7782
  • Stotoo
    #242
    mert az ugy szep
  • CSOCSO
    #243
    ezt én se értem.. miért nem lehet egy kurvajol kinéző autot cisnálni? miért kell a szép kromra valami elrohadt kasztni?
  • M. Tibor
    #244
    En tudom a valaszt,
    te is megtudod hamarosan ;)
  • M@TriX
    #245
    lesz roncstelep és bolt. A vázat és a motor boltba vette Shark bácsi, a kasznit meg a roncstelepről kotorta elő mert elfogyott a zséjejejeee!!!
  • skristof
    #246
    :))
    jeee
  • Alexease
    #247
    Ti nagyon belehuztatok:)) Multkor meg sehogy sem allt. Nem baj, igy tovabb. En hetekben gondolkodtam, ahogy az ujdonsagok erkeznek, itt meg naponta van friss dolog;)) Igy tenyleg tartani tudjatok az ~1 evet.
  • FREAK
    #248
    mi ez itt?
  • Alexease
    #249
    Koszolodas, kopas
    Gondolom lesz benne koszolodas, kopas, folosleges is megkerdezni. Ami pozitiv lenne, amit meg nem nagyon lattam, hogy a kopott, vagy mar koszos feluleten, mar nem lenne csillogas, tukrozodes, enviroment map stb. Szerintem latvanyos lenne.
    Az Insane ota probalom a keszitokre eroltetni;)) Ott is volt egy textura map, egy koszolodo map, es pluszba meg lehetett volna oldani, egy normal grayscale mappal, hogy az auto kulonbozo reszei, ne egyforman tukrozodjenek, es a kopas, a kosz, ezt a mapot is modositana. Plusz, a textura festesen kivul, igy lehetne festeni hozza - sima szurke arnyalatos kep - egy "fenyezes" mappot is.
  • Alexease
    #250
    Pl. #230
  • FREAK
    #251
    Cool! Zene van már hozzá? Csináljak?
  • M. Tibor
    #256
    Tolem is ;)
  • FREAK
    #259
    na és

    mindent az utolsó pillanatra kell hagyni? egy komplett soundtrack megírása se két hét....
  • Dns5000
    #260
    na most akkor az ask ezen a buggyson meg a rallyson is dolgozik egyszerre?
  • M. Tibor
    #261
    Kuld el mp3 formatumba a kovetkezo e-mail cimre es akkor meghallgatjuk. ;)
    e-mail: [email protected]
  • CSOCSO
    #262
    mármint az OST-t küldje emailbe?:))))))))))) nah mindegy ti tudjátok
  • FREAK
    #263
    azért úgy kb jó lenne tudni, milyet szeretnétek :)
  • M. Tibor
    #264
    Heavy metal :)
  • Ams
    #268
    úgytudom ez nem ilyen egyszerü.
    Copyright, stb..

    nyugi :)
  • Ams
    #269
    Mondjuk, egy kis Stratovarius nem lenne rossz:D
  • M. Tibor
    #270
    Nekem metallica album ? Mond mar el hogy ki vagy te?
  • skristof
    #271
    gondolom vmi ismerősöd, aki "adni" (gyk: írni:)) akart neked egy metallica albumot....
    ha már metal, legyen jokis magyar metal.. :)
    ossian rulz! :P
  • skristof
    #272
    ti csináljátok, vagy copirájtoltook egyett?
  • skristof
    #273
    nem nagyon vagyok benne ebben a játékstilusban, szoval nemtoom itt mennyire követelmény a pályaszerkesztő?!?!?
    az?
    mert ha nem, akkor sztem az is jo lenne... meg jo mod-dolhatoság!!!
  • sznupi
    #277
    Sokak nagy örömére itt egy render kép nem rozsdás kasznival, egyszóval a skinelés megoldva.
  • sznupi
    #278
    Jólvan, rá se klikkeltem de elküldte az üzenetet. Szal itt a kép ...

  • M@TriX
    #279
    basszus inkább egy képet se mutassatok a megjelenés előtti 1 hétig, mert itt purcanunk ki.. ;)
  • M. Tibor
    #280
  • M. Tibor
    #281
    A szerkesztobol szedtem ki a hatteret es a render kepet raktam ra probabol.
    Valoszinuleg valami hasonlot fogunk kapni, de remelhetoleg csak jobb lesz. :-D
  • CSOCSO
    #283
    nah ez már jól néz ki!!!!!!!!!!!!!!!!
  • bfg900
    #284
    Tényleg jól néz ki :)
    Mindenesetre ha jól látom ezt nem a motor rakta ki, hanem pl maxban lett renderelve (nem kötözködésképpen mondom :)
  • bfg900
    #285
    Bocs, nem olvastam el a szöveget a kép felett.
  • dikki*yysw
    #286
    Király. Alakul! :-)

    Örülök, hogy tényleg megvan a kapcsolat a közönség - a fórumozók - és a fejlesztők között, nem csak fellángolás volt.
  • M. Tibor
    #287
    Remélem, hogy erre a kérdésemre kapok kimerítő ötleteket.

    A motor már készül,el kell gondolkudnunk, hogy milyen módon akarjuk a kocsik szerelését szabályozni, és eljött az idő, hogy gyűjtsük az információkat.

    Először leírok egy pár infót, ahogy mi gondoljuk és ahogy szeretnénk megvalósítani.

    Ez pedig a tuning része lenne az biztos, hogy nem akarunk minden alkatrészt lemodelezni, mert igen sokáig tartana abban a minőségben,
    amit mi szeretnénk. Tudom az lenne a legprofibb megoldás, hogy mindenki ámuljon-bámuljon, de nincs rá időnk. Nem akarunk egy motorblokkot egy kockával
    mutatni,
    elakarjuk kerülni, hogy ultra bonyolult legyen a tuning része. :)
    Mindenféle beállítást szeretnénk paraméterezni, hogy az érthető legyen mindenki számára.

    Valami lista szerint lenne besorolva az összes alkatrész.
    Valamilyen módon mutatni is szeretnénk egy látványos kivitelezést.
    Egy külön képernyőn lehetne szerelni a motort, és egy kis finom hangolást is lehessen végezni rajta, mindezt természetesen 3d-ben.
    Tudom, hogy sok alkatrész kell kb. 500-1500, de lehet több is nincs akadálya.
    Ha egy jó lista szerint van felsorolva és tipúsokra szétszedve, akkor még érthető is lehet a bőség zavarában.

    Mindenkit megkérek, aki olvassa az infót, hogy segítsen! Ha ismertek olyan embereket, akik szerintetek tudnának segíteni, szóljatok nekik! Köszönöm!
    Itt a lehetőség, hogy a játékban benne legyen a vágyatok és sóhajotok!


    Tisztelettel:

    A.S.K. Homework
    Tibor Mezei
  • M@TriX
    #288
    most adok egy hirtelen választ aztán még elmélkedem.
    Talán nem kell annyira részletes motor szétszedés mint az SL-ben.
    Variációk:
    1Nagyon egyszerűen azt is lehetne, hogy egész motorokat lehessen venni. pl.: V6, V6 tuningolva, V8, V8 tuningolva, V10, V10 tuningolva, V12, V12 tuningolva. Mivel még sok alkatrészt lehet úgyis mellette venni gondolom rugókat, kerekeket, abroncsokat, kipuff, légterelők, esetleg belső "építészet" sport ülések rádiós magnó ;), ez elég.

    2 Ha kissé bonyolultabban akarjátok, akkor azt mondjuk lehet, hogy lehet venni egészben motort, de saját magad vehetsz hozzá tuningot, pl. turbo, nitro, supercharger, biturbo...

    3 Lehet még bonyulultabb, pl., hogy motorblokkot-ot lehet venni, amiben kisebb alkatrészek benne vannak, de mondjuk blokkonként hengerfejekből van több választék, mondjuk 3-5 db, ez 4 motorblokk esetén már 12-20 alternatíva és erre jönnek még a tuningok. Ezzel mégnagyobb szabadságot engedtek, és persze magad vehetsz hozzá tuningot, pl. turbo, nitro, supercharger, biturbo...

    4 ennél összetettebb már csak az SL-ben látható részletes motorszerelés, de mivel ez a játék másra is ki lesz hegyezve, így szerintem a 3-as lenne a megfelelő választás. ;)

    Aztán még gondolkozom...
  • bfg900
    #290
    Szerintem amolyan szerepjátékos inventory módon lehetne ezt megcsinálni legegyszerűbben. Mondjuk középen van az autó és a kritikus részekre kis vonalak mutatnak, a másik végén meg kisebbfajta keretben szerepel az alkatrész (esetleg lehetne kicsit rajzosra venni a figurát és akkor kézzel lehetne elég sok alkatrészt gyártani). Nem kell éppen belőle 1500at modellezni, picit más kinézettel és némi infoval a keretben meg lehetne külömböztetni őket.
    A finomhangolás sarkallatos pontja pedig az, hogy sokan egyáltalán nem értenek hozzá és jöhet a vad keresgetés meg magolás, hogy mi mire való. Tehát az ilyen beállítások melé nagyon hasznos lehetne egy kis piktogram, hogy legalább sejtse az ember, hogy mit huzigál.
    Mindenesetre az alkatrészes megoldásnak is van hátulütője, de én úgy tudnám elképzelni, hogy talán 2d-ben megoldható az alkatrészek cseréje, valahogy úgy, hogyha pl a motort szerelgeti az ember, akkor annyiból állna a dolog, hogy az előre kialakított 2d-s "alkatrészek" egymásra pakolódnának és valami motor féle képet ad az egészről végül. Kivülről nem feltétlenül kell látszódniuk a motor kisebb cuccainak, persze ha lesz olyan jellegű sérülés, hogy megbontható az autó eleje, talán akkoris elég lehet pár sémát csinálni motorból és a tuning szinthez leginkább megfelelőt rakja ki 3d-ben. Ha nem lehet benézni a motorban, akkor ez még1xűbb, ilyenformán a kerekek cserélgetése meg párapróság talán nem annyira időigényes.
  • I.C.ram
    #292
    Lesznek a játékban puttó Buggy-k is?? MErt nekem ez a modern peugeot-os Buggy nem jön be egyáltalán.
  • dikki*yysw
    #293
    Én úgy képzelem el, hogy a "boltban" szóval a megvásárolható autók mind szériakocsik - nem tudom, egy buggynál mennyi széria van :) Szóval alap motor, gyári alkatrészekkel, jelentős súly, kis teljesítmény, de időtálló.

    Amit most leírok, az sajnos eléggé egy autós, terepjárós játékra van, a látott renderbuggykra nem tudom, milyen szempontokat figyelembe véve alakítanám tovább a koncepcióm. Én a 4v4 Evolutionhöz, a Gran Turismohoz látottak alapján képzelem ez az egészet, a buggyk szerintem jóval kisebb palettán, kisebb alkatrészbázissal működnek.

    És minden autónál lehetne bizonyos alkatrészeket venni. Azaz alkatrészekből kéne építkezni, és nem motort venni ("tuning V8" stb).

    Az én szépérzékemet, komfortérzésemet a Street Legalban nagyon rombolta, hogy egyes autók többféle módon is felfuttathatók. Azaz egy soros 4 hengeres autó dupla turbóval akár erősebb is lehet egy V10-es, szívómotornál, mert arra nem lehet turbót rakni ezért-azért.

    Nekem ez nem tetszik, mert a Hot Rod American Street Dragben akármilyen kocsid volt, mindegyikhez lehetett mondjuk superchargert és nitrót venni, és tudtam, hogy az autó teljesítményének csúcsát akkor érem el, ha megveszem a lista legdrágább cuccát a kocsimhoz.

    A SL-ban pedig húszezer féle motort lehet összerakni, egy blokkra építkezve, mert mondjuk a réz-coated váltóhoz csak réz-coated önindító fért be, de az csak 30 Nm-es volt, és volt egy 35 Nm-es, de azt csak szarabb váltóhoz lehetett venni... választhatott az ember, hogy biturbót épít, vagy mittudoménmilyen szívómotorral dolgozik, de akármelyiket választotta, tuti volt egy csomó cucc amit nem vehetett meg a kocsijához...

    Szerintem, ez olyan destruktív. Legalábbis nekem, aki mindig a 100.0%-ra törekszem, nem bírom ki hogy "lehet, hogy tudnék jobb kocsit építeni, de ahhoz el kéne adnom mindent, meg kiválogatni hogy mi mivel illik össze" stb.

    És ez nem csak áttekinthetőbb, ezért a játékos nem fog elveszni a sok szar alkatrész között, meg tudni lehet majd hogy mégis milyen erős az autó. Hanem könnyebben is kivitelezhető, mert nem kell nyócezer alkatrészt megtervezni, megcsinálni, és ezekhez a dependancy-t összebuzulni, hogy mi mitől függ mikor veheted mikor nem stb...

    Először kell egy blokk. soros 4, soros 6, V6, V8, esetleg még V10, de szerintem V10 és főleg V12 (W12) nincs nagyon buggynál, nem értek hozzá. Most a példa kedvéért vegyünk egy soros 4-est.

    Vehetek rá már többféle hengerfejet. Több dugattyút. Vezérműtengelyt. Versenygyertyákat. Légszűrőt, kipufogódobot, egyszóval VASAT, ami könnyebbé, erősebbé teszi a kocsit. Pl. egy dugattyú ha könnyebb, gyorsabb fordulatszámot tud elérni a motor, ha kisebb, nagyobb a hengerűrtartalom.

    Itt is felvetődik a dependancy, de nem annyira, mint az SL-ban. V6 motorra V6 hengerfejeket lehet venni, és ez x meg y lóerővel növeli a teljesítményt. De a hengerfej nem osztja máris két részre a további alkatészeket, olyanokra amit rá lehet tenni, és olyanokra amit nem.

    Aztán át kellene tudni alakítani az alap motort az üzemelés szempontjából. Karburátoros? Vagy injektoros? Kell tudni ezen javítani, teljesítményorientált befecskendezővel, stb. Szívómotor? Kell turbó, intercooler.

    És itt jön be az, amit mondtam, hogy szerintem ne lehessen különböző motorokat építeni. Tehát van egy alkatrészlista, és ha megveszem a legdrágább hengerfejet, az ne csak a második legjobb turbót tegye elérhetővé számomra. Remélem értitek mire gondolok.

    Harmadik fő rész: chiptuning, felfúrás, polír, leömlőcsövek szélesítése. Egyszóval a meglévő vas finomítása, erősítése a durability árán.

    Erőátvitel: sebességváltók, automatától a 6 sebességesig; sokféle felfüggesztés, rugók, gumik, felni.

    Karosszéria: súlycsökkentő, üvegszálas motorháztető és burkolóelemek; bukócső, galyrács, fényszórók, ködlámpák, brutkó kinézetű lökhárítók, a bukókeretre szúrófények...

    ...és hogy ezt hogyan vitelezitek ki, az már a ti dolgotok :)) Nem kis fába vágtátok a fejszéteket, de meg lehet csinálni.

    Legyen légyszi végezhető tuning! :-) A Street Rodban egy csúszkát kellett feljebb állítani, ennyi nekem is elég :) Mondjuk a chiptuningot lehessen padon nyomni :)

    És a Street Rodban kellett tankolni is, imádtam :)
  • dikki*yysw
    #295
    Legyen robbantott motor szereléskor.
  • M@TriX
    #296
    ehhez annyit, hogy tudod kevés s szimulátor rajongó és sok a láma árkádos. Szóval szerintem arany középutat kellene találni mint amit a 3-as pontomban leírtam. Én is örülnék, ha ilyen részletes lenne a motortépítés, de az lehet negatívan hatna a játék rétegmegszólítására.
    Persze ezt csak a motorépítésre fűztem hozzá. A többit szerintem feltétlenül bele kellene rakni: chiptuning, könnyített karosszéria, csövek stb...
    Mert szerintem eléggé összetett lenne a motorblokk és a hengerfej módosítása, mert amellett még nagyon sok egyéb alkatrész lenne...
    Mondjuk a multit is előtérbe kell szerintem helyezni...
  • dikki*yysw
    #298
    Szerintem amit én leírtam, az arcade volt :)