303
  • mohus
    #201
    tomcs...esküszöm nemtom...homályosodjak már fel...amit én mondjuk TV-n folyamatosnak látok...és úgy érzem ,hogy nem 30 fps, mondjuk egy GT3-nál én sokkal többet 60 fps-re kóstálom, az valójában nem is annyi? és amit a program írója mondott ,hogy 60 fps, akkor nem igaz?

    míg ha pc-n játszom...azt veszem észre, hogy néha úgy berángat,hogy irányítani sem tudom a karaktert vagy autót...mintha kiesnének a képkockák...arról nem is beszélve, hogy a képernyőt félbevágva látom, tehát a felső fele már a következő képkocka...az alsó meg még az azelőtti?

    a szemem csak nem hazudik...,de ha hazudik és becsapja valaki, nekem úgy is jó...mert nekem mindegy hogy 30 60 vagy 250-et monda rá valaki, ha az jól néz ki....láttad te már a Gran turismo 3-at?
  • tomcs
    #189
    pal 25 fps ntfs meg 30 de annak a felbontasa kisebb ugy tudom. allitolag van 60hz-es pal szabvany is de arrol nem tul sokat hallottam. ezek a normal tv-k termeszetesen a sony attol meg csinalhat speci "konzolostv-t" de normal hetkoznapi tvkrol beszeltunk ugye? nem akarok nagyon okoskodonak tunni de ugye tudod mi az az interlace?
  • mohus
    #187
    "ja es 1 mai tv soha a budos eletben nem fog 60 kepkockat lepergetni ezt jo ha tudjatok :)"

    ezt még mindig nem értem:)
  • versio
    #186
    az igazi motion blur nagyon számitásigényes, ki kéne számolni rengeteg fázist a 2 képkocka között
    mai hardvereken csak közelitik ezt az effectet

    pl a ps2-n a régi fázisokat egyre halványitják
    gef3-on pedig megnyujtják a felületeket

  • tomcs
    #184
    de epp arrol beszelek hogy a tv fele motion blur nem latszik a mozgokepen csak ha megallitod.. a monitor kepe viszont eleg eles.. mindenesetre nem ma mert faradt vagyok hozza de meg fogom nezni amiket mondtal
  • NormalisEmber
    #182
    Tehat,pc-n,ahol mindenki 1024*768-as felbontassal(de minimum 800*600-asal) jatszik,csak komolyabb gepen lehetne megvalositani.(szemben a tv alacsony felbontasaval)
  • NormalisEmber
    #181
    Kepen ezt nehez visszaadni,de a legegyszerubb,ha a www.ign.com-rol(vagy barhonnan mashol ahol le lehet szedni videokat konzolgame-ekrol)leszedsz az mgs2-rol videokat,es ott latni fogod mirol beszeltem.(bedigiznem neked szivesen kozvetlenul ps2-rol is,de monitoron tv-tunerrel elvezhetetlen lenne,raadasul ntsc a jatek,ami vegkepp megzavarja az egeszet)

    2.Vagy atnyalazod a kovetkezo kissebb irast(koztuk pc-s valosideju demoval)
    http://freespace.virgin.net/hugo.elias/graphics/x_motion.htm

    Kiemelnem :
    a.Motion blur can be very hard to model in real-time applications. It requires that you increase the frame-rate several times. And for real-time applications, the only way to do this is to render with much less detail. For most programmers, this is unacceptable.
    Some computer games try to simulate motion blur by blending the current frame with the previous frames, so that previous frames are still visible for a moment. This makes moving objects smear across the screen. This is not real motion blur; it does not look good and is a waste of processor power.You could probably achieve reasonable motion blur in a game if you were willing to sacrifice a lot of detail.

    Ergo,igenis eroforrasigenyes a motion blur hasznalata.
  • tomcs
    #179
    1. motion blur akkor nem ugyanarrol beszelunk majd utana nezek de a motion blur szerintem az hogy 1 videobol kiemelt kep elmosodott, es hozza kepest a folyamatos video sokkal tisztabb tehat amirol beszelek az nem egy effekt, voodo-nak azert akartak megcsinalni hogy a kisebb framerate eseten is elvezheto legyen a kep de erre a reszere nem igazan emlekszem.. akkor te meg valami spec. effektrol beszelsz.. ha leirnad ezt nekem reszletesebben vagy esetleg kepet is mellekelnel annak igen orulnek :)

    az emulalas meg mondom szerintem azert nem muxik mert azota is csak talalgatjak hogy mi hogy van egyreszt masreszt meg lehet hogy aki ezeket csinalta hirtelen jol fizeto allast kapott ami egesz idejet lekoti (nem osszeeskuves elmelet, csak ugy siman) es mar nem foglalkozik annyit a hobbiprogramozassal
  • NormalisEmber
    #177
    Sorry,de annyira lelassult a net,hogy nem vettem eszre hogy 2*-el ment el.
  • NormalisEmber
    #176
    1.motion blur
    Lehet hogy nem egy hatalmas durranas,viszont latvanyos effekt(ps1-en pl.a vagrant story tele volt ilyenekkel,vagy ps2-re az mgs2)
    2."mas.. konzolokat pc-n minden tovabbi nelkul lehetne emulalni, mindenki emlekezhet pl a bleem-re, sony nyirta ki. az volt az egyetlen valamire valo probalkozas konzol emulalasara. akik ezeket az emulatorkezdemenyeket irogatjak azok ilyen "raero" emberek, semmi tamogatast nem kapnak, se technikait a konzolgyartoktol, se anyagit sehonnan. egyszeruen ezert nincsenek gyakorlatban mukodo emulatorok."

    Teljesen egyetertek.Bar azt nem ertem,hogyha a ps1-t mar majdnem 100%-osan sikerult emulalni(itt most nem a cvgs-rol vagy a bleem-rol,hanem az epsx-rol es tarsairol,amiket "raero" emberek fejlesztenek),akkor egy joval primitivebb joforman 2d-s procikkal megaldott sega32x emu-t miert nem kepesek csinalni.(vagy a saturnt,ami kb.egyenerteku a ps1-el)


  • NormalisEmber
    #175
    1.motion blur
    Lehet hogy nem egy hatalmas durranas,viszont latvanyos effekt(ps1-en pl.a vagrant story tele volt ilyenekkel,vagy ps2-re az mgs2)
    2."mas.. konzolokat pc-n minden tovabbi nelkul lehetne emulalni, mindenki emlekezhet pl a bleem-re, sony nyirta ki. az volt az egyetlen valamire valo probalkozas konzol emulalasara. akik ezeket az emulatorkezdemenyeket irogatjak azok ilyen "raero" emberek, semmi tamogatast nem kapnak, se technikait a konzolgyartoktol, se anyagit sehonnan. egyszeruen ezert nincsenek gyakorlatban mukodo emulatorok."

    Teljesen egyetertek.Bar azt nem ertem,hogyha a ps1-t mar majdnem 100%-osan sikerult emulalni(itt most nem a cvgs-rol vagy a bleem-rol,hanem az epsx-rol es tarsairol,amiket "raero" emberek fejlesztenek),akkor egy joval primitivebb joforman 2d-s procikkal megaldott sega32x emu-t miert nem kepesek csinalni.(vagy a saturnt,ami kb.egyenerteku a ps1-el)


  • tomcs
    #174
    bocs ez nem valasz volt...
  • tomcs
    #173
    azert ez katasztrofa hogy mindenki vitatkozik mindenkivel es kozben a 90% nem is tudja mirol beszel

    pl motion blur
    latott mar valaki videomagnot? igen, szalagos, vhas, analog. sokaknak van otthon is. nem sok mindenre jo de ez most nem lenyeg
    ha azon megallitod a kepet akkor latod hogy el van mosodva
    amikor meg elinditod szep tiszta. na ez a motion blur. ez nem 1 effekt, es a pc-k 1200*akarmennyi folotti grafikajan nem is javitana semmit szoval nem is lesz szerintem mar megvalositva ennek a "digitalis letrehozasa" mert nincs ra szukseg. de azert ilyeszto hogy ilyesmikkel kepesek az emberek ervelni "hogy marpedig az ove a legjobb stb stb.."

    de ez igy van mint mar emlitettem. most kepzeld el. veszel barmit, te arra buszke vagy meg minden, es elhiszed hogy az a legjobb, sot nekiallsz meggyozni a haverodat is hogy a tied a jobb. legyen szo akarmirol, autorol, videokartyarol, mobiltelefonrol.. tudom, ez van kicsit ovodas szinvonal de neha sajnos magamon is eszreveszem.

    mas.. konzolokat pc-n minden tovabbi nelkul lehetne emulalni, mindenki emlekezhet pl a bleem-re, sony nyirta ki. az volt az egyetlen valamire valo probalkozas konzol emulalasara. akik ezeket az emulatorkezdemenyeket irogatjak azok ilyen "raero" emberek, semmi tamogatast nem kapnak, se technikait a konzolgyartoktol, se anyagit sehonnan. egyszeruen ezert nincsenek gyakorlatban mukodo emulatorok.

    az meg - hogy is mondjam - meg tovabb emeli ugye a szinvonalat.. jo kis gyalazkodas utan "na ezt jol megmondtad haver" jellegu dumak akarmelyik oldal is kovette el. az ilyen emberek menjenek meccsre vagy mit tudomen.. kulonbenis technikai dolgokrol vitatkozni alatamaszthato ervekkel kell nem erzelmekkel. szoval szanalmas az egesz, par nap alatt elerte a "pc-s jatekoknak lealdozott" szinvonalat, konzolosok ezt ne vegyetek sertesnek mert a pc-s hozzaszolokra is vonatkozik

    ja es 1 mai tv soha a budos eletben nem fog 60 kepkockat lepergetni ezt jo ha tudjatok :)

  • NormalisEmber
    #172
    A ps2 emu kemeny 3-4 demot kepes elinditani...:))
  • NormalisEmber
    #171
    A pc meg evekkel(itt ne 1-2,hanem 5-6 evben tessek gondolkodni)ezelott megjelent konzolokat se kepes emulalni rendesen(lsd.saturn,32x,3DO,Jaguar,amik igencsak 6-7eves gepek)
  • mohus
    #170
    hát igen...ez oda vissza hat...
    konzolra fejlesztik a felhasználói cuccokat...PC-re játékokat...de minek...ez olyan erőltetett:)
  • versio
    #169
    van azis:Ö
    pl ps2-n a linuxos GIMP már fut divx lejátszo, szövegszerkesztö brozer stb, már kb 1000 program fut rajta
    ja és a ps2-höz lehet nyomni nyomtatot, külsö dvd-t winyot scannert mindent ami USB-vel vagy FIREWIRE-al csatlakozik
    ja és monitort is 1280*1024-es felbontásig
  • Elvis
    #168
    Az XBox 4re szerintem még jónéhány évet várnod kell. Hálózati lehetőség adott, beépítve. Nyomtató minek? Billentyűzet minek? Monitor minek? (a TV a lényeg!!!) Ha internetezni, nyomtatni, billentyűzni akarsz, akkor javaslom a PCt. Ha pergős játékokat tolni, akkor a konzolt. Ha dolgozni is szeretnél, meg szórakozni is, akkor mindkettőt. Vagy egy uptodate PCt, csak az elég drága lesz... és uncsi... és egész idáig irogattam, hogy én miért nem ezt választanám. ;) De persze csak rajtad áll, hogy mit csinálsz.

    Amúgy vannak alkalmazások, pl media player - ez ok, ugye... ;)

    de mivel mindre van Linux is, így bármi. De szerintem konzolt használni ilyen célra - internetezés, egyéb, az nem túl ésszerű dolog. ;)
  • TheZsenyka
    #167
    Hogy nem szórja ki a szemüket... ehh...

    Vazz... ha így megy tovább, akkor a "PlayCube"-okhoz meg "GameStation"-ökhöz :) a végén 35millió kiegészítő lesz.

    - Jó napot kívánok, egy X-BOX4-et szeretnék venni.
    - Tessék, parancsoljon...
    - De kérek hozzá egy modemet is...
    - Rendben...
    - Egy hálózati opciót is...
    - Oké...
    - Egy nyomtatót is...
    - Hozom...
    - Egy billentyűzetet hogy tudjak gépelni...
    - Igen...
    - Kellene hozzá egér is a kényelmes internetezéshet...
    - Már csomagolom is...
    - Kérnék egy monitort is a nagyobb felbontásokhoz...
    - Hogyne...
    - Mennyivel tartozom?
    - 265e forint lesz...

    Akkor tulajdonképpen miről van szó? Már csak az kell hogy elkezdjenek alkalmazásokat fejleszteni a cuccra...
  • mohus
    #165
    miért öt perc alatt megfejtette a passwordodet?
  • mohus
    #163
    regisztrálva érdemesebb...és akkor no problem
  • Elvis
    #162
    hát igen gunman, ez nem szép dolog. :( főleg egy ilyen kis vita miatt így belegázolni más magánéletébe... "mert ez az"... amúgy konzol rox! ;) én úgy gondolom, hogy a napokban minden érvemet felsoroltam a konzol mellett, több célom nem is volt... sziasztok...
  • Mike at home
    #157
    elhiszem, csak sajnalom a konzolra penzt. a pc-re is soxor
  • Mike at home
    #156
    aze konzole kicsit dragabb kiveve a mikrofost
  • Mike at home
    #155
    mert a japcsik mint allat, megvesznek mindent
  • Mike at home
    #154
    Annyiban azert egyetertek, a PC-s hardver messzemenokig nincs kihasznalva, kezdve az oprendszertol...
    Nagyon brutal dolgokat lehetne csinalni, ha az iparag venne a faradsagot, mert most jelenleg ott tartunk, hogy egy 40 gigas vinyo kb annyit er mint egy 40 megas anno, a procikrol mar nem is beszelve, ramrol meg mar ne is szoljak
    meg a qrva peccselgetesrol
    azert regen ilyen nem volt
  • Mike at home
    #153
    azert nem adok ki 100 ezret, hogy jatszak ezekkel.
    nem halok bele, ha kimaradnak az eletembol.
  • Mike at home
    #152
    pc-hez is van gamepad
    nekem van is

    egyebkent most is azt mondom, egy pc-t sokkal tobb mindenre lehet hasznalni, de ettol meg lehet venni konzolt, sot mindkettot, nem kell egymasra kopkodni, mert nincs miert. Egyik ember sem kevesebb, mert nincs neki olyan vacka, mint mondjuk nekem.
  • Mike at home
    #151
    bocs, de az xbox egy pc
  • CSOCSO
    #150
    mindegy baromira nincs kevem elolvasni... szvsz pc és konzol kell egyszerre!! nekem kevés a konzol egyedűl de a pc is.. igaz elég de ha lehet mé ne?? remélem ártitek..pc és konzol rulez és higyjétek el konzolra ugyanolyan sőt vannak sokkal komolyabb gamezok is mint pc re!!!
  • CSOCSO
    #149
    ezt az emu dolgot hagyjuk egy p3 és gef2 vel akadozik az n64 gamez!!
    egy p4 gef 3 an simán elfutna talán..és egy gc hánszor erősebb mint egy n64?? pff ahhoz kéne egy egész sgi telep:)
  • Elvis
    #148
    megelőzendő, az "Az internetet vajon mire találták ki" kiforgatására közlöm, hogy tudom, hogy nem játékra találták ki ;) - alapjában véve nem is ez a legcélszerűbb megoldás a játékra, (ha játékra tervezték volna, akkor nem egészen így működne) dehát ez van.
  • Elvis
    #147
    Nem tudom, hogy tudod e, de többen azok közül, akik itt a konzolra szavaztak (version, zsebtv, jómagam) programozó, azaz igencsak tudjuk, hogy mire való a pc, köszönjük, nem csak szerződés írására használjuk.

    Mint írtam, nem használok linuxot. Desktop pcn xp, szervernek unix a preferált os nálam. Nem is azért írtam, hogy van linux a konzolokra, mert annak bármi hasznát is venném én személy szerint, hanem csak reflektáltam a nem létező konzol emulátorra. ;)

    Az, hogy "a PS2 röhejessen sux", azt ilyen _pofátlanul_ még senki sem merte kijelenteni. (Elnézést a felháborodott hangért.) Azért igencsak helyén van az a motyó is. Ha próbáltad, tudnod kellene.

    Annakidején én is összepakoltam a pcmet és mentem lan party-ra Quake-ezni, CSzni, StarCraftozni, de ez ma már idejétmúlt dolog. Az internetet vajon mire találták ki?

    Ha nem vagy gamer, akkor mit keresel itt? ;) (bocsi...)
  • mohus
    #142
    hát a WC3 nagyon gyenge lett..én többet vártam...más?
  • mohus
    #141
    nagyon nyomod ezt a nincs rá stratégia dolgot...ebből is érzem ,hogy nem igen vagy képben..pedig neten igazán körbenézhetnél
    Kessen 1
    Kessen 2
    Romance of three Kindoms
    LMA Manager 2002
    és jön a pl SIMS is...
    de PSX-re volt Red Alert is egérrel együtt árulták
    úgyhogy van rá..más kérdés hogy PC-n jobb játszani mert ott meredezel a képernyőre...a TV előtt megvakulnál, mire végignyomod...
    és RPG
    ott a Morrowind az Xboxon...nem elég szabad és bonyolult?
    de az FFXI már online nyomhatod PS2-n, ha fanatikus vagy..és ha hiszed ha nem magyar ember is ott játszik a japánban elindított FFXI-ben...

    én személy szerint a Final Fantasy X-et valóban interaktív mesének tartom...de a megvalósítás fantasztikus.
    És hogy PC-re nem jön DVD-s gamma nagyon cinkes...(az intrók minősége a Blizzardon és egy két progin kívül elégge kockás és akadozó)
    na mindegy...én bizti nem fogok bele egy Neverwinterbe:)ahhoz túl konzolos vagyok:)
  • mohus
    #140
    Szasztok...bocs hogy beleszólok, dehát....ezért jó a forum...hámozzuk a lufit:)
    Én is egyet értek a sok "jó" véleménnyel, lehet érezni kinek hova húz a szíve...és sok programot valóban PC-n érdemes nyomni a nagy felbontás és a kevésbé szemet rongáló monitor az olyan progiknál mint egy FPS vagy stratégia, amihez oda kell ülni mert úgy jó és az online lehetőség, mert ki a tököm Quakezik egyedül...uncsi lenne akár...egy "igazi" RPG is olyan...és a legyőzhetetlen STURMOVIK...

    Egy verekdős vagy egy GranTurismo egy nagy képernyőn kanapéban adja magát...értelemszerűen az összes olyan gamma ,amit mutogatunk másoknak vagy többen játszunk egyszerre szintén a kényelmes kanapéról való játszásnak kedvez...amit a konzol produkál, kicsi, nem kell installálni és még a nagypapi is "elboxolgat" rajta:). Nekem a családi köröm felső generációja sajnos osztályidegennek tartja a PC-t, nem abban nőttek fel, de érdekes módon a GT3-mal mindenki nyomott már köröket, még az anyósom is:)

    a PC igen izmossá vált és közel sem mutatja azt amit 1.7Ghz és 256MB-nak tudnia kéne...a PS2 már 3 éves hardware és még mindig ott van az ő kis memójával és kb 400Mhz procival...és hangulatos gammák születnek rá a sok szemét között.Még mindig vannak unicumok, amiket én pc-n abszolút hiányolok ( a fél PC-s társadalom egy GTA3-ra várt, míg a PS2-n ez csak egy a sok közül) mert lehetne rá simán...mondjuk egy Stuntman vagy akár egy Metal Gear Solid, de egy épkézláb focis vagy autós gamma hiánya már felettébb bosszantó és az EA egyeduralma a pc-s sportjátékokban hááát minden évben nemhogy jobb lenne, sok esetben romlik a színvonal:)

    Én a PC-konzol párosra szavazok és mindent azon játszom amin jobb, kezelhetőbb stb.ajánlom mindenkinek, aki teheti, aki meg nem az hámozza tovább magát és mondja "már pedig engem nem érdekel az a fos DOA3" és a "minek nekem a sok szar FPS klón meg patch...meg XP-s driver keresés"

    ... vesszőcske
  • Elvis
    #139
    hátpedig... ha igazi játékos vagy és van lóvéd űberPCre, akkor igazán megveheted azt a játékot... nem mondom, hogy nem csábítóbb warezban nyomulni - egyébként igencsak virágzik a konzol warez is - de ha egy játék igazán tetszik és nyomod hónapokig, akkor illik megvenni. és ha pcn nem az utólsó leárazott 100éves teszkós játékokat veszed, hanem az igazán ütős motyót, akkor az sem 10 fillér. (kivéve halflife, amit már elég olcsón adnak! ;))
  • Elvis
    #133
    Viszont Xboxra portoltak linuxot és ha az emlékeim nem csalnak ps2re is (törekvés legalábbis volt rá) - ugyan nem vagyok linux fan, windowst és unixot használok, de akkoris... :)
  • versio
    #132
    "
    Emberek!
    Hallott már valaki az emulátorokról?
    Egy normál konfigurációjú PC simán leszimulálja a legújabb konzolt.
    Csak berakod az olvasóba az eredeti CD-t és már nyomhatod is a PS2-es játékot a PC-den.

    Na most akkor melyik a jobb?
    Ez ugyanis azt jelenti, hogy a PC minimum annyit tud mint a PS2 (különben nem futna el a progi)."


    hát nem is fut le az az emulator mivel nem létezik és nem is lesz :DDD
    a ps2 annyira bonyolult rendszer hogy azt emulalni képtelenség egy mai pc-vel
    van benne egy chip ami a texturákat jpeg formatumban realtime tömöriti ki
    ehhez kevés lenne a pc :)))
    és ez csak 1 chip a 10 -böl ami benne van a ps2-ben
  • Elvis
    #131
    ezt az emulátor dolgot te próbáltad? láttad működni? nem nagyon tudom elképzelni...