14417
  • Perbal
    #14214
    Nézelődtem már pár gyártónál! Először 49 colos monitort akartam venni, mivel sokat játszom autó szimulátorral, de félek, hogy egyéb felhasználási területen (internet, film, egyéb játékok) nem tudnám kihasználni azt a méretet!
  • Palinko
    #14213
    Hupsz, igazad van, de azért már szép nagy felbontásnak számít ez is, mert basszus olyan sok Fullhd, vagy alig jobb mint fullhd monitort látok még a piacon. Valaki azt mondta hogy a jobb paneleket tv-ként adják el és a monitor piac nem olyan fontos a gyártóknak és ezért vannak néha jobb karakterisztikával tv-k. Elég szomorú ha így van, de még ilyen sok pénzért is amit rászánni készülsz vannak néha kompromisszumok. Asus téren is szét kézne nézni vagy az ajánlott Acer Predatorok azért jók.
  • Perbal
    #14212
    Lehet, hogy én nem tudom jól, de a 3440x1440 az nem 4k!
    Utána nézek!
  • Palinko
    #14211
    Tényleg nem tudom hol látod pedig engem is érdekelne mert jó monitort szeretnél! Mert hogy a 4 feltétel valamelyike tlejesül olyan van, de hogy mind a 4 teljesüljön olyat én nem nagyon látok :( Vagy csak ezek a weboldalak bénák? Bár mikor magamtól keresgéltem akkor sem nagyon volt és nekem még az ívelt kialakítás sem volt szempont.

    Már a nagy méret 4k meg 120Hz IPS panelen is egy baromi nagy kérés.
    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2019.11.21. 13:41:47
  • Perbal
    #14210
    Hát ahogy látom, minden gyártónak van ilyen monitors több is!
    Csak gondoltam, hátha a jobban hozzá értők tudnak ajánlani pár elfogadható monitort!

    Azért köszi!
  • Palinko
    #14209
    De ha ennyire tudod mit akarsz, akkor miért nem mész fel ide:
    https://www.tftcentral.co.uk/selector.htm

    Vagy méginkább ide:
    https://www.productchart.com/monitors/

    Azt válogatod ki? Mert ebben a kategóriában amúgy sem lesz olyan sok fajta hogy nagyon válogatni kéne. Amúgy meg Acer predator de még az sem tud 120hz-et.
  • Perbal
    #14208
    Sziasztok!

    34 colos monitort keresek!

    IPS, vagy VA panel
    120 hz vagy felette
    Ívelt
    3440x1440

    Többnyire játékra használnám, néha multira is, de csak amatőr szinten!
    Olyan 400 ezer a plafon, de nyilván minél olcsóbb annál jobb!
    Szeretnék úgy 3 alternatívát, ami ezeknek megfelel! Várom a BF akciókat, amelyik akciós lesz megvenném!
    Esetleg jön valami új monitor mostanában, amire érdemes várni?
  • Calver
    #14207
    ...beírtam google-be, hogy 2K resolution

    avagy csaltam, mert egyébként ötletem se volt, hogy mit takarna.
    Utoljára szerkesztette: Calver, 2019.11.11. 02:25:26
  • Maala
    #14206
    Wow, hogy dekódoltad, hogy a 2k az 1440p-t/WQHD-t jelent? :-D Nálam a 2k az FHD/1080p...
  • dozolee
    #14205
    Ezt neztem ki magamnak: GIGABYTE Aorus AD27QD
  • dozolee
    #14204
    Koszonom, ez egy nagyon hasznos info volt!
  • Calver
    #14203
    2K jelen esetben 2560 x 1440? nem lesz problémád HA 1280 x 720-as felbontást használsz, mivel a monitor felbontása pont duplája mind horizontálisan mind vertikálisan. avagy a játékokban beállított felbontás pont negyede a monitorod felbontásának, így a skálázás tökéletes lesz, egy renderelt képpontból négy megjelenített képpont lesz a monitorodon.

    egyéb esetben számíthatsz homályosságra.
  • dozolee
    #14202
    Igen, igazabol a meret miatt van minden. Ugy gondolom, hogy 27 col eseteben mar keves a full HD. Lattam egy ilyet es a pixelek kozt oriasi tavolsag volt, az egesz kep emiatt darabossa valt. Ezert gondolkodom 27 col eseteben mar 2k-ban. Az IPS pedig mar nincs hatranyban valaszido tekinteteben a TN-nel es szerintem sokkal szebb a kepe. Csak hat, hogy ha a nativ ferlbontastol eltero modban homalyos a kep, akkor az lehet, hogy tonkreteszi a jatekelmenyt. FPS eseten azert nem mindegy mit lat az ember.
  • broman191
    #14201
    Ugyanúgy érvényesülni fog a hatás hogy hogy kevésbé lesz éles a kép mint a többi LCD monitornál, de ha távolabbról nézed játék közben nem feltétlen fog fájni. Gondolom legalább 27 col környékéről van szó.
  • Palinko
    #14200
    Na ez egy érdekes kérdés ez engem is érdekelne! Szerintem semmi olyan túl rosszra nem számíthatsz.
  • dozolee
    #14199
    Sziasztok,

    azt szeretnem megkerdezni, hogy az IPS monitoroknak is van nativ, ajanlott felbontasa, ahol a legelesebb a kep? Szeretnek venni egy 2K-s monitort, de valoszinuleg a videokartyam nem tudna ugy meghajtani, hogy jatekok eseteben is az optimalis felbontast hasznaljam. Mivel csak elvetve jatszom nem szeretnek erosebb videokartyara beruhazni, filmezesre pedig elegendo ami van. Tehat 2D-s tartalmakra menne a max felbontas, jatekra pedig a jo oreg full HD. Mire szamithatok?

    A valaszokat elore is koszonom!
  • Lebowski
    #14198
    hmmm. Ez elég érdekes, nem tudtam, köszönöm
  • Synchronous
    #14197
    Csak tapasztalatból annyit, hogy az eddigi 8 LCD monitoromból 7 pixelhibás volt. Hidd el, teljesen mindegy, hogy milyen márkájú és milyen boltból veszed. Én a legkülönbözőbb márkákat vettem a legkülönfélébb helyekről és csak egy kis 22 colos Asus monitor volt az, amin nem jött ki semmilyen hiba.
    Egyedüli megoldás az lehet, ha pixelhiba garanciával vásárolsz monitort, mert különben nem biztos, hogy visszaveszik. Másik megoldás, hogy megpróbálod otthoni módszerekkel eltüntetni. Ez pedig vagy bejön vagy nem. Vagy pedig még nagyobb problémát csinálsz vele, mint amit meg akartál oldani.
    A pixelhiba javító programok legtöbbször szart sem érnek. Legfeljebb stuck pixel esetén. De ha dead pixeled van, az nem valószínű hogy bármitől is helyrejön.
    Viszont már hallottam olyat, hogy az enyhe masszírozás felmelegített ruhával bejött. Vagy 24-48 órára ki volt kapcsolva a monitor és utána bekapcsoláskor eltűnt a hiba. Természetesen egyikre sincs garancia, hogy mindenkinél működni fog.

    De van egy elég jól működő alternatív eltüntetési lehetőség: sötétebb pixelhibánál kiválóan alkalmazható. Letöltesz az asztalhoz egy sötétebb hátteret, a böngésződhöz pedig egy dark modot, és sötétebb skinnel nézheted a weblapokat. Szemkímélő is, mert nem világít a pofádba max fényerőn a monitor, másrészt a pixelhibát sem fogod többet látni.
    Játékokban sem igen fogsz vele találkozni, mert azoknak meg elég változatos textúráik vannak, szóval elég kevés esély van rá, hogy a szemed elé kerül az idegesítő kis pixel. Meg játéknál amúgy sem arra figyelsz.
  • Palinko
    #14196
    Persze van olyan monitor aminél egy halott pixelt sem engednek meg, de pl a benq-nál 2 teljesen halott vagy 5 félig halott volt, gyártója váltogatja hogy mire adnak. Tényleg elég túlbonyolított téma és még itt sem írnak le mindent
    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2019.09.17. 19:08:52
  • Lebowski
    #14195
    Totál laikusként kérdezem: van olyan eset, hogy egy teljesen új monitornál ha látok fekete képpontot, akkor azt garanciában nem javítják???
  • Palinko
    #14194
    Én úgy tudtam hogy általános mert több pixel=több hibalehetőség, de utánajárva azt láttam, hogy ugyanazok a szabályok vonatkoznak pl a Benq-nál rá mint a fullhd monitorjaikra. Nem mindegy hogy full pixel aminél a piros, kék, zöld szín is kiégett, vagy csak egy belőlök, hogy kettő egymás mellett, hogy mennyire található középen stb. Lehet már a tiéd is az a kategória ami gariztatható, de a gyártónál kell utánajárni ilyesminek hogy pontosan mikor hogy.
  • Sheltem
    #14193
    Sziasztok!

    Vettem egy 4K 27 es monitort. Érdeklődnék, hogy mennyire általános a pixelhiba ezeknél a monitoroknál? Gyakran előfordul? 2 pixelhiba volt a legelején 1.5 hét alatt megjelent a 3. is...felül illetve alul vannak és mivel 4k csak egy tűhegynyi feketeség, de még 1-2 és gariztatom.
    Azt hittem nem fog "terjedni" de csak megjelent egy 3. a 2. után.
    Nem tudom ezután mire számítsak .
  • TomStorm
    #14192
    Igen de még 1 hónap kb mire megveszem vagy 2:/
    Kisebb nem jöhet már szóba nálam sem!
    Tényleg komoly monitor,párszor már csekkoltam ismerősnél de nem a HDR-est hanem a simát.
  • bajgunar
    #14191
    Nm.
    Csak nem beruházol egyre?
    Brutális cucc. Nekem kisebb már nem is kéne.
  • TomStorm
    #14190
    Köszi szépen!
  • bajgunar
    #14189
    https://www.displayspecifications.com/en/model/3012c60
  • bajgunar
    #14188
    Tud 10-et is, meg 8-at is RGB-n.
    Csak 10bit RGB-n használom.
    Viszont néha ha alvóba megy a gép mert elfelejtem, vagy itt marad. Utána ha ébresztem, nem mindíg tudom visszaváltani RGB-be (néha), csak azt az YCbCr-t erőlteti. Akkor resizni kell a gépet... :/
  • TomStorm
    #14187
    Üdv.
    Kérdésem ha tudja valaki,hogy a Samsung C49HG90DMU monitor 10bites vagy 8bit+frc?
  • hiper KOCKA
    #14186
    Üdv

    Két kijelzőt használok klónba. Egy 4K-s monitor tartalmát klónoztam egy full HD-ra. Nem lesz esetleg probléma abból, hogy a klónba működő kijelzők eltérő felbontásúak?
  • extra sensory
    #14185
    Tárgytalan. Kábelcsere megoldotta.
  • extra sensory
    #14184
    A Youtube videóknál enyhe vibrálást tapasztalok... ez miért lehet? A monitor egy vadiúj Acer ED323QURwidpx WQHD 144 hz-es, és HDMI 2.0-ás porttal van a vga-hoz kötve. A vga-nak van freesync támogatása, és be is van kapcsolva. Driverekből a legfrissebb van fent. A felbontás 1440p-re van állítva. Elvileg tökéletes képet kéne adnia. Min kellene állítani, hogy megszűnjön a vibrálás?
  • MarkBlade
    #14183
    Ismét kérdés a gsync mennyire jó illetve a freesync kiváltja e ha nem AMD de a kártya támogatja?
  • MarkBlade
    #14182
    Köszi a választ
    még ezt a két monitort néztem csak nem tudom megéri e a plusz pénzt..
    SAMSUNG LC32HG70QQUXEN . a qled és a HDR megéri az árát?
    Most akcióban 149k ha megéri ?
    MSI OPTIX MAG321CQRezt néztem még ez is 150k.
    Utoljára szerkesztette: MarkBlade, 2019.07.16. 05:57:31
  • TomStorm
    #14181
    Ja konzol nem fogja tudni az 1440p-t!
    Fos Full hd lesz csak szólok..
    Alkalmatlan konzolhoz ez a monitor amit néztél!
    Pc-hez viszont nagyon komoly!!
  • TomStorm
    #14180
    144hz,32"(16:9) és 1440p.Simán jó választás!Én egy ilyet használok csak Samsung.
    Ha most venném akkor az AOC lenne természetesen a minimál input lag végett(na nem mintha a Samum szar lenne ebben:)

    Nagyon jó választás lesz,nagyon jól áll a 32"-nak a hajlítás,bizonyos játékok 144fps-t tudnak valamik nem de azokat is gyorsabbnak fogod érezni.
    1440p-hez viszont nálam kellett a gtx1080!Azzal szépen elvan.Mehet a 2k+high/ultra.

    Éppen a napokban vittem el ismerőshöz és odatettük egy Samu C49 elé(32:9-es monitor) és hát köszönöm de az enyém méretre nekem! jobb!
    Ráadásul egy konzolt is rákötöttünk és ugye a 16:9 telibe adta a képet:)
  • MarkBlade
    #14179
    Sziasztok! Erről az AOC monitorról van véleményetek?
  • Bokafix2
    #14178
    Teljesítménybeállításoknál legjobb megjelenés kiválasztása, és szép simák lesznek a betűk.
  • mégvadabbdisznó
    #14177
    Megoldottam. Igen, rá volt kötve egy LG tévé másodlagos kijelzőként, az kavart be. Viszont én nem tudtam, hogy rá van kötve, mert én azt kihúztam már hetekkel ezelőtt.
    Biztos valaki aki használta a gépet filmnézésre, visszadugta és úgy maradt... szóval működik, most már csak egyetlen hasfájásom van, mégpedig az hogy kicsit csúnyácskák a betűk... olyan darabosak, pixelesek. A 27 inches monitoron sokkal szebb és simább volt. Remélem lehet rajta korrigálni.
  • Mersant
    #14176
    egyeb kijelzo nincs rakotve csak ez az uj monitor? esetleg kosd ra mind a 2 monitort a gepre es probald meg ugy beallitani!

  • mégvadabbdisznó
    #14175
    Vettem egy LG 32MP58-as full hd monitort. A gond az vele, hogy mikor lecseréltem az előzőt és elindítottam a windows-t, csak a háttér töltődik be az új monitoron... se ikonok, se tálca, se start menü... internetet elindítani nem lehet, sem semmilyen programot. Persze az elején kiírta a monitor hogy az aktuális felbontás 640x480, és állítsam át full hd-ra.
    A gond itt kezdődik. A monitor beállításainál sehol sem találtam full hd-t. A "ratio" menüpontnál két lehetőség van: original és wide... ha a wide-ra állítom, majd átlépek a resolution menübe, akkor 1366x768 az elérhető legnagyobb felbontás, az original-nál pedig 1024x768.
    A full hd sehol sincs. Így átállítottam a felbontást a menüben elérhető legnagyobbra (1366x768), de a windows ugyanúgy üresen, csak a háttérképpel töltődik be. Semmilyen beállításra nincs lehetőség ott sem. Sem a videókártya vezérlőpanelt nem tudja betölteni, sem a vezérlőpultot, még egy megveszekedett ikon se látszik sehol.
    Ha visszateszem az előző monitort, ami szintén egy full hd LG, csak 27 inches, akkor minden elindul és betöltődik normálisan, ahogy szokott.
    Nekem már rengeteg monitorom volt, de ilyen hülye problémával még nem találkoztam... minden új monitorral normálisan megjelenítődött a windows, csak ezzel nem akar.
    Légyszi valaki aki ismeri ezt a típust, mondja már el, hogy mit csinálok rosszul, mert már azon gondolkozok, hogy bebaszom a dobozba és visszaküldöm az áruházba.