21229
  • Randal
    #15904
    Kezdteben én azért nem játszottam a G1-gyel, mert nem tudtam felvenni semmit se.
    mondjuk csak bele kellett volna nézni a readmebe....

    Broafka: a játék lényegét mindenki maga dönti el. Én pl a történetet szeretem és a tájakat ahogy minden zeg-zugot felfedezek:)

  • W B
    #15903
    A Kereskedőknél....
  • Rash87
    #15902
    Hát tényleg amatőr vagyok,most játszok vele elősször...
    Te tán úgy kezdted hogy egyből mindent tudtál?

    Amúgy van már egy csomó kardom,meg ilyenek :D Hol lehet eladni őket?
  • Mr_no_NaMe
    #15901
    Mér te talán hogy kezdted?
    Én örültem ha összekapartam 1k-t anno hogy bejussak a kolostorba...
    Persze mostmár lvl 2őn szokott 1 k lenni szal nemügy:)
    Öljé sokat és amit tudsz lopd el és add el!
  • W B
    #15900
    500 aranyad nincs?
    Akor te amatör játékos vagy!
  • Szid
    #15899
    Kiakart túrni egy eladót (sarah-át) a piacról. Te nemsegítettél neki ezért kell fizetned. Nagy ráhatással van a többi árusra. Amíg nem fizetsz, addig nem ad el neked a piacon senki semmit. :o) Megverni megverheted, a Fogadóban lakik, de alacsony szinten ez elég nehéz. Szerezd meg a pénzt. Add oda neki, majd utánna verd meg, vedd vissza a pénzt.
  • Rash87
    #15898
    Hát arrafelé már jártam. De megnézem ;)

    Amúgy még valami,hogy a városban mindenki csalónak tart...meg h régen fog voltam,ezért nem adnak el nekem semmit..
    Már rájöttemh miért,mert 1 feladattot nem csináltam meg időben.

    Ahhoz hogy a fickó tisztázza megint,h ki vagyok,adnom kell neki 500 aranyat.
    De nincsen ennyi.....

    De pl nem lehet este megverni?amikor megy haza? a házában??? :D:DDD
    Talán segítene.. nem tudom próbáltátok-e már,de azért én megnézem.. hátha
  • Szid
    #15897
    A fekete farkas = warg.
    Ha kimész a 2. kapun, (nemaz amerröl jöttél :o) ) és szépen elfordulsz jobra haladva az ösvényen lesz ott 2-3 farkas, persze egyesével.
  • Rash87
    #15896
    Hellsoztok.

    Megint egy kis segítség kellene.
    Az a helyzet,hogy 6 farkas prémet kelll gyűjtenem..
    Már 5 megvan,de több farkast nem találok.
    Valaki így hirtelen nem tudna nekem mnodani 1 helyet? ahol legalább 1 van?
    De nem olyat,ahol azok a fekete farkasok vannak,hanem normális..
    A feketék hamar megölnek...
    Előre is thx.
  • Szid
    #15895
    Beálsz Bosperhez, egész játék alatt szép summát hoz. De a biztonság kedvéért megtanulod a kovácsolást is. Az a 3pont még kibírható. Majd Benetnél megszeded magad. ennyi
    Szerintem :o)
  • Peterson2000
    #15894
    Mi az az "szvsz"?
    Amúgy tud valaki valamilyen "netes szóhasználat szótárról"? Kiakadok azoktól a szavaktól amiket nem értek.
    Egyébként én nem az öldöklést szeretem ebben a játékban, hanem a történetet, a hangulatot, a cselekményt. Persze én is öltem ezerrel mikor gyengus voltam, és vannak olyan szörnyik amiket nagyon szívesen eltakarítok a pályáról, főleg a zombikat. Utálom azokat a "dögöket", mindenesetre nekik is megvan a maguk sajátos hangulata. :)
  • W B
    #15893
    Ez jó ötlet
  • Broafka
    #15892
    én személy szerint, az amolyan "közlekedési eszközöket" hiányolom, szóval például lehetne egy olyat cisnálni, hogy például egy scavangert betörni, azt azon lovagolni, szerintem kira ötlet lenne, és mondjuk lehetne tanulni, hogy milyen állatokat tudsz betörni, mondjuk megtanulod a képességet és mondjuk 30 ügyesség kell egy scavanger betöréséhez, és 100 egy shadowbeast betöréséhez, természetesen, a betört állatok elfáradnának és meghalnának így nem lehetne folyamatosan csak azt használni, én a Gothic3-ba beraknék egy ilyet
  • Broafka
    #15891
    ebben mondjuk van igazság, egy pár emberen kívül szinte minden élőlény támad, egy kis girhes nyuszit nem lehet látni a földön, talán a bárány meg a poloska, ami ilyen nem támadó, békés kis egység, de azért lehetne több is belőlük
  • W B
    #15890
    Nem halálos bűn de igy irtam
    Lényegtelen
    de számomra hiányoztak a békés növény evők
    de enyi nem igazán baj de lehettek volna
  • nyikolaj
    #15889
    "Nem értem mért fog engem meg a Gothic." - ezt ugy mondod mintha halálos bűn lenne

    gothic-nak van egy sajátos - sztem nagyon jó - hangulata, ez gyorsan magával ragadja az embert - legalábbis engem gyorsan elragadott :) értsd: 10 végigjátszás erejéig :D + addon 2X. Nem olyan RPG hogy megadjuk a kari nevét, faját, stb, s onnan belép egy rakás korlátozás, hanem ennél sokkal nagyobb szabadságot ad, hiszen TE döntöd el hogy mi akarsz lenni, ez befolysolja az NPC-k viselkedését.
    Ami különösen tetszik hogy meg kell küzdened azért hogy bekerülj a varázslók, zsoldosok stb közé - még ha nem is nehezek a próbák de akkor is adnak egy hangulatot. No meg hogy ajáték elején egy noname csávó vagy - legalábbis a többség szemében, nem pedig egy közismert szuperhős.
    Ezen felül az "élő" környezet, a szörnyek tevékenysége nemcsak abban merül ki hogy rád támadnak, hanem ők is alszanak, esznek, egymást is támadják, bár miért magyarázom mikor itt mindenki tizstában van ezzel...
  • W B
    #15888
    Nem értem mért fog engem meg a Gothic.
    A zenéje a a.........
    He mert beleéltem magam mint a valóságba de ez nem minden.....
  • W B
    #15887
    Én is Így voltam.....
  • Broafka
    #15886
    naaaa, ne bánts :(
    nem vagyok béna, csak megoszlik a véleményünk, mint leljebb leírtam nekem nem a pöénzzel voltak gondjaim, de mondjuk én nem sokat használtam ezeket az ilyen munkákat, beálltam Bosperhez, majd kb úgy a 3. fejezetben, meg az 5. fejezetben EGYSZER mentem oda hozzá, és amennyit gyilkoltam bekaszáltam kb úgy 7 000 vagy még többet is
    lehet hogy kovácsolni jobb nem tudom, nekem végül is tök mind1
    maradjunk annyiban hogy álljunk be Constantinohoz :DDDD
  • Broafka
    #15885
    hát igen egy warg az valóban kemény ellen, és egy warg az álltalában nem egyedül tanyázik, ez igaz, de nem feltétlen hogy a warggal kell kezdeni, amúgy meg igazából nekem nem pénzzel volt a bajom hanem a LP-tal, most van kb 65 LP-om varázsló vagyok, és most van kb 80 mannám (ami mondjuk kurva kevés) de ha elköltöm mindet mannára akkor lássuk csak, akkor kapok kb olyan +20 mannát, és elment 60 LP-om, uhh, na jólvan akkor már inkább kotyvasztok mannát, de nincsen király sóskám, szóval nem tudom mi a fa**t csináljak, majd leszek valahogy
    a kardteknikám 60%-on van mondjuk :D
  • W B
    #15884
    BÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉNNNNNNNNNNNNNNNNNAAAAAAAAAAAAAAAAA! :)))))
    A Kovácsolás a legjobb kieg nékülis!
    Onar tanyáján a játék elején dögrevettem magam vassal És meg kovácsoltam 10 000 arany a vég eredmény ezt eljátszottam párszor
  • nyikolaj
    #15883
    ne félj elégszer nyomtam végig hogy tudjam miről szól a játék ;)! De mondjuk egy warg elég erős ellenfél kezdetekben...persze nyilván mágia alkalmazásával pl.: fagyasztás legyőzheti alacsony szinten is, de anélkül esélyed sincs mondjuk lvl 5 szinten ellene...
  • Broafka
    #15882
    hát gondolom hogy érdemes megcsinálni, de ha nem nyílik, na majd megnézem, remélem nyílni fog különben szétlövöm :D
  • Broafka
    #15881
    én meg csak úgy mondom hogy ennek a játéknak az a lényege hogy öld a szörnyeket, és akkor kapsz xpt, és ha valaki annyira béna hogy egy farkasnál jobbat nem tud megölni akkor az megérdemli a sorsát
    én csak Bospert ajánlom, na meg én lvl 4-esen már trollt öltem, ha akarod majd csinálok róla képet, és nem fake lesz az biztos
  • nyikolaj
    #15880
    simán visszamehetsz, elvileg ki kéne nyilnia amint elé állsz...érdemes megcsinálni mert 2 kötáblát is szerezhetsz!
  • Broafka
    #15879
    amúgy lehet szerezni valamilyen sötét varázslós ruhát?
    vagy ilyen régi módú paladin armort, vagy ilyeneket?
    vagy csak az alap ruhák vannak:
    citizen ruha, milicia ruha (paladin ruha), varázsló ruha, zsoldos ruha, bandita ruha meg kalóz ruha?
  • nyikolaj
    #15878
    karos = kardos
  • nyikolaj
    #15877
    Egyétértek azzal hogy bosper rendkivül jól fizet a prémekért, csak van egy kis bökkenő: a szörnyek nem fogják önként és dalolva átadni prémjüket :), s kezdetekben farkasnál erősebb szörny ellen nincs sok esélyed, szal hangsúlyozom eleinte jobb a karos megoldás sztem.
  • Broafka
    #15876
    :O
    immpossible
    nekem nem nyíltak ki :(
    vagy nem tudom, próbáltam de nem nyílt ki más ajtó csak ahová muszáj volt menni, nah mind1, majd visszamegyek, visszalehet még menni, nem?
  • Hasse
    #15875
    Zsoldosként még több tojás van, ork gyűrű helyett azt kell gyűjteni. Irdorathban nem jön rosszul a már eleve nálunk lévő 11 sárkánytojás:)
  • Hasse
    #15874
    Azok az Adanos-templomban vannak, van a 2. kamra -ahol sötét van és le lehet esni - onnan egyenesen kinyílik magától az ajtó, ahol át lehet menni Rhadames szelleméhez. Viszont ha két oldalt használod a kőfalat, azok is kinyílnak és lesz mögöttük két szoba kőtáblákkal és hasonlókkal.
  • Broafka
    #15873
    de vannak térképek amik mutatják hogy hol vannak ilyen kőtáblák (stone tablets) és valahol a bányák környékén mutat egy csomó 3-mas szintű kőtáblát, azokat hogy lehet megszerezni?
  • Hasse
    #15872
    Az Khardimon, a főpap sírja, akit Raven megidézett, hogy kiszedje belőle a templomba való bejutás módját, aztán megszentségtelenítette a sírját. Neked nem hagyott ott semmit.
  • Broafka
    #15871
    nem ajánlom azt amit nyikolaj mondd, aki gyorsan akar gazdagodni az Bosperhez álljon, ku*va jó árakat ad Bosper a lenyúzott állatokért
    egy átlagos kereskedő kb az 1/5-ét adja annak az árnak ami ki van írva árnak, de Bosper megadja azt az árat, szóval nagyon jól fizet, annak van egyedül értelme sztem
  • nyikolaj
    #15870
    az aranybányában csak "dísznek" van ott a sír, én alaposan végignéztem de semmit sem találtam, se kapcsoló, semmi.
    Ami a pénzt illeti, aki gyorsan akar gazdagodni az khorinosi kovácshoz (Harad) álljon be, 3LP-ért tanulja meg az egyszerű kard készítését, s 150 aranyat kap 1 kardért, 1 megmunkálatlan vasrud aasszem 10 arany => 140 arany tiszta haszon / kard, de nem is muszály beállni hozzá segédnek elég megtanulni kardkészítést ugy is kapsz 75 aranyat érte...a fenti összeg csak az ADDON-ra áll, a sima gothic 2-ben "csak" 100 arany/kard -> magyarán gyorsan ki lehet mászni az anyagi zavarokból mindössze 3 LP-ért, simán megéri, főleg az ijjászoknak - mivel nekik eleinte sok nyíl kell.
  • W B
    #15869
    Ja a negyedik fejezetben Xardas tornyánál a kiss völgyben ahol leszter van , van egy sárkánytojás.
    A kiss barlangban a sírkő mögöt lényegtelen mivagy én lovagként és mágusként találtam meg. (zsoldos nem voltam)
    És néhány gyikember örzi......
  • Broafka
    #15868
    most én hagy kérdezzek :)
    az addonban az aranybányában, fönt a banditák táborában, van egy sírhely (Tomb) ott lehet valamit csinálni?
    ki lehet ott valamit nyitni?
  • Broafka
    #15867
    Addonban:
    ha találkozunk Aligátor Jack-kel ő elvisz minket a kalózok rejtekére, útközben találkozunk Malcolmmal aki üzeni hogy a fa később fog megérkezni a rejtekhez, később ha visszamegyünk, Malcolm már nem fog ott ülni, ahol ült van egy nagy sziklabarlang, másszunk fel, és beszéljünk az ipsével
    elmondja nekünk hogy Malcolm a barátja eloment és hallotta hogy lurkerekkel harcolt, majd nagy csend lett, fél hogy meghalt, a barlang végében van egy lyuk, a lyukban víz, nyugodtan essünk le, sőt, ajánlatos leesni, mert kapunk 100 Xp-t mert bravúros kaszkadőrmunkát végeztünk (szvsz ha ezt a küldit mondjuk az 5-dik fejezetben csináljuk, akkor több xp-t kapunk az ugrásért, de nem biztos) ha leugrottunk ússzunk egyet, és kiérünk valami barlang alatti kis helyre, láthatjuk hogy szegény Malcolmból csemegéznek a lurkerek, végezzünk velük, zsebeljük ki Malcolmot, menjünk tovább, megint vizes rész jön, ússzunk ki, menjünk vissza Malcolm barátjához és mondjuk el neki a rosszhírt, a küldinek vége
  • Broafka
    #15866
    továbbá úgy is lehet gazdagodni, bár ez szvsz elég lassú módszer, hogy felvásárolunk minden lehetséges nyilat (pl. Bospernél rendszeresen újratermelődik)
    és szintén eladjuk az összes nyilat Sengrathnak, aztán a végén felvesszük

    Addonban:
    Laressel mikor mész a piramishoz, a taverna előtt megáll, hagyjuk ott, menjünk el Erol banditáihoz (ott vannak a hídnál) aztán szépen vigyük őket Lareshez, ő elintézi őket

    Tipp:
    együnk kb 30 almát és kapunk 1 erő pontot, asszem ha még 30 almát eszünk akkor kapunk még1-et

    Thekla erő levese, ha odamegyünk hozzá (miután csatlakoztunk valamelyik kaszthoz) akkor ad egy levest (+1 erő), ha elmegyünk Sagitahoz (Sekob farmja mögötti kis erdőben van) és hozunk Theklának tőle egy csomagot, ad még1-et, továbbá ad még1-et ha:
    megvertük Bullcot
    elintéztük a sárkányokat
    meg még valamiért ad még 2-et azt most sajnos nem tudom
  • Mr_no_NaMe
    #15865
    Még csak a másdik sorig olvastam de ez jókis gazdagodási tipp,főleg zsoldosoknak jön jól:D