21229
  • Braveheart
    #5836
    úgy látszik hiába rakom ablakba, így is kifagy néha...
    kifogytam az ötletekből; a 30.38-as detonatorral nem megy a gép, a 43.45-ös és a 44.03-as meg nem jó. Akkor mi lehet a gond...
  • Sanca
    #5835
    Jo, aki rosszra gondol:) Kiralyszár na:)
  • Braveheart
    #5834
    kiralyszar:)

    tök furcsa ablakban játszani, de sokkal stabilabb lett. Tegnap történt egy furcsa dolog: elindítom ablakban, erre magától átrakja teljes képernyőre, átállít minden felbontást meg beállítást, és az egyik mentésem el is szált. Jólvan, újraindítom és elkezdek játszani, és azt vettem észre hogy a karakterem dumáját néha nem csak felülre hjanem alulra is kiírja piros betűkkel, tök idegesítő :)
  • draki
    #5833
    Sziasztok! Ne rögögjetek ki, de én még mindíg Ignaz-ot keresem a kikötőben. Lehet, hogy kihajózott...hahaha. HELP!!!!!
  • Sanca
    #5832
    Az elixirek alapanyaga a kiralyszar. Sarkanyfu csak a str-es elixirhez kell. Sztem mind2bol kb 20 van a jatekban. 1. palyan 20 kiralyszar, sarkanyfubol meg 10-10 palyankent.
    En ugy vetem eszre hogy idonkent regeneralodnak a kereskedoknel ezek(kiralyszar is), de lehet hogy csak mar uj csapterben voltam. Konstantinonal meg a boszinal biztos.
  • Sanca
    #5831
    Nem gond ha szetesik. En mondjuk nem kertem segitot, nem szeretem ha labatlankodnak mellettem:)
    Az innos szemenek feltoltese nekem is csapter 6.ba jutott eszembe, mikor talaltam 1 alkemi bencset az 1ik dungeon szobaba:) Amugy mikor 1 oran at gyokted a sarkanyt aszitted hogy ilyen kemeny?:))
  • Sanca
    #5830
    Mik nem vannak:)))
  • Shaman
    #5829
    Amúgy nagy szívás a játékban,hogy "csak" 100-ig tudnak tanítnai (kivéve magic). Van egy csomó LP-m a hajón,s kénytelen vagyok dexre fordítani,mert 1 kezes,meg erö kimaxolva. Csak miután én nem igazán nyilazok,ezért jobb lett volna,ha eröt lehet feljebb tornászni tanulással. (tudom alkímiával lehet,s csinálom is a potionokat,de akkor is itt már tök felesleges az LP-m)
    Amúgy sárkányfü: Miután ez az elixírek fö alapanyaga,ezt nem csak a földön találhatsz,hanem vehetsz az alkimistáktól is. Söt asszem chapterenként van nekik újabb adag.
    Mondjuk így jól belegondolva,szvsz max olyan 10-12-t találsz a játékban,szal olyan marha sok elixírt nem tudsz azért készíteni,de lehet,hogy csak én nem kerestem eléggé.
  • Shaman
    #5828
    Ööö lehet,hogy nem a ládájában volt hanem a polcon,vagy valahol,de a lényeg,hogy van 1 a házában,s fizetni sem kell érte,ha lenyúlod:-))
  • Shaman
    #5827
    Mégegy: Minek vesztek térképet a kikötöben?? Én simán bemetem a csávó házába kinyitottam a ládát,s benne volt 1 térkép. A kutya sem szólt rám.
  • Shaman
    #5826
    jah nekem is van 1 kérdés. Chapter 6-ban a hajóról eljön az egyik cimbi(névre már nem emléxem) segíteni velem írtani.Nagy gond ha szegény elhalálozik?? Mert nekem a sárkányos barlangban nekiugrottak vagy 10-en s egy idö után lemészárolták.
    Szal gond ez?
    Amúgy kira volt elfelejtettem feltölteni a szemet,s a sárkányt próbáltam gyakni,de az istennek sem ebzödött,mondom mi a f*** van itt?? Aztán nagy nehezen rájöttem,hogy elöször beszélni kéne vele:-) Szegény utána élt vagy 1 percig,pedig elötte vagy 1 órán át gyaktam:-)))
  • Shaman
    #5825
    Bocsi,de sztem drakeX nem mondott jót. Chapter 4-ben angar a jégsárkány felé egy szerpentin végén tanyázik,egy barlangtól nem messze,ahova van is egy questje.
    Mielött bemész a jégsakihoz,van egy jégboltív,amit 2 jéggólem öriz,na ott kell balra felmenni a hegyen,végig,s ott lesz Angar,nekem legalábbis ott vót,asszem:-))
    Remélem nem kevertem a nevet,mert ha igen akkor bocs,s akkor másról beszéltem:-)))
  • drakeX
    #5824
    ...és persze az is benne van a drakeX féle végigjátszásban
  • drakeX
    #5823
    Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy:
    Az érc sárkányölőket nem veszed, hanem tanulod (jó tudom, te is erre gondoltál, viszont nem így lehetett érteni)
    Nem 10-zel ad több sebzést az egykezes, hanem 25-tel, a kétkezesről meg ne is beszéljünk.
    Ha ott tanulod meg a fegyverek elkészítését, ahol én mondtam, akkor nem kerül 1 LP-be sem, nemhogy 5-be...;-)
  • drakeX
    #5822
    1. Az első térképen, Bengar farmján nézted már?
    2. Az ötödik fejezetben a kolostor alatti titkos könyvtárban van egy könyv, ha azt elolvasod, akkot tudsz magadnak sárkányölőket csinálni. Ebből az egykezes 90-et, a kétkezes 110-et sebez. Az egykezeshez 4 ore kell, a másikhoz 5. viszont mindkettőhöz kell 5 sárkányvér (Gestath tanítja). Nekem vol elég ércem mindkettőt megcsinálni. A nehéz sárkányvadász vérthez szintén ugyanazt a könyvet kell elolvasnod, amit a fegyverekhez, és ettől kezdve Bennetnél veheted meg 20k-ért.

    Ha pénzgondjaid vannak, javaslom Sanca megoldását, vagy a Sengrath trükköt (végtelen arany).
  • CS@
    #5821
    2. MoleratFat nevű tárgy kell hozzá amit a hajón az alsó raktérben találsz.
  • Sanca
    #5819
    Csak az 1.re tudok valaszolni, de tudtommal benne van a DrakeX fele vegigjacasban. Csak akkor tudod kinyitni ha tanoncnak szegodtel a monasterybe, ez amugy a tuzproba 1ik kuldetese(itt lesz 1 ures runa, mas nincs benne).
  • Sanca
    #5817
    Magyar Gothic1 guide van valahol?
  • Hunnenkoenig
    #5816
    Hey Jano!
    Sorry, mostanaban 2 forumra korlatoztam magam a supergamezen belül, mert mar igy is orakat töltök neten valo olvasassal :-)
  • Sanca
    #5815
    Nekem nem volt gond a 12K, igaz el kellet adnom par felesleges, de jol kinezo dolgokt:)
    Ha merc vagy Onar tanyajan a stuffolotol vehec majd erc sarkanyolot, de csak csapter 5be, a 2 fegyver kozott pedig csak 1 van vmi erc mittomen, de csak 10-el ad tobb dmg-t mint az orkolo, es ugye 5lp az 5lp.



    Spoiler:



    En miutan megvettem a pancelt 12k-ert idegesitett hogy csak 100 aranyam van, ezert kinyirtam azt a kovacsot, volt nala 24k.:)) Es az orok nem szoltak, es asszem meg 100 aranyat sem kellet fizetni a helytartonak.
  • Sanca
    #5814
    Csasztok megjottem lanrol.
    Randal akkor majd vmikor raersz? Majd irok 1 E-mailt es belovom az ftp-t.
  • magus
    #5813
    Áhhh megorulok... na chapter 4 ben tartok, 2 sarkanynak annyi...
    1. hol van Angar?
    2. 12 rongy egy nyuves pancelert? nem adok ki annyit ha akovben viszont meg mar 20ert jobbat veheetek. de honnan szerezzek en annyi penzt. sarkanyonkent kapok vagy 300-at... az igazan nemsok. meg az a nehany zacsi. igy van vagy 5 rugom...
    3. fegyvernek meg mindig az orc slayert hasznalom. a chapter5 ben hol lehet jo fegyvert kovacsoltatni? mert olyat hallottam hogy bennetnel, meg oylat is hogy majd a sarkany szigeten. mert most van 5 ore-om. amugy melyiket erdeme megvenni? az egykezest, vagy a ketkezeset, mert mindekttore gyurok majd. egykezes 60 ketkezes 30, de feltom huzni, 60ig azt is. melyikre redemesebb elkolteni az ore-t? a heavy dragon hunter armorhoz mi kell?

    amugy komoly, metanultam 3as szinten az egykezest, es allitom roszabb mint ha csak 2esen lenne, mert igy nehezbben tok vedekezni...
  • drakeX
    #5810
    Én így játszom.
  • drakeX
    #5809
    Állítsd az asztal felbontását magasabbra. Nem fogsz tudni ablakban teljes képernyőn játszani (pont ez a lényege az ablaknak), csak úgy, hogy a kép egy része nem látszik.
  • Braveheart
    #5808
    átraktam a felbontást 1024*768-ba, de az életem jelző csík pont nem látszik... mit tegyek?
  • drakeX
    #5807
    Például én. Mivel a végigjátszást írom, elég nehezen tudnám elképzelni a fullscreen játékot. Majd ha befejeztem az irományt, játszom megint teljes képernyőn, de addig marad az ablak.
  • drakeX
    #5806
    Venni nem fogsz tudni, csak találni. Asszem a magyarítás/végigjátszás oldalán találsz linket egy növénytérképhez. Ha már ott vagy, akkor megnézheted a végigjátszást is, hátha találsz benne olyat, amit még nem ettél meg (pl ha nem beszéltél Zuris-szal a növényekről, akkor egy párat meg sem találhattál, mert egészen egyszerűen addig nincsenek ott). Egyébként az általad leírt növények közül kettő nem gyógyít.
  • Braveheart
    #5805
    játszik még valaki ablakban rajtam kívűl?
  • drakeX
    #5804
    Én 1280x1024-es desktop felbontásban játszom egy ugyanakkora monitoron, a játék 1024x768-ban fut.

    Ugyanott, ahol az ablakba raktad a játékot a gothic.ini-ben, 3-4 sorral feljebb állíthatod a felbontást is.
  • Zorken
    #5803
    Balga módon megettem minden utamba kerülö növényt gyógyulást remélve és most nem találok sehol 1-2 speciális növényt (sárkányfü, ragadozófü, királyszár). Lehet valahol vásárolni, vagy kezdjem elöröl az egész játékot?
  • Braveheart
    #5802
    az ablak méretét hol lehet megnövelni? elég furcsán néz ki a 19 inches monitoromon, hogy a képernyőnek majdnem a harmada kihasználatlan
  • drakeX
    #5801
    Az a 9.0 directX. nem összekeverendő a 9.0a-val, amit nem szeret a g2 (4.09.0000.0901). Ha elindítod a dxdiag-ot, akkor meg tudod nézni a te verziódat is.
  • drakeX
    #5800
    Lehet hogy rusnya lenne (szerintem nem), de ha úgy nem fagy, akkor legalább közelebb lennénk a probléma megoldásához.
    Ablakban azért javul(hat)na meg, mert ott más rutinokkal dolgozik a windows.

    Egyik megoldást sem véletlenül írtam, volt, akinek ezek oldották meg a próblémáját.
  • Braveheart
    #5799
    az a 9-es directx?
  • Braveheart
    #5798
    Hát úgy elég rusnyán nézne ki, nem? És ha ablakban futtatnám, akkor miért javulna meg?
  • drakeX
    #5797
    Beszélj Lesterrel, és kapsz tőle egy levelet, abban lesz a varázsige, ami kinyitja a könyvet.
  • drakeX
    #5796
    Az Peck. Tanítani Mortis tudna, de nem fog, ha beszéltél vele mielőtt csatlakoztál a milíciához (bug). Ez azt jelenti, hogy csak Carl-nál tanulhatsz, de mivel ő csak 30-ig tanít, így pórul jártál. A 2. fejezetben a bányavölgyi várban Brutus fog csak legközelebb tanítani.
  • drakeX
    #5795
    PIII Tualatin 1200, 512MB PC133 SDRAM, Gef4 Ti4200 64MB, WindowsXP SP1 angol, Detonator 43.45, DirectX 4.09.0000.0900. És tökéletesen megy minden gond nélkül...
  • drakeX
    #5794
    A gothic.ini-ben állítsd át a 'zStartupWindowed' sort 0-ról 1-re. Egyébként próbáltad már visszavenni a Model Detail-t a legkisebbre?
  • drakeX
    #5793
    Érdekes, nekem winxp-vel tökéletesen megy. Igaz, az én windowsom angol, nem pedig magyar...

    Hanna a fogadós a városban.