21229
  • Manti
    #14097
    Nah, bagoly mondja... :))) ügyesség helyett akrobatikát akartam írni a 90 utánra :)))
  • Manti
    #14096
    Fel kell vinni az ügyességet 90-re, a #14083 -ban ezt fejtegettem. Már korábban írta valaki hogy 90 után kapod az ügyességet. Tényleg egy kicsit figyelmetlen vagy :)))
  • Manti
    #14095
    Nem tudom hogy Hunnenköenig irta-e, de szerintem nem függ tőle. Én eddig úgy figyeltem meg hogy csak akkor lőttem pontosabban ha az íjhasználatom fejlődött, mellesleg ha függ mi értelme van az íjhasználatnak? Ha nagyobbat akarsz lőni akkor vegyél a kezdbe egy jobb íjat, ehhez nem kell külön tulajdonság. De gyúrhatsz számszeríjra is, mondom: ahhoz erő kell!
  • tibor16
    #14094
    Akrobatika - erről a G1-ben lehet olvasni, Buster tanítja ott. Itt viszont nem tom mi van, hol tanulható? Buster nem ajánlotta fel.
  • tibor16
    #14093
    Embarla Firegasto italból - ezzel még nem is találkoztam, -igaz még sosem voltam zsoldos. (valóban nem voltam elég figyelmes)
    #14092 - pedig függ tőle, asszem Hunekoenig is írja a magyarításában (vagy rosszul eléxem?)
  • Manti
    #14092
    Még valami: az íj pontossága az íjkezeléstől függ, nem az ügyességtől...
  • Manti
    #14091
    Tévedsz :) Legalább Szid leírását elolvastad volna ;)
  • Manti
    #14090
    Egyébként Tibi, én is azt mondtam hogy 60-ig fel kell vinni :), csak azt is mondom ha nem akarsz durván íjászkodni nem muszáj kicintizgetni a Tp-t... Gondol el, hogy több mint 100 plusz ügyességre tehetsz szert zsoldosként a játék végére, ebből 50 a játék közepén simán meglehet..
  • tibor16
    #14089
    60 ügyességet lehet-ne összeszedni kövekből.. -talán gyűrűkkel meg amulettel együtt - de az Innos-os amuletteket viselni kell, mer azok a legjobbak, meg a sárkányok kiröhögnek sztem...
  • tibor16
    #14088
    Nana - az íj pontosságát igenis az ügyesség határozza meg - legalábbis az eddig összeolvasottak és a tapasztalat alapján....
  • Manti
    #14087
    Ha nem akarsz profi íjász lenni felesleges 90 fölé menni ügyességben. A lopáshoz és a zárnyiráshoz is elég 90, ha megvannak az artik akkor ez 60 ügyességet jelent. A számszeríjakhoz meg erő kell, nem ügyesség...
    Amúgy a mondgesaenge-t most nézegettem, és megint találtam egy hibát: azt írják hogy a második fejezetben megjelenő amulett a gyíkos fennsíkon a zsoldosoknak a +10-es ügyesség amulett, közben az a +40-es életerős...
  • tibor16
    #14086
    Viszont a dext fejlesztés sztem 60-ig nagyon hasznos, úgyhogy ezzel nem értek egyet... zárnyitás lopás epee..
    jaaa az epeee... hát azér mer nagyon sokáig ez a legjobb elérhető fegyver.... és a másik az a crosbow, ami 60 dext-el megy és 90 (asszem) a sebzése...
    -de győzz meg, most még változtathatok :)
  • Manti
    #14085
    Egy az egyben olyan mint az első részben. Ha nem akarsz kifejezetten ügyességre gyúrni akkor akár a második fejezetben összehozhatod...
  • tibor16
    #14084
    Ja mostmár én is pazarlásnak érzem, csak a kőtáblákból nyert képességek izgattak.Asszem visszalépek egy mentést, és csak középszinig tanulom most meg a nyelveket. De ez az akrobatika, ez nagyon érdekel. Eddig még nem használtam, de vki írta lejjebb, hogy úgy lehet közlekedni, meg ugrani, mintha speedet használnál. Hogy is kell ezt csinálni?
  • Manti
    #14083
    Tibor ahhoz hogy végigvidd a kieget elég ismerni a parasztok nyelvezetét, utána irány a könyvtár olvasgatni és már érted is hogy mit mondd a szellem. Alacsony szinten nyelvet tanulni csak akkor nem pazarlás ha azt akarod hogy korán meglegyen az akrobatika, és ennek fejében nem érdekel a Tp veszteség az ügyességben. Zsoldossal pl. a negyedik fejezetben van meg az összes legjobb ügyesség arti (Daar adja a +10 -es ügyesség amulettet) ez összesen 30 ügyesség plusszban, és ekkor kell 60-ra fölvinni az ügyit úgy hogy a cuccok rajtad vannak. Azért a negyedik fejezet elég későn van... Egyébként a Composite bow 60 dex., 65 sebzés...
  • Manti
    #14082
    Ok, én meg ma fejezem be a fejezet tippeket meg a bandita küldit. Jelentős haladás...
  • Szid
    #14081
    Viszont Te szebben írtad le. Meg jobb is volt olvasni...
  • sunmalac
    #14080
    Na ezt jó sokáig fogalmaztam, Szid beelőzött. Én csak Raven mególése után kezdtem tanulgatni a nyelvet, addig teljesen felesleges, hiszen egyre több Learning point -ba kerülnek a képesség fejlesztések, ezért előszőr lp, és csak utánna kőtábla. (mondjuk 90-100 körültől)
  • sunmalac
    #14079
    Ja, itt van egy kőtábla, meg lent a vízesés alatt.
    Tonképp minek tanultál nyelveket ilyen alacsony szinten? Úgysem olvasod még el a táblákat, hiszen az pazarlás lenne...
    Valamint nem értem, minek nektek ennyire ez a master epee, dexterityvel ijjazni szokás elérhetetlen távolságról. Az addon előtt még volt vlmi értelme golemek, meg csontvázak ellen, de most már ők sem 'sebezhetetlenek' nyíllal szemben. Esetleg a trollok, de azoknak meg majdnem mind1, hogy rapier -vel, vagy master epee -vel ütitek.

    Bartoknak egyébként Composite íjja van, 95 dex / 90 sebz., én tőle szedtem el még a játék elején (miután lenyomta a shadowbeast-t, és az ork felderítőt), aztán csak az addon területen tudtam használni, addigra felfejlődtem.
  • Szid
    #14078
    Mikor érek már haza!
    Bizseregnek az újjaim....
  • Szid
    #14077
    Nyelvtanulással ráérsz. Elöször ki kell magad fejleszteni, majd utánna a kötáblák. Sokat tudsz így spórolni a pontokkal.
  • tibor16
    #14076
    Egy kis kedvcsináló :)
  • tibor16
    #14075
    Már nem érdemes, mert szereztem egy másikat ami 50 dext-el megy és 100 a sebzése. (egyébként még nincs is meg az 50). Dext-re érdemes lesz gyyúrni, az íjak, a zártörés, a tolvajlás és ez a fajta kard ezzel (is) megy. Most fogok a szigetportál ornamentjeiért menni. Amúgy kiláccik a seggem, -mint a harmat ollan gyenge vagyok, -az xp-ket elvitte a tolvajcéh, meg a nyelv tanulása. Azér, ilyenkor teccik leginkább a dolog, tele van mindenféle lénnyel és még nem durva.... :)
  • Szid
    #14074
    Igyekszik az ember....:o)))
    Ja a héten majd küldöm a vízmágusok küldijeit.
  • Szid
    #14073
    Azthiszem ott kapod meg még az szextánsos küldit is. Addonvilágban megtalálható és már a 2. fejezetben teljesíthetö ez a küldi
  • Manti
    #14072
    A kocsmában üsd le és feledékenység. Én a mester párbajtőrt a régi démontoronyból szedtem. Elég hamar megvan, szerintem nem érdemes Martin-al vacakolni.
  • tibor16
    #14071
    Jaja, Martinnál volt, de felvette. A tolvajcéhnek a vérkrlyhek után és egyáltalán - van még vmilyen szerepe?
  • tibor16
    #14070
    Az lehet, mert én is emlkeztem, hogy mintha árúlná vki, de aztán nem találtam... mindjárt megnézem, úgyis oda tartok.
  • Shongi
    #14069
    Nincs még megoldás az SP2-es telepítésre???
  • Shongi
    #14068
    Master Epee-t árul Martin nevű csóka a kikötőben, a paladinok között, viszont nekem az első beszéd után felvette magára és már nem tudtam megvenni:(
  • tibor16
    #14067
    Ja, ahogy így írod, eszembe jutott - de a 110 Dext. -egy kicsit elérhetetlennek tűnik most (csak :( 9-es szint - csupasz a seggem, de qrva jó a játék....)
  • sunmalac
    #14066
    Izé;
    Betty: 110 dex, 130 sebzés, 100 range, egykezes. Nem jobb mint a master epee, nincs nekie bonusa...

  • sunmalac
    #14065
    Így van. A régi démon toronyban van, a bányáknál. Ez volt az első részben Xardas tornya, hasonló mint a másodikban. A térképen is rajta van, vegyél egyet a várban...
    Vagy pedig gyakd le a tolvajcéhhet, ha már minden küldetést megcsináltál.
    Az addon területen van a 'Betty' nevű kard; 130 dexterity, és hasonló sebzéssel, az sem egy rossz darab... A Banditák táboránál, a kocsma melletti sátorban alvó komáé, akit ha felébresztesz megtámad.
  • tibor16
    #14064
    Már aggódtam, hogy ennyi... :) -bocs, csak láttam már egy-s-mást (jé, ezt a szót meg, hogy kell helyesen írni?). Na mind1. Kérdés: a masteer epee-t nem találom. A német leírás szerint Cassiánál, Ramireznél, vagy a 2. részben a mine területén a régi Xardas toronyban van. Tud erről vki vmit? Előzőleg ez volt "a" fegyverem, de teljesen elfelejtettem hol találtam. A gondom az, hogy Cassiának pl későbiekben van-e szerepe, mert múltkor vhogy kinyírattam (elszólás Lord vkinél) és ezér itt az Addonban nem tom...???
  • Manti
    #14063
    Áhh, dehogy van készen. Még a banditás küldikből semmi sincs, vízmágusok feladatai + még ez eddigieken is van még változtatni. Újra kellett kezdenem úgy hogy egyszer ügyességre is gyúrok ha már egyszer elkezdek írni egy végigjátszást... Ma vagy holnap megírom a banditás részt és felrakom.
  • tibor16
    #14062
    Még 1 trükk... Ha Cassiához több eltelt nap után mész le, neked ugrik és megöl. Mivel előtte szépen összeszedtem a vérkelyheket, -nem hagytam annyiban.. Olyan messze álltam, hogy azonnal ne érjen utol, felszaladtam a lépcsőn, majd kis idő múltán visszamerészkedzem. A csatornák hosszú folyosójáról jött vissza (útkeresés) és akkor amikor közel ért, elnyomtam egy felejtés tekercset, utánna rendben ment minden tovább... Ha viszont túl korán találkozol vele, s még kard van a kezében... akkor levág... (mellesleg, itt még baromi erősnek számít)
  • sanyiiiii
    #14061
    Pééézt kapsz de sztem nem éri meg.
  • tibor16
    #14060
    Tényleg, az Addon végigjátszás az most készen van?
  • tibor16
    #14059
    Beliarhoz szokott vki imádkozni? -tul képpen mit is lehet vele nyerni? -azt tudom, hogy minden imádság vesz le az életből...
  • tibor16
    #14058
    megnézem...