401
Hangkártyák ma
  • rtomo
    #241
    jaja sajna a szoftveres nem okés számomra :(
  • Inquisitor
    #240
    Sorry ha félreérthető volt. Az Xtreme Music és Gamer az 20K körül van OEM/Retailban, az Xtreme Audio meg 12-13.000, de az meg ugye szoftveres. :(
  • mpl
    #239
    Végignéztem jópár rendeléses listát a PH-n, és a legolcsóbb is 19100 Ft volt.

    Te melyik listán láttad 15-16e-ért?
  • rtomo
    #238
    és tudsz vmi más ajánlani, vmi más keresőt?
    ( gugli 60% fórumhsz-eket dob ki =/ )
  • Inquisitor
    #237
    Ööö, jellemzően "rendelési árlistákon" szokott lenni, mint pár arcnál a PH-n, de van pár ilyen bolt is ...
    A magyar árkeresők meg felejtősek, kiskerárak, depo, argep, arkereso mind tele vannak fake árakkal és megszünt cégekkel.
  • rtomo
    #236
    és az audigy 2 zs LS - az LS wtf/mi a szösz? :S
  • rtomo
    #235
    akkor az audigy 2 tudja a hw-es gyorsítást?
    ( x-fi extreme audio-ra talán futna még, de hw-es kéne nekem, h a proci szabad maradjon )
    és az audigy4-nél ez van a hivatalos weboldalon:
    ,,Advanced hardware accelerated digital effects processing'' ez nem a hardveres gyorsítás?
  • rtomo
    #234
    gugli a barátom, de nem mond semmi használhatót nekem =/
  • rtomo
    #233
    www.kiskerarak.hu
  • mpl
    #232
    Inquisitor:
    A #222-re tudnál válaszolni? Köszi előre is!
  • Inquisitor
    #231
    Ja, én is elvagyok az ALC880-al :D
  • czky
    #230
    Írták valahol róla hogy az már HW-s. Amúgy nekem tök mind1, jó nekem ez az alaplapi HD recsegő! :DDD
  • Inquisitor
    #229
    Lehet, de az OEM X-Fi Xtreme Gamer kártya gyanús nekem a Live24/Audigy SE-re hajazó LP nyákjával, hogy az sem HW ...
  • czky
    #228
    SB X-Fi Xtreme Audio az egyetlen, ha jól tudom, amelyik nem tudja a hardveres gyorsítást. A többi tudja...
  • Inquisitor
    #227
    1. Szerintem mindkettő tök ugyan az, megkockáztatom, hogy régen ugyanezt árultál Live! 24 néven is.
    2. Ki van csukva, Live! 24, Audigy SE, Audigy Valus (ez egy régebbi) és egyébb olcsósított kártyák se OEM-ben, se dobozosban nem tudnak HW gyorsítást. Marad az Audigy 2, Audigy 2ZS, Audigy 4 OEM 12-14K között.
    Esetleg az X-Fi, bár erős a gyanum, hogy abból a 14-20K közöttiek szintén nem tudnak HW gyorsítást, de eddig senki nem erősített vagy cáfolt meg ebben.
  • a_n_d_r_e_w
    #226
    a sok upppolással választ nem, de kedves kis büntipontokat kaphatsz, úgyhogy szerintem hagyd abba. Aki tud majd válaszol ha eljön az ideje, meg egyébként is gugli a barátod
  • rtomo
    #225
    up2.
  • rtomo
    #224
    up
  • rtomo
    #223
    üdv midnekinek!
    mi a különbség a Creative Sound Blaster Audigy SE OEM és a Hangkártya Creative SB Audigy SE Value (OEM) között? mert a Value-s 1e-vel több, de nem találom h miben tud többet/kevesebbet.
    És még 1 kérdés, 7-8e körül valami olyan hangkarit tudtok ami hardveres gyorsítással bír, tehát nem a cpu-t eszi és 5.1 + EAX 3.0-t is támogatja?
  • mpl
    #222
    "15-16K körül már kapni itt-ott OEM X-Fi Extreme Music-ot is ;)"

    Hol? Én mindenhol 20k fölött láttam csak.
  • lumpy79
    #221
    Sziasztok! Kinéztem egy Creative SB X-FI Xtreme Audio OEM kártyát 12600ért. Azt Szeretném kérdezni, hogy szerintetek ezzel a kártyával 5.1 mellett rá lehet kötni a ház előlapi mikrofon és fülhalgató kivezetését? Az előző gépemben az integrált hangkártyát használtam, de az új gépemben az sokkal szarabbul szól, ezért beruháznék egy ilyenbe...
  • zuza
    #220
    Sziasztok!van egy próblémám a hangkártyámmal...Némelyik játékban nem szólnak a hangfalak,nem tudom miért pedig winbe működik meg zenelejátszásnál isKerlek segítsetek én az illesztőprogramra tippelek.a Segítséget előre is köszi
  • Inquisitor
    #219
    Ha csak a hangminőség miatt akarsz SB kártyát ÉS a 2.1-es rendszered atom jól szól, akkor érdemes lehet akár az általam leszólt szoftvereseket is. (kivéve persze ha a digitális kimenetről hajtod, de kétlem.)
    Ilyen kártyák Sb Live! (már nem kapni, még 16 bites), Live 24! (ezt átnevezték, most Audigy SE álnéven nyomják), Audigy LE, Audigy Value ...
    Ezek olyan 5-6-7.000 körüliek, használtba néha nagyon jó áron megkaphatod őket!
    Vannak az OEM Audigy-k, ezekből leginkább ithon Audigy 2 (10-12K), Audigy 4 és Audigy 2 ZS (12-14K) kapható itthon, legjobb közülük az Audigy 2 ZS szerintem.
    Vagy a mostanában bejövő X-Fi Extreme Music OEM 15-16K körül, de ő meg az X-Fi széria tucatnyi kártyájából a legfapadosabb.
    Ez a Realtek még AC97-es, szóval 16 bites motyó.
  • roblee
    #218
    Köszi a kimerítő válaszod!
    A Realtek-em részletei:
    "AI Audio:
    Realtek ALC850, 8-channel CODEC
    Audio Sensing and Enumeration Technology
    Three Universal Audio Jack (UAJ)
    Coaxial/Optical S/PDIF out ports on back I/O"
    Ennyit tudok róla, de ez tuti nem az, amelyikről te írtál!
    Sima 2.1-es hagrendszerem van, ehhez nincs értelme Audigy-t agy x-fi-t venni, igaz?
  • Inquisitor
    #217
    15-16K körül már kapni itt-ott OEM X-Fi Extreme Music-ot is ;)
  • Inquisitor
    #216
    Attól függ, milyen Realtek és milyen SB?

    1. Ha veszel egy olcsóbb SB kártyát, ami full CPU-ból nyomja a hangot, akkor terhelés szempontjából tök mindegy.
    2. Igaz Creative kártyákból még a gagyi verziók is tudnak EAX 2-3 támogatást. (Kivéve Vista alatt, hehehe. Tudtam, hogy egyszer még visszaüt a saját szabvány.)
    3. Egy 8 vagy 16 bites SB azért nem biztos, hogy tud annyit, mint egy HD Audios Realtek (24bit, 96KHz?)
    4. Az integrált hangkártyák nem azért gagyik mert integráltak, hanem általában olyan helyen vannak a lapon, ahol összeszedik a CPU és VGA hűtőjének zaját ... létezett olyan lap amin nem, de nagyon nem jellemző. Másrészt a CPU-t jobban használják, erős gépnél nem sokat zavar.
    5. Az X-Fi támogatja csak a legutolsó EAX 3D szabványt. Vista alatt ezt csak emuval. Van belőle olyan verzió amin van saját memória, kevésbé terheli a gépet. Cserébe iszonyat drága, árában kapsz olyan spéci audio kártyát ami nem csak szoftveresen tud DD és DTS hangot dekódolni :)

    Persze újabb SB kártyáknak elég kicsi a zajszintjük egy integrált motyóhoz képest, de ez akkor érdekes, ha van olyan szintű hangfalad amin ez ki is jön. Persze lehet kapni egyébb kártyákat, amiknek még kisebb, jó drágán. pl. VIA Envy 24 chippel (15-20K?), vagy az elöbb emlegetett HW DD + DTS dekóderes kártya valami drága CMedia chipsettel. (30K?)
  • roblee
    #215
    Sziasztok!
    Alaplapra integrált hangkártyám van (Realtek), biztos ismeritek!
    Mennyivel jobb egy Creative SB? Észrevehető az eltérés, ha nincs 5.1-es hangfal szettem? Mi a különbség az audigy és az x-fi kártyák között? Érdemes ennyit áldozni egy hangkártyára?
  • AstorAnt
    #214
    Hát attól függ hol veszed, 12000ért már lehet kapni, de van ahol 16000et is elkérnek érte, jó helyen kell venni:)
    Én Debrecenben lakok, itt 13000ért árulják.
  • Prince of Máté
    #213
    amit mondtál audigy 4 az mennyibe fáj?
  • AstorAnt
    #212
    http://www.soundblaster.com/products/product.asp?category=1&subcategory=206&product=10702
    ez 15K környékén van
  • BADE
    #211
    Sziasztok!
    Milyen 5.1-es usb hangkártyát tudtok ajánlani?
    Laptophoz kellene,de Creative SB Audigy2 ZS notebook-ért nem akarok 20k-t kiadni.
    Előre is köszi a válaszokat!
  • AstorAnt
    #210
    Az a baj h a hangkártyád szoftveresen támogatja az EAXot és nem pedig hardveresen.Az Audigy SE és a sima Audigyk is szoftveresen támogatják az EAXot.Azt hiszem Audigy2től van hardveres támogatása.De hogy mennyire hardveres az a támogatás arról sokak véleménye megoszlik.
    Mindenesetre biztosan kevésbé örlik a géped.Szerintem egy Audigy 4 vagy a Audigy 2 ZS a jó választás, ezek asszem a EAX 4.0át is támogatják, igaz az áruk is jóval magasabb mint egy sima Audigy.
  • Prince of Máté
    #209
    ja és nem ártana EAX 2.0->> támogatás mert a mostani csak EAX 2.0-át támogat ami eléggé elavult:S
  • Prince of Máté
    #208
    Sziasztok!

    Soundblaster live 5.1 es hangkártyám van.
    Játékoknál ha berakom a hangot EAX-ra akkor akciónál lemegy 5-10 fps-re a játék.
    Azt mondják azért mert ez a hangkártya prociigényes, nekem celeron 2ghzem van.
    MOndjatok oylan hangkártyát ami nem proci igényes és jó minőségű léci!
    Az AUdigy is proci igényes?
    mert az most eléggé olcsó.
  • targa6269
    #207
    Sziasztok!!!

    Akarok venni hangkártyát. De nem tudom ilyet vegyek ugy 10000 Ft-om van rá. Az SB Audigy SE24 és a Trust SC-5250 vagy az SC-7200 hasonlitgatom. Régen még az első szériából volt Live! -om és szerettem, viszont a Trustokon sok a kimenet. Ezt azért tartom fontosnak, mert a mostani alaplapon lévó kártyámat utálom hogy ha 5.1-et akarok akkor nincs mikrofon STB. Azon kivül nincs nagy igényem a digitális kimenetre mert a Jazz 5.1-es hfal szett nem tudja.

    Mit gondolto?
  • AstorAnt
    #206
    Most szeretnék venni egy viszonylag olcsó hangkarit mert elegem van az alaplapi borzalomból és egy ilyen: ímecucc alá szeretném rakni(még nincs majd most veszek, jelenleg egy hama 4wos összteljesítményű müanyag csoda figyel az asztalon:).Hogy miért nem 2.1 meg hasonlók? Mert nekem a mélyláda annyira nem fontos(sőt igazából nem szeretem, meg eleve panel lakás), sokhangszórós kialakítást hely miatt amúgy sem tudok kivitelezni, és ez a cucc sok 2.1es hangrendszert amúgy is maga mögé utasít:)

    De visszatérve. Szóval a szóba jöhető változatok (mind2 OEM)a Creative SB Audigy SE és az Audigy 2(sima, nem zs meg hasonlók).
    Igazából én az audigy miatt döntenék az utánnajárás alapján, de az elbizonytalanít h ez a változat már alig néhány helyen beszerezhető(még a creative honlapjáról is leszedték), míg az 1es SE változata ellenben mindenhol. És végülis a kérdésem h pontosan miért van ez?Tudás alapján a 2 jobb mint az SE.
    Én arra gondoltam h a Creative a ZS változatát favorizálja a 2es-nek és leállította a sima gyártását a ZS javára.
    De gondoltam jobb ha megkérdek valami szakértőt hogy hogyan is van ez:)
    Egyébként a hangkarit játékokhoz, filmekhez(többnyire sorozat de idpnként DVD is), zenehallgatáshoz szeretném használni.

    Köszönöm előre is akik válaszolnak:)
  • george4
    #205
    Hello All!
    Az Sound Blaster Audigy SE-hez melyik drivert tegyem fel, amivel jol is mukodik? A hozza kapot cd-n levo driver nem valt be...es a creative.com-rol leszedett driver sem valt be(Az osszes jatek akadozott, es ha levettem a jatekban a hangminoseget, akkor jol mukodtek)! Megis melyik drivert hasznaljam?
  • Mike
    #204
    audidzsi
    egyébként meg szard le
    minden angol szót úgy ejts ki ahogy neked tetszik, a többi x millió ember is így csinálja :)
  • Game Hunter
    #203
    Off
    Audigy szot hogy kell kimondani helyesen? Annyi fele modon hallottam mar, hogy nem tudom melyik a helyes!
  • rtomo
    #202
    kösz, de a ,,kicsit drágább'' háááát őőőőőőőőőő :DDDD akkor egyenlőre marad a mostani, majd ha lesz munkám :)