonnak meg e-mailt, próbálom őket telefonon is zaklatni, de előbbire nem válaszolnak, utóbbin meg elérhetetlenek... ez így nagyon szopacs, asszem utoljára vettem használtan alkatrészt...
    Utoljára szerkesztette: RAMyMamy, 2019.11.13. 18:25:07
  • RAMyMamy
    #63876
    megvettem a használt rx 470 4gb-osat közben, ez teljesen jól működik. ha szoftveres/driveres hiba van, akkor ennek is ilyen sz@rnak kéne lennie, nem?

    lehet kövi hétvégén csinálok egy újratelepítést, ha lesz hozzá lelkierőm
  • Szabi #63875
    konfetti mód :D

    én kipróbálnék azért egy friss windows-t, ha van régi vinyó ami gyalulható, akkor a többit húzd le és hajrá :)
  • RAMyMamy
    #63874
    csökkentett módban sincs semmi baja

    csináltam egy videót játék közben, nemtom, látszik-e rajta valami
    Utoljára szerkesztette: RAMyMamy, 2019.11.10. 09:25:33
  • Calver
    #63873
    lehet, hogy Hiren's boot-al alap 2D órajelen megy, míg windows alatt 3D gyorsítás aktív, magasabb órajel, magasabb feszültség, és csak így szarja össze magát a kártya, bár hirtelen tippem sincs AMD-nek milyen szoftvere van, amivel tudod csekkolni.

    windows alatt csökkentett módban is ezt csinálja?
  • RAMyMamy
    #63872
    megnéztem, hiren's boottal semmi baja nincs... visszalépve a rendes windowsomba meg ugyanúgy anomáliázik
    Utoljára szerkesztette: RAMyMamy, 2019.11.09. 19:02:03
  • RAMyMamy
    #63871
    egyébként most így eszembe jutott, hogy pár hete csak a firefox magában is produkált hasonló grafikai hibákat, és kikapcsoltam vmi hardveres gyorsítást és utána megjavult
  • RAMyMamy
    #63870
    ja, ezt ki akartam próbálni, csak már nem volt lelkierőm hozzá, meg ki is kaptam a gépből a karit... holnap visszarakom és megnézem, köszi a tippet!
  • Szabi #63869
    én azért mindenképp kipróbálnék egy virtuális oprendszert hogy ott mi újság, pl. a hirens win10ese, számtalan hardveresnek vélt hibáról derült ki pár pillanat alatt hogy csak szoftveres :D
  • RAMyMamy
    #63868
    írtam neki ott, csak az a gáz, hogy 4 hónapja be se lépett :D

    lehet beruházok erre a kis karira most akkor, aztán majd lesz valahogy...

    köszi a segítséget!
  • Calver
    #63867


    viszont ha hardveraprón vetted, valószínűleg vissza tudod nézni privát üzenetek között az üzenetváltást, illetve lehet, hogy a bolt úgy is fog vele foglalkozni, hogy nincs adásvételi.

    használt kártya ideiglenesen amúgy nem rossz biznisz, azt tovább tudod úgy passzolni, hogy kb semmit nem buksz rajta.
  • Synchronous
    #63866
    Üdv!

    Freesync-es monitorom van, freesync-et támogató vga-val. Az AMD paneljén legyen bekapcsolva a freesync, vagy a monitor setupjában? Mert ha mindkét helyen bekapcsolom, akkor random időközönként pár másodperces black screen-eket kapok. Ha egyik helyen ki van kapcsolva, nincs black screen egyáltalán. Amúgy ez miért van? Mi nem kóser?
  • RAMyMamy
    #63865
    hát nem igazán van meg, megpróbálok neki küldeni egy levelet postán, a számlán lévő elérhetősége alapján...

    ha nem tudom gariztatni, nem tudom, hogy mi legyen a sorsa... megéri-e javíttatni, ha max egy évig bírná megint, illetve a javíttatás/gariztatás közben nem szeretnék így télvíz idejére integrált vga-val maradni. 28-ért tudnék venni használtan helyben egy RX 470 4GB-os kártyát ideiglenesen, vagy vegyek inkább egy RX 580-ast újat, ezt a rosszat meg max alkatrésznek elpasszolom...? pénzem éppen van rá most, de igazából nagyobbra talán nincs szükségem, úgy 70-80e körül áldoznék rá max. erre mit mondasz?
  • Calver
    #63864
    ha megvan a kontakt még az illetővel, akitől vetted, akkor próbálj meg szerezni tőle egy adásvételit, mert különben nem biztos, hogy fognak garanciával foglalkozni. kondikról még annyit, hogy ki tudnak "lyukadni" lefelé is, amit az életben nem vesz észre szabad szemmel az ember (és elég undorító a végeredmény).
  • RAMyMamy
    #63863
    szerencsére szétszedés nélkül is belelátni a kártyába, púpos kondi nincs rajta, és megnéztem a hőfokokat, túl sem melegszik
  • RAMyMamy
    #63862
    hát én nemtom, de ez a windows tuti nem normális... tegnap este lefrissítettem, az amd drivert szintén, most nézem, hogy felrakta nekem a sapphire trixxet, mikor asus kártyám van... ja, meg első körben persze a DDU-val letöröltem a drivereket, anélkül tök jól működött 800x600-ban :D

    én sem memóriahibára gyanakszom, mert láttam már olyat párszor az őrségi gépeimnél, olyankor összevissza csíkozott a kép már gép induláskor is. ez meg csak windowsban jön elő.

    asus rx 580 8gb dual a kártya. 1 éve vettem pár hónaposan használtan hardveraprón, eddig semmi baja nem volt. még ha bányásztak is vele, nálam elég rendesen el kellett, hogy múljon szegény ptsd-je, mert alig van bekapcsolva az egész gép, meló miatt szinte csak hétvégén ülök elé, és akkor sem mindig játszom. tehát nincs széthajtva, húzva se volt soha, így nem értem, hogy álltó helyében hogy a p...ba romlik el... elvileg 2021-ig garis a laptopszalonnál, de csak egy számla másolatot kaptam róla, mert 5 másik kártyával együtt vette a srác... nem tudom, hogy hogy működik ott a gariztatás, meg egyáltalán most mi van, de majd utánajárok. ha nem tudom megoldani, akkor talán reball...


    @#63861 köszi, megpróbálkozok ezzel a linuxos dologgal
    Utoljára szerkesztette: RAMyMamy, 2019.11.09. 07:54:15
  • gergely1991
    #63861
    Amíg nem történik a oprendszer betöltése(ezen belül a driver komponensek betöltése) addig gondolom a videókártyád nem add hibát, így gyanakszom driverre is.Ez lehet valami update során becsúszó dolog,mint köztudott a manapság a windows10 frissítésileg nem áll a maga lábán.Érdemes egy linux live-al is elindítani a rendszert,ha ott is ez látszódik akkor valóban megkezdődött a videókártyád számára a visszaszámlálás a biztos haláláig.
  • Calver
    #63860
    nem feltétlenül, ha memóriahiba lenne, már windows előtt is látszana. lehet csak egy kondi megdöglött, vagy szimplán túlmelegszik a kártyád, de valószínűleg legrosszabb esetben is egy reball helyrerakja, hardveraprón szoktak hirdetni - mondjuk azzal számolj, hogy azután még fél év - egy év, amíg működőképes, aztán ismét könnyes búcsút mond a világnak.

    milyen kártyáról beszélünk?
  • RAMyMamy
    #63859
    hali

    3-4 napja nem használtam a gépem, az előbb bekapcsoltam és ez fogadott...



    videókártya kuka?

    gépindulásnál, biosban semmi hiba nincs, csak ahogy belép a windowsba
    Utoljára szerkesztette: RAMyMamy, 2019.11.08. 21:55:48
  • mulli1986
    #63858
    Na, ezt azt hiszem körberágtuk :D
  • Calver
    #63857
    ebben igazad van, sőt, működés közben windows/böngésző/n+1000 program is ír rendszermeghajtóra ideiglenes fájlokat. mindenképpen a 3-as megoldás a nyerő, ha valami rendszermeghajtóról került véletlenül törlésre, érdemes azonnal kikapcsolni a gépet és átrohanni legközelebbi ismerőshöz adatmentés céljából - de sajnos bőven el tudok képzelni olyan esetet, ahol ez nem kivitelezhető.
  • mulli1986
    #63856
    De az 1-es verzió esetén már azzal rizikózol a felülírással, hogy telepíted a progit a másik meghajtóra, mert közben az ideiglenes file-ok mind íródnak a rendszer meghajtóra, amin az asztal tartalma is van alap esetben. Ergó nekem a 3. megoldás tűnik kivitelezhetőnek.
  • Calver
    #63855
    hát, attól függ hogy van beállítva - nálam asztal, dokumentumok és társai helye és elérési útvonala windows telepítést követően azonnal átkerül a merevlemezre, míg az oprendszer "többi része" SSD-ről fut. alapvetően viszont igen, rendszermeghajtón van az asztal mappája is, ilyenkor három opció van:
    1) adatmentő programot másik meghajtóra telepíted. nem túl elegáns, nem túl biztonságos, de ha csak ezzel tudsz operálni...
    2) ha rendszeresen lerohanod Rómát és akkora kibaszott barbár vagy, hogy nincs legalább két partíciód, akkor nagyon hangosan imádkozol miközben felpakolod a megfelelő szoftvert és halkan összerezzensz minden írási műveletnél. nem túl jó ötlet.
    2) kikapod a lemezt, ahonnan a fájl leirtásra került és másik gépben próbálod meg az adatmentést - ha a fájl előtte nem került felülírásra, már várhatóan nem is fog és visszanyered amit szeretnél.
  • mulli1986
    #63854
    A desktopot, nem a rendszer használja? Ergó amint elkezded feltenni a progit, azonnal írod azt a meghajtót, plusz ideiglenes file-ok, miket a windows használ, stb.
  • gergely1991
    #63853
    Mobilos fájlkezelőből elérhetőek ezek a dolgok?
  • gergely1991
    #63852
    Vagy az előbb említett dologgal vagy a testdisk-el.Bár jobb ha inkább egy linux live-ot indítasz mert a windows szeret "szemetelni".
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2019.11.01. 13:24:34