21229
  • Broafka
    #15864
    lehet hogy más már alkalmazta ezt de ha nem akkor egy jó tanács:
    a 3. fejezetben, még mielőtt megcsináljuk az eye of Innos küldit, menjünk vissza a bányavárosba és adjunk el minden cuccot ami van nálunk SENGRATH-nak! (elég ha megtartjuk magunknál a rúnákat, az adott páncélt és fegyvert, a többit eladhatjuk)
    nyugodtan adjuk el, mert a 4. részben Sengrath úgyis meghal, és akkor az összes cuccunkat visszavehetjük, és így kerestünk vele jó sok pénzt
  • Broafka
    #15863
    lvl10-ig ne költsön pontokat?
    uhh, az még a normálban is nehéz, nem hogy az addonban,
    én úgy csináltam hogy addig fejlődgettem, csináltam a küldiket a városban, amíg el nem fogytak, úgy értem a városban, ha már ki kellett jönnöm a városból akkor már lassanként elkezdtem tanulgatni, így kb összeszedtem vagy 40-50 LP-t, az elején könnyű a városban fejlődni
    én azt tanácsolom hogy fejlődj a városban amennyit csak bírsz (már ha sikerül bejutnod a városba) aztán fejleszd fel az 1 kezes harciteknikádat 30%-ra, és akkor már sokkal könnyebb lesz
  • Mr_no_NaMe
    #15862
    Az elején csak kicsi vérlegyeket és farkasokat ölj,gondolom rögtön elrohantál
    az északi erdő felé!
    Ott rádlehelnek és meghalasz...
    Nem nehéz!Csak szintedhez méltóan válogasd meg az ellenfeleid!
  • Mr_no_NaMe
    #15861
    Á neeem:)
    A játék elején annyi erőd sincs mint egy őszi elszáradt falevélnek...
    Fejlődj és egyre erősebb leszel!Lépjél 10 es szintre addig ne nagyon költs el semmilyen tanulópontot,én ezt tanácsolom!Lehet nehéz lesz de nagyon megéri!
    10 es szinten vagy 80 pontod lesz,akkor ments eggyet hogy mikor ujrakezded ne keljen tápolgatni!
    Nehéz de mondom nagyon megéri!
    Aztán lehetsz majd Mágus zsoldos vagy lovag...Ajánlom figyelmedbe a
    végigjátszást:

    http://honositasok.com/walkthrough.html Segítség gyanánt
    http://honositasok.com/guide.html És ezt a "kis" útmutatót:)

    Ez egy rpg,nem vagy elapból überistenkirályfasza:)
    De aztán majd az leszel:)
  • Esrohnoil
    #15860
    De lehet védekezni is. Látom sok kérdésed lesz. Nézd meg a linket a banner alatt az "ITT" feliratra kattintva. Ott találsz egy csomó hasznos tanácsot, kezelésre vonatkozó tudnivalókat, és ha szükséges, a végigjátszást is megtekintheted.
  • Rash87
    #15859
    A sima G2-vel játszok :)
    Csak nekem ez nagyon nehéz :P
    De mind1,csak lesz valahogy.

    De lehet h hülye kérdés.
    Pl. nem lehet olyat,hogy pl 1 farkas rádtámad,akkor (most botom van) és védekezni valahogy?
    Vagy csak ütni&kapni lehet? :D
  • Broafka
    #15858
    hát engem a város előtt nem ölt meg semmi
    nem tom hogy játszol, de mind1 :)
    lenne egy kérdésem:
    az addonnal játszol?
    mert ha azzal játszol akkor más tanácsokat tudnánk adni mint ha a sima G2-vel mennél
    már csak azért is mert az addon sokkal nehezebb mint a sima G2, éppen ezért az addonban könnyebb meghalni :)
  • Broafka
    #15857
    jó, nem emlékezhetek mindenre :)
  • Rash87
    #15856
    Még annyi lenne,hogy nálatok is úgy volt a játék elején,hogy szinte mnidenki megölt? :D
    Mert engem még az a légy féleség is megöl...
    Meg már léptem 2 szintet,de semmivel se lettem jobb..:)Mit kell csinálni?
  • Mr_no_NaMe
    #15855
    Jó ezt kicsit másképp írtam le bocs...
  • Rash87
    #15854
    Nagyon köszi mindenknek!
  • Esrohnoil
    #15853
    Xardas volt a főmágus, és akkor még 13-an voltak.
    A főhős elítéltként kerül a börtönkolónia kupolája alá, csak véletlen egybeesés h. pont neki ajánlják fel h. eljuttassa a mágusokhoz a levelet. Persze cserébe a szokásos fűt-fát ígérgetés megy, h. "megkaphat bármit". Tul. képp nincs sok választási lehetősége, így hát nála lesz a levél.
  • Esrohnoil
    #15852
    "pár nappal később"=13
  • Mr_no_NaMe
    #15851
    :DD
    Kira:)
    Persze hogy megy,nekem a gamestarbol van meg!
    Ha meg tudod szerezni cédéstül azt a számot akkro visszakeresem melyik,hamég megvan!
    Egyébként csak annyi a baki hogy xp alatt szarik arra amit állítasz a játékban bár lehet hogy csak nekem van és a mgayarítás miatt na mind1,a lényeg hogy a configban is simán át lehet írni!
    Kurva jó és sajnálhatod hogy eddig nem próbáltad:(
    Én 121212%ban ajánlom:)
  • Broafka
    #15850
    nah igen, én is pontosan így akartam elmesélni :D
    lehet én is kipróbálom a gothic1-et, csak az a bibi hogy a boltokban már nem lehet kapni :(
    na meg egyáltalán fut a gothic1 xp alatt?
  • Mr_no_NaMe
    #15849
    Nah:)
    Az egész úgy kezdődött hogy a király megbízott pár mágust hogy hozzanak létre egy bányakupolát a bánya küröl hogy ottan tudjanak a rabok dolgozni,mert nagyon kelett az érc az ork megszállások idelyén!
    Nade a kupolát elcseszték a mágusok mert az egész bányavölgyre kiterjedt a kupola!
    Namost a kupola olyan hogy be bármi,de ki semmi!
    Te úgy jössz a képbe hogy adnak 1 levelet amit a király írt személyesen,azzal hogy üzletelni akar a kolóniában feloszlott táborok közt!
    Ugyanis a kolónia 3 részre szakadt:
    Gomezékre - Ők a bánya urai a Régi Táborban ő üzletel a királyal,ő ércet ad és élelmet és egyebet kap cserébe!
    A zsoldosok és vízmágusok - Le akarják romobolni a kupolát azzal hogy töménytelen mennyiségű ércet robbantanak fel!Ezzel persze Gomez haragját kiváltva.
    A 3. tábor a templomosoké a Mocsári Táborban!
    Abban reménykednek hogy az Alvó kijuttatja őket a kupolából!
    Naszal ott tartottunk hogy belöknek 1 levéllel...
    Van pár embwe aki barátságos hozzád és segítőkész,maradandó barát aki a Gothic IIben is megjelenik eggyik Diego aki a kupolába érkézsnél segít!
    Névtelen főhősünk fejlődik és kiderl hogy az alvó egy ősi démon aki mindent elpusztíthat!
    Húsünk és a támogatók elmennek az Alvó templomába és kivégzik azt!
    Mikor az alvó meghal egy utolsó hatalmas üvöltéssel megmozgatja sötét seregeit ami végzwetes következményekhez vezet!Aztán összeomlik a barlang egyenesen hősünk fejére!
    Xardas a 12. (vagy 13. mágus úristen denagy szégeny elfelejtettem bocsesz)
    Újraéleszt és kihoz a barlangból!A mágikus páncélod tart életben!
    Xardas elmondja hogy az alvó utolsó kiáltása végzetesnek bizonyult:
    A sárkányok és az orkok mozgolódni kezdtek!
    Azt a feladatod kapod hogy megszerezd innos szemét hogy elbánhass a sárkányokkal!
    A többi rajtad áll:)
    "Röviden" ennyi újonc barátom:)
    Sok élvezetet kívánok ehhez a nagyszerű játékhoz és ajánlom még a Gothic Iet!
    A helyesírási hibákért elnézést kérek!
  • Broafka
    #15848
    nah figyu
    én mondjuk lehet hogy pontatlanul fogok mesélni, mivel én sem játszottam a Gothic1-el, de Xardas a nekromanta elmeséli a történetet de mind1:
    a lényeg, te egy névtelen hős vagy, és a csoda kardoddal, meg a csoda páncéloddal sikerült legyőznöd az ősdémont, a Sleepert!
    Ugyan sikerült legyőznöd de a nyakadba zúdult etgy csomó kavics szóval "meghaltál"
    Jobban mondva nem haltál meg, mert a rajtad lévő páncél életben tartott, pár nappal később (asszem 3) Xardas a nekromanta "feltámasztott" és közli veled hogy bajban van a világ, mentsd meg!
    egy regiment sárkány megakarja támadni Khorinis városát, rajtad múlik hogy megmented vagy nem (de megfogod )
    előszőr meggyőzöd a városiakat hogy jó gyerek vagy és beszélhetsz Lord Hagennel aki nem nagyon hisz a mesédnek, így követel egy bizonyítékot hogy valóban veszély van, így irány vissza a Gothic1-ből jól ismert bánya völgybe!
    Miután megérkezel látod hogy a Vár (ahová bekell jutnod) ostrom alatt áll, ork ostrom alatt
    a Vár parancsnoka Garond odaadja neked a bizonyítékot hogyha átgázolod magad pár orkon és megmondod neki hogy a bányákból mennyi ore-t tudtak kibányászni emberei!

    a Többit nem mondom, az maradjon meglepi :)
    amúgy is túl hosszúra sikeredett, és ez a Normál Gothic2 story-jának eleje volt, az addon story-ja megint más tészta :)
  • Rash87
    #15847
    Oks,nekem ez a játék kicsit nehéz :D
    Vagy csak én vagyok ehhez nagyon hülye..:D
    Állandóan meghalok.... egy kis gebasz manó megöl,ilyen még nem láttam...
    No sebaj,már 1 szintet azért fejlődtem,de minek.
    Valaki egy alaptörténetet eltudna mesélni? Hogy azért ha már a játékban mnidig meghalok,az alaptörténetet ismerjem :DDD
    Mert nem játszottam a Gothic 1el..
  • W B
    #15846
    Ja és sárkányt ölni..........
    Ja de egy oekot kinenyirj
  • W B
    #15845
    Meg öldöklösni enni inni pénzt keresni tanulni vadászni........
  • Mr_no_NaMe
    #15844
    Jah tápolni,fejlődni,tápolni,fejlődni,fejlődni és táplni nameg persze élvezni a játékot:DDD
  • Rash87
    #15843
    Mégis rájöttem h mi votl a hiba :P

    Amúgy van valami tippetek egy nagyon kezdő számára? :DD
  • Rash87
    #15842
    Sziasztok.

    Én most kezdtem el játszani a játékot, és lenne is 1 kérdésem :)
    Régen sikerült megcsinálni,de már nem emlészek mit kell vele csinálni,amikor kiírja,hogy COPY PROTEKCION ERROR,és nem tudok senkit se megsebesíteni..
    Tudom,már biztos leírtátok párszor ide,csak nincs kedvem 200 oldalt végigolvasni :)
    Úgyhogy ha valaki elmondaná mit kell vele csinálni,annak örülnék :)
  • W B
    #15841
    Az jo
  • Broafka
    #15840
    hát én most mágussal nyomulok, egyenlőre van 30 mannám :D
    egyszerűen nehéz fejlődni varázslóval, és nehéz fejleszteni a mannát is, úgyhogy egy kicsit harcos varázslót csináltam belőle :)
  • Hasse
    #15839
    Másodszorra úgy volt, páncél szempontjából nem mindegy, tekintve, hogy az egyik tolvajos küldetésnél erőszakosan kell fellépni a banditákkal szemben, beakasztani meg nem nagyon lehet őket (hogy íjjal kezelésbe lehessen venni őket), persze annyira azért nem vészes.
    Mágusos projekt hogy áll? Chapter 2-ben van egyáltalán használható varázslat?
  • W B
    #15838
    Tul nagy a csend
  • Broafka
    #15837
    No. 2. megoldás, ne csatlakozz addig semelyik kaszthoz sem :)
  • Hasse
    #15836
    Csontvázba is besebez fix 5-öt mindenképp, lényeg, hogy ne tudjon megütni(de ha úgysem termelődik újra és nem kell questhez, akkor jobb későbbre hagyni persze). 1. chapterben Gaan dragon snapperének vagy 200 nyílvessző kell, de az is megoldható, csak vigyázni kell, mert addonban már tud hegyet is mászni a sunyi dög, ha nagyon akar.
  • Hasse
    #15835
    Ezen nem segít az armor levétele, kiszagolja a zsarukat álcázva is (lehet, hogy bug, de már úgysem fogják kijavítani).
  • reménytelen
    #15834
    És hogy a kiegészítő se érezze magát elhanyagolva
  • Broafka
    #15833
    végigjátszással könnyű
  • reménytelen
    #15832
    Alternatív megoldás
  • Broafka
    #15831
    nem mondtam meg :)
    én ismerem a küldit, csak mivel ehhez a küldihez a hősünk nem vezet napló bejegyzést, és vannak olyan játékosok akik nem hallgatják végig amit a másik karakter mondd, így nem biztos hogy megtudták csinálni ezt a küldit
  • reménytelen
    #15830
    A kurva, akit nevén nevezünk: Nadja
    (tipp: Borkának nem mondd meg, hogy Nadja küldött)
  • Broafka
    #15829
    próbáld meg úgy elválalni nagúr küldijét hogy nincs rajtad semmilyen armor se, úgy lehet hogy engedni fogja
    lehet hogy hülyén hangzik, de van egy milicista küldi amit armor nélkül lehet megcsinálni (weed deal) leveszed az armort, beszélsz kardiffal, ő meldorhoz irányít, meldor a kurva házba irányít, ott beszélsz Bromorral, Bromor valamelyik kurvához irányít (most így fejből nem tom a nevét) a csaj egy kis szórakozás (vagy 50 arany, mind1) fejében elküld Borkához, beszélsz vele, megkötöd az üzletet, és kész, mész Andréhoz, beköpöd Borkát, és kész a küldi
    lehet hogy mindenki tudja hogy kellett ezt megcsinálni, de aki nem, annak jó help :)
  • W B
    #15828
    Az igaz
    És nem mindent!
    Csontvázak például
  • Hasse
    #15827
    Azt tudom, hogy működik a Nagur alapból, de Milicistaként eleve nem adja meg a questet, és lehet más guild tagjához is bizalmatlan. De azt hiszem mágusként újrafelhasználom az íjász csatlakozás előtti mentését, végülis íjjal meg lehet ölni mindent, csak idő, nyilvessző és megfelelő helyszín kérdése. :)
  • W B
    #15826
    Azt utálom álandóan......................................................
    Meg hitelen nekem ront valami...
  • Broafka
    #15825
    nyugi, én is kiestem, jobban mondva leestem, de az a legszarabb amikor elfelejtesz menteni és véletlenül úgy esel le valahonnan hogy beakadsz, és nem tudsz semmit se nyomni, mozog az emberkéd, lehet forgatni, de úgy néz ki mintha csúszna le éppen valahonnan, biztos volt már ilyen mindenkinek, és még esc-et se engedi nyomni, szóval mondjuk olyan 1 órás munkád oda (már ha olyan rég nem mentettél)