21229
  • Hacker
    #9631
    Tudod mi a főellenség?
    Igen? Nem lep meg. Már mindenki kipofázta itt (hát én is )
    Nem? Akkor meg mit hülyülsz. Ha le akarod lőni, akkor mond és küldök egyet, és ha nem, hát akkor nem.
  • Hacker
    #9630
    Hát...biztos. Amúgy már a 4. chapterben vagyok, és jobb köpenyt viselek. De hogy sárkányokat csontikkal? Na az nem fog menni. Az idézésekre, semmit nem adtam. Találtam egy rúnát, ami csontigoblinokat idéz, dehát azokkal nem sokra megyek. Nemigen szoktam idézni. Inkább a tűzvarázslatokra megyek. De már megbántam. A Tűzgolyón (fireball) kívül, semmi mást nem használok. Na jó, néha ellövök egy kis-tűzvihart(small firestorm), de tényleg nincs más. Pedig tanultam. Nehéz tűzlabda (totál használhatatlan. Hát a tűzgolyó jobban sebez. De tényleg), gömbvillám (sosem használtam. Kár volt megtanulni). A MANÁNAK MEG MINDIG HÍJJÁN VAGYOK. Már besokallok ettől. Folyton elfogy. Na akkor rohanás, tápoás, aztán újra harc. Ez kissé fárasztó.
    Már azt fontolgatom, hogy újrakezdem zsoldossal. Még megnézem a sárknyokat, de ha nem nyer, akkor újrakezdem!
  • Shaman
    #9629
    fie rain =fire rain
  • Shaman
    #9628
    Asszem amikor elkészítik Innos szemét az erdöben,akkor fog pyrokar adni neked jobb mágusköpenyt. Ettöl már nem lesz jobb,illetve úgy lesz,ha a késöbb adott amulettet majd felveszed.
    Hidd el a mágussal nagyon könnyü,föleg chapter 3-tól. Nincs is szebb mikor a sárkányokat úgy irtod ki,hogy 10-20 csonti üti öket!:-))
    Chapter 5-töl mikor meg meglesz a fie rain,eccerüen NINCS ellenfél! A lényeg akkor az lesz,hogy minnél több lényt gyüjtsd magad köré,oszt ellősz egyet,oszt csókolom.
  • Esrohnoil
    #9627
    Nefasturris: Szerintem rengeteg kellemes élménytől fosztod meg magad, ha csalással, v. nem az elejétől játszod végig a játékot...
    Az más kérdés h. mennyi időd van rá... de nem olyan nehéz... mindenre rá lehet jönni.
    Engem már az első részben is az fogott meg, h. az elején legyőzhetetlennek látszó lényeket - a főhős fejlődésvel arányosan - egyre gyengébbnek találtam. Persze mindig akadt vmi ami erősebb volt. :)
    A 2. résznek már elég nagy a bejárható területe.
    Amikor elered az eső, ki szoktam lőni a zenéjét ha épp az erdőben mászkálok (itt-ott köd), és csak hallgatom a zajokat. Szerintem nagyon el lett találva a hangulata.
  • greco
    #9626
    Segítség kellene.Elakadtam azon a résznél,ahol az orkok templomában
    meg kell szerezni az 5 kardot.Az ötötdik kardot sehol nem találom.Van egy olyan terem,ahol
    egy szarkofág(itt lenne a kard?) van rajta egy zöld kapcsolóval vagy mivel.Ha azt babrálom akkor nem történik semmi,kivéve hogy
    bezáródik egy rács és nem tudok kimenni.Van a teremben egy olyan kapcsoló is amire rá kell lőni a nyillal ,de nem történik semmi.
    Merem remélni,hogy csak én vagyok a béna és ez nem egy bug.Ötlet?
  • BaLeeX
    #9625
    Baze az bányapók!
    Amúgy tudom, hogy tárnarák, de ez a bányapók szerintem nagyon poén.
  • Nefasturris
    #9624
    Mért meglepi? Egy lila bohóc az vagy mi? :D
  • Bandew
    #9623
    Baleex csak a vicc kedvéért használja a bányapók szót (legalábbis remélem :D)
    Meg ez azért is jó, mert ha az "á"-ból "a"-t csinálunk, akkor máris Gyűrűk Ura.
  • Hacker
    #9622
    Figyu. Ugye most újrakezdtem a gothic 2-t, tűzmágussal. Szépen vagyok 15-ös szintű, így a chapter 3 végén. Lenne két kérdésem:

    1. Nektek mekkora erőtök volt? nekem 33 van, és ebből 3-at, Thekla kajája adott. És hosszúkard (longsword) a fegyverem, na meg varázslatok.

    2. Mikor kapok már egy jobb köpenyt? Most még mindig az van, amit először adtak. Gondolom hogy lesz egy jobb, de mikor már. Hát így nemigen mennék át a bányavölgybe, sárkányt ölni, erős varázslatok ide vagy oda.

    Amúgy szerintem ez a kari $z@r. legalábbis, a paladinommal könnyebben boldogultam. Bár az jó volt, hogy a fekete rohadékok, nem tudtak megmérgezni, csak egyszer, amikor Fernando, átváltozott.
  • Hacker
    #9621
    Biztos? ne maradjon meglepi a játék főellenfele?
  • Hacker
    #9620
    Hajh. Bányapók heh? Na akkor most kezdjétek el mondogatni, hogy TÁR-NA-RÁK. Ok? Tárnarák! Addig amíg nem késő. Én is először a bloodfly-okat vérkötőnek hívtam (a dragonflyból=szitakötő), de aztán láttam, hogy mindenki vérlegyeknek nevezi őket, így én is áttértem (bár Randal, már átnevezte őket Vérszívókra). Szóval térjetek (meg) át ti is!
  • Methylisocloro
    #9619
    Nem bányapók hanem tárnarák
  • BaLeeX
    #9618
    Hmm akkor mégis csak bug volt. Volt bent pár hatalmas. Főleg a bányarácsleeresztős. De éljenek a bányapókok!
  • Szid
    #9617
    Hi Randal!
    Mikor visszajovok eloszor Xardastol a vízmágusokhoz, Saturas mellett vár rám Riordian is.Gorn kuldte.
    Erre a párbeszédbe kijon: "Várakoztatsz engem.Miért?
    ---
    Rengeteg új élmény van ebben a játékban újrajátszásnál. Gyilkoltatok már Ragadozóként??!!!
    Ez életem legjobb játéka. Ver mindent!!!!
  • Nefasturris
    #9616
    Hali!

    Kb 3 hónap az elhamarkodás? Me kb. addig próbáltam, lista megvolt minden......... copyright by T.m. 181 LOL!!! :D
  • BaLeeX
    #9615
    Hmm. Nem hamarkodtad el a dolgot? Mert emléxem énis tököltem annál a résznél egy darabig. Ugyanis lementema bányába Ian listájáért. Majd megtaláltam a fogaskereket a bányapókoknál (copyright by T.m.181). De én sem tudtam odaadni, mivel először a listát vissza kellett vinnai a régi táborba és azután adta a faszi a küldetést, hogy találjam meg a fogaskereket ami egyszerre meg is volt oldva, mivel bent volt a hátizsákomban.
  • Nefasturris
    #9614
    Ja és pl. az ilyen szerintem az ork sámán. Amelyik linket adtam ott nézd meg. A #9579. hozzászólásban van egy link.
  • Nefasturris
    #9613
    Biztos van olyan kód, h bedob egy olyan szörnyet, amit hogyha megölsz van benne egy csomó strenght potion meg ilyenek, na ha ezt bedobod ott, ahol vannak nagyon erős npck, akkor azok kinyírják, te felveszed a potionokat és megiszod, ettől tök erős leszel. Gothic 1ben ezzel szórakoztam MINDIG :D
  • Zoleeca
    #9610
    Ok elküldöm oda is.
  • Nefasturris
    #9608
    Hmmmm az fincsi :D

    Az jó lesz előre is thx!!!!!!!!!!!!!!!
  • Nefasturris
    #9607
    Na nekem itt volt egy játékhibám, a fogaskereket nem lehetett odaadni annak a fazonnak, úgyhogy itt kellett abbahagynom a gémet...
  • Nefasturris
    #9606
    Köszi
  • Hacker
    #9605

  • Hacker
    #9604
    Pech. Nincs. Max olyat adhatok, ahol a game főellenségével nézel szembe. Az a paladinos mentésem még megvan.
  • Hacker
    #9603
    Egyszerű. Kérezd meg Thorust, hogy tudsz-e neki segíteni valamiben. Szedd ki belőle, hogy van egy baja egy Újtáborbeli fickóval. Azt akarja, szabadulj meg tőle. Hát ki is nyírhatod, de hidd el, nem éri meg. Kérd meg, hogy vezessen el az új táborba. Kövesd, és közben jegyezd meg az utat. Előbb utóbb, az új táborban kötsz ki, hacsak mag nem hal a szerencsétlen. ne feljtsd el meglátogatni az új bányát, ott van az új tábor mögött. Keresd meg a mérnököt, és szólj neki, hogy bányász akarsz lenni. Erre ad egy kezdetleges páncélt. (szerintem mikor megkérdezi, hogy van-e tapasztalatod, akkor mondj nemet. ekkor odaadja a gatyót, ha igent mondassz, akkor nem tudom)
  • BaLeeX
    #9602
    Bányapók.

    Ez kb. olyan, mint:
    - Mit is mondott doktor úr, haspók?
    - Nem haspók, gyomorrák!
  • Hacker
    #9601
    Naésakkor? Végülis a magyarosítás után, mindenki azzal játszik (Randal híres lettél :)). Ésszerű, hogy inkább ide jönnek segítségért, mivelhogy a G1 topicba, senki nem jár.
  • Hacker
    #9600
    Tárnarákok. Nem bányapókok.
  • Hacker
    #9599
    Xardas adda oda a ládák kulcsát. De rá kell kérdezned, hogy "kéne egy jobb páncél, mert ez a tárnarák vért, már elég lyukacsos" :)
    Szóval ekkor mondja, hogy nézz szét a régi tornyában, és odaadja a kulcsot. Itt megtalálod a páncélt, és a teleportrúnát, a régi táborba, ahhol már szétverheted az egész kibaszott bandát.
  • BaLeeX
    #9597
    Azt hiszem Xardas fogja majd odaadni a láda kulcsát ha itt lesz az ideje. Gomezt is csak akkor tudod majd kinyírni ha már megkaptad a teleportálást a tűzmágusokhoz a várba, utána már engedi.
  • BaLeeX
    #9596
    Ugye nem bizergáltad meg a rács mozgató szerkezetet? Mert ha igen akkor nagyon megszívtad mert kezdheted újra a játékot. Ha valaki azt leengedte akkor többet nem lehet kinyitni ez egy hatalmas bug a progiban. Nemtudom, hogy valami patch érkezett-e azóta a javítására egyáltalán.
  • Shaman
    #9594
    Hmm látom átalakult a Topic G1 topiccá!:-))
  • Kurty
    #9593
    A gothic 1-ben az érc páncélt nem tudom felvenni, már az ötödik fejezet közepén vagyok! Lemegyek a lerombolt toronyba a víz alá kinyírok mindenkit és van kettő láda amit (zárnyitás mester szint) nem tudok kinyitni! Gondolom abban van a páncél! Ja, meg Gomezt sem tudom megölni? Miért? A kardom Berserker Kard vagy mi, az erőm 100, az ügyességem 44, az életem 437, és az egykezes harc mester szintű, valaki segítsen nekem! Köszi!
  • Esrohnoil
    #9592
    De, a fenti linken a 2. részhez találsz magyarítást, de ez koránt sem teljes...
    Az 1. van lefordítva teljesen.
  • Esrohnoil
    #9591
    Az új tábort úgy találod meg legkönnyebben, ha a kiindulási ponttól elmégy a Régi Tábor felé, és ahol az út egy híd által keresztezi a tábor előtti folyót, elindulsz jobbra a folyó mentén. Az egyenesen az Új Táborhoz vezet.
  • Esrohnoil
    #9590
    A 2. rész lényege, h. Beliar, akinek a földi megtestesítője volt a Sleeper (azaz Alvó), bosszúból sárkányokat küld Khorinis városának elpusztítására. Nagyjából ezt kellene vhogy megakadályozni...
  • Nefasturris
    #9589
    De ezn a linken fent nem a 2höz van magyarítás?????
  • Stranger
    #9588
    Gyerekek lehet hogy nagyon láma kérdés, de én a G1-ben sehol sem találom azt a nyamvadt Új Tábort. Hol a p*csába van az?
  • Bandew
    #9587
    2-höz nincs, mert történt egy kis baki. Amugy sem volt teljes. Az 1-hez már teljes van.