7782
  • Cutter
    #1
    Tehetséges magyar programozók munkáját dícsérik a honlapjukon található játékok. Szomorú, hogy csak részben valósultak meg az ötletek.

    www.askhomework.hu
  • bfg900
    #2
    Tényleg, mi lett ezzel a játékkal? Megjelent végül?
  • Dns5000
    #3
    Ball Adventures? par honapja jott ki azt hiszem vagy valami hasonlo nevu de nem tudom hogy kik csinaltak.
  • Dns5000
    #4
    tevedtem azt pure pinballnak hivtak,
    Pure Pinball(TM) © 2003 Iridon Interactive AB
    pedig nagyon ismerosen cseng a ball advetures
  • Little Shark
    #6
    Hello mindenkinek! Egy keressel fordulok mindenkihez, aki olvassa ezt a hirt.Aki szeretne a A.S.K Homework csapatnak segiteni irja ide a topikba, hogy milyen legyen egy uj kocsis jatek fizikaja (SIMULATOR vagy ARCADE). Ha van kedved meg is indokolhatod, ha van olyan otleted amit
    mas csapat nem valositott meg, akkor ird le ( pl.kerekgumi torzulasa stb.).
    Tibor Mezei
  • Alexease
    #7
    Termeszetesen SZIMULATOR!
    Arcade naponta jon ki. Ott teljesen mindegy mi a neve, mirol szol, ugy is tok egyforma. Ahogy megjelenik a kovetkezo, az elozot mar el is felejtettek.

    Egy jol megvalositott autoszimulatort megvesznek - bar kissebb a tabora - es evekig hasznaljak. Ha MOD lehetoseg is van benne, akkor mar biztos, hogy atom siker;)

    Az hogy mi keruljo bele, ahoz tudni kellene, hogy milyen stilusu lesz: "utcai", palya, rally.
  • Alexease
    #8
    Ha meg jatekstlust is lehet "kerni", akkor egy normalis WRC Rally;-). PC-re abszolut nics rally-s jatek:( Azzal nagyot kaszalnatok. Persze csak akkor, ha nem egy arcade-colin fostomlo lenne.

    A palya autos dolgok szerencsere mar beindultak (F1C es modjai, GTR2003, LFS, netKar stb.), a GPL orok es keszul az uj. Az NR2003 tokeletes, ugy sem tudnatok uberelni. stb. Vagtyis Rally-t a nepnek;D

    De ha kell otlet szimulatorhoz, mint features, grafika, szimulacio stb., akkor tudok omleszteni oldalszam...;))
  • Little Shark
    #9
    Buggy vagy is terepen. lesz bene editor ami igen profi kivitelben lesz csatolva a jatekhoz.
  • dashed_
    #10
    egyertelmuen SZIMULATOR..
    kerdes hogy meg tudjatok e valositani :) nem olyan 1xü az
  • Little Shark
    #11
    Szerintem mar bizonyitot a csapat?
  • dashed_
    #12
    lehet ,de nekem fogalmam sincs egy munkassagotokrol sem.. esetleg ha kisegitenel hogy milyen gameket csinaltatok eddig. ?
    mert igy hogy A.S.K. Homeworkrol semmi nem ugrik be sry
  • Little Shark
    #13
    Barmit meglehet codolni es tervezni csak akkarni kell es sok sok kave.
  • Little Shark
    #14
    Pure pinball
  • Little Shark
    #15
    pumy udvozol.
  • Alexease
    #16
    Koszi! Viszont.
  • dikki*yysw
    #17
    Én is a szimulátort mondanám, de ez...

    szóval, ahogy Alexease mondta (és az ő véleményére én adnék bárki helyében ) a szimulátorokra kisebb az igény.

    TALÁN ezért is ad ki mindenki arcadet.

    DE ha mindenki arcadet ad ki, akkor nincs szimulátor...

    ...szerintem most NFS underground meg street legal2 is készül ha jól tudom, ilyenre nincs igény; terepes játék, hát, végül is jó. Csináljatok egy 4x4 evolution szerű játékot, tuningolható autó, vásárolható kiegészítők, csak legyen szimulátor... hm, fini lenne :P
  • dikki*yysw
    #18
    Nézzétek meg a Hot Rod American Street Draget, milyen jó lett.
  • Skynet
    #19
    Kocsisjátákhoz 5let?:)
    Értelmesen megszerkesztett soros,v,w és boxermotorok.
    Tuninglehetőség turbóval minden mennyiségben de nem csak a sima ráteszem aztmáris jó művvelet keretében;)
    ÉRTELMES TURBÓHANG! Gran Turismo gyártóinak sikerült valósra csinálni a tuningkocsik turbóhangját másnak eddig nemnagyon (Najó,Live for Speed-ben már egész faxán megvan közelítve demégmindig nem gt szint:) ).
    A legértelmesebb dolog azlenne ha :
    1. fogjátok a street legal alapötletét
    2. átalakítjátok az sl 5letet úgy hogy normállisan teljenek a napok napszakok például ha kimész utcára kocsival délután akkor lassan kezgyen sötétedni..Legyen naptár amiben felvan tüntetve a gyorsulási versenyek helye,időpontja és oda el kelljen menni,és normálisan FatF szintü megrendezése legyen;)
    3. De már csak azzal is óriási sikert érnétek el ha a Street Legalt egy az egyben lekoppintjátok,csak kissé értelmesebb motort csináltok hozzá...Felőlem nézzen ki ugyanúgy nemfontos hogy szebb legyen,csak lehetőleg videókarikat kéne figyelembe venni,nem a procit (Ugye kedves Invictus?? Lehet hogy megkéne tanulni videókarikra optimalizálni)..
    Szal a lényeg egy street legal szerü game jelentősen gyorsab motorral és esetleg multiplayerrel megspékelve simán befutó lenne világszerte,mert valjuk be a SL jó5let...de qrvaszarul csináltákmeg..:(

    Off:
    Clever's-ék annakidején elkezdtek csinálni egy STEEL of HASTE címü (asszem ezvolt a címe..O madmaxfeelinges autósjátékot állítólag isten fizikával....Nincs hír erről a játékról???
  • Little Shark
    #20
    A jateknak meg nincs neve, akinek van valami otlete irja meg,mig a kiado meg nem valtoztatja. Elore lathatolag kb 10-15 jatek modot rakunk bele, de ha jonnek jo otletek vagy humoros marhasagok es van bennuk fantazia megprobaljuk bele rakni. Tuning biztos hogy lesz benne, de a tuning reszet se ugy akarjuk megvalositani, mint a legtobb programban, hanem attorest probalunk mutatni. Nem akarjuk senki programjat lemajmolni, nem ez a celunk, hanem olyan minosegu jatekot irni, ami kulonbozik a tobbitol, ezert is irok a forumba.
  • dikki*yysw
    #21
    Street Legal koppintásra gondoltam én is, de hogy azért ne koppintás legyen, meg terepben gondolkodnak a srácok, legyen egy 4x4 Evolution 3 :P
    A tuningnál meg kéne találni a Hot Rod ASD és a valós élet közti egészséges átmenetet. Ne egy ikont kelljen belehúzni az ablakba, és tádámm kész a turbó, de ne is kelljen 3-4000 alkatrészt fejben tartani (riasztó lehet).
  • mikike
    #22
    szerintem az NFS1 volt a legszórakoztatóbb
    a hangok (is) nagyon jók

    bár egy kis kocsituningolás biztos dobna rajta
  • Mike
    #23
    hm...
    mikike mégsem vagy te olyan vadember
  • M@TriX
    #24
    Jéé király, autós játékokból sosem elég. ;)
    Szerintem is szimulátor legyen persze (ha még emléxünk-e egyeltalán mielyen is az? ;))

    Én arra gondoltam, hogy a Screamer 4X4-et ötvözni a Street Legal-al, azaz Off-Road legyen, így nem kell lemodellezni a várost, viszont legyen full törés és bemászkálható terep mint az 1Nsane-ben.
    A szerelést meg királyu lehessen csinálni garázsban vagy sátorba szépen részletesen. Lehetne Dakar szimulátor is. Még értékelhető úgy sem jött ki. Az meg pont erről szól. Változatos OFF-Road terep nem sok objektummal szépen kidolgozott kocsikkal! Na?
  • dikki*yysw
    #26
    "Én arra gondoltam, hogy a Screamer 4X4-et ötvözni a Street Legal-al, azaz Off-Road legyen, így nem kell lemodellezni a várost, viszont legyen full törés és bemászkálható terep mint az 1Nsane-ben."

    4x4 Evolution

    látom nem ismeritek, pedig az pontosan erről szólt.
  • Little Shark
    #27
    A jateknak meg nincs neve, akinek van valami otlete irja meg munka nevnek,mig a kiado meg nem valtoztatja. ;)
  • M@TriX
    #28
    ismertem, nyomtam is sajnáltam is hogy a 2. rész nem jelent meg PCre. Na jól feleltem tanár úr?
    Jók voltak a kocsik mozgása változatos terep szóval jó volt, de ezt gondoltam tovább. Részletesebb törés és nem körpalyak.
    Szerintem mint mondtam a Dakar-t érdemes lenne szgepre vinni...
  • M@TriX
    #29
    előbb azt kellene tudni mi lesz a játék, aztán név ;)
  • dikki*yysw
    #30
    Nem csalódtam benned! :D

    Nagyon arcade volt a játék, meg körpályás, de végignyomtuk. Szvsz király volt nagyon.

    Ami nem tetszett, hogy nagy nehezen összespóroltunk vmi iszonyat drága fullos felfüggesztésre pénzt, ahogy megvettük minden ellenfél azzal indult :~

    Legyen a név dikki rider? :D
  • zippofcy
    #31
    Van jo grafikus motorjuk keszen, miert ne modelleznek le a varost? Johogynemmar alagutban legyen a verseny este, akkor a Litech engine is megfelel
  • M@TriX
    #32
    persze lehet városos tőlem én csak a gépigén ymiatt izgulok. ;)
    Meg azért mertha off-road nem kel házpoligon ott spórolnak amit az autó és egyéb kidolgozásra lehet fordítani...
  • bfg900
    #33
    Na, már megint ez az autós game a téma? :)
  • bfg900
    #34
    Kerékgumi torzulás már volt szerinte, legalábbis mikor meglátogattam a Clevers-t, ők mutogatták.
  • Skynet
    #35
    Végülis jó...
    Nemkell nekem semmi nincsenek nagy igényeim...Oldjátok meg hogy ha játszok a játékotokkal és elfüstölöm a gumit akkor érezzem a gumifüstszagot;))))))
  • zippofcy
    #36
    Minden dobozban lesz egy csomag egettgumiszag illatu fustolo.
    Ha elfogy vehetsz uj peldanyt
  • Skynet
    #37
    10 pont;)))
    Megoldják hogy a program a füstölő nélkül ne induljon akkor warezéknak esélye nemlenne;)))
  • zippofcy
    #38
    Anti mar biztos dolgozik rajta.
  • Little Shark
    #39
    Újabb és régi titkokat osztok meg mindenkivel!

    Szeretném, ha figyelmesen olvasnátok el, amit írok. Még nem találkoztam olyan játékíró csapattal, akik a jatékosok igényét figyelembe vennék esetleg a tanácsait kérnék.
    Ez nem azt jelenti, hogy nincs fantáziánk, ötletünk. Az a célunk, hogy olyan játékot készítsünk, amit a játékosok szeretnének. Tehát nem akarjuk, hogy a boltokban a vásárlók csak azért vegyék
    meg a programunkat, mert szép a doboza. Olyan programot fogunk készíteni, ami érdekes, nem lehet megunni, szórakoztató. Nem a vásárlók kizsebelése a célunk.

    Felajánlom a lehetőséget neked, hogy részt vegyél a program készítésében!
    Hivatalosan még nem jelentettük be a játék készítését. A játék dokumentációja nincs kész, rentgeteg ötlet hiányzik.
    Minél több nagyszerű ötletet szeretnénk hallani.

    A játékról körvonalakban!

    Játék neve: még nincs, várom a normális ötleteket
    Típus: buggy vagyis egy adott természeti terepen játszódó kocsis játék
    Kocsi fizikája: szimulátor
    Kocsik felépítése: 12 kocsi alváz, amit szabadon te építhetsz fel pl. motor, kerék, teleszkóp
    Kocsik megvalósítása oldal számban: eddig legalább 12000 poligon, de lehet, hogy több lesz 1 kocsi, lesz alacsony oldal számú is, hogy kisebb gépeken is fussanak döccenőmentesen
    Camera nézet: belső nézet
    Tuning: pénzed gátolhat meg csak
    Kocsik törése: minimális a kocsik felépítése miatt, defekt látható módon.
    Terep mérete: 2x2, 4x4, kilóméter távolságú,ez lehet örökmozgó, vagyis a pálya bal oldalán ki lehet menni és a jobb oldalán találod magad, de lesz lezárt rész is
    Pálya típusok: erdő, sivatag, mocsár, puszta, hegyvidék.
    Pályák száma: legalább 30
    Játék módok: carier mód, ami minden játék módot tartalmazni fog, természetesen minden játékmód játszható lesz külön-külön is, legalább 10 alapmód lesz pl.körpályán verseny, akadályok
    teljesítése időre, pótkocsi húzás, amit csak ki tudsz találni
    Évszakok: az évszakok a pályákhoz lesznek igazítva
    Időjárás: ködrészecske megvalósítással, eső, szél
    Multiplalyers: 8 játékossal biztos, de lehet több is, egy megadott pénzből rakod össze a kocsit, finom állítások lehetősége a kocsin, hogy minél jobban különbözzél a többiektől
    Pálya editor: könnyen szerkeszthető és látványos megvalósítás egyben, nem kell külön program, hogy te is készíthess vele pályát


    Tervezett gépigény min. 640x480 felbontáshoz alacsony beállításokkal 25-35 framhez: 800 proci legalább gforce2
    Tervezett full gépigény mindent amit bele rakunk 25-35 1024x768 felbontáshoz: 1800 proci es gforce4600

    Amit biztosan akarunk, hogy kedvező áron adják a kész játékot Magyarországon. A pure pinballal játék ára is kedvező.


    Hamarosan rakok fel egy pár munkaképet!

    A.S.K. Homework
    Tibor Mezei
  • dikki*yysw
    #41
    Ja még semmi nincs kész belőle neked adnak bétát :)
  • dashed_
    #42
    ottvan a vegen ha nem latnad ez => :)))

    amugy meg te honnan tudod mennyi van kesz belole??? nem tudod te se :)
  • CS@
    #43
    Bár a leírásodból egyértelműnek tűnik ,de azért megemlíteném ,hogy az autók feltétlen festhetőek legyenek valamilyen normális megoldással (tehát ne HotRod szerűen). Ha a jövőben valami használható 5letem lesz azt majd leírom.