5774
Opera
  • lally
    #1493
    Pár napja tesztelgetem az "Opera_10.5-alfa-6177." linuxos verzóját
    UHU_2.1; OpenSuse_11.2; és MagyarUbi_9.11 alatt.
    Almenüi között mozogva olyan lesz a háttér, mint amikor a kijelzőm már nem bírja el Azt_a frekvenciát.
    IMG]/forumkepek/2010_01/opera105b-_4.jpg[/IMG]
  • ba32107
    #1492
    Próbálj keresni hozzá valami könyvjelzős kiterjesztést
  • Dzsini
    #1491
    egy akkora monitoron meg nyugodtan nyitva lehet az oldalsáv is állandóra, még egyszerűbb a dolgod :)
  • Justil
    #1490
    mind1, értem én, hogy vannak majdnem ugyanolyan megoldások, de akkor sem teljesen ugyanaz.
    helyet meg nem sajnálom, egy kb 20 px magas sávról beszélünk, 24"-on elfér :)
  • gabi89
    #1489
    és van egy olyan megoldás is ,hogy minden gyakran használt oldalnak ami el van mentve a könyvjelzők közé adhatsz egy azonosítót és akkor azt beírva a címsorba (vagy shift+f2) egyből bajön az oldal. Ami hasznos mert gyakran használt oldalaimnál csak 1-2betűt kell beírni és máris ott vagyok és akkor még a gyorshívó is ott van az oldalak számait beírom a címsorba és betöltödött az oldal. Rendezgetni is könnyen lehet szerintem ctrl+shift+b és máris pakolgathatod vagy már az említett f4 oldalt. Sose probálkoztam a kedvenceimet fentre kirakni csak a helyet foglalja.
  • Dzsini
    #1488
    de felül nem úgy működik :)
  • Justil
    #1487
    felül jobb :)
  • Dzsini
    #1486
    ha a sidebar-on (F4) megnyitod a könyvjelzőket, oda tudsz dobálni, pakolgatni, működik mindenhol a középső klikk is. beállítható, hogy egy klikkre eltűnjön-megjelenjen, vagy akár lehet, hogy vékony sávként ott marad a szélen.
  • Justil
    #1485
    hát gyerekek...kb 2,5 hétig teszteltem vala az operát, íme a konklúzió:

    nagyon jó kis böngésző, télleg, mondhatni luxus kivitel, a fapados krómhoz képest mindenképpen, és nagyon impozáns hogy implicite tud egy csomó mindent, amit a firefox csak kiegekkel. most engem ilyen acid tesztek meg hasonlók nem érdekelnek, megjelenítési problémák nem merültek fel sosem, egy két oldalon vmiért nem akarta megjegyezni normálisan a login infókat, de az ilyesmi előfordul.

    most mégis úgy alakul, hogy visszatérek ff-hoz. talán nevetségesnek fogjátok találni, de a bookmarkok miatt teszem. egyszerűen nem tudom megszokni azt, ahogy ez az operában meg van oldva. eljutottam odáig, hogy kiteszem a personalbart, és arra a kedvenceimet mappákba rendezve. azon is túltettem magam, hogy a mappákon belül már nem működik a mid-klikkes új tabon nyitás, mert shift+balklikkre megcsinálja. de az, hogy nem tudok sitty sutty ezekbe a mappákba belehúzni kedvenceket, és ezáltal folyamatosan rendezgetni...ez nekem egy hatalmas érvágás. mondom, bizonyára nevetségesnek találjátok ezt az indokot, de nekem több száz oldal van elmentve, a nagy részét aktívan látogatom is, és kulcsfontosságú, hogy a kedvencek kezelése gyors és gördülékeny legyen.
    ezen felül pedig azért akad 1-2 olyan kiterjesztés is, aminek nincs operás megfelelője, bár azt aláírom, hogy gyakorlatilag a gyakran használt ff addonok 99%-a így vagy úgy megoldható operában is.

    szóval a konklúzió: az opera atom kis böngésző, és mindenképpen feltelepítve marad a rendszeremen...de alapértelmezésnek marad a ff egyelőre.
    egyébként azt is vártam az operától, hogy kevesebb ramot fog enni, de nem, alig 50-70 megával marad csak el a rókától, most viszont felraktam ff alá a memory fox-ot, és így több tucat tabbal 300-400 mega helyett 75-öt eszik.

    továbbra sem vagyok kibékülve magával az iránnyal, amibe a FF fejlesztése halad, sajnos nem feltétlenül a jó utat követik. viszont egyelőre nekem jobban kézre esik, mint az opera. elképzelhető, hogy ez a jövőben majd változik.

    anyway, köszi mindenkinek, aki itt segített operás kérdésekben, és nyugodalmas ünnepeket kívánok mindenkinek!
  • phoenix1
    #1484
    Ez igaz, egyetértek Dzsinivel. Igazából csak úgy lehetne összevetni a két böngészőt azokkal az oldalakkal ha pl. a megjelenített tartalom ugyanaz mind a két böngészőnél. De ... ezt már Dzsini alább már kifejtette.
  • Dzsini
    #1483
    a weboldalak betöltési sebessége attól is függ, mennyi mindent kell betöltenie (mi minden van letiltva), és hány kapcsolatot engedélyezel a böngésző számára - a kirajzolás sebessége egy index/origo jellegű egyszerű oldalon érzékelhetetlen :)
  • bojti
    #1482
    Na kipróbáltam az új buildet . Ígéretesnek tűnik . A teszteken jól szerepel , méltó vetélytársa lehet a Chromnak - ha sikerül időben elkészülni vele. Azonban teszt ide , teszt oda az én konfigomon mégsem a 10.5 megy a leggyorsabban , nem is a Chrom , hanem a Minefield . Lehet , ha már Operában is működni fog a hardveres gyorsítás , az majd megdobja a sebességet .
    Mindenesetre Index.hu betöltődése Opera 10.5 - 5 másodperc
    Firefox 3.7 - 3 másodperc

    Origo.hu betöltése Opera 10.5 - 10 másodperc
    Firefox 3.7 - 6 másodperc

  • redmonk
    #1481
    oké köszönöm kezdem kapizsgálni a dolgokat
  • [HUN]FaTaL
    #1480
    Esetleg külön telepítésként lehet érdemes, frissíteni a régit semmiféleképpen. Pre-alpha, elég instabil, sokminden nem működik benne.

    Én egyelőre hanyagolom.
  • Dzsini
    #1479
    http://magyaropera.blog.hu/2009/12/22/opera_10_5_kicsit_bovebben
    Ezt olvasd el, és döntsd el, hogy kell-e vagy sem.
  • redmonk
    #1478
    attol h pre-alpha változat érdemes feltenni vagy mig megnem jelenik addig használjam a legutobbit?
  • redmonk
    #1477
    ja értem...
    köszönöm szépen a választ ennyivel többet tudok már

    kellemes ünnepeket
  • Dzsini
    #1476
    pre-alpha változat - sok újdonságot megmutat, de több funkció működésképtelen benne (pl. autoscroll, helyesírásellenőrző, stb.)
    viszont kipróbálható, hogy milyen új dolgok készülnek - gyorsabb JS motor, windows 7-es funkciók, privát böngészés...
  • [HUN]FaTaL
    #1475
    Alpha előtti verzió.
  • redmonk
    #1474
    nem értelek titeket alant van egy link az most az amiről beszéltek h jó lesz vagy csak ilyen béta verzió vagy mi?
  • Ability
    #1473
    Ezeket olvastam, pont ezért örülök neki és fogott el az érzés, hogy végre visszanyeri régi fényét, egy innovatív és modern böngésző lesz. Sőt, újra a legjobbak egyike. :)
  • Dzsini
    #1472
    "Don't worry, Unix users will not be forgotten. Like Opera for Mac, the Unix version will have some big changes under the platform hood: it will no longer be necessary to have Qt installed. This makes Opera for Unix much faster, smaller and easier to install. Naturally Opera will still integrate well with your desktop environment by supporting KDE/GTK skinning and show open/save dialogs that match your desktop. The Unix version of this labs release will be made available later."
  • Dzsini
    #1471
    render engine is új, Vega - egyelőre szoftveres, később GPU-t is fog használni. HTML5 már van, video tag nincs, de lesz... itt irogatják, hogy még mi minden lesz (Win7 integráció, stb).

    Rengeteg minden megújult benne, szerintem ezt szánták volna 10.00-nak, ha sikerül elkészülni vele - igazán modern böngésző érzést nyújt (oldalon belüli keresés, üzenetablakok, privát böngészés...)
  • Ability
    #1470
    Legjobb az egészben, hogy az Operának Windows alatt sincs jelenleg natív felülete, ott is a QT lib-et használják, erre meg rákontárzik, hogy pont egy népszerű Linux disztró QT natív környezetében kell a legtöbbet szenvedni vele. :D
  • Ability
    #1469
    Kezdi visszanyerni régi fényét, én már annak is örülök, hogy végre natív felületet kap minden rendszer és környezet alatt. Linux fronton olyan mocskósmód el van b*szva, hogy az eszméletlen. Induláskor kiírja, hogy "hellószia, látom KDE-t használsz" ami azt jelenti, hogy van rendszerszinten megosztott QT lib, de azért használatba venni már büdös neki, pedig még ki is írja. Na, amikor rászoktatod erre nagy nehezen, akkor meg egyszerűen csúnya. Megnéztem miért, rossz mappában ellenőrzi a QT témabeállításokat. Bugreport kb. már 2 éve van náluk, még mindig "undecided" állapottal. Na, akkor túrjunk opera indítófájt, beállítom neki a stílust, fel is veszi a natív környezet kinézetét. Azt hinnéd már készen van ezek után, de mégsem, óóóóó dehogy, még hátravan a filkezelő és a rendszer kiterjesztés asszociációs játék. :)

    ui.: egyébként nagyon várom ezt az új verziót. Natív felület, jó rendszerszintű integráció, CSS3 és HTML5 támogatás, gyorsabb JS engine, gondolom a render engine is követi a vonalat, hogy tényleg gyors legyen, vannak benne extrák, mint private browsing, kis GUI reform, stb... jó lesz tényleg.
  • Dzsini
    #1468
    majd lesz az is :)

    viszont a tesztek alapján a Carakan (új javascript motor) jól fejbeveri a Chrome-ot is :) 10-15%-al - ismét a leggyorsabb böngésző lesz (ha megjelenik időben, és addig nem fejlesztenek a többiek valami még gyorsabbat)
  • Ability
    #1467
    ... és nincs linux build. :(
  • Dzsini
    #1466
    "Some features, like Opera Unite are disabled."
  • bojti
    #1465
    Opera 10.5 :DDDD
  • redmonk
    #1464
    na meglett csak a pipát kikell venni xD

    köszi a segítséget

    kellemes ünnepeket
  • redmonk
    #1463
    bakker nem jó nekem mert nekem kellett létrehozni
    valami egyéb ötlet vagy h hogyan hozzam létre?
  • [HUN]FaTaL
    #1462
    ÁÁ :D

    Nem alkalmazások hanem letöltések.

    Beállítások->Haladó->Letöltések
  • redmonk
    #1461
    hát nekem itt nincs semmilyen kereső
  • [HUN]FaTaL
    #1460
    Ott van felette a kereső.
  • redmonk
    #1459
    de nincs ott nekem torrent
  • [HUN]FaTaL
    #1458
    Beállítások->Haladó->Alkalmazások, keresd ki a torrentet és rendeld hozzá az alapértelmezett alkalmazást.
  • redmonk
    #1457
    sziasztok

    hogy állítom be h a torrentet a bitcometemmel nyissa meg egyből?
  • pyrohun #1456
    a bannerban aposztrof van az R után, vagy Á betű? :D
  • pyrohun #1455
    elég szomorú :(
  • [HUN]FaTaL
    #1454
    Nem.