48078




Attól még én vagyok a ZÚR :P (amse)
ui: meg a Jenő
  • Pistike 007
    #47877
    Nekem is lenne egy kérdésem:

    Adott egy iOS App, névszerint EOS Remote. Az oldal szerint csak a beépített wifi-s vázakkal kompatibilis, ráadásul csak a 6D van megjelölve modellként (?).
    Ha egy 1D Mark III-hoz szeretném társítani, persze a hozzá való Canon Wifi Transmitterrel, akkor működhet a dolog az én vázammal is? Csak mert akkor feleslegesen nem veszek wifi adót a gépre.

    Valaki ötlet, tipp, tapasztalat?

    Köszi!
  • Pistike 007
    #47876
    Valami beállítási lehetőség nincs a menüben? Nincsen letiltva véletlenül? Vagy olyan módban használtad amiben nem engedélyezett a távkioldó?
  • acsati
    #47875
    Sziasztok!
    Van egy Nikon D3000-esem meg egy ilyen kioldóm hozzá. Elég rég nem használtam már a kioldót, viszont most újra szerettem volna, de most valamiért nem működik. Cseréltem benne elemet is, de azzal sem tudtam működésre bírni (ha megnézem a telefon kamerájában, látni, hogy mindkét elemmel küldi az infra jelet.) Régen pedig működött, mi lehet a probléma, nincs valakinek valami ötlete?
  • Jaffa 2843
    #47874
    Franc se cipelné azt a nehéz vackot. :P Várj, ugye nem az átmatricázott és erősen félreárazott vackokra utaltál? :D
    Egyébként elfogadnék egy medium format gépecskét, ha hozzámvágnák. Először elmennék a balesetire törött csontokat kutatni a testemben, majd örülnék, hogy van egy ilyen gépem. xD
  • Tetsuo
    #47873
    Ha modellfotózás, akkor Hasselblad. :-D
    Én meg modellt keresek, csak az asszony meg ne tudja! :-D
  • RAZOR27
    #47872
    Szemezgettem ezzel a Nikonnal. Örülök hogy pont ezt írtad, így már nem remeg a kezem, ha a kosárba teszem :D Derítőlapokat közben találtam is, meg az ilyen "kisebb" dolgokkal nem lesz gond. Nagyon szépen köszi a gyors és szakszerű segítséget :)
  • Jaffa 2843
    #47871
    Nyilván vehetsz Canon-is, de nagyságrendileg így néz ki a dolog.
  • Jaffa 2843
    #47870
    Kezdésnek (de sajnos semmi sem olcsó...):
    - Nikon D7100 (lehet ezalá is menni, de akkor mindenképp kell a távkildó rendszer)
    - két vaku állvánnyal és softbox-szal
    - Derítőlapok, flashbender, egyéb apróság...
    - Érdemes lehet elgondolkodni a pocketWizard vakukioldó rendszerén is, ha rászánsz egy "keveset". Így lehet olcsóbb Yongnuo vakukat is használni, amiket esetleg nem old ki maga a kamera.

    A java viszont most jön, üvegek:
    Kitobi helyett azt javaslom, hogy szerezz először olcsóbb fix-(ek)et. Előnyük, hogy élesek, mint zoom társaik, könnyebbek, kisebbek, a hátránya, hogy mozognod kell ha "zoom"-olni szeretnél.
    - 35mm 1.8G
    - 50mm 1.8G
    - 85mm 1.8G
    Ezek közül inkább 35 és 85.
    - Továbbá szinte biztos, hogy szükséged lesz majd egy 70-200 f2.8-ra is a szűk (fej)portrékhoz. Itt érdemes már 3rd party gyártókból szemezgetni (Tamron, Sigma..), mert elég borsos tud lenni a nagy gyártók üvege.

    Egyébként bele lehet vágni egy kitobis (18-105mm) D7100-zal és egy vakuval (állvánnyal, softbosx-szal) és nagyméretű derítővel is. Úgyis elnyel még egy csomó pénzt a táska, a strap (nekem bevált a Blackrapid Sport) és egyéb kiegészítők, tisztítő eszközök.
    Talán az elején kicsit tovább mentem a kelleténél. :D Nincs az a pénz amit ne lehetne beleölni sajnos.
  • RAZOR27
    #47869
    Az olcsó most azt a gépet jelenti amivel már érdemes belevágni. A váz érdekel főleg, de igazából ígyis-úgyis megkell vennem mindent szóval komplett ajánlatok is érdekelnek
  • Jaffa 2843
    #47868
    Mit jelent az olcsó? Valamint az "olcsóba" beletartozik minden kiegészítő is vagy csak a váz?
  • RAZOR27
    #47867
    Sziasztok! Kezdő modellfotózáshoz keresek fényképezőgépet. Nem vagyok otthon a témában egyáltalán, ezért érdeklődöm itt. Kíváncsi vagyok szerintetek milyen gépek optimálisak a feladatra. Egy ÓCÓ belépő szintű és egy decens gép érdekelne. Ha lehet a nagyobb márkákból alternatívákkal.
  • neevous
    #47866
    Ha a dof buzulás a cél, talán micro 4/3-al jössz ki a legolcsóbban, ha az af-es obikat nézzük. Tudsz venni egy kitobit (20-25k), régebbi szenzoros, első generációs vázat (Olympus E-P1/PL1/PM1, Panasonic GF1/GF2 - 25-35k), és egy Olympus 45mm F 1.8-at, ami használtan 70k-ért megy.
  • Froopy
    #47865
    Sajnos segíteni nem tudok, de javaslom, itt is kérdezd meg.
  • Laza
    #47864
    Huhh, látom van ilyen topic is, lehet itt kellett volna kezdenem, nem a Digitális és analóg fotográfiában :)

    Szóval a lényeg, hogy szeretnék valami normálisabb gépet, most egy Samsung WB600-asom van. MILC-re gondoltam, mert szeretnék DoF-os (defókuszos) képeket is csinálni (a kompaktok általában nem feltétlen tudnak oda fókuszálni ahová kéne, az enyém tuti nem), meg úgy egyébként jobb minőségűeket, gyereket is fotóznék, úgyhogy a gyors záridő is számít, na meg h gyorsan lehessen képeket csinálni ... és ami még fontos, vagy legalábbis jó lenne - mert emiatt kezdtem el új gépen filózni - az a Wifi/NFC, amivel androidos telóról lehetne távkioldani, mert most a családdal magunkat fotózni a 10mp-es késleltetéssel horror, főleg ha a gyerek is ott van :)
    Alapjában véve onnan indultam, hogy egy Pana TZ40-et kéne venni ... most meg tartok itt :)

    Szóval hasonló bevezető után nekem a Sony A3000-et ajánlották, de az óriási, nehéz, és szolgáltatás terén sem feltétlen az amire gondoltam.
    Persze 80k, de én jelenleg rászánnék 120 ... maximum indokolt esetben 150k-t ... mert egyet akarok venni és egy jót, lehetőleg ami kiszolgál.

    Amiket nézegettem: Sony A5000, Sony NEX-5T, Sony NEX-3N, Nikon 1 Jx vagy Vx (bár ezek drágák) ... nézegette a Samukat is, pl NX300, de az nem tetszett, egyáltalán nem azt csinálta amit akartam, nem oda fókuszált.

    Ha nem kéne Wifi/NFC már 100k alatt tudnék mazsolázgatni, de ami jelenleg ezt is tudja, még az értékhatáron belül van és kis nyomkodás után tetszik is, az a Sony A5000 :) ez közelre, távolra azt csinálta amit akartam, ott volt a fókusz, baromira tetszett.

    Ti mit ajánlanátok?
    Bármilyen tanácsot megfogadok, baromira nem vagyok profi fotós ... csak évente 5000+ képet készítek (szegény kis Samuban benne van már 15000 :))
  • bertino
    #47863
    szerintem mindenkepp a bolttal vedd fel a kapcsolatot.
  • Relax99
    #47862
    Üdv!

    Komoly problémába ütköztem, ma mikor használni szerettem volna észrevettem, hogy az 1 éves tamron 70-200 f2.8-as obim front lencséjének belső oldalán penész foltok jelentek meg.
    Szétszedni nem nagyon szeretném, még garis.
    Hova kellene szervízbe küldenem, vagy bolt intézi az ilyeneket?
    (220volt-nál vettem)
  • Tikal #47861
    :))
  • Roger6
    #47860
    Bringázáshoz tudtok ajánlani valami fotós táskát, ami nem túl nagy? Nikon D80 + 70-300-at cipelném magammal, de nem akarok hátitáskát, inkább valami nagyobb övtáskát.
  • Tetsuo
    #47859
    Nem a gyártásról beszélek, hanem a forgalmazóról. Az Amazonon ami olcsó, az szürke import, közvetlenül Hongkongból, vám és gari nélkül.
    Viszont közel egyforma áron dolgoznak az európai forgalmazók, teljesen legálisan, egy Japánban vagy Kínában gyártott termék esetén.

    Én már vettem vakut, objektívet, szintetizátort stb. ilyen olcsóbb csatornán, csak tudtam, hogy benne van egy kis rizikó. ;-)
    Ennyi erővel eBay-ről is vehetsz használt cuccot, mert Angliában és Németországban, Hollandiában, még a skandináv országokban is simán felrakják a jó cuccot, csak mert kijött más színben stb.
  • Kori
    #47858
    a technikai termékek 90%-át már ázsiában gyártják
    nehéz már eredetit venni
    de azért majd figyelek
    de még mindig nemtudom melyiket
  • Tetsuo
    #47857
    Arra azért figyelj, hogy a hongkongi dzsunkacég nem nagyon ad garanciát pl.
  • Krisztiam #47856
    jaa értem oké
  • Kori
    #47855
    az a helyzet a magyar árak abszolút nem versenyképesek az amazon áraihoz, a lányom kint él Ő fog venni nekem csak még nem dőlt el melyiket
  • Krisztiam #47854
    mennyit szánsz fényképezőre? van egy nekem eladó, ha érdekel
  • Kori
    #47853
    szerintetek melyiket érdemes megvenni

    Canon PowerShot SX 510 HS vagy SX 280 Hs
    vagy Olympus SP-820UZ iHS
  • ivjoe
    #47852
    Gondolom globálisan kigyalázták mindenhonnan a js-t.
  • Jaffa 2843
    #47851
    Nem és nem. :)
  • bertino
    #47850
    nektek mukodnek a bannerben levo linkek es van banner ?
  • Krisztiam #47849
    sziasztok
    milyen kompakt digitális fényképezőt ajánlatok?
    Nikon Olympus Sony?
  • repvez
    #47848
    Pentaxon használtad? milyen konverter az? Mert eddig én még nem találtam ahhoz elektromos kivitelt csak Canonhoz .
    Pentaxhoz csak sima manuálos kivitelt találok mindenhol, igaz legalább olcsók.
    Csak ahova használnám elöny lenne az autómatikus AF .
  • oneal1
    #47847
    köszi! örülök, hogy tetszenek:)

    nekem az 1,4 es konverter átvitt minden jelet, af is nagyon szépen ment vele
  • Froopy
    #47846
    Valakinek van tapasztalata Fujifilm Finepix HS25EXR-rel?
  • kjhun
    #47845
    Köszi, azt meg se néztem. Fel se tűnt, az a nyavalyás pöcök hogy áll. Bizonyára ki/berakáskor csúszott el. És ráadásul még a LOCK felirat sincs rajta. XD

    De, ami nagyon érdekes, hogy ettől függetlenül a memkari-olvasó magasról tojik erre, hogy melyik állásban van. Töröl/ír a kártyára.
  • Roger6
    #47844
    Van egy pöcök rajta, vedd ki, és állítsd át a másik állásba.

  • kjhun
    #47843
    Sziasztok

    Van, valakinek tippje, hogy mi a búbánatért írja ezt a fényképezőgép a benne lévő SD-kártyára: "KÁRTYA LEZÁRVA!"???
    Sem formázni, sem törölni, sem képet menteni rá, sem egyéb műveletet nem enged rajta. Csak megtekinteni lehet a rajta lévő kép/videóanyagot, és már az elsütőgomb félig történő lenyomásakor is ezt dobja ki, pedig, csak ráfókuszál a gép a fotózandó témára. Bezzeg a memóriakártya-olvasóba rakva a kártyát, és PC-re csatlakoztatva, ott lehet mindent csinálni a vele. Törölni, új képet/fájlt rámásolni, formázni, stb...
  • GregSB
    #47842
    Oké hogy neked nem tetszik, de azzal hogy "új divatnak" nevezted kb el is árultad hogy mennyit értesz a fotózáshoz :-)

    A mélységélességgel való játék majdhogynem egy idős a fotózás feltalálásával, már 100 éve is voltak olyan fotók amiken a háttér homályos volt.
  • Tetsuo
    #47841
    Aztán majd lesz az a szint, amikor már a kitobi vagy hasonló zooomos cucc nem lesz jó...
    Én Cat helyében csak egy használt vázat vennék, meg külön obit széleslátóra, portréra..
  • Froopy
    #47840
    Sziasztok!

    Kezdő vagyok a témában. Tudnátok ajánlani valami jó bridge digitális fényképezőgépet 50-60k árkategóriában? Eddig Fujifilm Finepix gépeket néztem, Nikon L820-t (habár az nem bridge kategória). Kicsit komolyabban szeretnék megismerkedni a fényképezéssel, azonban nincs keret a tükörreflexes gépekre.

    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • Jaffa 2843
    #47839
    A 18-55 nem egy jó üveg. Inkább vedd a 18-105-ös kit-et.

    "Egy minőségi 18-55-ös viszont 125e ft."
    ..és akkor még mindig az alját kaparászod. :)

    Ha nem akarsz egy tonna lóvét elkölteni üvegre, akkor a 18-105-ös kit lesz a nyerő.
    Emellé később beszerezhetsz egy telezoomot, ha szükséged van rá (70-200 f2.8), meg esetleg egy 35mm f1.8G-t, ha kell egy kicsi, könnyű, fényerős obi, vagy talán rossz világítás mellett fotóznál.
    Persze ezután jön egy vaku, ami megint egy új szintre emelheti a fotóidat, meg ugye ezeket bele is kell tenni valamibe, szóval 2-3 táska (messenger, háti, stb). Na persze, ha tájképelni szeretnél, akkor normális Manfrotto tripod, polárszúrő, ND filter, távkioldó, és így megy ez a végtelenségig.. :D

    Nincs az a pénz, amit ne lehetne elkülteni fotós cuccokra.

    Mindenesetre a 18-105-ös obi egy nagyon jó kezdő cucc, amit elég sokmindenre lehet használni.
  • Cat #47838
    Aha, szóval szerinted legyen a D3200 a jó minőségű optikával.