21229
  • Zoleeca
    #8056
    És senki nem hagyta abba Gothic 2 fordítását a Gothic 1 miatt. Egyedül DrakeX neve szerepel mindkét játéknál. Ő valószínűleg mindkettőben SEGÍT. Külön köszönet érte.
  • zoozoo
    #8055
    Tibor16 is örül neki, csak egy kicsit elvesztette a türelmét. Bocsássátok meg neki ezt a mellékvágányt, de az ilyen hozzászólások nehogy elvegyék a kedveteket!
    100x annyian várnak erre a fasza dologra, és örülnek neki, mint akik ellenzik.
  • Zoleeca
    #8054
    Igen Biztos vagyok benne, hogy készen lesz. Higgyétek el, megteszünk mindent ami tőlünk telik. Gothic 1 szerintem szeptemberben már 99% hogy meglesz(Tibor 16-nak: nem biztos, ott van az az 1% is)

    Gothic 2: Biztos hogy az is kész lesz egyszer.
    Senki sem unta meg a dolgot. Különben is az angol verzióra fél évet kellett várni. Ehhez képest jól haladunk.

    Hunnenkoenignek üzenem, hogy nekem küldhet egyszerre több sort is(mondjuk 2000), hogy tudjak vele foglalkozni, akkor is ha ő épp nem ér rá.

    A biztatást meg mindenkinek köszönjük. Nem is hiszitek mennyire lelkesít ha beírjátok, hogy "köszi", meg "alig várjuk". Tényleg. Mert miattatok csináljuk. Azok miatt akik ott állnak mellettünk akkor is ha lassabban halad a munka.

    Az viszont ha fikáznak minket az iszonyatosan elveszi a kedvemet. Az hogy ilyen emberek miatt dolgozunk nem túl lelkesítő.(akinek nem inge...)

    Üdv

  • zoozoo
    #8053
    Nem kell beszarni, nem fogják a srácok félbe hagyni. Biztos megvan az okuk rá, hogy most nem tudnak foglalkozni vele. Szeptemberben SZVSZ meg lesz mind a kettő. Ha nem, akkor október. Mit számít?
    Tényleg nagyon jó, hogy fordítják a srácok. Csakis ezért fogom mégegyszer végigjátszani mind a kettőt.
  • Zoleeca
    #8052
    Valszeg azért ígérgettek, mert bíztak valamiben. Abban hogy minden jól megy, minden jól sikerül (lehet hogy oda is írták) az ilyesmit nem kell kézpénznek venni.
  • Zoleeca
    #8051
    NA IDEFIGYELJ TIBOR16!

    Szállj már le a földre!

    Én felajánlottam Hunnenkoenignek hogy SEGíTEK neki a g2-ben(Igen már végig játszottam és ez AZUTÁN volt) Ő bizonyos okokból nemn ér rá - ő dolga. Ezután felajánlottam Randalnak a g1-hez a SEGÍTSÉGEM. 3-4 nap alatt úgy 1400 sort fordítottam le. Napi 6-7 óra munkával. Egyedül. Ingyen. És már RÉGEN végigvittem a G1-et. A két csapatnak nincs köze egymáshoz. Randal csinalta a Gothic 1-et, Hunnenkoenig a G2-t. Randal miután hatalmas lutaságában lefordított "csak" 4200 sort sajnos nem tudott tovább lustálkodni, mert ugyen nincs net otthon. Most kb. 80-90%-nál tarthat a munka(G1).

    Ja nekem 500 sor kb 6-7 órámba került. A g2 több mint 13000 soros (pontosan nem tudom, mert nekem azokat kuldte Hunnenkoenig), lehet hogy megvan 20000 is. Számold ki mennyi időbe kerül 4-5 embernek lefordítani. Arról nem is beszélve hogy 3 nap mulva már kiszáradt a szemem, de folytattam.

    Ahhoz hogy ki mit fordít SZABADidejében neked semmi közöd. Az meg hogy felelőtlenül igérgetsz a fiadnak senkit nem hat meg. Te bajod.

    Lehet hogy durva voltam de, kibszottul felhúztál...és meg kellett védenem Randal barátunkat is aki most nem tud neked írni.
  • tom12x
    #8049
    Tényleg, a lab bottle! Gondolkodtam, hogy mi kell még az alkímista ügyködésekhez, de ez nem jutott eszembe (talán, mert eddig még mindig volt belőle elég). Nagyon köszi a tippet!
  • M.A.D.
    #8048
    Miért? Az angol verzióra is fél évet kellett várni.:(
  • Galy
    #8047
    "Az angol verziója mikor fog megjelenni?"

    Ez komoly kérdés???

  • M.A.D.
    #8045
    Akkor mégiscsak a zene lesz a ludas? :)
  • Botond #8044
    és ami még jobban bosszantott,hogy lvl32 vagy 33hoz csak 750-700xp hiányzott,erre vége lett a gamének :-D majdnem visszatöltöttem az állást,hogy kinyírjak mindenkit a hajón,hogy meglegyen a szint :-)
  • Botond #8043
    én minden gaméban elsőnek kikapcsolom a zenét,egyrészt halálba idegesít,másrészt nem vmi erőgépem van,és szép lagot generál a fölösleges erőforrás pazarlás,harmadrészt pl evil islandsba csak úgy tudtál megküzdeni a főellenséggel,hogy zene off,egyébként rommáfagyott pont a főellenfélnél,meg hasonló lol-ok voltak már,pl gothic2 is bejött először zene nagyon off,városba és lám lám,egyszer se fagyott,pedig nem vmi atomerőművem van...
  • Botond #8042
    ja,én is belefutottam,lol,szal lemész a hajó rakterébe,ott van 2 lab bottle,az egyikkel a sárkánytojásos lötyit kell megcsinálni,a másikkal feltölteni inos szemét :-) ne tudd meg mit össze anyáztam,mire rájöttem :-) másik megoldás,hogy veszel 762db lab bottle-t mielőtt mész a szigetre :-) nekem maradt így vagy 3-4 dragoon root,amit üveg híján kénytelen voltam alá natúr elrágcsálni ;-)
  • tom12x
    #8041
    Úgy néz ki, sikerült egy méretes bug-ba belefutnom, és pont a játék legvégén! A tűzsárkány legyőzése után nem sikerült Innos Szemét újra feltöltenem, pedig nálam volt a sárkányszív. Amikor odamentem egy alkímista asztalhoz, és megpróbáltam használni, kiírta, hogy nincs meg a megfelelő tárgyam hozzá.
    Ezek után a főellenfél nem hajlandó velem szóba állni, és meg sem tudom sebezni.
    Találkozott már valaki ezzel a hibával? Mit lehet ilyenkor tenni? Az nem lehet, hogy ne tudjam befejezni a játékot hajszálnyival a vége előtt!
    Plíz help!
  • yal
    #8040
    szopacs
  • BaLeeX
    #8039
    Na, ma a gamének sikerült jó mélyre ásnia magát nálam. Előfordult már töbször, hogy dumálni akartam valakivel a játék kamerát váltott mint dumálásnál vagy amikor valami történik de a szövegdoboz nem jelent meg meg ugyanilyen volt amikor megtámadtak de én nem tudtam mozogni és halál után a menü sem jött elő. Ilyenkor csak a reset segített.
    Ma pedig baszott visszatölteni egy állást, amivel elqrt vagy 5 óra játékidőmet meg 5 szintlépésemet (20. fölött voltam már). Hát ez kibaszott jó...
  • M.A.D.
    #8038
    Hmmm.....nálam 768MB DDR RAM van és ugyanennyi virtuális, igaz XP SP1 az op.

    Ja, hopp. Nekem is ki szokott írni pár hibát, de csak akkor, ha közvetlen a "kivágás" után indítom újra.
  • M.A.D.
    #8037
    Volt úgy, hogy kikapcsoltam. Akkor is ment. :)
    Viszont, volt olyan, a városban (Khor.), hogy teljes csendben kezdte a betöltött állást.
  • Braveheart
    #8035
    Talán ha kikapcsolnánk a zenét akkor menne,nem?
  • M.A.D.
    #8034
    Miért? Passz! Az oldworld-ben nekem össz-vissz 2 óra alatt 1szer fagyott. Hiába állítom a hangnál software-esre, vagy hardware-esre, tökmind1 neki.
  • Braveheart
    #8033
    Na, ebben viszont van vmi! Az old worldben sokka lritkábban fagy ki... pedig jó a játék zenéje... és miért fagy ki zeneváltáskor?
  • M.A.D.
    #8032
    Pláne, mikor átmész a Gothic 1 helyszinére. Oda + nem kell térkép.
    Ja, gondolom tudjátok, de jó leírni:
    Készül a Gothic 2 küldetéslemez! :)))
  • M.A.D.
    #8031
    A fagyás oka. Ez foglalkoztatott sokáig. Nos, valaki írta (igaz nem az SG-n), hogy a zene lehet a bűnös. Néha, mikor változik a helyszin, akkor töltené be a másik háttérzenét. Néha kiakad.
  • Braveheart
    #8030
    hú mi is a neve... Brahim, vagy mi... általában egy padon üldögél a háza előtt
  • Braveheart
    #8028
    nekem is de szaggat a városban meg kifagy gyakran... mondjuk nálam nem tuningolt semmi, és 512 ramom van
  • Braveheart
    #8026
    Majda városban, a kikötőben tudsz venni az árustól.
  • M.A.D.
    #8024
    ...de videókártya nélkül.....szaggat
  • M.A.D.
    #8022
    "P43.2Hz" Ja,...:))) Ilyen gépen már nem illik szaggatnia.
  • Zorken
    #8021
    Nekem is elöjött eddig, de egy hete P43.2Hz és 9700Pro-val nyomom és semmi szaggatás minden 300%-on full grafik 1600*1200 32bit.
    Azért egy kicsit performancia szempontjából optimalizálhatttak volna a fuik , mert ugyan szép a grafika (pláne a városban) de nehogy már ilyen konfiggal menjen csak szaggatásmentesen!#merges2]
  • M.A.D.
    #8020
    ja, ez a városbeli szaggatás minden gépen előjön. progihibu.
  • Botond #8019
    az hivatalos angol verzió is tele van német szövegekkel btw,szal ha van időd szóljál már be a jowoodnak is hogy felháborító,amit művelnek,thx
  • yal
    #8018
    meg kene meg fel gigaram..
  • yal
    #8017
    ja es a configom gef4 Ti 4600, 512DDR 333, abit kx7, xp 1800+. ugy dontottem veszek egy 9800 prot + vmi 3 gigaherces procit
  • yal
    #8016
    1600x1200 32bit 300/300 es minden lehetöseg ON. A varosba kemeny 9-14 fpst kapok, hiaba jo jatek ha nem optimalizaltak..
  • yal
    #8015
    eleg lenne annyi hogy az eddigi magyaritsasban levo nemet szoveget visszaforditanak legalabb angolra. megertem angolul is a gamet de az mar felhaborito hogy magyar mellett naci sorokat olvassak
  • tibor16
    #8014
    Nnna, leszállok a témáról.... mert ezt biztos rinyálásnak veszi aki akarja...lehet vagdalkozni, hogy fordítsam le, meg ilyenek.. de jobb lessz ha nem folytatom, mert nem akarok talajt adni az efféle hangoknak...szóval csináljátok ahogy akarjátok....
  • tibor16
    #8013
    Remélem látszik, hogy nem akarok ezzel túlzásokba menni. Egyébbként pedig tudom, hogy ez nem kis munka. De azért az látható, hogy a G2 fordítása csak addig tartott ameddig érdekelte a tisztelt fordítókat. Az, pedig hogy elkeseredik az ember, amikor már karnyújtásnyira látszik vmi, és ráadásul én nem tudom megoldani, asszem érthető. A beírásom akkor készült amikor vki azt válaszolta, csak sokára lessz meg, ha meglessz egyáltalán. Nemszereretnék hálátlannak látszani, (olvass vissza, és látni fogod)megérti az ember a pihenést is, de nem én igértem (bocs, olvass vissza) én/mi csak komolyan vettem/tük. Ennyi...és persze bíztunk...
  • tibor16
    #8012
    Ez jó vicc volt.... haha. Betegre röhögtem magam.
  • raziel.
    #8011
    Amugy nem leszolni akarom a forditást, már alig várom hogy kész legyen, de birom amikor a szövegek magyar, angol, német variációba vannak.
    Végül is ha nem tudja valaki a magyart se akkor egyszerre 3 nyelvet tanulhat:)))
  • raziel.
    #8010
    elég gagyi gépem van:
    asus tusl2c
    900mhz
    gf3 ti200
    256sd ram
    és a városba kegyetlenül szaggat,amugy kint is egy cseppet:))