21229
  • Hacker
    #8660
    Újabb hírek a Gothic 2-The Night of the raven játékról: A járék, a legutóbbi értékelésen, 9.0 pontot kapott a 10-ből. Továbbá egy halom (44) screenshot látott napvilágot, melyet most ti is megnézhettek, ezen a siteon

    http://www.withingames.net/index.php?show=screenshots&type=showfromgame&id=182&page=1&shot=1

    Tudom, tudom egy kissé cifra, de csak jelöljétek ki, nyomjatok egy CTRL+C billentyű kombinációt. Aztán menjetek a böngészőre, töröljétek ki, ami benne van, és nyomjatok egy CTRL+V billentyűkombinációt. Jó képnézegetést :)
  • Mike
    #8659
    a Monostorba menő hid előtt
    vagy a piramishoz vezetőnél?
    inkább a monostornál...

    ellödőzhető nyilat meg lehet venni
  • Hacker
    #8658
    Hát nem tudom. Én nem nagyon találtam küldetéseket. A régi településen, mindent megcsináltam. Az új településen, azt hiszem mindet. A Másodlagos településen, vagy másnéven, a mocsár településen is megcsináltam jónéhányat. A bányákban úgyszintén, mindent. És nem voltam rest szörnyeket gyilkolni. Dehát...ez van.

    Most level 9-es vagyok, és rájöttem hogy köll gyilkolni (elindultam az erdőben, és sorra nyírtam ki a szörnyeket. Eközben, rájöttem). Nem mindig sikerül, megütni a dögöket. Mármint, megütöd, de nem sebződik. Ez biztos az ügyességedtől függ, mert egyszer, két ütéssel (azért mondok ütést vágás helyett, mert zúzó fegyverem van) kinyírtam egy tárnarákot, de lehet, hogy a Critical Damage miatt volt. A lényeg az, hogy jól kell időzíteni. Távol kell tartani a nyavajásokat, és ha közel jönnek, egy erős ütéssel, rendesen megsebezheted őket. Igaz, ha egyszerre többen jönnek, akkor ezt elég nehéz eljátszani, mert többfelé kell figyelni.

    Ha tényleg alulfejlett karakterem van, akkor a játék, nagyon nagy izgalmakat hozhat :)

    Íjpuska a függőhíd alatt? Melyik függőhíd alatt? Mert van egy rakás! Meg amúgy semigen tudnám használni, mert egyetlen dartom (bolt) sincs.
  • Jony
    #8657
    Meg a játékidő is jóval rövidebb mivel az első részbe nincs teleport. Persze az első karimmal én is átmentem úgy 8-10 körül mert már nagyon érdekelt, hogy mi van ott és a story hogy megy tovább. :D
  • Jony
    #8656
    Az első fejezetbe ha jól emlekszem van egy ennél jobb számszerij, a függőhid mellett balra. A követelménye is alacsony.
  • Jony
    #8655
    Egyebként ha tisztességesen végignyomod az első fejezetet akkor olyan 12 szint körül mész a másodikba..

    Persze lehet úgy is ahogy te csináltad, csak jóval fejletlenebb lesz a karid. Legalább izgalmas lesz.:D
  • Jony
    #8654
    Nem azért de sztem ezt a játékot úgy kell játszani , hogy az első térképen minél több feladatot meg kell oldani és minél több szörnyet ki kell nyirni. Úgyanis amint átmész a 2-ik fejezetbe ezek mind elvesznek. Tehát ha ezt nem csinálod könnyen lehet, hogy alulfejlett lesz a karaktered.
  • Hacker
    #8653
    Azt hiszem annál a hatalmas tónál a bányívölgyben, a térkép déli részen, van egy a vízből kilógó sziklán. (Az első részben, egy torony is van ott, azt hiszem) Át kell úszni érte. Vigyázz a Lurkerekkel.
  • Hacker
    #8652
    Az most sok vagy kevés? Amúgy már level 7, de látszólag még ez is nagyon kevés ide, mert ezek a tárnarákok, kibaszottul erősek. Egyet alig bírog elintézni, és valamikor 4-5 is jön. Pedig már mesterfokozatú az egykezes technikám, a fegyverem is jó (39-et sebző, csillagbárd. Egy baja hogy rövid), az erőm sem a legrosszabb (bár ennek nem hinném, hogy sok köze van a harchoz), és a páncélom is erős (55 20 20 15 - nehéz árnyék páncél, egy amulettel, ami az íjak, és a fegyverek védelemhez, 15-öt ad). De nem én vagyok gyenge, hanem azok a mocskok erősek. Hát a 40-et sebző íjamból kell nekik 4 lövés, vagy néha több is.
    Tud valaki egy jó tippet? Vagy mondjátok már meg, hogy hol szerezhetek egy jobb fegyvert. Addigis, az egyetlen technikám, hogy fejlődök, még pár szintet, aztán majd meglátjuk
  • Jony
    #8651
    Mit keresel te level 6-al a chapter 2-be?:D
  • Jony
    #8650
    Nekem másodszorra jobban tettszik mint elsőre. A játék minyima 3-szor simán játszható.

    Viszont nem ártana felrakni valamelyik honlapra egy alap mentést. Arra gondolok hogy tp költés és táborválasztás nélkül a lehetséges legnagyobb szint. Ha senki nem csinál ilyet akkor majd én lehet nekiálok, csak most mágussal kezdtem és nem álltam meg, hogy az első szigetet is mágia segitségével takaritsam le.
  • Galy
    #8649
    fire lizardokból nyerhetsz ilyet, vagy találni is lehet (én egyet találtam)
  • Galy
    #8648
    wow, eljutottam a szigetre!

    :-)

  • curse
    #8646
    Hat, emlexem, alacsonyabb szinteken ugy kellett utaznom a campek kozott, hogy elrohantam a farkasok orra elott, mint az allat.. nagyon ego volt :) kesobb mar nem volt gond, bar befejezni nem tudtam. Addig azert elmentem, hogy akinek a kettoben regi havernak kellett lennie, azt valoban ismertem, es igy volt meg az igazi feelingje a 2. resznek. Lehet, hogy most, hogy mar meg volt a 2, az 1-et is lenyomom, az ugyis megy a sajat gepemen is majd a koliban. Az meg zenevel is fog menni szaggatas nelkul :) Csak az a baj, hogy mar ismerem a sztorit :/ ezert nem kezdenem ujra a kettot sem mas karakterrel, meg idom se lenne mar ujra lenyomni az egeszet.
  • Hacker
    #8645
    Hú...hát a gothic egy valami fantasztikus játék.
    Most a Chapter 2-ben járok, és éppen a tárnarákfészekhez tartok, de meg kell mondjam, kissé tartok tőle. Láttam egy képet a tárnarák királynőről, és nem üdít fel. Ki kell majd nyírnom? Hát ez félelmetes...de biztos nagy buli lesz :)
    Amúgy a gothic 1-ben, sokkalta könnyebb gyilkolni. Én nem tudom miért, de könnyebb. Azt tyúk szerű izét, egy vágással kinyírom. De van néhány szörny, amit nem tudok megsebezni. Például ilyen, az az átkozott Lurker (Lurker at the Dam küldi). Eleinte nem tudtam megsebezni, de így, a chapter 2-ben, simán kinyírtam. A farkassal ugyanez volt. Ütöm, vágom, de semmi sebzés. Eleinte azt hittem, hogy annyira erős, hogy nem is látszik a sebzés értéke (amúgy ez nagy hülyeség). Amúgy ez mitől van?
    Amúgy, már nemigen izgat, mert már meg tudom őket sebezni, de azért érdekelne, hogy miért. (valószínűleg nem voltam eléggé fejlett. Most level 6-os vagyok, és így megy)
  • curse
    #8644
    Menj Xardas tornyahoz, es beszelj Lesterrel. Ad asszem egy levelet, olvasd el. Utana meg a Monasterybe, beszelj Pyrokarral, menj le a 'hudefasza kalapaccsal' szembeni terembe, mostmar beenged az ore. Ott gyertyatarto elforgat, ahogy a level is mondja, aztan le a titkos terembe, emi kinyilik. (...) a konyvben (Irdorath ...) majd lesz egy terkep, es ha azt megnezed, akkor kapod a kell egy hajo kuldetest. Vagy ez mar meg volt? ;)
    Ha a jatek ugy veszi, hogy leolted a sarkanyokat, akkor ha visszamesz a passon Khorinisba, atlepsz a kovetkezo chapterbe. Ha ez nem tortent meg, szal meg mindig a negyedik (asszem) chapterben vagy, akkor asszem baszhatod sajnos :/

    masik: en ugy tapasztaltam, hogy az imadkozas 100 arany eseten vagy str+1, vagy max.hp+4, 50 aranynal meg nem emlexem :)) asszem mana+4, hp+2. En mercenary-val voltam, de sztem kaszt nem szamit. A CoF-os tag a varosi piacteren (nem emlexem a nevere) meg mindenfelet ad, bar lehet, h ugyanazoket, de nala lehet 200 aranyat is adomanyozni. Viszont asszem 1000 arany utan leallit. Vele vigyazzatok, mert ha olyat kaptok tole, amit mar kaptatok, akkor asszem nem adja meg ujra, nekem legalabbis ez volt.
  • Hacker
    #8643
  • csemete
    #8642
    csak nyugodtan a kisdobos ott segit ahol a legégetőbb a probléma
  • csemete
    #8641
    csak nyugodtan a kisdobos ott segit ahol a legégetőbb a probléma
  • Hacker
    #8640
    Kössz csemete. Már megyek is Gomezhez, hogy felvegyenek a milicákhoz (hát..az első részben őr, vagy árnyék... mit tom én...a sereghez :) )

    Valószínűleg még fogok kérdezni, mert a játék kissé bonyolult, de az is lehet, hogy csak az új, kissé fura irányítás teszi. Az viszont tetszik, hogy ebben a részben, eléggé sokat harcoltam csapatban, pedig mégcsak most értem el az 5. szintet :)

  • Galy
    #8639
    oks, feladom, megyek a végigjátszásra :-)

  • csemete
    #8638
    :) nézd meg akkor a végigjátszást mert lehet hogy vmit nem ugy csináltál
  • Galy
    #8637
    NINCS LEGÉNYSÉG!

    :-)

    faszom...
  • Galy
    #8636
    minek van ez a topik akkor?

    :)
  • Galy
    #8635
    a hajón 2, azaz kettő őr van, az egyiktől annyit tudok kérdezni kábé : "mizu" a másiktól semmit
  • Mike
    #8635
    ha megvan a legénység, és a kapitány, akkor mehetsz
  • R@in
    #8634
    LOL, ha nem megy mérnem kukkantasz rá a Gothic2.hu-ra, ott a topicban a végigjátszás :)
  • csemete
    #8633
    vagy már ezt is probáltad????,,
  • csemete
    #8632
    Beszélj a hajo őreivel és kősd az ebet a karohoz hogy neked igen is kell a hajo .ha minden ok ők lesznek a "legénységed"
  • Galy
    #8631
    honnan lenne?

    :)

    hogy lehet legénységet szerezni?

  • csemete
    #8630
    nincs legénységed??????:))))))))))
  • csemete
    #8630
    nincs legénységed??????:))))))))))
  • csemete
    #8629
    logika???
  • csemete
    #8628
    ja pala vagy.Ha mőgvan a hajo a kapittány a legénység akkor besz:girionnal majd a kapitánnyal és a hajo tatján a kapitányi kabinban menj hátra az ágyhoz majd dőlj hátra és élvezd a filmet
  • Galy
    #8627
    Felmesz a hajora, be a kapitany kabinba es lefekszel az agyra... es mar jon is az anim :)


    Ennyi??? Ez hol logikus????

    Én azt hallottam, hogy embereket kell szervezni a hajóra. Ez nem így van?

    csemete : paladin
  • csemete
    #8625
    milyen karival játszol?
  • Galy
    #8624
    hát jó lenne folytatni...

    de akkor, mondja már meg valaki, hogy jutok el a hajóval a szigetre????

    Girion, mondta : ok, vihetem a hajót...ÉÉÉÉS??

    hova tovább???
    hogyan tovább????


  • Galy
    #8623
    angolul játszok
  • csemete
    #8622
    scatty:a helyi gladiátor viadalok szervezője rád szavaz ha legyőződ Kharimot .Kharimot fel kell hergelned csak akkor fog kiálni ellened .Kirgo :Őt is kihivhatod de csak egyetlen egyszer a játék során ugyhogy vigyázzz hogy mikor teszed /amikor már le tudod nyomni/
  • csemete
    #8620
    Van fennt magyarositásod?Ha igen akkor szerintem ez a probléma ha nincs akkor