469
Mi értelme ennek a rohadt életnek??
  • PResident Evil
    #189
    sry :\
  • Pyx #188
    :C
  • ThePartyFace
    #187
    En nem vagyok depresszios!
    Kulonbenis kikerem magamnak...felhaborito, h ilyen manipulativ topikok nyilnak az SGn!!!!!
  • PResident Evil
    #186
    pyx topig :(
  • CoolStuff
    #185
    Simán!:)
  • R0zs0máK
    #184
    Tehát ez a minimum...:DDD
  • Braveheart
    #183
    20
  • R0zs0máK
    #182
    9
  • R0zs0máK
    #181
    Verd ki haver, az segít...:)
  • Braveheart
    #180
    #151
    azóta szakítottam a barátnőmmel, de előtte annyira megbántott, hogy 2 hétig magam alatt voltam, és elronototta az egész ünnepi időszakom...
    jól összejött minden nekem is
  • sz4bolcs
    #179
    "Elvileg a kedvtelenség, a közöny, a zárkózottság, a halál gondolata jellemzik a depressziót, de ez nem jelenti azt, hogy ha ezeket tapasztalod magadon, akkor tuti depis vagy. Lehet, hogy csak rossz napod (-jaid) van (-nak)."

    Tényleg hol van a depresszió és a frusztráltság közt a különbség?
    Én nem tudom eldönteni, hogy az vagyok-é vagy sem.
    Halálra én még soha nem gondoltam "komolyan" Nem próbálkoztam vele, bármilyen letört voltam, csak gondolati szinten volt meg az a "semmi értelme az életemnek, semmire nem vagyok jó érzés. Azt hiszem gyáva vagyok elmenni addig a pontig, ahonnan már nincs visszaút, mert még mindig szeretem magam. Bár saját magam korlátozom mindenben, nem használom ki a lehetőségeim. Sokszor nincs kedvem semmihez, és utána rosszúl érzem magam a semmittevés után. Vagy van lehetőségem megtenni valamit, és mégsem teszem meg, mert nem tudom miért, félek vagy ilyesmi... lehet gátlásból, és akkor jön a bűntudat. Igazából ez szerintem nem depi, bár közel áll hozzá, hanem frusztráltság, nem tudom mennyire lehet oldani, piára immunis vagyok, mélyen mindig ott marad a gátlás. Bár mostanában inkább megteszem a dolgokat, minthogy utána bűntudatom legyen, pl. van időm akkor leülök olvasni, tanulni, gitározni, origamizni, legozni, vagy csak átmegyek nagyanyámékhoz beszélgetni, így nem hasznontalanúl megy el az idő. Buliban faszán kiordítom magamból azt a sok feszültséget, és akkor is valamivel jobb. Szóval ilyenkor pótolom ami hiányzik, ezért nem tudom depresszió ettől miben különbözik, de szerintem ott is csak erről a pótlásról van szó. Másrészt gyógyszerellenes vagyok, az emberi testben dől el, hogy az ember beteg vagy sem, depi fizikai tünetei is már az agyban elindított reakció végtermékei. Szóval az agyban és tesben kell rendbe rakni a dolgokat, hogy harmonikusan működjön az ember, és ehhez semmi köze a gyógy vagy pótszernek, mert akkor akár a drogokra is lehet mondani hogy gyógyszer, mert ugyanezt teszi, -csak eltűnteti a tüneteket. Persze lehet rossz a meglátásom, de nekem ez szimpatikus.
  • Vlala #178
    13 pötty... Tudtam én, hogy Kicsim hatékony gyógyszer a depresszióra :-)
  • Vlala #177
    Nem egészen!

    A depresszió sokkal nehezebben alakul ki, mint a hiányérzet, viszont maradandó állapot, tünetmentesíteni, ideiglenesen "hatástalanítani" lehet, gyógyítani nem.
    El lehet élni vele akár 80 évig is, ha folyamatos boldogság és szeretet vesz körül, de amint egyedül marad egy depis, vagy csalódás éri, újra bezárkózik és előjönnek a gondok...
  • KTC
    #176
    nekem 26!:DDD

    a depressziónak számos fajtája van, ha jól tudom amelyik nagyon súlyos azoknál kémiai Lváltozás is kimutatható az agyban v. vérben /na ezt most nem igazán ugrik be:)/ szal nem csak a hiányokon ill pótlásokon múlik.

    mivel az utolsó 10 hszt ha Lolvastam, ezért lehet, hogy már valaki erről sokkal többet és okosabbat írt:)
    ha időm engedi, Lolvasom az elejétől:)
  • sz4bolcs
    #175
    "Amiot leírtál, egy "szimpla" (már amennyiben nevezhetem így) szerelmi csalódás, eddig volt valami, ami most nincs, szükségszerű, hogy valaminek hiányoznia kell." - depresszió is abból alakul ki, hogy hiányzik valami nem? Ha pótlod, már nem is vagy depis.
  • sz4bolcs
    #174
    nektek hány pont?
  • sz4bolcs
    #173
    Depresszió teszt

    Eredmény: 27 pont

    Önnél komolyan felmerül a súlyos depresszió gyanúja, ezért javasoljuk, hogy a diagnózis pontosítása és az esetleges kezelés szükségességének eldöntése miatt forduljon szakemberhez.

    A Beck-féle depresszió-önértékelő skála szűrésre, illetve tájékozódásra megfelelő, de a depresszió diagnózisának felállítására nem alkalmas.

    Amennyiben a teszt alapján úgy érzi, hogy Önnek vagy hozzátartozójának segítségre lenne szüksége, forduljon háziorvosához vagy szakorvoshoz.
  • Dynamic
    #172
    Elolvastam a topiknyitót.Szerintem egyszerűen még csak fiatal, tapasztalatlan,kiszolgáltatott(tanárok,szülők stb.) és korlátok közé van szorítva(mint általábban minden fiatal) minek következtében inkább a frusztráltság lesz úrrá rajta.Ezt a nyomást szerintem sokan hajlamosak depressziónak hinni, sajnálni magukat és lázadni a világ ellen.No nem mintha én egy tapasztalt, öreg bölcs róka lennék(mondjuk hál'istennek a depresszió fogalma távol áll tőlem), de alapvetően ezekre a fiatalokra jellemző ez a "mindenki hülye, szar az élet, minek ez vagy az" nézet.
  • Aquir
    #171
    hű de szimpla kérdések
  • ZsirosKenyer
    #170
    igen, remelem en is hogy igy van es nem lesz hosszutavu a dolog...
    Egyelore a legnagyobb problemam hogy masban keptelen vagyok latni a szepet..

    van egy teszt:
    depresszio teszt

    gyakorlatilag a teszt kitöltése nélkül is rájössz sztem hogy az vagy-e de ijesztgetésnek jó
  • Vlala #169
    Nagyon homályos a a depresszió határa.
    Elvileg a kedvtelenség, a közöny, a zárkózottság, a halál gondolata jellemzik a depressziót, de ez nem jelenti azt, ghogy ha ezeket tapasztalod magadon, akkor tuti depis vagy. Lehet, hogy csak rossz napod (-jaid) van (-nak).

    Amiot leírtál, egy "szimpla" (már amennyiben nevezhetem így) szerelmi csalódás, eddig volt valami, ami most nincs, szükségszerű, hogy valaminek hiányoznia kell. (Ezt jól megaszontam.)
    Az is természetes, hogy egyre jobban hiányzik, és nem tudsz másra gondolni.
    Ilyenkor sokat kell beszélgetni, legalább megpróbálni ne gondolni rá, vagy éppen másban is meglátni a szépet.
  • Dzsini
    #168
    "been there, done that."
  • VinylToy #167
    Találkoztál hasonló hozzáállással igaz?! :D
  • Dzsini
    #166
    hivatalosan akkor vagy depressziós, ha egy orvos (pszichiáter/pszichoterapeuta) annak nyilvánít.
  • ZsirosKenyer
    #165
    Háj!

    Vki írja le kb hogy mikor lehet kiszúrni ha vki depressziós? Szóval hivatalosan mikor számít annak?

    Nemrég vége lett a barátnőmmel, ráadásul miattam :( és már nem akar visszajönni hozzám.Mindez egy hónapja történt. Azóta többször elmegy az étvágyam, van hogy aludni sem tudok, ráadásul elkezdtem gondolkodni komolyabban az élet értelmén, mások sorsán, és rá kellett döbbennem amit itt már sokak leírtak.... Lényegében semmihez nincs kedvem és ez nagyon idegesít(sokszor még a saját haverjaimhoz sincs). Most lenne egy halom vizsgám hátra, de képtelen vagyok tanulni és csak halasztom az összeset(remélem nem lesz belőle bukta:( , a munkámat sem tudom rendesen végezni, mivel nem fix munkaidőm van(webdesigner vagyok) lényegében a mostani projecteimet is hyanyagolom..nem csinálok semmit, szó szerint...
    Remélem nemsokára történni fog vmi, mert így sajnos a mai fogyasztói-társadalomnak nagyon nem tudok megfelelni.. Az a legrosszabb hogy már 1 hónapja vége az exemmel de talán csak egyre jobban hiányzik.. MÉg mindig túlságosan szeretem :( Próbáltam más csajokkal ismerkedni de egyszerűen -érthető módon- SENKI nem tetszik..hihetetlen..
  • tomsolo
    #164
    [RENDES]
  • Loál János #163
    Pedig szép fényes, bizti nem kell már?
  • tomsolo
    #162
    np, megtarthatod..
    [RENDES]
  • Jano
    #161
    htx
  • tomsolo
    #160
    itt egy zsepi...

    vikasztal, verset költ depresszíve...
  • Loál János #159
    <i depi>
  • Punkerwork
    #158
    tesóm 6 évvel idősebb nálam, 29 lesz sógorom meg 3x lehet
  • Dzsini
    #157
    ha olvastál/láttál népmeséket ifjabb korodban (vagy akár mostanában is), akkor ott a király azt mondja az ifjú udvarlónak, hogy menjen el pár évre vándorolni, és ha visszatér és még mindig szeretik egymást a lányával, akkor áldását adja rájuk. nem véletlen ez a motívum a mesékben, a távolság és az idő a legjobb próbája a kapcsolatoknak. ha így nem működik majd, máshogy se működött volna. ha pedig így is, akkor egy percig sem szabad aggódnod.
  • tomsolo
    #156
    :c
  • Braveheart
    #155
    Azt megkérdezhetem hogy hány évesek? Meg gondolom a tesód visszament dolgozni a baráétja városába, vagy a fiú ment utána.
  • Punker
    #154
    tesóm összejött anno augusztusban barátjával, szeptemberben elment egyetemre, aztán 6 év múlva mikor tesóm végzett összeházasodtak.
  • Braveheart
    #153
    Nem is találkoztatok? Mi hétvégén tudnánk, mert hazajárnék. Bár az igazság az hogy Ő a szomszéd városban koleszos most is úgyhogy így is csak hétvégén meg szünetekben tudunk találkozni, hétköznap meg chateltünk, de most eltiltották egy időre a chatről. Az a baj hogy annyira szeretem hogy mindig ilyen hülyeségeken gondolkodom.
  • Vlala #152
    Ő is ki fog tartani.
    Bíznod kell benne.
    A "Mi lesz ha..." kezdetű kérdések eléggé nemszeretem típusúak, inkább a "Mi van most" felé szoktam terelni.
    Előző "barátnőm"-mel egy évig 60 km-es távolságban voltunk, azután nem bírtuk... ezért az idézőjel.

    Tényleg, Szombathely-Bp hány km? Szerintem nem olyan sok. Az informatika és a három forintos mobiltelefonok korában pedig még nem olyan sokabb. (mondat... fáradok) Egyébként megtörtént eset bizonyítja, hogy a távolsági szerelem erősebb lehet a helyinél, mivel nincs időtök egymást megúnni. Nem vicc, tudok egy három éves kapcsolatról, amely egy 120 km-re (St-Bp) szétválasztott párt köt össze, telefon, sms és chat segítségével.

    Ez nem depi, csak aggódás. Félted a kapcsolatodat, amire - egyelőre - semmi szükség.
  • Braveheart
    #151
    Hát én nem hiszem hogy depis vagyok már, de elég szarul érzem magam mostanában... Ugye nemsokára jön az érettségi és elég nagy lemaradásom van az egész osztállyal együtt, ugyanez a helyzet a német nyelvvizsgával is... egy ideig rendbejöttem mert összejöttem a bnőmmel, de most meg azért vagyok kiakadva hogy mi lesz ha én megyek majd következő évben Bp-re tanulni Ő meg még itt marad 3-4 évet... Én ki tudnék tartani de Ő?
  • Dzsini
    #150
    köszönöm, én már túl vagyok rajta.