10995
Melyiket érdemes megvenni? Ár, technikai háttér, stb.
  • precision
    #10513
    én még mindig S2 -vel nyomulok, és nem is cserélném ha nem lennének már nyavajái :) de addig nem cserélem le amíg teljesen el nem romlik

    amúgy is maximum a több ram és nagyobb felbontás hiányozna, de az sem létkérdés
  • Lacee86
    #10512
    Mert olyan jólét van kis országunkban, h mindenki cserélgeti a telefonját, mint az alsógatyát.
  • Shiwo
    #10511
    egen, már kacerkodom a gondolattal, hogy valami főzött romot ráteszek..

    annyira jól meg nem keresek, hogy évente új 100k+ árú telefont vegyek.. illetve megtehetni megtehetném, csak feleségem nem preferálná :D

    viszont a Nokia még viccnek is rossz.. apósom kapott egy céges Lumiát, beállítgattam neki elég sok mindent, mert nem ért az okos telefonokhoz, és hát androidhoz képest valami iszonyatosan elborzasztónak találtam...
  • k0trapali #10510
    Én is tapasztaltam sajnos.
    Pedig adnak ki manapság 1GB memóriával sok telefont! A középkategóriában szinte mindet! Valamelyik jól meg (családban pl HTC) Valamelyik nem... Szoftveres probléma. Stock romokkal megoldódik legtöbbször a helyzet! Nincs tele mindenféle külső és belső módosítással ami lassítaná és megkavarná a rendszert.
  • bardocz
    #10509
    Saját tapasztalatom, hogy a gyári visszaállítás szinte semmit nem ér, pár napighétig jó, de utána ugyan olyan lesz.
  • k0trapali #10508
    Manapság ez az idő nagyon szép! Ritka aki ilyen sokáig megtartja a telefonját!
    Lassulás ellen meg akár egyedi rommal vagy gyári visszaállítással is tehetsz!
  • Shiwo
    #10507
    az én S3-mam 2 éves elmúlt, még él, néha belassul, de ezért sztem az 1 giga RAM okolható.. ha most vennék telefont, akkor minimum 2 giga RAM-mal de inkább 3-mal keresnék telefont...
  • Sippie
    #10506
    pedig már ki is néztem egy ilyet
  • precision
    #10505
    G2 mini ezek közül, egyértelműen
  • precision
    #10504
    hagyjuk már ezeket a kezdi megadni magát és lassul problémákat :D ne dőlj be ilyeneknek...
    egyrészt nincs olyan szoftveres gond amit egy szoftver újratelepítés ne oldana meg... másrészt a user error ellen a 200ezer ftos telefon sem véd, értem ezalatt hogy mindenféle lószart felraknak a telefonra és csodálkoznak hogy belassul

    Samsung Galaxy S2 -őm köszöni szépen jól van, ugyanolyan gyors mint volt :) max a szemét szoftvergyártók írják meg úgy az appjaikat direkt a hardvergyártókkal lobbizva hogy régebbi készülékeken ne úgy fusson ahogyan kéne, hogy vegyél újat... de nem ez a jellemző azért
  • Sippie
    #10503
    másfél éves? wtf... akkor veszek inkább valami 40ezres fos nokiát... nekem ne 1-2 évet bírjon már a szar teló, ha kiadok érte 80ezret.
  • k0trapali #10502
    Ha S3 akkor inkabb S3 LTE. Abban 2GB RAM van!
  • batman
    #10501
    Köszönöm
  • szabii98
    #10500
    az én környezetemben van s3 és s4 is.
    Az s3 tovább bírta, bár haveromé kezdi megadni magát (kb másfél éves...), egy másik ismerősöm S4-e pedig nagyon belassul és laggol néha... de ez csak az én tapasztalatom, szerintem ezek közül nexus 5
  • batman
    #10499
    Sziasztok!
    A galaxy S3, S4 és a nexus 5 között vacillálok erősen...bár, ha őszinte akarok lenni, akár az S4 mini is játszik. Átlagos felhasználásra lenne. Leginkább e-mail, kicsi net meg navigáció. Egy kollégámnak nexus 5 van, és mikor vele beszélek, akkor nagyon halkan hallom. Ti erről hallottatok már valamit, vagy csak ő beszél halkan? Ti mit mondanátok a fenti listából?
    Most S3 mini van. Leginkább az lenne fontos, hogy a felsorolt dolgokat nagy sebességgel és stabilan tudja végezni a telefon. Köszi az ötleteket!
  • massssza
    #10498
    Melyiket vegyem? Állandóan online vagyok gmail, facebook és egy két játék, elfogatható kamera, legalább egy teljes nap üzem idő. T-s vagyok újra kötéssel havi 2-4e Ft részletre venném. Samsung Galaxy Ace 4, Sony Xperia E3, Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia M2, LG G2 Mini ezekre gondoltam.
  • precision
    #10497
    szerintem ha torrentezni akarsz akkor inkább androidosat vegyél mint iphone -t
    egyrészt androidra van natív torrent kliens, nem kell rootolni meg semmit hozzá (iphone -t meg jailbreakelni kéne hozzá) másrészt maga a teló fájlrendszere nem zárt androidon mint ios -en, így akármilyen filmlejátszó vagy zene lejátszó app (és maga a pc is ha usbn rádugod) látni fogja a dolgokat amiket leszedsz torrenten... iphone -on ez nem megoldható, vagy legalábbis nagyon nagyon macerás

    ezen belül én ezeket nézném meg a helyedben:

    Nexus 5 (esetleg Nexus 6 de az mér elég nagy, kézbe kell fogni előtte)
    HTC One M8
    Moto X (2014)
    Galaxy S5
    LG G3
    Sony Z3 Compact (ez a legkisebb ezek közül)

    Én a legjobban a Moto X -et ajánlanám, de az lenne a legjobb ha kézbe vennéd mindet, melyik tetszik jobban, melyik áll jobban kézre...stb. Ja és ha már előfizetésre veszed a telefont, csak csúcstelefont vegyél, nem éri meg középkategóriát venni. Szerintem.
    Utoljára szerkesztette: precision, 2014.11.08. 21:04:49
  • The Protector
    #10496
    Sziasztok.

    Szeretnek a kozeljovoben telefont venni.Egyaltalan nem vagyok jartas a temaban.Iphone 4 es 5s volt eddig a kezemben valamint HTC ONE.Nekem sosem volt meg okostelefonom viszont most nagy szuksegem van ra.
    Amit szeretnek h tudon.Legyen eros es szeretek jatszani,mondjuk van psvitam is.Legyen jo benne a navigacio azaz itt Londonban el tudjak jutni Abol Bbe.Ami meg fontos h lehessen rajta filmezni,akar torrentezni is.Az ara nem lenyeges mert majdnem mindet ki tudom fizetni viszont amugy is kontraktra vennem.Barmilyen tanacsot meghallgatok.Ami meg lenyeges h ne legyen hatalmas nagy,eleg a 4 vagy 5colos kijelzo,annal nagyobb nem kell.amikkel eddig szemezgettem az az iphone6 es a galaxy s5,de olcsobbat is szivesen kiprobalok ha jo es az ar/tudas rendben van.
    Elore is koszonom.Szep napot.
  • karajjj
    #10495
    a zárolt képernyőn mutatja, nem kell hozzá feloldani
  • Sippie
    #10494
    na már csak az érdekel hogy értesítő led híján... hogy értesít ha lemaradtál egy hívásról vagy üzenetről vagy eseményről? :D amíg nem oldod fel stb, addig nem látszik semmi? Nem volt még androidom, úgyhogy sorry ha alap kérdéseket teszek fel.
  • Krisztiam #10493
    nekem is van egy s4 mini-m semmi ilyesmit nem tapasztaltam..
  • karajjj
    #10492
    páromnak s4 minit vettünk, nem tapasztaltunk ilyet, semmi baja, nagyon szereti
  • Lacee86
    #10491
    Én is. (Xperia L)
  • Szabi #10490
    én megvagyok elégedve a sonymmal..
  • Sippie
    #10489
    olvastam valami gyári hibát az s4 miniről, ami miatt zabálódik az akksi akkor is, ha nem csinálsz semmit a telóval. Erről esetleg tudsz valamit?
  • Bal0924
    #10488
    Igazad van.
    Régen majdnem egy Sony-m lett, de utána kézbe fogtam... És inkább lemondtam róla. :)
  • karajjj
    #10487
    Ez már a te dolgod. Vannak itt pl, akik a Sonyra esküsznek. Szerintem meg az egyik leggagyibb módon összerakott telefon márka mostanában. Kinek a pap, kinek a paplan...
  • Bal0924
    #10486
    Samsung nem, akkor maradok a G3-nál.
    Lehet hogy a Samsung androidok jók, de inkább nem kísérletezek vele.
    Volt egy régi Samsung telefon (régi Windows volt rajta), és nagyon kegyetlenül rossz volt.
    Most van egy Samsung tábla gépen, nagyon lassú, pedig mindent megpróbáltam vele..
  • karajjj
    #10485
    mérettől függ, hogy mekkorát akarsz, de leginkább s5 mini, vagy g3, esetleg még az s4
  • Bal0924
    #10484
    Ha mondjuk 100eFt a max, akkor melyik telefont ajánlanád?
    Sajnos beleszerettem a G3-ba, de nem akarom megint elkapkodni, mint a P880-nál.
  • karajjj
    #10483
    olyan árkategóriában kb már teljesen mindegy, hogy mit veszel, mert ennyi pénzért csak jó telefonok vannak...
  • Bal0924
    #10482
    És a G3-hoz mit szóltok?
    Ajánlanátok?
  • karajjj
    #10481
    Samsungot használok most már évek óta, pedig volt iphone is, meg lg is, én csak a samsungot szoktam ajánlani.
  • whiskeyman
    #10480
    Nekem is olyan van, alig várom, hogy lecseréljem. Én G2-n gondolkozom, de a párom most vett egy htc one m8-at...hát lehet olyan lesz :D
    De szóba jöhet a Nexus 5 is...bár igazából még fogalmam sincs :/
  • Sippie
    #10479
    franc, pedig s4 minin is gondolkoztam ezidáig :/
  • Bal0924
    #10478
    Rossz tapasztalat..
  • Sippie
    #10477
    mi a baj a samsunggal?
  • Bal0924
    #10476
    Sziasztok

    Szeretném lecserélni az LG P880-mat (LG Optimus 4x HD), de lövésem sincs hogy melyik legyen.
    A P880-s tudásánál alább nem mennék. Samsung kizárva.

    Valaki tudna segíteni benne?
  • Sippie
    #10475
    Illetve látom hogy a galaxy s4 mini is hasonló árban van, arról vélemény?
    Az a baj hogy nagyon nem vagyok képben, a galaxy, meg ace, meg express meg nem tudom milyen típusokról, hogy minek felel meg, minek a konkurense :D Sonynál legalább lehet tippelni hogy abc sorrendben ami későbbi az a jobb :D

    62-től látok nokia 925-öt is... vazze nem könnyű a választás :D
    Utoljára szerkesztette: Sippie, 2014.11.02. 11:55:59
  • Sippie
    #10474
    kártyafüggetlen :D
    Domino, T-mobile amúgy, hűség ilyesmi nincs, nem is számolnék vele.

    #10472: Z1 compactról olvastam főleg rosszakat, hogy eléggé karcolódik, így nem tudom be merném-e vállalni, bár az extra fólia jó ötlet lehet. Lumia nem rossz ötlet, bár egy kicsit tartok a windows phonetól. Megnézem az LG-t is, thx.