48078




Attól még én vagyok a ZÚR :P (amse)
ui: meg a Jenő
  • Dzsini
    #48038
    Családi fotózásnál házon belül egy jó vaku (lakáson belül kevés a fény) és a minél nagyobb látószög kényelmesebb lehet - mert egy szobán belül tényleg nem lehet mindig hátrébb lépni :)
    Plusz érdemes olyasmit előre venni a listán, ami jobban bírja a sötétben fotózást, kevésbé zajosodik - sokszor lehetnek olyan események, amikor nem szerencsés belevillantani résztvevők arcába (kisgyerek, állatok, születésnapon gyertyás torta behozása, karácsonyfa sötétben, stb...)

    Pont ez az, amitől a családi fotózás ugyanúgy komoly, mint bármi más - csak más dolgok a fontosak, mint mondjuk tájkép- vagy sportfotózásnál.
  • Mayorpapa
    #48037
    Köszönöm a részletes választ! Főleg családi fotózásra kell a gép, semmi komoly, de mégis szeretnék egy jobb gépet, mint amit a 20-30 ezer forintosak tudnak minőségben. Meg fogom nézegetni őket, de az a gond, hogy nem találni belőlük kiállítva sehol, ez főleg a SONY-ra igaz, mivel már régebbi gép. De utána járok, mert valóban, e nélkül nem is tudnék dönteni. Itt csupán arra lettem volna kíváncsi, hogy a hozzáértők melyiket tartanák jobb vételnek.
  • Dzsini
    #48036
    Ennél a gépkategóriánál szerintem a számok nézegetésénél fontosabb, hogy vedd kézbe a készüléket valahol (MM, Euronics, ilyesmi), és nézd meg melyik az, ami szimpatikusabb.
    Jobban tetszik a menürendszere, számodra értelmesebb a felépítése, kényelmesebb kézbe fogni, jobb helyen vannak a kezelőgombok, ilyesmik.

    (plusz gondold át, hogy pontosan mire használnád főképpen - tájfotókra, bulira zárt térben, autóversenyen, csendéletre, stb... - mert ezek alapján pl. az optikai zoom lehetőségek és a legnagyobb rekesz többet számíthatnak, mint a többi tulajdonság)

    Viszont a kényelem sokkal többet fog jelenteni a mindennapi használat során, minthogy 1/1.7-es vagy 1/2.3-as az érzékelő, és hogy 24 vagy 28mm a legnagyobb látószög rajta. Egy lépéssel hátra lépni szinte mindig lehet, egy kényelmetlen helyre tett elsütőgombot vagy egy számodra zavaró menürendszert viszont nem tudsz megjavítani - és remélhetőleg évekig fogod használni.
  • Mayorpapa
    #48035
    Köszönöm a választ! Az "elmosott kép"-re csak annyit, hogy mezei felhasználóknak max. 35 kbyte-os képet enged feltenni, ami mai viszonyok között sztem nonszensz :( Hát ez lett belőle...
    Utoljára szerkesztette: Mayorpapa, 2015.11.23. 09:17:55
  • Tetsuo
    #48034
    Nem csak az a két adat jobb a Panasonic gépe esetén, legalábbis azon az elmosott képen, amit beraktál ide.
    Neked másik van? A szenzorméret, az objektív fényereje, a zoomból következtetett minősége... ezek is mind a Panasonic felé billentik a mérleget, de alap, hogy ha már kinéztél valamit, a letöltött kezelési útmutatókat hasonlítod össze ezenfelül teszteket olvasol róla stb...
  • Mayorpapa
    #48033
    Fényképezőgépnek venném. Az nem számít, hogy a Pana csak MOS szenzorral rendelkezik? Illetve mi alapján mondjátok, hogy a PANA jobb, hiszen a legnagyobb és a legkisebb záridőn kívül a többiben jobb a SONY! Vagy a legfontosabb ez a két érték a jó képekhez?
  • Tetsuo
    #48032
    Az adatok alapján a Panasonic jobb, de én inkább kamerát vennék. ;-)
  • Zoli007
    #48031
    Ha kell a zoom, akkor Sony, ha nem, akkor Pana.
  • Mayorpapa
    #48030
    Ti melyiket vennétek?
  • Pipör
    #48029
    konkrétan melyik szuper telezoomra gondoltál ? Nikon D3200am van
  • TomBond
    #48028
    Köszönöm a választ!
    A TZ7-hez képest (mondjuk képminőségben) visszalépés? Én meg vagyok elégedve a TZ7-el de néha már nem akar működni a zoomja. Közelíteni akarok és távolít. Néha viszont teljesen jó.
    Nekem a pana LX sorozata még drága. Fuji meg olympus annyira nem jön be. Max 100-120 ezret tudnék költeni egy szuperzoomos kompaktra.
  • neevous
    #48027
    Szerintem tZ7 lényegesen jobb gép volt anno. Ha tényleges upgrade-et szeretnél, akkor én a Pana LX, Fuji X10 X20 X30, Olympus stylus 1, Somy RX100 vonalon nézelődj. Ha jpegben lősz, akkor a Fujinak és az Olympusnak a legjobb a jpeg engine-e.
  • TomBond
    #48026
    Van valakinek tapasztalata a Panasonic DMC-TZ70EP-vel? Egy TZ7-et szeretnék lecserélni rá.
  • Timber
    #48025
    Ez Nikon D5100 + Nikkor 18-200 VR ii-vel keszult (click ide a teljes meretert). RAWban fotoztam es Photoshopban minden modositas nelkul exportaltam JPGbe... (ez volt az elso kep amit talaltam es ezzel az obival keszult). Ha ez a kepminoseg szerinted nem megfelelo akkor ne vedd meg az obit :)


    Utoljára szerkesztette: Timber, 2015.07.10. 01:17:13
  • Timber
    #48024
    DSLR(/DSLT) es a MILC szamomra ugyanaz a kategoria. Mind a kettoben normalis meretu szenzor van. Csak az egyik nagyobbacska mint a masik.
    Tobb dologban is nem ertek egyet veled.
    1. DSLR mint draga gep - Nikon D5100 £300 font alatt kitobival. Es egy baromi jo gep. Manapsag a DSLR mar nem jelenti azt amit anno... Megvaltoztak a szerepek es a DSLR atvette a kozepkategorias koNpaktok / bridgek helyet.
    2. 18-200 az csak is ocska lehet - ez az a resz amit en sznobizmusnak erzek. Pl. A Nikon 18-200asa kimondottan meglepett engem, mert szerintem egeszen jo kepminoseget produkalt (mar nem vagyok Nikonos ezert nincs mar meg) es nem egyszer jott jol, hogy nem kellett mast cipelnem magammal. Nem fog csucsszuper minoseget produkalni mint egy tobb ezer fontos Zeiss vagy Leica lencse, de 1, nem is kerul annyiba; 2, sokkal nagyobb rugalmassagot biztosit.
    3. Egy Bentley-re vagy egy Ferrarira kinek van szuksege? Senkinek. Akkor ne vegye meg senki?
    4. Sony a7ii-m van. Az egy MILC. Akkor en vehetek 28-200-as obit ra minden kritika nelkul (nem fogok)? Megintcsak picit sznobsagnak erzem azt, hogy a MILCeket ennyire lenezed... Megjegyeznem a Leica vilag eleteben MILC volt es amig az Ihagee nem dobta piacra az elso SLR-t 1936-ban addig mindegyik kamera MILC volt (vagy TLR-ek)...
    5. Ha valaki jo kepminoseget akar akkor kotelezo a 47 kilos taska? Egy Nikon D5100 + 18-200 VR ii barmikor barmilyen korulmeny kozt klasszisokkal jobb kepminoseget fog adni mint akarmelyik koNpakt / bridge gep. Persze nem fog annyira jo kepet adni mint mondjuk egy 105-os fix-el adna... de azert meg nem igenytelen senki az akinek az a kepminoseg is megteszi.
    6. Ami miatt Sony-t vettem mert olcson fel tudom uvegezni. Pl most szereztem ra egy Vivitar 135mm f2.5-ost ami szerintem remek. £16-ba kerult.
    7. Ha szerinted csak DSLR-el es draga obikkal lehet jo fotokat kesziteni akkor csak sajat magadat limitalod... vagy esetleg ez csak egy kifogas amibe kapaszkodnak egyesek... (Ezt kerlek ne vedd sertesnek, nem ismerem a fotoidat igy velemenyt sem tudok alkotni roluk... de szivesen megneznem oket)
  • neevous
    #48023
    En egy akarmilyen Olympus vazat megneznek 14-150-es obival.

    Itt talalsz sok kepet azzal az obival, sot meg kompakttal is (skandallum!)

    Parci Flickr
  • Jaffa 2843
    #48022
    Pontosan ezekre, amiket felsorolátl egy DSLR felesleges. MILC vagy bármi jobbféle kistestű gép való ilyen helyzetekre. Ha nem akarsz 47 kilós fotóstáskával mászkálni, akkor ne DSLR-t hurcolássz. Vannak már baromi jó kicsi MILC-ek.
    Már na haragudj, de 200 ezer Ft-ért egy ócska minőségű 18-200-as szimpla lehúzás. Lehet titán bajonettes is ha vérgáz optikailag.

    Manapság mindenki DSLR-t vesz, pedig semmi szüksége a 80%-ának rá. Ha csak kiránduláshoz és családi eventekre kell, akkor MILC. DSLR-t meg az vegyen akit komolyabban érdekel a téma és hajlandó áldozni rá, nem csak a szir-szar üvegeket keresi. Egy DSLR lelke még mindig az üveg, ha ezen spórol valaki akkor rossz rendszert választott és felesleges a "drága" gép.
    Utoljára szerkesztette: Jaffa 2843, 2015.07.06. 17:54:54
  • Timber
    #48021
    Ez nekem picit sznobossan hangzott... Szerintem egy 18-200-as obinak igenis van ertelme egy DSLR felhasznalonal is. Pl ha elmegyek bringazni akkor nem akarok 47 kilos felszerelessel menni... nem egy hegymaszo/fotos visz magaval 18-200-ast hasonlo okokbol... De ha elmegyek nyaralni en akkor is inkabb egy 18-200 (28-280-ast az en esetemben) vinnek magammal mint 3-4 obit.
  • Timber
    #48020
    Nekem volt Nikon 18-200 es szerintem megeri. Nem er fel egy fix obi kepminosegevel ez teny, de azert elegge jo kepminoseget produkal. Ha a celod az, hogy legyen egy altalanos obid es minel kevesebb cuccal mehess fotozni akkor jo valasztas, de tisztaban kell legyel vele, hogy kepminoseg teren aldozatot kell majd hozz (nem tul nagyot). Ha a maximalis kepminoseg a cel akkor tenyleg nincs mas ut mint egy fix objektiv, de ha a rugalmassagot jobban szereted mint a 100%os nagyitasban nezni a pixeleket akkor nyugodtan vedd meg... raadasul 18-105-rol meg upgrade is, mivel az az obi muanyag bajonettes olcso kit obi mig a 18-200 egy fokkal jobban osszerakott utazo zoom.
  • Pipör
    #48019
    sajnos még nem volt alkalmam kipróbálni ilyet :)
  • Pipör
    #48018
    igen Nikonra gondoltam de akkor hagyom, köszi segítségetek :)
  • Jaffa 2843
    #48017
    Ha ilyen igényeid vannak, akkor valószínűleg a DSLR téma nem a te világod. A 18-105 egy jó kis kezdő üveg, a 18-200 homályos mint a fene. Azt nem szabad elfelejteni, hogy egy DSLR lelke az üveg. A mai DSLR-eknek van olyan jó szenzoruk, hogy egy 2-300 ezres üveggel még látni lehessen javulást.

    Nem mondtad, hogy a 18-200 milyen fajta, de ha Nikon-ra gondoltál, akkor felejtsd inkább el. Annyiért egy szuper telezoom-ot kapsz, amibe még minőséget is pakoltak.
    A többi gyártó 50 ezres 18-200-asait meg hagyjuk inkább. :D
  • Tetsuo
    #48016
    Azt csak te tudod, hogy mi kell neked. :-)
    Ha (egyszer majd) a minőség is felmerül mint szempont, akkor kukkants meg egy rendes fix látószögűt. ;-)
  • Pipör
    #48015
    18-105ről érdemes váltani? 18-200 jó választás lenne?
  • gabko
    #48014
    Helló,

    Egy kis segítséget szeretnék kérni "kisgép" vásárlás előtt állok ami lehetőleg zsebben' elfér...

    Nikon CoolPix P340 vagy Nikon CoolPix 9700 vagy Sony Cyber-Shot HX60V

    Elsősorban tájkép, pillanatképek, természet (virágok,bogarak) valamint esti felvételeket szeretnék készíteni.
    Teszteket olvastam de az alapján nem tudok dönteni, melyiket válasszam.

    Köszi
  • Krisztiam #48013
    én most vettem egy Nikon Coolpix s7000-et, nagyon jó kompakt fényképezőgép, nagyon szép képeket csinál és szép videót
  • DecenS
    #48012
    dobj föl pár "valentin napi" fotót a csajodról ;-) lesz majd pörgés :-P
  • shaba23 #48011
    Tegnap nem nagyon sikerült még kipróbálni, későn érrtem haza, tölteni kellett az aksit. Lőttem pár képet a lakásban, meg a macskáról és annyi. Majd vasárnap, ha jól megy, megyünk hozzáértő ismerőssel a városba, meg a budai hegyekbe, megismerni a gépet.
  • Pipör
    #48010
    én ezt vettem meg alig 1 hónapja Nikon D3200 18-55 ös obival tegnap vettem hozzá egy Nikon 18-105ös obit és eszméletlen jó :)
  • shaba23 #48009
    Nem nagyon pörög a topik :)
    közben megvettem a D3200-at és a Tamront, most megyek érte.
  • shaba23 #48008
    Közben néztem D3200 vázat+Tamron 18-105 obit. Lehet, ez jobb választás lenne kezdetben.
  • shaba23 #48007
    Sziasztok!

    Tapasztalatlan kezdőnek, főleg szabadtéri fotókhoz ez a gép, ezzel a 2 obival megfelelő választás lenne? Kb ez az az összeg, amit rászánnék.
    Nikon 3200 kit
    Utoljára szerkesztette: shaba23, 2015.02.09. 07:48:14
  • Garga Pitic #48006
    A Nikon 18-70-ben van AF.
    Ha általános zoom obit keresel a 18-55 helyett, szerintem a Nikon 18-105VR-t érdemes kipróbálnod.
    Ha 18-55 mellé akarsz valamit, Nikon 55-200VR, 55-300VR lehet jó választás.
  • Pipör
    #48005
    2hete vettem a nikon d3200m 18-55ös obival és akarok 1 másik obit is és nem tudok dönteni mert egyikben nincs autófókusz pedig az kellene..
  • Tetsuo
    #48004
    Lehet, hogy épp most akarja elkezdeni, mint hobby.
    Arra mindenképp számítani kell, ha minőséget akar, hogy qurva sok pénzbe kerül!
    Full frame és fix obik alap, hogy valaki elégedett lehessen a minőséggel!
    Persze mindenki zoommal és apsc-vel kezd, majd továbblép és veszít egy csomó (tanuló-) pénzt. :-S
  • Me Ga
    #48003
    Az attól függ, hogy mire kell. Nem akarlak megbántani, de ha ez a kérdés így felmerül, akkor szerintem Neked nincs szükséged DSLR gépre és objektívekre...
  • Pipör
    #48002
    Hello kérdésem lenne! Melyiket vegyem meg : Nikon 18-70mm vagy Sigma 28-200 Obit? :) 25ezer illetve 32 ezer forint az áruk
  • 0ppika
    #48001
    Sziasztok!

    Tudnátok segíteni hogy koncerten milyen beállításokat haszánljak? Egy Canon SX510-em van, kezdő és béna vagyok a fotózáshoz...
  • Mark007
    #48000
    Jah, erre nem is gondoltam. Bár a nagyobb váz számomra szimpatikusabb, de lehet több a MILC előnye :)
  • neevous
    #47999
    Pana GH1/GH2/GH3. GH1-et az index fórumon láttam pár hete 40k-ért.