21229
  • Ottto
    #10656
    Ne fogadj rá. Egy Online gamehez nincs fogható. Nem csoda hogy fizetnek érte :)
  • Chaos Mad
    #10655
    sztem egyáltalán nincs elcseszve! inkább játszok ezzel mint egy fizetös mmorpg-vel.
  • Ottto
    #10654
    Én soha nem játszottam a morrowindal. De azt monják sokan hogy nagyon elcseszett (Lásd:Esrohnoil #10652 :)) Szal nem sajnálom nagyon.
  • Chaos Mad
    #10653
    teljesen igazad van, ezzel egyet értek! elsöre nagyon bonyolultnak tartottam a Morrowindet. a Gothicban (1) pedig a realitás tetszett, (egy bottal a farkas ellen) Nagyon eltalálták!
  • Esrohnoil
    #10652
    Viszont a morrowindtől azért ment el a kedvem, mert a Gothic után élettelennek tűntek a figurák. Nem tették a napi dolgukat. Akkor buktam ki mikor vmelyik NPC elküldött azzal h. nem ér rá beszélgetni, mert más dolga van, holott egy helyben ácsorgott és nem csinált semmit. Azóta nem Morro-zok.
  • Chaos Mad
    #10651
  • Ottto
    #10650
    Morrowind kimaradt :(
  • Chaos Mad
    #10649
    a Gothic király! az egyik legjobb a müfajban, de mégsem annyira szabad mint pl a Morrowind. én mindkettöt szeretem!
  • Ottto
    #10648
    Az enclave is rpg, csak nem szabad. Ezért nem is jó. Sztem ha rpg, akkor a szabadság legyen az első. Ezért jók az AD&D-s játékok, Online rpg/scifi játékok, vagy a Gothic :)
  • Ottto
    #10647
    Nem egészen. A gothic1-ben addig nem is tudtál megsebezni egy bizonyos szörnyet, amíg nem volt meg a megfelelő szinted/fegyvered hozzá. Így egy nyomorult farkast se bírtam megölni 3-as szinten. A 2-ben nincs ilyen. Ott nekimehetsz 1-es szinten, botocskával egy trollank, meg fogod ölni. Iszonyatosan sokáig fog tartani, de meg fogod.
  • Esrohnoil
    #10646
    Nem egészen a 0-ról. Emlékezz csak h. a 2.-nak már az elején elég egyszerű volt goblint ölni, míg az elsőben azért már kellett kicsit fejlettebbnek lenni hozzá.
  • Chaos Mad
    #10645
    az Enclave is jo játék sztem. bár nem annyira rpg. a Gothic 1-et elöször 2001-ben egyik barátomnál láttam, akkor nem fogott meg igazán. amikor olvastam a Gothic 2-röl, egyböl meg akartam szerezni. a vége az lett hogy a 2-ót elöbb vittem végig mint az 1-et.
  • Ottto
    #10644
    "Akkor a 3-ban is 0-ról kell majd indulni az átok miatt??"
    Egyértelmű :)

    "Ha Tomb Raiderből csináltak egy viszonylag sikeres filmet, akkor a Gothicból egy sok faszábbat lehetne csinálni."
    Az a baj hogy fantasy filmeket nemigen gyártanak, mert drága, és nincs akkora nézetssége mint egy Angelina Jolie akciónak. A Gyűrűk urát is igen drága és nehéz volt megcsinálni, de be is futott. A legtöbb filmstáb sajnálja a pénzt, így nemm vágnak bele.

    "Mondjuk fogalmam sincs, h miért csak ilyen "kevesen" Gothicoznak"
    Nem csak a fejlesztőcég nemismertsége miatt. Hanem megint hogy kevesen kedvelik a műfajt. Őszintén bevallom, én úgy töltöttem le a gothicot, hogy nem is tudtam milyen játék. Az Enclave után kutattam. Nemm volt. Néztem, gothic 2 hasonló game, letöltöm. És aztán nem bírtam letenni. A legtöbben ezt nem csinálnák meg. Ha nem ismernek egy játékot, ott hagyják a francba. És ez lesz a végzetük.
  • Esrohnoil
    #10643
    a Summonert ismeritek? Nekem nagyon bejött a története, az események, a hangulat... És a zenéi is egész jók. Csak ajánlani tudom.
    RPG kategóriában a Gothiccal együtt ez a kettő a kedvencem
  • Johnyy
    #10642
    A Brocken Sword3 nem rpg ez tény
  • Johnyy
    #10641
    Nem az a lényeg hogy a Bs rpg hanem az hogy a Gothic sorozat hús-vér rpg és a legjobban eltalált hangulatú stbstb , nem dícsérgetem mert aki itt van mindenki tudja!!
    Részemről csakaz 1. részt játszottam végig 3szor,(templomos zsoldos tűzmágus) ezt nem azért írom hogy én jajj de mennyire jo vagyok hanem azért mert az a célom hogy még őrel is végigjátszam és akor elmondhatom hogy az1 rész minden négyzetminliméterét megismertem és átéltem , és akor lesz kiirva az oldalra hogy g2 hun 100 sz és akor kezdek neki a 2-nek. A gothic szerintem sokkal jobb a morowindnél és ugy az összesnél amit emlitettél Der , na jo a Kotor hát ami star wars az csak jó lehet épp ezért ennek a játéknak a neve adta a reklámot és a téma az egekfelé minősítette, természetesen a nwn karakterfejlődése és a skill meg minde iszonyu jó de akkor is a gothic az jék a javából.
    Haveromman pl sokszor aról dumálunk hogy " kegyetlen jo a játék és ez minden mondatunk. hehe...
  • Bandew
    #10640
    A Broken Sword mióta RPG?
  • Hunnenkoenig
    #10639
    Ja, en is beszeltem valakivel mostanaban, aki a legnagyobb RPG-snek vallotta magat es mikor mondtam neki a Gothicot, csak nezett es azt se tudta eszik-e vagy isszak?
  • Der Wahnsinn
    #10638
    Akkor a 3-ban is 0-ról kell majd indulni az átok miatt??

    Amúgy a történet szerintem is király. Ha Tomb Raiderből csináltak egy viszonylag sikeres filmet, akkor a Gothicból egy sok faszábbat lehetne csinálni. Csak az gond, hogy a játékot kevesen ismerik, ezért nem érné meg megfilmesíteni.

    Mondjuk fogalmam sincs, h miért csak ilyen "kevesen" Gothicoznak. De szerintem ez is a média miatt van. Igaz, a számítógépes játékok terén még nem igazán beszélhetünk a média építő és (inkább) romboló munkájáról, de azért érdemes megfigyelni, h a magyar pcgamer lapoknál (Gamestar, PC Guru, Gamer) említésre sem méltatják ezt a szenzációs játékot. Amikor megjelent a G2 írtak egy-két cikket, h jó meg minden, de aztán totál feledésbe merült az egész. Ez nem így van a többi RPG-nél (NWN,KOTOR, Diablo, Broken Sword, Morrowind). Szal' nem tudom. Talán a kiadó is népszerűsítgethetné egy kicsivel nagyobb lendülettel. Folyton sírnak, h kevés az eladott példányszám. Hát persze, h kevés, ha a kutya se ismeri a játékot!
  • Ottto
    #10637
    Méghogy gáz az előtörténete. A gothic 1 története 10/10 pontot érdemel, mert nagyon jól kitalálták. Totál összeáll meg minden.
    Ez a haláleset csak azért kellett, hogy karink 0-ról induljunk. (A 3-ban meg megátkoznak minket. Ennyi)
  • Johnyy
    #10636
    Amugy sztem tök jo hogy az 1. részt folytatták történetileg és a volt térkép is bejárható, az egyik ujságban azt ítrák hogy a 2 előtörténete "bugyuta". Na most ez nem igaz mert a elötörténet maga az előző rész és szerintem totál jól kapcsolták össze a folytatással , választ adva arra is hogy mért kezdünk ennyire alap szinten
    és 13 nap alatt éhen halt volna a csávó da az ércpáncél táplálta meg tartotta a köveket.
  • Ottto
    #10635
    A főhőst a halálból hozták vissza. A Páncélja csak abban segített hogy a kövek nem zúzták agyon. De ettől még akár éveket is kibírt volna. Mindenesetre utánanéztem és igazatok volt. 13 nap.

    (Igen, jövőhéten péntek 13. szülői a suliba és én előre félek )
  • Hunnenkoenig
    #10634
    Igen tudunk (en legalabbis)
    Ki is probaltam.
    Menj el a kupiba es ott ül egy csaj a fotelban. ha jol beallitod a kamerat, valami szepet latsz! :-)
  • Johnyy
    #10633
    13 nap akor tuti , Payne:Szerezz be egy másik cd-t (gothicot) ha írott , ha meg eredeti akkor reklamálly
    jobb ötletem nincs, viszatérve gyakorlatilag mindegy mert 13 napot sem lehet kibírni csak a mágikus érc páncél tartotta a csávót életben , ilyne szempontból mindegy csak a játék szempontjából logikus, a 13 meseszám( ja jövö héten péntek 13) meg lehet 2 hétre kerekíteni
  • Esrohnoil
    #10632
    13
    Te kibírnád étlen-szomjan mozdulatlanul 1 hónapig?
  • PAYNE
    #10631
    figyi nem tudja valaki hogy az mért van hogy nemtom felvenni mert a harmadik cd nél megáll??
  • Ottto
    #10630
    Az 30 days later. Vagy rossszul emléxem?
  • Johnyy
    #10629
    HM , biztos? Két hét az az egy honap, nem? Az 1 azzal ért véget hogy "elaludt" az alvo azt án a 2 introlyában az van hogy 13 days later xardas was teleporting him to the towr
    azaz 13nap dekolás a kövek alatt 1 nap idézgetés és xardas tornya , ami már a második rész kökemény valójában!!!!!!!!!!
    Na jo , ugye a játékban is telik az idő de az 1outro és a 2intro körött 2 hét a külömbség, de javítsatok ki ha nem így van.
  • Ottto
    #10628

    A Gothic 2 1 hónappal az az 1 után játszódik.
  • Johnyy
    #10627
    Tök siró hogy ujra fel lehet fedezni az 1. rész térképét egy későbbi játékban azaz 2 hétel később!
  • spatz
    #10626
    Mail ment
  • Takanohana
    #10625
    [email protected]

    Előre is köszi.
  • spatz
    #10624
    Az, ami 1.részben volt, attól északra kell menni, és a mocsári sárkány és a tűzsárkányt ha összekötnéd egy egyenessel, a akkor kb. a felénél lefelé a régi démontorony felé, ha mondasz egy mailt küldök Neked térképet.
  • Chaos Mad
    #10623
    nekem sem volt ragadozo fönök ott!
  • Takanohana
    #10622
    Hát akkor már az egészet nem értem. A térképet bekutyagoltam a rohadt dögért, de nem találtam. Melyik torony? Az első részben ami az orkföldön állt és most egy láda van a tövében?
  • GDI
    #10621
    Az nem lehet.Csak akkor jelenik meg a torony alat ha beszélsz Bilgottal és megigéred neki hogy elviszed öt a Hágo elejéhez.Akkor elmondja hogy észrevette hogy a ragadozok között van egy fönök akit a többi tisztel BLA BLA BLA na és akkor odamész a toronyalá és kinyírod.Én így csináltam.
  • Takanohana
    #10620
    Beszéltem már Bilgottal, de így sem ment a dolog. Valószínűleg már előtte kiiktathattam azt a ragadozót, amikor még nem vettem fel a küldetést. (Bár a küldi kedvéért újratermelődhetett volna). Na mindegy, majd egy következő játékban jobban odafigyelek.
  • Ottto
    #10619
    De. Gothic 2 addon, vagy Gothic 2 The Night Of The Raven, csak ez nagyon-nagyon hosszú
  • Johnyy
    #10618
    Azaz hogy add on sztem nem kiegészítő
  • Ottto
    #10617
    MÉG nincs.
    Április Április Április Április Április Április Április Április Április Április Április Április Április Április