14417
  • undY1ng #14254
    Üdv!
    Egy olyan problémát írnék le amivel még nem igazán találkoztam.
    2 monitort használok, a fő egy 144 Hz-s benq zowie DP porton keresztül, a másik pedig egy 60 Hz-s Samsung Syncmaster SA350 HDMI-n keresztül.

    Egyik napról a másikra a 60 hz-s samsung monitor nem kapcsolt be és csak készenléti állapotban marad. A képernyőbeállításokon belül pedig nem is észleli ezt a monitort, viszont DVI-vel látja, de ugyanúgy nem kapcsol be.

    Már több HDMI kábellel is ki lett próbálva, viszont van egy hosszabb 15 m-es ami a tévéhez van és azzal MŰKÖDIK a TV (de ez csak akkorvan bedugva ha filmezés van)!
    Ezért fura számomra ez az egész. Olyan mintha a videókártyám HDMI kimenete le lenne tiltva monitorokra (pedig nem csináltam semmit).
    Annyi, hogy volt egy vindóz frissítés és azután már nem kapcsolt be a monitor. Hiába csináltam rendszervisszaállítást, szerintem itt más lesz a ludas.

    Annyit próbáltam még ki, hogy csak a régi monitor volt bedugva HDMI-vel és akkor működött, de amint windowsba ér, kikapcsol.

    Videókártya: Gainward Geforce GTX 1660.
    Ha lenne valakinek ötlete, ne tartas magában! :)
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2020.01.11. 12:55:37
  • xido
    #14253
    Sziasztok...eme tipusra és az árára kérnék véleményeket...Tudom,vannak paraméterei,amik mára elavultak és kihasználatlanok...vagy legalábbis egy mindenképpen...:)
    asus vg248qe
    Utoljára szerkesztette: xido, 2020.01.10. 20:52:55
  • Mofarguru
    #14252
    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni tőletek abban, hogy egy Predator Helios 300-as laptophoz (ebben még gtx 1060-van) nagyon "elrugaszkodott" választás lenne egy ACER PREDATOR XB271HUBMIPRZ monitor? Persze a jövő nem ez a laptop lenne, hanem majd idővel egy normális asztali PC. Meg tudna birkózni ez a laptop ezzel a monitorral?

    Thx!
  • buch
    #14251
    Köszi, megnézem. Egyébként nem. Jó lenne megúszni 250000 alatt. Full hd 30" körül nézelődtem ilyesmi férne a keretbe. Vagy kicsit nagyobb. Ezzel a mérettel még azt hiszem nem fog menni. Ezért szeretném tudni.
  • Calver
    #14250
    ívelt monitorokban gondolkozol? ha igen, egy gyors átfutás alapján ez a cikk lehet, hogy jó kiindulópont lenne.
  • buch
    #14249
    Sziasztok.
    Valakinek van ötlete, hogy egy cockpithez mekkora a legkisebb monitor amivel el lehet érni a 180 fok körüli "látószöget"? Ha három monitor van. Persze a középső monitort a lehető legközelebb rakva ami olyan 60-70 cm szemtől mérve. Kalkulátort nem találtam.
  • Neocortex
    #14248
  • Maala
    #14247
    Azért az árért elfogadható. "Faszának" semmiképpen sem mondanám, de ha ennyi van rá, akkor nem válogat az ember.
  • Neocortex
    #14246
    Köszi, kicsit ódzkodom a használttól, nézegettem teszteket büdzsé graphic design monitorokról és ajánlják ezt. 129% sRGB, drágább ugyan mint amiket eddig néztem de még beleférne. Szerintetek ez fasza lenne photoshoppolgatni?
  • Calver
    #14245
    hasonló árban nézz szét használt monitorok között hardveraprón. kicsit magasabb árkategória, de ez biztosan jó.
  • Neocortex
    #14244
    Akkor ez?
  • Maala
    #14243
    Szerintem ugyanugy TN, mint a laptopja, szoval semmi valtozas nem lenne.
  • Neocortex
    #14242
    Szerintetek ez megéri amatőr grafikai munkához? Vagy ennél van jobb hasonló árban? Munkatársnak keresem, a laptop szar képernyőjéhez képest ez előrelépés lenne :P
  • Palinko
    #14241
    Meg visszajön a jó öreg screen saver na de akkor is :D
  • sanya200
    #14240
    Ki lehet küszöbölni pl automatikus elrejtés.. Stb
  • Palinko
    #14239
    Szerintem monitornak eleve nem jó a technológia, mert a start menü stb, beéghet.
  • sanya200
    #14238
    Sikerült kicseréltetnem egy Samsung C34J791WTU-ra. Ebben már nincs az a hiba mint az lg-be.
    De várom már mikor lesznek végre oled paneles monitorok, tv-k meg még drágák. Legolcsóbb is 4-5 kiló.
  • broman191
    #14237
    Valszeg a leginkább hitvita lenne... :))
  • Perbal
    #14236
    Ha egy árban lenne az alienware és az acer?
  • Perbal
    #14235
    Köszönöm!
  • broman191
    #14234
    Ha 262-ért van az Alzán Alienware, akkor a minimum 330 ezres Acer Predator legfeljebb 2. lehet. Egyébként kevés különbséget látni köztük a meghatározó adatoknál... Az AOC kb. 20 ezerre van az Alienware-től, így felejtős, a BenQ pedig a legolcsóbbként elég vonzó, de FreeSync és nem G-Sync mint a többi. A hivatalos G-Sync kompatibilis FreeSync monitor listában sincs benne, user tapasztalatok szerint jó okkal.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.11.27. 22:54:42
  • Perbal
    #14233
    Sziasztok!

    Adott ez a 4 monitor:

    Alienware AW3418DW
    AOC AGON AG352UCG6
    Acer Predator X34P
    BenQ EX3501R

    Valaki mondana egy sorrendet, gondolom, az Alienware a legjobb!
    Illetve van olyan amelyiket nem ajánlanátok megvételre?
  • broman191
    #14232
    Remélem mára már megoldódott a gond...de ha gariztatni kell akkor kizárt hogy ne tudjanak másikat szerezni, nem kifutott széria, vagy másfél tucat magyar bolt árulja most is...emlegetni kell nekik a fogyasztóvédelmet ha nagyon lustálkodnának, esetleg felvenni a kapcsolatot közvetlenül a magyar márkaképviselettel, bizonyos boltoknak büdös tud lenni a gariztatás.

    #14226: Bárcsak a mainstream OLED-nél tartanánk... :))
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.11.27. 20:02:28
  • Maala
    #14231
    Miért, a hitelt arra vetted fel, hogy hibás terméket adjanak el neked? Ezt csalásnak szokták hívni.
  • sanya200
    #14230
    Az a baj hogy, mivel hitelre lett véve nem tudok elállni a megvételtől max levásárolhatom. Csak épp itt nincs mire kb választék szinte 0.legalábbis ami 21:9-es monitor. Tv nem kell pláne 140-ért.Meg az már van, másra meg nincs szükségem.De még a sima full HD monitorból sincs választék. Max azt tehetem ha jön csere készülék eladom.
  • sanya200
    #14229
    Ma voltam bent, vicc az egész, kicserélik de más típusra nem igazán lehet mert nem tudnak 2-ről számlát adni pff nem lehet sztornozni? A másik amit néztem nincs m@r mert elvitték? Komolyan 1-1 darabot tartanak készleten b+?Ezt a héten vettem, fentvolt az oldalon meg is rendeltem, mire, mentem érte 3 nap múlva már nem volt az oldalon
  • Calver
    #14228
    hát, ami a képeden van... az brutális. csak hogy értsd, ebből a reviewból kiragadva egy képet, így néz ki egy DELL U2717H egy sötét szobában lefotózva.

    a helyedben ezt édesen visszavinném pár keresetlen szó társaságában, itt írják mi a menete, "Nem tetszik a termék, amit rendeltem, mit tegyek?" menüpont alatt.
  • sanya200
    #14227
    világosban is látszott hogy bevilágít a sarok a képbe,mintha lámpával világítanák oda.Persze nem annyira látszik mint mikor lefotózom,de eléggé zavaró meg szerintem nem így kéne kinéznie.Mikor hoztam még világos volt délután és akkor is igen erősen látszott.A régi is ilyen de az játék alatt nem igen vehető észre,magát a képet nem rontja mert nem olyan erős a bevilágítása de az újnak meg igen.Világos képnél is látszott.Nem csak sötétnél.
  • Maala
    #14226
    Bezzeg az OLED. Ahhh, köszi, hogy eszembe juttattad, most megint törölhetem meg a nadrágomat. :-@
  • broman191
    #14225
    Lehet hogy nem teljesen egészséges a monitor, viszont ami biztosan nem egészséges az a szemnek a koromsötétben monitort nézni. Mondd hogy csak a maximális szemléltetés miatt csináltad úgy a képeket... :) A tapasztalataim szerint világosabb környezetben akár már fel sem tűnik a koromsötétben még szemet kiszúró bevilágítás. Sötétben nézve sok monitor elvérzik a fekete megjelenítésével...
  • sanya200
    #14224
    Teljesen feketének kéne lennie olyankor? Most nézem a régi is ugyanez :D pedig az 4 éves már
    29 um57p,de nem tűnt fel játék alatt se nagyon,de most hogy a másiknál jobban feltűnő volt már látom ezen is :( De ezen nem is volt annyira zavaró a képet nem nagyon befolyásolta vagy nem vettem észre de az újon meg szinte kiszúrja a szemem még világos részeken is.Mintha a képre lámpával világítanák rá .
  • sanya200
    #14223
    Ilyen mikor be van csak kapcsolva de ugye csak a monitor :( elvileg ilyenkor feketének kell lennie mert nem kap jelet. PC ki volt kapcsolva épp. Persze a teló erősít a képen, nem ennyire világos de látszik hogy hol szűrödik be a fény.
    kep
    Ja igen akciósan volt 140 most, de 160-170 alatt nem kapni szinte sehol.
    A samsung C34J791WTU 34" QLED-ről mi a véleményetek, az többe kerül de nem érdekel már. 220 most ugyanitt. Van Qledes tv-m azt imádom gyönyörű színei vannak.
    Nem tudom ez a pénz visszafizetés.. Stb hogy müködik mert hitelkártyára vettem.És ha le is cserélhetem kicsúszok a keretből. Választék meg itt nincs..
  • Calver
    #14222
    próbáld meg teljesen fekete képernyővel lefotózni (pl ezt használva), de így telós képek alapján ez kb elfogadhatatlan mértékű bevilágításnak tűnik, én a helyedben visszakérném a pénzemet, mert mégiscsak egy bő havi bérminimumba kerülő termékről beszélünk...
  • sanya200
    #14221
    Euronicstól rendeltem ,amúgy eléggé zavaró mert játéknál is beszűrődik a fény nem kicsit.Nem biztos hogy ilyet kérek mégegyet,de ahol vettem szinte nincs is választék,ezt hétfőn rendeltem meg,de ma már nem volt elérhető a bolt netes oldalán.Gondoltam rá hogy kicseréltessem esetleg egy samsung C34J791WTU 34" QLED-re.Van egy Qled-es tv-m már szép képe van.Az egy Samsung Q6FN 49"-es.Nem tudom hogy azt lehetne-e hogy visszakérjem az árát mert hitelkártyára lett véve,ha nem akkor vagy kicserélik vagy veszem azt a samsungot.Őszintén szólva amúgy is csalódtam benne a képminőség nem olyan mint amire számítottam.Van egy LG-m azt cseréltem most le.Az is hasonló csak 29-es.
    LG 29UM57P de már 4 éves és akartam egy jobbat már,de lehet ekkora méretben a 4k lett volna jobb döntés csak azt nem tudom kihasználni.TV-n igen ott a ps4 pro de a pc nem valami erős , ahhoz kéne fél millás gép hogy 4k-ba menjen.
    Csináltam képet telóval,nyílván picit erősít rajta.De szerintem ez nem egészséges

  • Calver
    #14220
    backlight bleed a jelenség neve, a panel nem tökéletesen illeszkedik, ezért a háttér-világítás fénye kiszűrődik a sarkok mellett. nehezen javítható, mert darabjaira kell szedni hozzá a monitort és "leszigetelni" a problémás helyeket.

    kérdéses, hogy mit tudsz vele kezdeni, bár ha neten rendelted, 14 napon belül vissza kellene venniük zokszó nélkül - ajánlanám ezt a lépést, ha konkrétan a működést akadályozza.
  • sanya200
    #14219
    Sziasztok
    Ma jött meg az új monitorom
    LG 34GL750-B
    azt veszem észre hogy alapból túl nagy háttérfényt kap a sarkok ál. Zavaróan sokat játék alatt is látszik. Hiába váltok profilt.. Stb
    Már bekapcsolásnál is ilyen. Szerintem nem lenne szabad ennyire látszania.Pedig nem fos monitor, gsync, hdr10, freesync.. Stb
  • Maala
    #14218
    IPS:
    LG 34GK950F

    VA:
    Acer X35
    MSI MPG341CQR
  • Palinko
    #14217
    Azokkal a "csík" dolgokkal meg nekem az a bajom hogy munkára a legjobbak talán. Autó szimulátor talán érdekes lehet rajta ahogy gondoltad is, de sok játékkal az a baj hogy nem nagyon támogatja azokat az arányokat... Régi címek meg pláne nem. Filmnél is választhatsz hogy vagy szép arányokat akarsz vagy teljes képernyőt, de netezéshez megint kiváló lenne sztem, csak én pl nem áldoznám be a többi felhasználási területet.
  • Perbal
    #14216
    Sokan keverik a 49 colos monitort a 49 colos tv-vel!
    A 49 colos monitor 32:9 képarányú, ami azt jelenti, hogy olyan mintha két 27 colos monitor lenne egymás mellett a közepén lévő monitorillesztés nélkül!
  • Palinko
    #14215
    Szerintem a net is csak jobb rajta, film viccelsz? Minél nagyobb annál jobb, na de a játékoknál nem tudom, az ilyen nagy dolgoknál meg eleve tv-nek szánt cuccosnál azért oda kell figyelni az imput lagra. Meg ha grafikia dolgokra használod a színhelyesség azért nem olyan rajta de otthonira sokan nyomják tv-t monitor helyett dolgot, amennyit eddig mondtál ilyen nagy méretben simán lehet hogy jobban járnál amúgy! Igaz gsynch meg ilyesmi azokon nem lesz, bár már biztos van olyan kombinált tv monitor megoldás amin megoldható.