316
Barracuda IV a Leghalkabb ?
  • Sub
    #184
    Milyen tipusú maxtor?
  • Borg
    #183
    és 16 kb badsector lett ma rajta...
  • Laalee
    #182
    barmint raid0 ban nem szereti? mert amugy nemvettem eszre, hogy nemszeretne a fajtajan kivulieket... :D
  • Sir Quno Jedi
    #181
    izé rasszista, de mind1...
  • Sir Quno Jedi
    #180
    NA mér ??? Ő is csak a saját fajtájával érzi jól magát, a kis raszista ! :-)))
  • llacee
    #179
    Jelen pillanatban az UDMA-100 sávszélessége sincs kihasználva igy az,hogy egy alaplap "csak" vagy egy vinyó csak UDMA 100-as azért nem kell leirni.
    Egyébként,ha minden igaz öszel indul a SATA láz.Lesz Ata->Sata és vissza is átalakító.
    Én addig nem cserélem le a B4-esemet amíg alaplapot nem cserélek Satásra.Addig faszán kiszolgál ez a vinyó.
    Most igy jópár hét használat után NEM bántam meg,hogy a Maxtor Raid0-ás rendszert lecseréltem.
    Sok pozitívum melett egy negatívumot vettem észre:valóban ,ha IBM vagy MAxtor vinyót beteszek a B4 mellé azt nem nagyon szereti...
  • Sir Quno Jedi
    #178
    Hát erre még várhatsz...
  • Sub
    #177
    Ez Elég jó nem? Majd ha lehet kapni ilyet veszek
    Ahogy írta laaleee a Serial ATA-s helyett ezt néztem ki.

    Barracuda ATA V ST3120023A
    120 GB
    Ultra ATA/100
    7200 RPM
    9 ms avg
  • Sub
    #175
    értem. Köszi Mindenkinek aki válaszolt! Még megfontolom a döntést!
  • Borg
    #174
    Nem.

    Serial ATA csak az újonnan megjelenő alaplapokon lesz majd.

    Egyébként meg ATA100 és 133 között lepkefingnyi sebességkülönbség sincs. Szal csak ezért nem érdemes maxtort venni.
  • Sub
    #173
    Én úgy hallottam nem. Ja és ez a SERIAL/ULTRA ATA mit jelent? Az ABIT KR7A-133-as alaplapom bírja?
  • Sub
    #172
    De a Maxtoron kívül másik vinyók is tudják az ATA 133-at?
  • Sir Quno Jedi
    #171
    Halknak halk a B4, melegedés abszolút nem vészes nálam sem. Majd B5-öt érdemes venni !
  • Borg
    #170
    bár kissé offtopic ez itt.. de,

    nekem most egy maxtor van a seagate helyett kölcsönbe, amig az garban van. Zsir uj 80gigás és hát... HANGOS, melegszik, méghozzá jóval jobban mint a seagate. Ráadásul nem is gyorsabb, átlagos sebességét nézve. A maxtor mindössze a winyó elején gyorsabb, a végére meg belassul a barracuda sebessége alá.
  • Sub
    #169
    Nem akarom Raidbe kötni. akkor marad az egy 80Gb-s. Megbízható és halk ez vincsi Szerinted/Szerintetek?
  • Sir Quno Jedi
    #168
    Hát a 2db 40-es szerintem jóval drágább, két helyet foglal, két csatit, két tápot, duplán melegszik, dupla zajos, szóval nem. Ha mindkettőn ugyanazt tartod, akkor jó backupnak, RAID-nek, különben meg minek. A két 80-as már jobban hangzik :-))).
  • Sir Quno Jedi
    #167
    Ja ? Akkor OK !
  • Sub
    #166
    Hy All!
    Eltervezem hogy veszek egy új vinyót! Ki is néztem egyet: Maxtor DiamondMax Plus D740X 80 GB
    Ez ATA133-as és 7200-as fordulatszámú?
    Nektek mi a véleményetek róla? Az is érdekelne hogy szerintetek megéri egyben 80Gb-set venni vagy inkább két 40Gb-set vegyek?
    Előlre is köszi!

    sub
  • Laalee
    #165
    ezek ugyanugy sw raid kartyak
  • Sir Quno Jedi
    #164
    Megjegyzem, a 100eFt kategória alatt ez az adaptec a legkirályabb, a site-jukon is utánanéztem.
  • Sir Quno Jedi
    #163
    Mért ??? Egy márkátlan 10-12, egy Adaptec 22, a DEPO-n is van elég, lehet válogatni.

    pl. (már írtam is régebben):
    Kouwell KW-571 H ATA 100 Raid 8.4+ÁFA
    Adaptec ATA RAID 1200A is 22+ÁFA

    Persze ezek még cache-telen verziók.
  • Laalee
    #162
    nemnem :D
    azok lenyegesen tobbe kerulnek...
  • Sir Quno Jedi
    #161
    De ! Hardveresek :-)))

    Amúgy beszéltem itt szervizeseimmel, ők azt ajánlják, hogy inkább vegyek majd új alaplapot abba a gépbe amiben tartom, végül is tényleg... :-)))
  • Sir Quno Jedi
    #159
    Tényleg, a szoftveres RAID-nek milyen előnyei/hátrányai vannak szerintetek ???

    Amúgy típust tudsz mondani külön IDE vezérlőre, hogy mit érdemes ?
  • Sir Quno Jedi
    #158
    Hja, de a Maxtor táltos rajta így is. :-(((
  • Borg
    #157
    ATA33on nem csoda hogy lassú a seagate..
  • Laalee
    #156
    5000 ert lehet venni udma100 as ide vezerlot szoftveres raidet is tud :D
  • mozesapo
    #155
    A régebbi 10 20 GB-s hdd-ken még van egy gumiboritás körbe és azon van a info matrica is. Csak a vinyó 4 sarka látszik ki alóla
  • Sir Quno Jedi
    #154
    Nnna, a Seatools klassz tool, de a diagnosztikán kívül semmire sem használható, az enterprise verzió meg csak SCSI Seagate HDD-kel műxik. Suxxx...

    Amúgy csak UDMA 33-as ez az EP-BX3-as alaplap amire ráapplikáltam.
  • Borg
    #152
    sopronban egy total noname boltban:)
  • Laalee
    #151
    a habszivacs ritka budos lesz ha kigyullad a nyák :D

    szomszednak igytortent a vinyojava :D asszem wd volt... de ott a tap volt a hibas rakuldte a 220 at a gepre... :D
  • Laalee
    #150
    hun vetted?

    bar most van vagy 6 darab ide cucc a gepben tuti nem cserelem le mindegyiknek a kabelét :D
  • Sir Quno Jedi
    #149
    Kösz a tippet amúgy !
  • Sir Quno Jedi
    #148
    Tudja a RÁK, majd megnézem. Mindenesetre a Maxtor vígan rendez gyorsulási versenyt. Más gépen is kipróbálom azt hali, előtte meg megnézem milyen IDE van ezen.
  • Sir Quno Jedi
    #147
    Ja, amúgy jó súlyos kis masina, majd kétszer súlyosabb, mint egy mai átlag 20GB-s vinyigli ! Itt figyel a SeaTools a CD-men, úgyhogy megy majd a tuning ezerrel.
  • Borg
    #146
    De azon nincs ATA100 nem? köztudottan a seagatek marha lassuak ATA100 alatt...


    Egyébként mozesapo nincs gumiboritás rajta, hanem az elektronikán van habszivacs+fémboritás.
  • Borg
    #145
    tegnap vettem 2200-ért 60centis fehér csőkábelt...
  • Laalee
    #144
    mar nincs
  • mozesapo
    #143
    Hali
    Ezeken a Seagateken is rajta van a fekete gumiborítás ? Le lehet azt szedni gar vesztés nélkül ?
  • Sir Quno Jedi
    #142
    Majd berittyentem egy P4-be is.