21229
  • rosti
    #19308
    Nem lehet,hogy raboltál valahol és észrevettek mert akkor perkálni kell az őröknek 100 aranyat és csak akkor engednek be ,de Andre-val is dumcsizni kell ,hogy leigazold a birságot kifizetted mert különben ,máskor sem fognak be engedmi.
  • Plata
    #19307
    vagy a kaputól balra tartva végig mész a fal mentén és eljutsz a másik kapuhoz.
  • Plata
    #19306
    Vagy a világítótorony felöl bemész a sziklákon felmászva.vigyázz vanarra eggy shadowbeast.
  • Plata
    #19305
    Igen ez ismerös bug,mász fel a kapu láncán és ugorj be a városba,vagy feltornászod magad a kapura és onnan,vagy elég magasra mászol és beugrassz az örök mögé.
  • WagnerUr
    #19304
    Szvsz csak bug lehet, bár még nem hallottam ilyet. Próbálj visszatölteni régebbi mentést.
  • McFrost
    #19303
    Helló!
    Kellene egy kis segítség!
    Elmentem Khorinisből Akil tanyájára , közben mindnt leöltem mi mozgott és hát tele vagyok cuccokkal gondoltam eladom őket , de enm engednek be az őrök Khorinisbe , pedig van engedélyem és a milícia tagja vagyok!
    Ötlet?
  • peeter22
    #19302
    Nézd meg a várban a kovácsot, ha ő nem tud 200-ig fejleszteni akkor már csak az 5-6. fejezetben tudod növelni az erőt, visszatérve Khorintis-be.
  • Silence78
    #19301
    Hol lehet 200-ig erőt trainelni? Van egy csomó xp-m, de nem tudom mire költsem. Íjazásra felesleges, ahoz kevés, talán manára? Azt meg max a Greater healing miatt lenne érdemes, de én inkább az alvást szoktam választani... A végére azért elég könnyű lett a játék (bár az 1-ben is ez volt). 1 ork 1 ütés, a sárkányok alig sebeztek rajtam. Bezzeg a trollok a játék elején!
  • sanyiiiii
    #19300
    Trainelni 200-ig lehet elméletben, de a világ ép-je sem elég rá. Amugy meg simán 200 fölé lehet vinni..
  • Toroco
    #19299
    szerintem annyi erő elég jó, de korlátlanul nem lehet trainelni
  • Silence78
    #19298
    Most már a 4. fejezetben a sárkányokart vadászgatom... Sajnos nincs viszonyítási alapom, 180-as erő jónak számít ezen a szinten? Lesz egyáltalán vki a játékban, aki korlátlanul képes erőt trainelni?
  • Zóanagyvarázsló
    #19297
    Én az egyszerűség kedvéért vagy más operációs rendszert ajánlok, vagy Gold Edition-t. Ez utóbbival a XP SP2 alá is teljesen normál módon megy a telepítés.
  • Vortodox
    #19296
    Hali!
    A Notr-al kapcsolatban van egy kérdésem.
    Láttam, hogy írtátok, hogyan kell felrakni, de ott akadok el, hogy /x-szel kell indítani.
    Tudom hogy futtatásban a program után beírom a /x parancsot, de akkor sem akarja külön feltenni a fájlokat, ugyanúgy bejön a telepítő!
    Légyszi segítsetek egyszer már végigvittem lovaggal, de csak akkor akarom újrakezdeni, hogyha a kieg is fennt van!
    Köszi!
    Gy
  • Zóanagyvarázsló
    #19295
    Sajnos néha még szükség is van ilyen soft cheat-re. Emlékszem, mikorösszegyűjtöttem Gorn-hoz az 1 000 aranyat (előtte pont kiköltekeztem), egyszerűen lenullázta a pénzemet a játék...

    Ezer arany persze annyira nem sok - főleg egy jó kovácsmesternek :)
  • Takanohana
    #19294
    A Sengrath-os dolog hasznos, de nem muszáj visszarohangálni/teleportálni Bosperhez, a várban a raktárosnál (Engor) ugyanúgy lehet venni korlátlanul nyílvesszőt.

    A játékban (NOTR-ban is) egyedül Chiper az, akinek akkor is megmaradnak a cuccai, ha leütöd. Így is lehet végtelen pénzre szert tenni, akár már a játék elején, eladsz mindent Chipernek, leütöd, visszaveszed, megint eladod, leütöd, ...
  • Broafka
    #19293
    én ugyanezt próbáltam eljátszani Juan-nál a NOTR-ben, amikor kiderül hogy neki is köze van Esteban megölésében (vagy valami hasonló) és akkor lehet vele kereskedni, eladtam neki egy csomó cuccot, aztán megöltem, de akkor már nem volt nála, így elvesztettem az összes cuccomat :DDD

    szerencse hogy előtte még mentettem...
  • Plata
    #19292
    A 3-ik fejezetben vegyél Bospertöl annyi nyilvesszöt amennyi pénzed csak va,menj át a bánya völgybe,minden olyan cuccot ami nem létszükséges adj el neki,ugyanis egyrészt ezekért pénzt kapsz,másrészt Sengrath meghal a 4-ik fejezetben és a hullájánál megtalálod az összes neki eladott cuccot.De pontosan is be idézem neked.
    Végtelen pénz: A harmadik fejezet végén, mielott a Napkörhöz mész, menj át a bányakolóniára, és a várban Sengrath-nak adj el mindent (kivéve a rúnákat, páncélokat, és számszeríjakat!), amire nincs hirtelen szükséged. O ugyanis a következo fejezet elején meghal, és amikor megtalálod a hulláját, minden nála lesz, amit eladtál neki. Végtelen pénzhez juthatsz, ha Khorinisban Bospertol nyilakat veszel (minden vásárlásnál újratöltodik a készlete), és ezeket eladod Sengrath-nak. Mivel a nyilakat 1 aranyért veszed, és ugyanannyiért adod, minden nyílvesszon keresel 1 aranyat, amikor megtalálod oket a negyedik fejezetben:)
  • peeter22
    #19291
    Hát ez van nem adnak értük sehol se többet, de ha rám hallgatsz akkor a bányavölgyben Sengrath-nak adod el őket, hogy miért majd megtudod azt nem árulom el, de neki érdemes.
  • Silence78
    #19290
    Lehet h volt már itt erről szó, de nem szívesen olvasnék vissza 20k hozzászólást.
    Az arany tárgyakat, a kincsesládákat, meg egyáltalán azokat az értékeket, amit nem vesz meg a kikötői orgazda, hol lehet normális áron eladni? Mindenhol nagyon keveset adnak értük...
  • zerosdfd
    #19289
    Sztem a NORT-es részre gondolsz, ami valóban közel van a Troll-hoz, vissza kell jönni a völgy elejébe, a tó után, a romoknál van a bejárat.
  • Takanohana
    #19288
    A Fekete Troll barlangja végében kell ásni, és egyszer csak lepottyan a kari az alvilágba. :)))

    De most komolyan. Milyen alvilágba akarsz eljutni?
  • Broafka
    #19287
    hmm, lemaradtam valamiről? alvilág?
  • sanyiiiii
    #19286
    Milyen alvilágba?????
  • Imisz
    #19285
    nem tudna valaki segíteni? nem sikerül lejutnom az alvilágba (a fekete trollnál vagyok és már megöltem)
  • Takanohana
    #19284
    Szándékosan tényleg semmi értelme. De van ugye a sok kőtábla. Az emeber megtanulja mondjuk 90%-ig, aztán a kőtáblák meg adnak még 20%-ot.
  • sanyiiiii
    #19283
    Jól tudod, semmi értelem 100% fölé vinni.
  • Shaman
    #19282
    ha jól tudom ez a szám valójában százalékot takar,hogy mennyi eséllyel viszel be critical hitet,nem? azaz dubla sebzést.
    Ezért,ha 100-on van akkor már minden ütésed az,ezért sztem nem sok teteje van a 105-nek,de lehet rosszul tudom....
  • Zóanagyvarázsló
    #19281
    Ja voltam már 105%-os, de értelme nincs sok. (Luterot meg gonosz módon el szoktam verni a könyvekért, fizet neki a halál annyi lóvét.)

    Olvastam róla, hogyan működik a Beliar's Claw, csak erre reagáltam: "kiegben meg a beliar kard ami szintén kétkezes lesz egy idő után."
  • Plata
    #19280
    Beliar claw akkor lessz 2 kezes ha a 2 kezes kardforgatásban jobb vagy,de ha 1 kezesben vagy jobb akkor 1 kezes kard lessz.ja kardforgatásban el lehet érni a 105 százalékot is,ha tanároknál felviszed 100-ra.és megveszed a felsövárosba attól a hapsitól a könyvet ami 5-öt ad a kardra,van neki 1-és 2 kezes könyve is.
  • Plata
    #19279
    Hát Raven télleg eggy lófing,volt hogy az ajtóból egyszerüen lenyilaztam.Ja tudod mi a jómóka?Ravent betenni khorinisba.mássz fel eggy ház tetejére,marvin móddal tedd be Ravent,majd löj rá 1 nyilat.a városiak ugy lemészárolják mint a fene,elötte ments,mert lehet kapsz büntit a nyilazásért.
  • Zóanagyvarázsló
    #19278
    A legjobbakkal is megesik :)

    Cry of the Dead-ből egy veszi le az összes manát, a Wave of Death-ből kettő, nem olyan nagy különbség. Mindkettő nagyon jó, de ha van velem valaki (Angar, Pedro a végjátékban), akkor WoD-t nem nagyon szeretem alkalmazni.

    Az új varázslatok közül egyébként egyedül az Ice Lance ami nélkülözhetetlen, én Chapter 2-ben "vittem végig" Jharkendart, akkor nagyon jól jöhet - bár én jégnyíllal vittem végig azt a részt mazochizmusból...

    (Ha már Jharkendar: Raven nagy csalódás volt nekem anno, idéztem egy kőgólemet, és szerencsétlen köpni-nyelni nem tudott.)
  • sanyiiiii
    #19277
    bocs a helyesirasert, reszeg vok
  • sanyiiiii
    #19276
    Cry of the Dead-et nem szeretem mert lez abalalja az összes manat, inkabb wave of death élöhullákrameg destroy undead.... amugy mar csak kinezet miatt is megeri nagy sarkanyölőt hasznalni ha zsoldos->sarkanyvadasz vag. És nekem a vége ugyanaz volt kiegben mintg simaban, warrior 1 ütés elit kettő csak jobban meg kellett dolgozni érte....
  • Zóanagyvarázsló
    #19275
    És a Cry of the Dead-et érdemes is!

    (Csak kell hozá néhány pure mana potion, bár azokat a sima mana essence potion-ökből már ipari méretekben lehet gyártani, kívéve, ha valaki balga módon pazarolta őket.)
  • Broafka
    #19274
    jah, és a rúnát pedig lehet használni!
  • Zóanagyvarázsló
    #19273
    Nem állítottam ennek az ellenkezőjét, csak az egy- és kétkezes fegyverek viszonyában írtam le a lényeget. Egyébként nem próbáltam még a Beliar's Claw-t, mivel - egyelőre - csak mágusként vittem végig az addont.

    Jut eszembe: mágusként nem is használhatjuk a BC-t, őrizgethetjük a tatyónkban, aztán vagy oda adjuk Saturasnak, vagy rúnát csinálunk belőle az oltárnál.
  • Broafka
    #19272
    nah hát a Beliar's Claw a legerősebb fegyver a játékban, szerintem (kivéve a varázslónál, bár a végén már szerintem annál is)
  • Zóanagyvarázsló
    #19271
    A sárkányvadászként elérhető kard meg még erősebb, de ezeknek van egykezes verziója is, ahogy a Beliar's Claw is működik akként is.

    Előnyeik:

    egykezes: gyorsabb
    kétkezes: nagyabb sebzés, hosszabb

    Én azért szoktam a kétkezest választani, mert nagyobb, látványosabb, brutálisabb darabok, és jobban tetszik, hogy azokat a hátunkon hordjuk.

    Egyébként érdemes szétnézni ezen az oldalon: World of Gothic, itt választ lehet kapni ezekre a kérdésekre.
  • Andris66
    #19270
    ja:)
  • peeter22
    #19269
    Van Gothic 2 Night of the Raven, a boltokban Gothic 2 gold edition alatt lehet megvenni 4e Ft.