21229
  • tibor16
    #16384
    sziasztok, -nektek sem jelenik meg a banner?
  • Mr_no_NaMe
    #16383
    Én is így voltam!
    Azt hiszem pontosan 2003. 7. 30-án szerettem bele ebbe a csodába (lehet elírtam a keltezést:)
    Hatalmasnak tartottam, nagyon beleéltem magam és alig bírtam előle elszakadni.
    Aztán végigjátszottam vagy háromszor vagy négyszer és amikor a gémszarban kiadták cd mellékletként a Gothic I-et akkor elkezdtem!
    1 napon át nem tudtam hogy lehet felvenni egy tárgyat:D
    De a tény, hogy ha játszottál az egyessel, és úgy ugrassz neki a kettesnek a nagyot dob a hangulaton!
  • Rash87
    #16382
    Én is a 2-vel kezdtem,hangulatos volt ,meg mniden,de a grafikája már a 2-nek se volt hű de szép,de elmegy.

    Ezért kise merem próbálni az 1et :)

    Persze aki 1-el kezdte,azt megértem:)
  • Ottto
    #16381
    Én a 2-vel játszottam először de szvsz az 1 jobb.
  • Broafka
    #16380
    jó az előző hozzászólásomban, de akkor legalább kattints a 'válasz' gombra, mert így nem tudhatom melyik hsz-re gondoltál, abban arról beszéltem jah, mert régi, és az sokat számít (a játék hangulatához)
  • Esrohnoil
    #16379
    "grafikája az nagyon régi"
    Nekem úgy tűnt h. arról...
  • Broafka
    #16378
    miért én arról beszéltem?
  • Esrohnoil
    #16377
    Nem a grafról beszélünk.
  • Broafka
    #16376
    hát lehet, elhiszem, csak sztem ez úgy van hogy aki előszőr a 2.-kal játszik annak nem fog annyira tetszeni az 1
    de ha az 1-gyel kezdtem volna biztos jobban tetszett volna...
  • Esrohnoil
    #16375
    Pedig az első rsz hangulata szerintem is jobb mint a másodiké.
  • Broafka
    #16374
    húú, én csak a 2-vel játszottam régen, úgy értem, hogy azzal is kezdtem meg minden, és amikor felraktam az 1-et akkor tök rossz volt, mert furcsa volt az irányítás, nem nagyon értettem hogyan lehet pénzt szerezni, meg ilyenek, és a grafikája az nagyon régi :-/
    de a legjobb az 1-ben az ugrálás :D
  • Mr_no_NaMe
    #16373
    Az első is élvezhető,talán még jobb is mint a kettő bár ebbe nem mennék bele...
    Mindkettő résznek vagy egy varázsa amitől hatalmas hangulatú lesz!
    Az egynek lehet kicsit régebbi a grafikája,de a hangulat az valami kegyetlen...
    Nemrég fontolgattam hogy felrakom,de végül a Fable lett belőle:)
    Gothic 1-et meg a 2-őt már vagy 2szer minimum végigvittem!
    De szerintem fel fogom rakni a napokban az 1-et aztán csak az lesz:)
  • Ottto
    #16372
    Final Fantasy nem ilyen jellegű játék. Hasonló de nem sorolnám együtt a két játékot.
    Mellesleg az FF új részei csak konzolra jönnek ki. Azt hiszem az FF8 volt az utolsó ami kijött PCre.
  • Rash87
    #16371
    Jó-jó,nem új :D

    A Gothic 1el nem is játszottam,csak a 2-vel.

    A 2. még élvezhető is,és jó :D
  • Broafka
    #16370
    hát azt nem mondtam hogy új, csak azt hogy ugyanilyen jellegű :)
    egyébként a gothic se egy új játék :)
  • Rash87
    #16369
    Utána néztem,hát elég régi játék,alig találtam róla pár screenshotot :(
  • Broafka
    #16368
    talán Final Fantasy, asszem az is ilyen jellegű, sajna még nem próbáltam :(
  • Rash87
    #16367
    Hi.

    Nem tudtok mondani ilyesmi játékot,mint pl a Gothic?
    Tehát fejlődni kell,lvl szintek vannak,stb :))
    Mert ez nekem nagyon bejön.

    Előre is kössz a tippeket
  • drH
    #16366
    Biztos, hogy nem néztetek el valamit? nem hallottam (és nem is találtam) 1.36-os patchről infót... töprengőszmájli... A legutóbbi változat, ami gyárilag kijött, az 1.32-es, amit itthon is lehet kapni , és ahogy tibor16 írta, az addonhoz 2.6-os van, legalábbis amit én vettem a boltban egy hónapja kábé, Gold változatként. A régebbi változatok, és a warez angol változat is 1.31-es.. persze azóta kijöhetett, de nagynak tartom a verziólépést, és nem is találtam róla semmit...
  • tibor16
    #16365
    megnéztem, de nekem vmiért, csak 1.30-as van. Az Addon meg 2,6-ossal megy. Nézd meg a honlapját, biztos, hogy fent van.. (lehet, hogy én is onnan szedtem le és nem mentettem)
  • tosatt
    #16364
    Sziasztok!
    Lenne egy nagyon nagy gondom. Kéne a gothic 2 1.36-os patch mert csak így indulna el a játék. PLS. segítsetek. Előre is köszi
  • drH
    #16363
    Pablo az egyik városi őr, gyakorlatilag teljesen lényegtelen karakter. hogy Ítakanohanát pontosítsam, járőrőzik egy másik őrrel együtt váltják egymást. Bizonyos időközönként elindulnak, egyszerre, egyikük a mesterek elől, másikuk a vatras melleti tér széléről. csak azért emlékszem ilyen pontosan, mert az asztalossal szemben van egy torony, aminek az ajtaját kulccsal ki lehet nyitni, na most ez csak abban az esetben sikerül, ha egyikük sm lát már oda, ez pillanatok kérdése. Asszem a kulcs is pablonál van, de erre már nem emlékszem tisztán, hogy 30 ügyesség felett ellopható, persze, ha van zsebmetszés képességünk tanulva. Visszatérve Pablo csak arra jó, hogy a bandita rajtaütés küldetésnél, amikor hakon sír a piactéren, hogy kirabolták, nagyjából elmondja hogy merre van a banditák barlangja, de az elbeszélése nélkül is oda lehet találni. Gondolom ezért keresed.
  • Takanohana
    #16362
    Az más. Kardiff, a kocsmáros.
  • Rash87
    #16361
    Pablo nem a kikötői kocsmában van? Aki adja jópénzért az információkat?
    Vagy az más?
  • Takanohana
    #16360
    Hajlamos elmászkálni, ahogy írtam is, de többnyire a kovács (Harad) környékén figyel, az út túloldalán, ott, ahol az alkímistához (nem a Constantino, hanem aki a felejtés tekercset adja kipróbálásra) tudsz lemenni. Szóval egyértelműbben, bejössz a kapun a városba, (Lobart farmja felől), az út baloldalán Rupert, Matteo háza, Regis, majd utánuk szemben a kovácsműhellyel, de szintén a bal oldalon Pablo. Házba nem megy be, csak járkál, többnyire át a boltív alatt, el Coragon kocsmája mellett, Vatras mellett, egészen a piactérig, és vissza.
  • dokar
    #16359
    Ez az, de már két napja keresem ezt a Pablo-t. Már mindenhol megnéztem, az összes házban is a városban. Már csak azért is meg akarom találni.
  • Takanohana
    #16358
    Az mindjárt más, ő a városban kószál. Többnyire a kereskedők-Vatras-kovács útvonalon szokott mászkálni. De nem emlékszem, hogy mire kell a fazon. Ha csak a banditák rejtekhelye kell, ő sem mond többet, mint hogy Akil farmja közelében kell keresgélni.
  • dokar
    #16357
    Valami Pablo-t kell megtalálnom, aki a milícia tagja.
  • Takanohana
    #16356
    Ki az a Pablo? A kolostor előtt Pedro álldogáll.
  • dokar
    #16355
    messze van :)
  • W B
    #16354
    A kolostor elöt áldogál.
  • dokar
    #16353
    sehol sem találom Pablo-t!
  • dokar
    #16352
    Kösz. Az első URL volt a leghasznosabb.
  • gerop
    #16351
    És persze a fenti címen is nézz szét.

  • gerop
    #16350
    Nézz szét az alábbi címeken:

    http://worldofgothic.com/gothic2/?go=g2karten
    http://mondgesaenge.worldofgothic.de/PANO/
    http://gameswelt.de/pc/tipps_tricks/gothic2/maps-flash.html
  • dokar
    #16349
    Nem tud valaki egy olyan Khorinos térképet, amelyiken rajta vannak az egyedi névvel ellátott emberek? Tehát mind Land Map, mind a City Map részről.
    (egyedi név:=pl. 'Ignaz', 'Bosper',... stb. A 'paraszt', 'polgár', 'zsoldos',... az nem!)
    Tényleg jó lenne, mert egy-két küldetésben el kell mennem ehhez-ahhoz és nem győzöm keresgélni.
  • Ottto
    #16348
    Boldog szülinapot Randal. Nagyon köszönjük a Gothic1 fordítást
  • W B
    #16347
    Használj felejtés tekercste.
  • Takanohana
    #16346
    Hi! Ha nincs mentésed, és nem akarod előlől kezdeni, az egyetlen lehetőséged Garondnál (a parancsnok) fizetni a bűneidért. Ha élve eljutsz hozzá, akkor felrója neked a bűnlajstromot, és pénzt kér. Ha fizettél, teleportálj el, és csak másnap menj vissza, hogy a lovagok között a bűnbocsánatod híre már elterjedhessen. Eljutni hozzá meg esetleg éjszaka kellene megpróbálni, kerülve mindenkit.
  • Faki
    #16345
    Tudtomal 1-et csinál, többet nem lehet csináltatni.