21229
  • sunmalac
    #14137
    Azt nem az első részre tervezték, elég a 3. részben megőlni, ennek megfelelő az erje is.
    Nos:
    Az íjj sebzése:
    A nyíl (bow) sebzése, plussz ügyesség. pl: dragon bow (160), 200 -as ügyességgel = 360 sebzés. Ebből lejön az áldozat arrow elleni védelme, elit ork: 160. Tehát szumma 360-160=200 Hp -t sebzel rajta egy lövéssel. Van neki 450 Hp-ja, tehát 3 lövéstől fog megmurgálni.
    A kard sebzése:
    Ore dragon slayer: 160, mongyuk 200 -as erő, és 75% egykezes képesség.
    Ebben az esetben sebzel 160 -at, és még van 75% -od, hogy hozzá adódik az erőd is. Tehát rosszabbik esetben elit orknál (160 a fegyver védelme is): minimal sebzés, jobbik esetben 160+200-160=200 sebzés. -> 3 csapás...
    Tehát remek dolog, hogy sokáig lövöldöztél a tóparton egy vadállatot, amelyik elit orkokat eszik reggelire, de hasonló képességű fegyveres képességgel is ugyan ennyi ideig tartott volna.
    Nna, most már szuperzöld?
  • Szid
    #14136
    Egész szépen belelendültetek.
    A löfegyverek arra jók, hogy felfedezd, ki lopakodik a sürüben.
    Ha megvan, elö a kardot és roham...
    De a kép, hogy elmagyarázod 3 rohamozó elitorknak
  • sunmalac
    #14135
    Jóvan, jóvan, felb@szták az agyamat, sorry...
  • sunmalac
    #14134
    Mert lusták voltak a programozók.
  • hiba
    #14133
    Milyert nincs tigrisbukfenc a 2-ben?
  • Manti
    #14132
    Nana, azért ide ne vezessed má' le azt ami írtam :) Csak mint ellentmondást írtam, nem hogy ezért érdemes íjásznak lenni. Az akrobatika viszont előbb van meg, ez tény...
    A varázslást és fegyvert akkor szeretem ha mágus vagyok (csata mágus), akkor van értelme...
  • tibor16
    #14131
    Figyu, most vagyok ez előtt a küldi előtt (ragadozó a tónál, -1 rész) - újra megszámolom ha akarod, hány lövés egy 60-as crosbow-al, -de tényleg qrva kemény ellenfelek az Addonban...
  • Manti
    #14130
    Ez meg a másik. Mondjuk ha íjász vagy nem érdemes közelről lőni ha távolról is majdnem ugyanúgy sebzel, mert így tutira nem érhetnek hozzád - tehát célszerűbb elfutni, de ha közelharcra kerülne a sor nem roszabb mint kardozni. Én is sokszor íjászkodtam közelharcban...
  • sunmalac
    #14129
    Látom az észérvek Nálad nem müködnek, úgy mint táblázat... :)
    Harcos alkat...
  • sunmalac
    #14128
    Vannak a fő kasztok: Zsoldos, paladin, mágus.
    Ezeken belűl tagozódhatunk: ijjász, harcos, mágus.
    Tehát: zsoldos-ijjász, zsoldos-harcos, zsoldos-mágus (kicsit erős...).
    Íjjászként érdemes paladinokhoz állni, pontosan az Általad is említett amulettek miatt.
    Hmmm?
  • tibor16
    #14127
    Vita vagy nem vita.. az elit orkot vagy a ragadozót 100 sebzésű nyíl éppen csak megkarcolja.. az előző játékomban számoltam, a tónál az a küldi amiben az első részben a ragadozót kell lenyomni, egy 60-as sebzésű crosbow-al 40 fölötti lövésig rohangászott alattam a beste..
    A mine területén is egy elit orknak se nagyon számít a dolog..
  • Manti
    #14126
    Sőt még manaital sem kell neki, kivéve persze ha teleportál vagy varázstekercsezik. Ha meg közelebb érnek az ellenek egyzserűen elfutsz, és újra vissza, nem nagy kunszt. Ezek miatt talán az íjász a legjobb karakter a kiegben...
  • sunmalac
    #14125
    Bow -al lehet lőni közelharcban is, nem értem hol a kaput.
    300-400 hp -s sebzéseket nem teszik zsebre...
  • Manti
    #14124
    Ez igaz, azonban van egy-két apróság ami ellentmond ennek. Pl. a paladin-nak előbb lesz +5 ügyessége mint a másik két céhnél. Ez elvileg kompenzálás gyanánt van, csak az a probléma vele hogy így a paladin hamarabb ki tudja fejleszteni az akrobatikát, jobb íjat meg tud fogni.
    Mindenki úgy játszik ahogy akar, természetesen ugyanúgy jó módszer ha főként csak egy képességre gyúrsz, mintha pl. fegyver és íj/számszeríj, vagy fegyver és mágia használat. Ki hogy szereti...
    Jó módszer leíjászkodni a rohamozó eliteket, de az is kíváló hogy párat beléjük lősz, majd közelharcban kaputt.. Ja, és nem véletlenül az ice block és az ice wave a két kedvenc varim :))) Raven pl. eleve gyík, de egy ice wave után meg se tud szólalni. És még valaki itt a fórumon arra panaszkodott hogy nem tudja megölni mágussal Raven-t és hogy mit csináljon. Kész...
  • tibor16
    #14123
    aham... no ez így világos, -bááár gondoltaafene (-biztos le is van írva..)
    Eddig úgy jáccottam, hogy gyúrtam dext-re, zárnyitás, lopás és a crosbow - (akkor ez a crosbownál nem jött be)
    erőre a kard sebzése, -meg a jobb fegyverek miatt
    fegyverhasználatra
    A mágiát nem kényeztettem el még varázslóként sem...
    + egyedi képessségekre, rárnyitás stb, vadászati képességek stb
  • sunmalac
    #14122
    Elvi vita bontakozott ki közöttünk a semmiről. Mindenki olyan karaktert futtat, amilyen Neki tetszik, erről azért ne vitázzunk már... :)
  • sunmalac
    #14121
    Egyrészt: nem jön közel, mert addigra meghal.
    Másrészt: az íjjász elvileg nem sebződik, ergó nem kell gyógyitalokra költenie annyit, mint a harcosnak. És az így megspórolt pénzből mit vesz? Na mit? :))
  • tibor16
    #14120
    Még vmi, a kardot én is jobban sztem, mer az nem kerül pénzbe (persze ez nem igaz, mer a tápolás az pénzbe kerül) -a zsugoriságom jön elő biztos, -a kard az csak !suhi! ha elfogyott már minden, oszt kész... le is nyomtad... nem kell összevisszea rohangászni nyílvesszőért.. megha közel jön a fattya.. az íjjal nem lehet fejbenyomni.. márpedig az elit ork az közeljön, mer az ollyan...
  • sunmalac
    #14119
    Jahh, és válasszuk már külön:
    Íjjász: fegyvere a bow, fő képessége: dex, mellék képessége: bow.
    Harcos: fegyvere a kard, fő képessége: erő, mellék képessége: egykezes, vagy kétkezes, vagy crossbow.
    Hát tessék már megérteni... :)
  • sunmalac
    #14118
    Más a hozzáállásunk. (ami nem baj, sőt)
    Én inkább mindent ügyességre teszek, ha íjjász vagyok (és bow-t használok). vagy mindent erőre, ha harcos vagyok (és kardot, vagy crossbow-t használok), természetesen a megfelelő képességek mellett (pl egykezes).
    Ti pedig másik utat választottatok, mindenből egy kicsi, és ez így van rendjén.
    Csak ezt majd mondjátok el 3 rohamozó elit orknak is...
  • sunmalac
    #14117
    Igen-igen, és Neked van igazad. Valóban úgy a színessebb a játék, ahogy Te csinálod. Meg olyan testhezállóbb is, ha érted mire gondolok.
    (nics b*zulás.. :))
  • tibor16
    #14116
    Akkor meg én nem értem... eddig nem az volt hogy állítólag nem jól teszem ha ügyire gyúrok? -he? merhogy a szerszámíjhoz erő kell -mondád -a master epeehez az erő adódik hozzá (bár itt nem értem, hogy akkor mér 60 ügyivel lehet használni?)
  • sunmalac
    #14115
    Ez már nem így van, de Te tényleg nem olvasod el figyelmesen a fórumot... :)
    Itten van Neked egy táblázat, hasonlítsd össze a Weapon (W), és az Arrow (A) oszlopokat, és láss csodát, általában egyenlő, de több esetben kissebb az arrow elleni védelme a szörnyeknek.
    tibor16 -nak jópofa link

    Tehát ez így nem igaz, sőőőt...
  • Manti
    #14114
    [nevetes1]
    Egyébként evvel a módszerrel az a bajom hogy egyszerűen nem szeretem azt hogy csak íjász vagy varászló vagy harcos vagyok. Engem irritál pl. az hogy egy hiper-szuper mágus nem tud megfogni egy kib*szott rozsdás kardot. Nem tehetek róla, közelharcos alkat vagyok, de azért szeretek közben íjászkodni vagy akár egy-két spell-t elereszteni közben. Ezért kell csak annyira az ügyi hogy megtudjam fogni a Master epée-t, és fenyomjam az akrobatikát. Újra nem kezdem, de egy korábbi mentést viszont betöltök hogy hamarabb meglegyen az akrobatika.
  • tibor16
    #14113
    Az íjjal csak az a gond, hogy egyes renitens elemek belexarnak abba, hogy íjjal piszkálódsz - pl elit ork, vagy a ragadozó, varán, tűzvarán, csontváz stb stb
  • sunmalac
    #14112
    Kell a közép? Tedd inkább ügyességre, egyenlőre...
    Szerintem.
    (az erőt végképp nem értem, de kezdem feladni... :))
  • tibor16
    #14111
    Most akkor azt fogom csinálni zsoldoshoz, hogy
    nyelvből középfok.. Erő és ügyi addig együtt amíg el nem érem ügyiből az 50-et, aztán erő és fegyverhasználat (egykezes) párhuzanyosan...
    Egy kicsit vissza kell töltenem de nem baj...
  • sunmalac
    #14110
    Te tudod. Én íjjászkánt egy kanyit sem kőltenék egykezesre, mindent ügyire, és bowra. Egy idő után ugyse használsz mást, csak a dragon bowt... (bár így már ez is kérdésessé vált, 160-as dex!!!)
    Kezd újra.
  • Manti
    #14109
    Hát nem tudom, én most azt csináltam hogy felvittem 55-re az ügyességet (volt egy +5-ös ügyesség gyűrűm), csupa erő cuccot öltöttem magamra és aztán egy jó darabig csak az egykezes fegyverhasználatra költöttem: nagyobbakat sebeztem mintha csak erőre és egykezesre vagy kétkezesre gyúrtam volna, vízmágusi bot ide vagy oda. Azért elég sokáig jobb mint bármilyen fegyver...
  • sunmalac
    #14108
    Akkor ezt most jól megszívtad...
    (csak viccelek ám)
  • sunmalac
    #14107
    Jó lesz az, meglásd...
    Meg ez müxik a mentés-visszatőltés után is, szemben a speed potionnal, amely elveszti hatását.
  • Manti
    #14106
    Tibi nem sértegetni akrtalak, csak vicces volt...
    Viszont rájöttem hogy sunmalac-nak kéne Szid-del csinálni a leírást... :) Pl. az akrobatikát sunmalac-tól tudom - ezért és a mester párbajkard miatt kezdtem újra a játékot...
  • sunmalac
    #14105
    Ezért sem értem a master epee mániátokat , hiszen annak a sebzéséhez az erőtök adódik (kritikus ütés esetén, amely meg ugye az egykezes képességből számítódik), ami íjjász karakter esetében nem sok.
    Szemben az íjjal, amelyhez minden (!) esetben hozzá adódik az ügyi. Tehát itt nincs kritikus lövés.
  • tibor16
    #14104
    Mellesleg, így már nem is teccik annyira a dolog - akar a fene tigrisbukfencel közlekedni. Ha a sima haladás is speed akkor érdekel...
  • sunmalac
    #14103
    Embarla Firegasto: 6. fejezet, sárkánytojások, pince-mágust ignoráljátok!
  • tibor16
    #14102
    korrekt - köszi
    azé' látom, rá-rá néztek a fórumra :)
  • sunmalac
    #14101
    Nahh, Bartoknak long bow -ja van, köszi a javítást.
    Az akrobatikáról én írtam. (valaki:)
    80-90 körül autómatice megkapod, nem kell külön tanulni.
    Ha ugrasz, akkor tigris bukfencet csinál, és ha folyamatosan ugrálsz, akkor tigris bukfencekkel közlekedik a terepen, ergó speed potionos sebességgel. És persze így megnő az ugrás távolsága is, lsd híd -> magic bow.
    Embarla Firegasto: vagy a kolostorban csinálja neked a pincében a mágus, vagy te magad tudod megcsinálni kb 12 sárkánytojásból a 6. fejezetben (+15 ügyesség asszem).
    A pontosság íjhasználattól függ, a dexterity pedig a sebzéshez adódik.
    A crossbow -khoz pediglen erő kell, és nem ügyesség. Hogy a fene essen beléjük...
  • tibor16
    #14100
    Jóóóvanna, a G1-ben tanulható volt, ezér gondútam... kiröhögik itt az embörgyerekit.. tuttaafranc.. meg nem is úgyszületikazember hogy kilóg a szájából a Gothic végigjáccása
  • Manti
    #14099
    Tibi, ne haragudj hogyha kiröhöglek de: Nem Daar adja, egyszerűen fel kell vinni 90-ig az ügyességet, és autómatice :) megkapod. Egyébként nem tartom kizártnak hogy pontosabban célzol íjal ha jobb az ügyességed, de a pontosság akkor is elsősorban az ijhasználattól függ, ez biztos.
  • tibor16
    #14098
    #14083 - Ezexerint Daar adja az akrobatikát 90-s dext szint után? és ő hol van - mer még mindig nem tom.
    Megnéztem, valóban !most! nincs fent a guide, de korábban írta és én is osztom, (kötöm az ebet) nagymértékben függ az íjászat !minősége! az ügyitől -persze az íjászat szintjétől is.