21229
  • Zoleeca
    #8107
    A Gothic 1 magyarítása (nem teljes kb 40%) Randal oldaláról tölthető le(kb 2 Mb):

    user.sync.hu/randal
  • Shaman
    #8106
    Nincs mit.
  • Shaman
    #8104
    Esetleg próbáld ki,hogy amint átmész visszajössz,ugyani teljesen mind1 mikor mész át,de mikor elöször átmész,Bányavölgyben MINDIG éjfél lesz. Szal menj át,gyer vissza,aludj reggelig,újra menj át,s akkor már normálisan müxik a dolog,s ott is nappal lesz,így könnyebben megtalálod az ösvényt.
    (egyébként nem nagyon értem,hogy lehet nem megtalálni,mert csak elindulsz lefelé a hegyen)
  • M.A.D.
    #8103
    Hányszor írtuk már le, hogy miért vágdos li az asztalra...?

    Na, a kulcsszó a ZENE.
  • Shaman
    #8102
    ÖÖÖ ezt most nem értem.
    Még az elsö térképen kinyitód a 2 ör között az átjáróhoz vezetö faajtót,aztán úgy haladsz tovább,hogy csekkolod a bal oldalt,ott lesz egy barlang ami felvisz a hegyre,s itt egy felüljárón átérve egy újabb barlangba jutsz,ami átvisz Bányavölgybe. Itt a barlang szájánál balra fordulsz,s lemész az ösvényen a folyóig,sott szemben már látod a várat.nem értem mit nem találtál.
    Sztem te átmentél a járaton,és JOBBRA fordultál,ugyanis az visszavisz a felvonóhoz,s ott télleg visszajutsz az elsö térképre.
  • Shaman
    #8099
    Ha még nem vagy chapter 2-ben nem fogsz tudni átmenni.Ehhez pedig csatlakoznod kell valamelyik csoporthoz (mágus,zsoldos,milícia). Ugyanis amint kezdödik chapter 2 utána kell elvileg egyböl Bányavölgybe menni (mondjuk ha van kedv elsö térképen is lehet elötte barangolni,mert jópár lény újraszületik).
  • Shaman
    #8098
    Töccs vissza egy olyan állást mikor még megvannak a sárkányok (chapter 2) csekkold meg ott vannak-e,s ha igen innen folytasd ismét.Ez egy bug,de nemtom mitöl van.Te vagy a 2. ember akivel elöfordul.
  • Shaman
    #8097
    kedves Mike.
    Meséld már el te mennyire értessz a windóz memóriakezeléséhez??
    Jobb ha tölem tudod,hogy nagyon sok (a legtöbb)játékot úgy írják meg,hogy elcseszik vagy akár teljesen kifelejtik azt a részt,hogy ürítenie kéne a memóriát.Tedd meg a kedvemért (de télleg),hogy 3 óra Gothicozás után beteleportálsz a városba. Aztán lépj ki a gaméböl,restartolj,s indítsd el újra.teleportálj akkor be a városba,s Hoppá!!!Ha te nem veszel észre különbséget akkor elég vaksi vagy.
  • Hacker
    #8096
    Nincs guild? Talán pont ez a baj. Egyáltalán a titkos bányánál próbálsz átmenni, vagy legyilkoltad az orkokat (bár ezt kétlem egy 10-es, guild nélküli karakterrel. Nem azt mondom hogy lehetetlen, de az biztos, hogy ki****ottul nehéz. Már csak azért is, mert a Chapter 1-ben, csak a guildban kapsz klafa páncélt)
  • Hacker
    #8095
    AHA!!!!!!
    Nekem pont ugyanez volt a hiba a játékban. Az öszes sárkány eltűnt. Próbáld meg újrakezdeni a chapter 3-at. Én is azon vagyok. Talán most majd sikerül. Ezt nem tudod kikerülni, úgyhogy remélem, van egy régi mentésed a chapter 3-ból. Még azért lenne hozzád 2 kérdeésem.
    1. Mi vagy? (Ezt a kasztra értem. Lovag? Mágus? Sárkámyölő?)
    2.Az angol, vagy a német verzió van meg? (Gyanítom, hogy az angol, mert az van tele hibával, és az én verzióm is angol.)
  • tibor16
    #8093
    ...XP)
  • tibor16
    #8092
    Pedig az én gépem is kirugdos az asztalra időnként (512 ram; 2,4 P4; XP9 Ha nem a meória, akkor meg miért???
  • Mike at home
    #8091
    Es mit varsz tolunk?

    Kivanom, hogy legyen oyy egy sarkany!

    Aldjon meg Inos!
  • Mike at home
    #8088
    valszeg bug
    irj a jowood forumra
  • Mike at home
    #8087
    ha ez igy lenne, egyreszt ellentmondana a PC-k/Windows memoria kezelesenek, masreszt ha - csak feltetelezes keppen - tenyleg igy lenne, akkor mindenkinek lefagyna egy ido mulva, sot, a programozok akkora nagy marhak lennenek, hogy megallna a kapanyel a szajukban

    szoval bocs, de ez NAGY butaasag
  • Mike at home
    #8086
    bocs, de ez ritka nagy marhasag
  • zoozoo
    #8085
    Arról az oldalról, ahol majd fent lesz, ha kész lesz ;)
  • raziel.
    #8084
    Meglehet hogy csak figyelmetlen voltam, de honnét lehet leszedni a G1 fordítását?:)
  • zoozoo
    #8083
    40 gyönyrű óra volt :))
  • Shaman
    #8082
    öööö a "gyönyörü",hogy jön ide??
  • zoozoo
    #8081
    Mentett állások mellett a tiszta játékidőt mutatja;
    nekem kb 40 volt (és gyönyörű:).
  • Shaman
    #8080
    Ez hülyeség,mert ez csak azt mutatná mióta van meg a játék,nem pedig a vele ténylegesen játszott idöt.Azt csak abban az esetben,ha telepítéstöl folyamatosan nyomnád.
    Ámbár most dereng valami,mintha télleg írná a mentett állásoknál,hogy mennyi ideje nyomtad.......erre már nem emléxem 100%-osan,lehet mégis igazad van,csak hülyén fogalmaztad meg
  • Detori
    #8077
    Én már kétszer végigjátszottam a Gothic 2-t és egyszer sem volt gondom vele, pedig hosszú órákat húztam le a monitor előtt! :)
    Csak azért mondtam, hogy ne menjen el rögtön mindenki kedve a játéktól!
  • Shaman
    #8076
    Ennek szvsz nem sok köze van a memória hiányhoz,egyébként érdemes a gamét úgy jáccani,hogy olyan 2-3 óránként kilépsz,s üríted a mem-et (vagy restart,vagy softveresen). Ugyanis sok ideig nyomod egy idö után betelik a memória,s úgy receg mint állat,valamint hirtelen váltásnál (pl teleport a városba) úgy kifagy mint szél.
  • Hacker
    #8075
    Igen. Jónéhány szörny, szőrén, szálán eltűnt. Ilyenek voltak a sárkányok és egész kavalkádja (gólemek, gyíkemberek), csontik, azok a tyúkszerű ízék is. Szóval gáz! Nem tudom, bug-e vagy valami más (én memóriahiányra gyanakszom), de nagyon ki tud akasztani :(
  • Braveheart
    #8073
    igen pl Gothic 1 :)
  • raziel.
    #8071
    Hogy hogy eltünnek a szörnyek?
    bug?
    :DDD
  • Hacker
    #8070
    Én már voltam zsoldos, milica, meg lovag. Sajnos a sárkányvadászig nem jutottam el, mert a program beszart a chapter 2 végén. Most megpróbálom újra a lovaggal. Újrakezdtem a Chapter 3-at, remélem, (mire odaérek) most már be fogja tölteni a sárkányokat (amúgy észrevettem, hogy sok más dög is eltűnt
    Ti honnan szereztétek meg a gothic 1. részét? Ha letöltöttétek, írjátok meg a címet mailben., plíííííííííz
  • tibor16
    #8069
    Nnnnaaa, -remélem szent a béke. Én is elnézést kérek. (Hidd el csak a javát akarom a fordító csapatnak és a gamétval játszó társulatnak.)
  • Zoleeca
    #8067
    A fordítás Gothic 1-nél annak ellenére, hogy a -Randal oldaláról-letölthető verzióban az áll hogy 40%, már jóval előrehaladottabb állapotban van. Csak még össze kell gyúrni az egészet meg kell csinálni az install programot, valamnit még lektorálni is akarja Randal. Úgyhogy a látszat csal.

    Lehetséges, hogy ugyanez a helyzet a g2-nél is. Erről Hunnenkoeniget kell kérdezni. De mostmár ő csinálja a Gothic 1 adminisztratív feladatait is. Tehát pontosan ő tud nyilatkozni.

    zoozoo: örülök hogy így látod

    BaLeeX: én is végigviszem még egyszer mindegyiket, de csak ha kész lesz a magyarítás. Szóval én is ugyanannyira várom mint te

    Tibor16: Mi is volt az az egy kérdés? Ha eddig még nem válaszoltam volna meg, tedd már fel megint és megpróbálom.

    Hunnenkoenig: Hol vagy?

    Üdv
  • Zoleeca
    #8066
    Nem kiabáltam... csak HANGSÚLYOZTAM. Egyébként milyen a hozzászólásom milyensége?

    Attól hogy nem kertelek, és nem virágnyelven mondom el a véleményem még lehetek normális ember is. Csak kicsit felhúztam magam.
    Nem kell elkeseredni. Előbb utóbb kész lesz.
    És bocsánat ha elragadtattam magam...hamar felkapom a vizet...meg a sört is...

    Az igérgetést meg úgy értettem, hogy te mondtad a fiadnak, hogy mi mondtuk hogy... pedig tudjuk mindannyian (hála a politikusoknak) hogy nem minden igéretet tartanak be...

    És még egyszer ne haragudj.
  • Shaman
    #8065
    Én vótam sárkányvadász,meg mágus is.
    Sárkányvadásszal az eleje könnyebb úgy 3. chapterig.(utána sem nehéz,de mágussal utána sokkal könnyebb)
    Mágussal az eleje kicsit kínlódás,de olyan chapter 3-tól beindul,s pl chapter 5-ben iszonyat mit müvel!! Északi erdöbe berohantam,körém gyült vagy 20 lény,elnyomtam 1 fire raint,s láss csudát. Volt lény nincs lény. 1 Varázslattal nyírtam ki 20-at. A mágus a vége felé nagyon tömeghentes lesz,cserébe az elején való kínlódásért. Egyébként ha nem akarsz nagyon szenvedni,akkor érdemes íjász/mágust csinálni. Értem ezalatt,hogy felviszed a dexed 40-ig,hogy az 55-öt sebzö nyílpuskát használni tudd,s ez nagyon megkönnyíti a dolgokat.(hátránya annyi,hogy mivel dexre acc,ezért kevesebb jut manára,s kicsit késöbb maxolod ki). Egyébként én föleg potionokból nyomtam fel a dexem.
  • tibor16
    #8064
    Szia Zoozoo, -igazat adok neked, -csak aggódtam,- köszi a higgadt sorokat.
  • BaLeeX
    #8063
    Hali, gondoltam erre is de nem működött :(
    Mind1 megcsináltam egy két órával régebbiből így már hamarabb ment, hogy tudtam mit csinálni, most pedig 3 slotot használok mentésekre, mindig máshova :)

    Zoleeca, ha ez segít: én már 2x végigjátszottam a G1-et, de ha meglesz a magyarítás fullra tuti nekiállok még1szer! Alig várom. Most a G2-t nyomom és engem az is baromira feldob, hogy jópár ember magyarul szól hozzám mégha egyelőre közel sem az összes. A G1-hez képest ez is csoda hiszen azt full angolul nyomtam végig és sok mindent nem értettem belőle.

    G2-t is biztos újrajátszom majd ha az is készlesz mit ajánlotok majd a Sárkányvadász vagy Mágus irányvonalat? Most 4. fejezetben vagyok egy íjásszerűséggel.
  • tibor16
    #8062
    Nem az volt a szándékom, hogy bárkiben felzavarjam a békét, eszem ágában se volt fikázni semmit. Becsülöm a munkátokat, használom is, és már többször is megköszöntem. Egy kérdésem volt mindössze, -tán csak elkellett volna magyarázni. Attól, hogy ordítassz még nem lessz igazad, -nem? Amikor magam elvégzek egy munkát, senki nem tudja, hogy csináltam, esetleg sz*rból gyúrtam és vért izzadtam, vagy karosszékben sörözés közben. Általában az embereket a végeredmény érdekli, és én meg nem vállalom el csak ha megtudom csinálni. Mondjuk PL egy 39%-os híd, az azért még nem híd, -nem de??? Tisztelem és becsülöm az erőfeszítést, sajnálnám, ha ennyibe maradna, ezért kérdeztem. Nem mindenki tudja egyébbként ki kivel fordít, a látszat az volt, az egyiket lecseréltétek a másikért. Ha ebben tévedtem, -akkor sorry. Lehet, hogy nem kellett volna a véleményem leírnom, de ha már ennyi munkátok van benne akkor miért nincs folytatás? Jó az, hogy ez csak egy majdnem, egy 39%-os híd?
  • tibor16
    #8061
    Kedves Uram! -idézek - "Az meg hogy felelőtlenül igérgetsz a fiadnak" - nem én igérgettem, hanem Ti (olvass vissza, -de tényleg!!!). Kár volt szóba hoznom, gondolhattam volna, hogy ez lessz az eredménye. A hozzászólásod milyensége egyébbként nem engem minősít, úgyhogy ezzel nem fogok foglalkozni.
  • Shaman
    #8060
    Nem csak sárkányszív kell hozzá,hanem egy üres laboros üveg is (bármelyik alkimistánál vehetsz)
    Egyébként a tüzsárkány még közel sem a játék vége..
  • Shaman
    #8059
    Tölts be egy régebbi állást,s utána töltsd be a legutóbbi mentésedet ( ha quicksave volt,akkor is menüböl).Ennyi,s simán be fogja tölteni.
  • Zoleeca
    #8058
    Bocs az ismétlésért.
    Egyébként még csak annyi(és talán lehiggadok) hogy pl én még külön fizetek is érte, hogy fordíthassam a Gothic-ot, ugyanis egyébként nem neteznék, csak emiatt járkálok fel a netre. A telefonszámlát meg ugye ki kell fizetni...
  • Zoleeca
    #8057
    Tibor16:És senki nem hagyta abba Gothic 2 fordítását a Gothic 1 miatt. Egyedül DrakeX neve szerepel mindkét játéknál. Ő valószínűleg mindkettőben SEGÍT. Külön köszönet érte.

    Ha esetleg előbb utánna néztél volna...