469
Mi értelme ennek a rohadt életnek??
  • Vlala #149
    Ha valakit nem sikerült lebeszélnem a depiről, írjon, és megtaláljuk a kiutat.
  • Vlala #148
    ööööö... na mindegy, vallási háborút csak háderűre (érted: borúra derű, há-há-há!) indítok, de inkáb még arra sem.
    Tomsolo: nem is vagy depis
  • tomsolo
    #147
    ety betek eNberrel szórakozni nem szép ám!44444444
    [DEPIZS]
  • Punkerwork
    #146
    annak az Istennek semmi köze az igazihoz ami a bibliában van.
  • Vlala #145
    Egy régi Brian élete videokazettám borítóján rajta volt a szövege magyarul... nincs meg valakinek? bepötyöghetné...

    Istennek a Bibliához? Semmi, csak Ő az egyik főszereplő.
    (olvastál már ilyet?)
  • tomsolo
    #144
    ettől most depressziós lett...
    [HTX]
  • Punkerwork
    #143
    semmi
  • tomsolo
    #142
    a bibliának mi köze van Istenhez?

    [NEM ÉRTI]
  • Punkerwork
    #141
  • Loál János #140
    Olvéjz lukoljad on a brájt szájdját a lájfnak!
  • Punkerwork
    #139
    Monthy Python-t ma már hallottuk Dzsini-től :)
  • Vlala #138
    Ez esetben a Tankcsapda - Örökké tart és a Monty Python - A Megfeszítettek dala (Brian élete filmzene), esetleg a "Szeressük egymást gyerekek" c. örökzöld slágert tudnám ajánlani.
  • Dzsini
    #137
    ez is egy működő megoldás sokak számára, de nem mindenkinek és nem mindenre.
  • Vlala #136
    Él még a topicnyitó?

    Kisregény, depim története
    (az orvos válaszol)
    Először is, mi a depresszió? Fizikai vagy lelki betegség?
    Hiszitek vagy nem: bizony fizikai, de lelki válság okozza.
    Gyógyítható-e?
    Egy depressziós ember már sosem fog teljesen kigyógyulni, max. a tünetek tűnnek el, de egy esetleges balsiker újra ki fogja hozni a borúlátást, az ürességet.
    Normál körülmények között - beszélgetések, szórakoztatás, az élet értelmének bizonygatása - csak "helyi érzéstelenítés" érhető el, amennyiben a depressziós személy magára marad, újból előjönnek a kérdőjelek, amelyek megválaszolatlanul egyre nagyobbak és félelmetesebbek, a beteg helyzete pedig egyre kilátástalanabb lesz.

    Depim története
    Mindezek engem is érintenek, kb. 3-4 éve kezdtem érezni magamon az erőtlenséget, a kételkedést, az egyre jobban eluralkodó félelmet.
    Nem tudtam elképzelni, hogy mi értelme bárminek, pénznek, jólétnek, ha egyszer nyom nélkül eltűnünk a sárgolyóbisról, és a helyünkre lépő generáció azt sem fogja tudni, hogy egyáltalán éltünk. Mi értelme gyűjtögetni, ha egyszer mindent, még a kölcsönkapott testünket is vissza kell adni a földnek, semmit nem vihetünk magunkkal oda, ahonnan nincs visszaút.
    De talán... talán nem ok nélkül vagyok itt. Nem emlékszem, hol voltam ezelőtt, de valamiért csak ideküldtek a Földre. Ha az élet értelmetlen lenne, mit csináltak emberek milliói az előző néhány évmilliárd alatt? Céltalanul éltek? És most, ez a hatmilliárd ember is csak él, minden cél nélkül?
    Egy kedves ismerősöm adta meg a választ: Isten.
    Ő teremtett bennünket, és célunk, hogy "szaporodjunk és sokasodjunk, megtöltsük a Földet". Istennek mindannyiunk teremtésével célja van, még akkor is, ha nem hiszel benne.

    Ezen felbátorodva újult erővel folytattam életemet, most már volt fegyverem a kérdőjelek ellen. Elolvastam a Bibliát, amely a legtöbb kérdőjelet keresztté változtatta, és furcsa dolgot tapasztaltam: mosolygok.
    A depimre a végső csapást egy utazásom során mértem, amikor megláttam Őt. Csak leült mellém, és újságot olvasott a vonaton, majd a számomra azóta mindennapi ajándékká vált hangon hozzámszólt: "Te is Miskolcra mész?" "Igen" - válaszoltam, és aban a pillanatban jött a felismerés: Igazam volt Istennel kapcsolatban. Ha angyalok léteznek, többé nem vonhatom kétségbe Isten létezését sem.
    Azóta nevetek akkori önmagamon, amikor még naplót is vezettem az élet kilátástalanságáról. Nemrég újra kezembe vettem - és egymás után húztam át akkor megrendíthetetlennek látszó gondolataimat.
  • tigeroo
    #135
    Depis vagyok:)
    Egy koncertkúrát kérek:D
  • Xboxman
    #134
    fő a pozitív hozzááláás:)
  • ThePartyFace
    #133
    Meg jo, h nem "talan buzi-e vagyok?" cimmel nyitottal topicot annak idejen...az most eleg kellemetlen lenne:D
  • magus
    #132
    Huh. Kicsit megváltoztam azóta. Bár a világ nem lett szebb, csak máshogy látom:)
  • Grenzjager
    #131
    ....há mé most akkó mi van???

  • soldier
    #130
    Reakcióidő ruulz:DDDD
  • Grenzjager
    #129
    de a súlyos h komolyan be is írtam,.....
    íííííííííííí
  • Grenzjager
    #128
    már nem is emléxem h találtam rá
  • Grenzjager
    #127
    áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
  • Dzsini
    #126
    ennyire unatkozol, hogy egy 2éve inaktív topicba válaszolgatsz? o.O
  • Grenzjager
    #125
    mindenki örüljön él!!! hogy nem üldözik! jelenleg nincs még háború Magyarországon, a lakosság zöme(!!?!) tanulhat és dolgozhat ha akar.....na ez mind kb a világ népességének a 90%-ának nincs megadva!!!!
  • Grenzjager
    #124
    ne tanulj akkor
  • ipszilon
    #122
    hát pont ez az: "egyszer élûnk!" avagy "szeressük egymást, gyerekek!":-)
  • magus
    #121
    hajj szep szep ugyis lemerulnek a keszleteink, ugyis mind meghalunk...

    amugy tok heppi vagyok most. olyan edzesem volt leszakadt a labam a futastol de tok heppi vagyok.
  • ipszilon
    #120
    szerintem nem kéne magyarországot hibáztatni. olyan a környezeted amilyen te vagy!!! te alakítod azt! ha szépnek látod a világot, akkor az is lesz! (legalábbis többnyire)
  • ipszilon
    #119
    én sem bírom a depis embereket, mert az egész olyan színpadiasnak tûnik. és bizony elég nehéz megállapítani, pláne neten keresztül, hogy ki mond igazat és ki az aki színészkedik.
    de viszont tény, hogy vannak olyan emberek, akik hajlamosabbak a depire mint mások. én probálom megérteni őket, nekem se mindig megy, mert talán én genetikailag nem vagyok bekódolva a depire.
    de azért meg lehet probálni! de abban is igazad van, hogy ez a depi mostanában nagyon divatos...
    pláne ilyen szöveggel: "ooo! tegnap buliban voltam, és úgy leittam magam!!! és most olyan rossz feelingem van! rájöttem, hogy szar az életem!! nincsenek barátaim! és a cigi sem segít!"
  • [Walaki]D`Lair
    #117
    Az jellemtelenség...
  • dikki*yysw
    #116
    Mondjuk keresel.
  • Henki
    #115
    És akkor mi a rákot lehet lehet csináln, ha az
    embernek nincsenek barátai, csak haverjai?
  • Dzsini
    #114
    a moderátor meg azért van, hogy a személyeskedést és a kemény offtopicolást elpucolja. még1x megkérlek, hogy ha nem tudsz értelmes, témába vágó hozzászólást elkövetni, akkor ne szólj bele. köszi.
  • [Walaki]D`Lair
    #113
    És téged ki kért fel arra hogy itt sírd ki a hülyeséget magadból???? Hát komolyan mondom ami sok az sok! ÓÓÓÓÓ....

    Amúgy mindenkinek szuverén joga, hogy oda ír ahova akar erről szól ez az egész...
  • dikki*yysw
    #112
    Tök szar lehet ilyen érettnek lenni :D
    Na megyek, mert magyar vagyok.
  • dikki*yysw
    #110
    Szerintem meg tök jól hangzik haverok előtt nyüglődni 14 évesen, hogy de utálok magyaro-n élni.
    Walaki jól beszélt!
  • Yetike
    #109
    Moderáld magad, ha megkérhetlek. A bunkó stílusodra itt senki sem kiváncsi, szégyenletes, hogy anyukád nem tudott egy kis illemre nevelni.
  • Yetike
    #108
    Kívülállóként valószínűleg nem is fogod
  • [Walaki]D`Lair
    #107
    Egyszerűen nem tudom megérteni hogy miért képzel be magának mindenki ilyan marhaságokat hogy mindenki útálja meg minden....