48078




Attól még én vagyok a ZÚR :P (amse)
ui: meg a Jenő
  • Timber
    #47998
    vagy MILC... Sony NEX sorozat pl jo nagyon videora is es allokepre... pl Sony A6000. Persze a szeretsz jo nagy es nehez taskaval jarni... :)
  • Pipör
    #47997
    Na megvettem NIKON D3200 AT :)
  • Pistike 007
    #47996
    Pár éve Pentaxról váltottam Canon-ra. Az első Canonom egy 60D volt, jelenleg is használom videózásra, fotókat nagyrészt 1D-vel készítek, de a 60D is megfelel általános célokra. Ha videózni szeretnél, sokszor jól jöhet a kifordítható kijelző, mint ami pl. a 60D-ben is van.
    Az olcsóbb modellek valóban műanyagosnak tűnhetnek, de ha picit komolyabbat választasz és gyűjtesz, akkor nem fog csalódást okozni! Ha használtan veszel videózásra kifejezetten alkalmas vázat, mindenképpen tartsd szem előtt az expo számot, mert ha élőképpel használják videózásra és sokszor állítanak automata fókuszt, akkor mindig csukódik a zár és hamarabb elhasználódhat, mintha sima fotózásra használják.
    Esetleg Canon 650D jut így elsőre eszembe, ami szóba jöhet olyan árban.
  • Mark007
    #47995
    Gondoltam rá, de mindenképp szeretnék fényképezni is, úgyhogy maradnék a tükrös váznál:)
  • Tetsuo
    #47994
    Lehet, hogy egy videokamera lenne a jó választás számodra. ;-)
  • Mark007
    #47993
    Bár sok az ilyen kérdés, én is tanácsot szeretnék kérni.
    Jelenleg egy Pentax K20D-m van, viszont egyre jobban érdekel a videózás és kevésbé fotózok mostanában. Azon gondolkozok, hogy eladnám a teljes pentax cuccomat, és lecserélném egy videózásra képes Canon-ra.
    Ha lehet ilyet kérdezni, melyik EOS váz az, ami hasonló árban lehet (100e Ft alatt/környékén) használtan, tud HD videót, de fényképezni is teljesen megfelel?
    Esetleg valaki váltott már Pentaxról Canonra? Kicsit "műanyag játék" feelingje van a canon vázaknak számomra, mennyire megszokható a dolog? Persze ez szubjektív, mégis kiváncsi vagyok tapasztalatokra. Nem nagyon vagyok otthon Canonékban, úgyhogy előre is köszönöm a segítséget! :)
  • Higany
    #47992
    Üdv mindenkinek! Szeretnék venni egy bridge gépet 80.000 Ft-ért! Melyik típust ajánljátok? Köszönöm!
  • Gladiator
    #47991
    Na jo, 18-200-t nem veszek, ez valami fajdalmasan rossz minosegu kepeket csinal, ugyhogy marad a 18-140.
  • Gladiator
    #47990
    Hello

    Kb. 8 eve nem igazan erdekel mar a fotozas, de mostanaban tobbet utazok, igy gondoltam telefon mellett befektetek valami normalisabb kameraba is. Amit kineztem az vagy a Nikon d5300 vagy pedig ha a CES-en bemutatjak az d7100 utodjat (vagy 5300 utodjat), akkor az.

    Amit kineztem objektiv az vagy a 18-140 vagy a 18-200. Azzal tisztaban vagyok, hogy a nagy atfogasu objektivek torzitanak, de ahogy olvasgattam a mostani kamerakrol, lattam, hogy van valami ilyen opcio, hogy be lehet allitani, hogy milyen objektiv van a gepen, es akkor ez korrigalja ezeket a hibakat (vagy vmi ilyesmi:D). Ez mennyire mukodik? Eleg egszer beallitanom hogy 18-200-as obi van rajta es onnantol kezdve mindig ugy torzitja a kepet, hogy jo legyen, vagy valamit felreertek? Nyilvan csodat nem varok a dologtol, de ha egy picit segit, akkor mar jo.
  • pingex
    #47989
    Rendben,kösz.
  • Jaffa 2843
    #47988
    Ha jól látom nincs benne sem manuális mód, sem pedig záridó prioritás. Így nem lehetséges.
  • pingex
    #47987
    Sziasztok!
    Hogyan lehetne beállítani az alábbi fényképezőgépen a záridőt?
    Egyik menüpontban sem találom,de az expozíciónál kiírja,helyzettől függően mást,és mást.
  • Tetsuo
    #47986
    Túrázni tükrös gépet sem viszek. ;-)
  • RAZOR27
    #47985
    Azért egy zoom objektívvel csak jobb kezdeni. Majd vesz pár prime-ot ha megtalálta a stílusát.

    (ezt úgy mondom, hogy kb 2 oldallal hátrébb még én kértem segítséget mert azt se tudtam mi merre hány méter )
  • Zoli007
    #47984
    Menj el egyszer túrázni zoom nélkül
  • DecenS
    #47983
    szokásos fotós-sznob dogma, amivel minden kezdőt megkínálnak, de a hobbi-amatőrök közül jó, ha 100-ból 1-re igaz...
  • Tetsuo
    #47982
    Azt azért tegyük hozzá, hogy idővel rájön, a zoom hátránya jóval nagyobb, mint az előnye és ha lesz pénze, hamar túlad rajta, fixeket használva.
  • DecenS
    #47981
    igen, akár ez is szóba jöhet, bár egy belépő dslr esetében a 25 megapixel számomra inkább riasztóan hat, semmint csábítóan...
    a 18-105 obi azért jobb mert a felső vége (105mm) már kistele tartományban enged munkálkodni, jobban rá tudsz közelíteni a távolibb témákra... (az alsó végállásban pedig kb ugyanolyan széles látószöget ad mindkét üveg)
  • Jaffa 2843
    #47980
    Nagyobb zoomátfogás, jobb képminőség.
  • Pipör
    #47979
    mért? amit adnak hozzá az nem olyan jó ?
  • Jaffa 2843
    #47978
    A 18-105-ös kit-tel jobban jársz.
  • Pipör
    #47977
    mondjuk ezt : link ?
  • Pipör
    #47976
    És Nikonból melyiket ajánlanád konkrétan ? :) erről a Canonról vélemény? (1200D)
  • DecenS
    #47975
    nincsenek csodák. pláne ebben az ársávban.
    személyes orientációs, de én inkább a nikon hasonló tudású gépét ajánlanám - kényelmesebb vele az élet a jobb fogás és a minőségibb anyaghasználat miatt - ha ragaszkodsz a dslr géphez. ha viszont nem, akkor egy sony milc nagyon jó választás lehet: a bennük lévő 16 megás szenzor kimondottan jó teljesítményt ad magas iso-n.
  • Pipör
    #47974
    Hello! Szeretném segítségetek kérni! szeretnék venni egy fényképezőgépet max 130.000-ért újonnan Objektívvel
    én kinéztem a Canon 1200D-t, leginkább Canont szeretnék ! Tudnátok esetleg ajánlani valamit?
  • DecenS
    #47973
    10 éves modell a 350D, nagy valószínűséggel már meg vannak számlálva a napjai a még működőképes példányoknak... én azt ajánlanám, keress valami újabb gépet.
  • Tetsuo
    #47972
    Nagyon. Bővebben: nem nagyon.
    Attól függ, mit akarsz elkezdeni vele.
  • Carl Davies
    #47971
    Helló! Canon EOS 350D mennyire csinál jó képeket? Kezdő gépnek jó lenne?
  • Higany
    #47970
    Köszönöm! Csekkolom majd! ;)
  • Jaffa 2843
    #47969
    Kicsit túrtam a neten.. Ha jól tájékozódtam, akkor S1 mód az, ami neked kell. Lődd be erre a vakut és elvileg működni fog az 'optical trigger'.
  • Jaffa 2843
    #47968
    Fogalmam sincs, hogy mit lehet túrni a menüjében. Állítsd remote-ra és manual-ra. Onnantól pedig kezdj el nézelődni a menüben, hátha van valami remote beállítás, amivel ezt lehet kapcsolni. Lapozd a könyvecskéjét is, hátha ráakadsz valamire.
    Sajnos nem volt még dolgom YN vakuval, pedig már régóta tervezem, hogy beszerzek pár ilyen olcsóságot. A rádiós vakukioldójuk bejött eddig.
  • Higany
    #47967
    Köszi és a vakun nem tudod véletlenül, hogy pontosan mit kell ezen a típuson?
  • Jaffa 2843
    #47966
    A vázon ezt nem kell belőni. A vakun kell beállítani.

    A vázon annyit szoktam belőni, hogy minimum poweren villanjon és eltakarom abba az irányba, ahol a külső vaku van. (Bár mióta rádiózom, azóta nem kellett ilyennel szórakozni)
    Utoljára szerkesztette: Jaffa 2843, 2014.10.18. 15:37:05
  • Higany
    #47965
    Üdv Mindenkinek!

    Lenne egy nagy kérdésem! Hol lehet a D5100-on beállítani, hogy egy, a nem a gépen lévő vakut távirányítson a beépített vaku fénye vagy bármi? A vakum elvileg tud ilyesmit. A típusa: Nikon vaku - Yongnuo YN-565EX I-TTL És ha már a gépen be tudom lőni, akkor a vakun, mit kell hozzá beállítani, köszönöm szépen előre is a segítséget! ;)
  • Karelgott
    #47964
    Panasonic Lumix DMC-LX7 ?
  • Karelgott
    #47963
    Köszi. Világos!
  • Timber
    #47962
    100K kornyeken, csaladi fotozasra en egy jobb bridge gepet vennek, nem cserelheto obist. Nagyobb lesz a zoom es valoszinuleg tobbet fogod hasznalni mintha egy bohom DSLR-t vennel... pl Sony DSC-HX50V befer a zsebbe is, ergo barmikor magaddal viheted...
  • Tetsuo
    #47961
    Nincs.
  • Karelgott
    #47960
    Samsung NX300-ról van valakinek személyes tapasztalata?
  • Tetsuo
    #47959
    Én Goprot vennék a helyedben, nem bánnád meg. ;-)