316
Barracuda IV a Leghalkabb ?
  • Sir Quno Jedi
    #141
    EPOX BX3-ba implementálódott a drága és már volt BIOS frissítés úgy egy fél éve, majd megint próbálkozom max.
  • Laalee
    #140
    en ugyvettem eszre ha a bios nem ismeri fel lenyegesen lassabbak a vinyok...

    bar nemtom milyen gep, de azert illene felismernie egy atlagos vinyot, nekem egy p1 es lapba berakott k6-2 es gep is felismerte es lekezelte, pedig 98 as biost hasznal...
  • Sir Quno Jedi
    #139
    Nnna, azon kívül, hogy a BIOS nem ismeri fel (kit izgat, az XP prof bírja, így nem kell BIOS upgrade), egész jól szerepelt. A NERO diskspeed tesztje szerint azonban egy 20GB7200Maxtor 25MB-s a 80GB7200Barracuda, meg csak 16MB-s !!! Én is gyorsan összecsaptam egy kis tesztproggyt, de kb. ugyanezt a (relatív) eredményt kaptam, ha master, ha slave, ha UDM2, ha FAT32, ha NTFS, ha kis partíció, ha full, egyszóval tényleg ekkora a különbség ! Még a gyári SeaTools-szal megpróbálkozom ma, hátha optimalizálni lehet még rajta (hangra, speedre, melegedésre).

    Szóval elsőre nem voltam elájulva a sppeed-től, de a hangja tényleg 0 !!! Melegedni rendesen melegszik, de megfelelő hűtéssel nálam bírja és úgyis van rá 3 év gari, nemde :-))).
  • Laalee
    #138
    80 eres csőkábel 60 centis olcsobban nem lattam meg
  • Borg
    #137
    mi 4000?
  • Sir Quno Jedi
    #136
    És ha jól szerepel, majd lehet kap tesót is ! :-)))
  • Sir Quno Jedi
    #135
    meg :-))
  • Sir Quno Jedi
    #134
    Ahhh, már itt van kicsi praclimban, profi tokban, három év garival ! Hót súlyos, nem papírból van az tutkó, este majd lesz nagy izzasztás neki. :-)))
  • Laalee
    #133
    4000 ert megeri? :D
  • Borg
    #132
    vettem zsir uj ide kábelt is, gondoltam ez se lehessen gond.. (fehér csőkábel)
  • Sir Quno Jedi
    #131
    Nnna, már ki is fizettem, nemsoká itt van és viszem haza a drágát, yeeee. Ma kiderül az igazság !!!
  • Sir Quno Jedi
    #130
    Nekem ma/honap-ra ígérték a Barracuda-mat, majd tudósítok, hogy mi a tapasztalatom vele.
  • llacee
    #129
    Egy Raid0-ás Maxtor rendszer után nagyon halk volt a B4-es.
    Mióta hozzászoktam minden más hangos a gépben vinyóhang eltünt :)
    Most tettem össze egy konfigot abban is MAxtor volt.Nagyon nemtetszett :)
  • Borg
    #128
    IBM: egész egyszerűen sok a selejt, elhalnak
    Maxtor: olyan mint a traktor.. én pár napja bontottam ki egyet amit cserébe kaptam átmenetileg, és rohatt egy hangja van..
    Seagate: eddig nem volt gondom vele, most viszont van egy read errorosom, ami megy garba..
  • V6
    #127
    A Barracuda IV bírja egyáltalán a 44MHZ freq.?
  • V6
    #126
    Egyébként olvastam hogy baj ha magas a PCI freq.
    nekem [email protected] 44MHZ bírja a Maxtorom 60GB
    ATA133, de már egyett vissavittem mert elromlott.
    De lehet hogy majd most viszem a másodikat a
    garanciális cserére.
  • V6
    #125
    Tudnátok segiteni abban,hogy meyik winchestert érdemes most megveni a piacon.IBM,Maxtor,Seagate
    80GB-ban gondolkozok és 7200-s legyen.
  • Borg
    #124
    ... egész addig amig nem vettem ki a barracudát... ugyanis a kurva win activation ehhez kötötte magát.. ahogy kivettem a seagatet, a maxtorrol nem indult el a win... reinstall...
  • Borg
    #123
    Na, sikeres volt a drive mirror, PQ DriveImage elvégezte a melót rendesen.

    80as seagate 1az1ben át lett tükrözve a 80as traktorra. Most már arról megy a win, tökéletesen...
  • Borg
    #122
    Akit még érint,
    DriveImage2002: http://fosisoft.home.ro/
  • Borg
    #121
    PQ DriveCopy vagy DriveImage progit honnan lehet letölteni?
  • llacee
    #119
    Kipróbáltam bírja a 40-es PCI frek-et.
    Efelett semmi nem bírja hosszútávon legalábbis nem érdemes :-/ 40 feltt már túl sok szerintem !
  • Borg
    #118
    tévedés, ezt nem a barracudáról, hanem a western digital-okról mondják.
  • Bilux
    #117
    Hát ha azon megy a pci frekid akkor még véletlenül se vegyél mert akkor sokat szívsz!
  • Evil
    #116
    en is most akarok egy 80 ast de a barracudatol parazok mert en 42 on megy a pci es ahogy hallottam nem nagyon komaljak a tuningot.
  • Sir Quno Jedi
    #115
    Ha beválik, lehet a következőt beszerezni mellé, aztán ha isten is úgy akarja a RAID vezérlőt és kész is...
  • Sir Quno Jedi
    #114
    Nah, én is megrendeltem a kis Barracuda-mat ! Jövő héten jön is és Hawai (ha műxik).
  • Borg
    #113
    hubazz akkor arra nem is vagyok kiváncsi:) ez már most rohatt hangos pedig pár órája csomagoltam ki...
  • llacee
    #112
    Én vagyok a kivétel Nekem meleg :)

    A maxtor hangja 1-2 hét után jön meg igazán !
  • Borg
    #111
    A második benyomásom: 54°C

    Mondja csak valaki még egyszer, hogy a barracuda melegszik... sosem volt több 41foknál!
  • Borg
    #110
    Most hoztam meg a maxtor 80asat helyette, amit adtak mig ez gariba megy.
    Ma veszem át az adatokat, vagy holnap majd partition magickel, aztán kiderül mi lesz.

    Az első benyomásom a maxtorról: KIBASZOTT HANGOS!
  • Sir Quno Jedi
    #109
    Te már egy vagy ! :-))) Mind1, azért én is Barracuda-t veszek, bizti ami bizti...
  • Borg
    #108
    Nekem nem szart be, csak 1 hiba van rajta. De ez már böven gariba megy igy..

    Nem meleg max 41fok, gyors, halk... valszin ugyanilyen lesz helyette garból, de addig is egy 80as maxtor... most majd kiderül mit tud..

    Egyébként nem láttam még túl sok embert aki panaszkodott volna a barracudára, egyet vagy kettöt csak...
  • llacee
    #107
    Ez jó !

    Volt egy pár Maxtor vinyóm a régi és az új szériából is.Mindegyik meleg hangos és gyors volt,de meghaltak.
    Volt dolgom IBM-el.Viszonylag halk egész hideg,gyors ,de behalt.
    Most Seagate-t vettem,mert mindenki azt mondta halk hideg és gyors megbízható.

    Ehhez képest most mindenki panaszkodik,hogy beszarik....hüvösről annyit,hogy 45for alá nemmegy,de inkább 50....halknak halk...

    Nem jövök ki jól ebből :(((((
  • Borg
    #106
    ja, majd szétszedem azt megnézem:)
  • Borg
    #104
    azért ennél értelmesebb konklúziót is le lehet vonni:)
    csakmert ez az 1 esetleg hibás...

    valszin ugyanilyet hozatok gariból, vagy WDt.. meglátjuk melyik lesz..
  • Balko
    #103
    akkor seagetet se veszek
  • Borg
    #102
    Csőváz gyerekek eddig tartott a winyóm!!


    BIOS ezzel fogad induláskor:

    WARNING: SMART DEVICE REPORTED FAILURE, BACK UP YOUR DATA IMMEDIATELY! PRESS F1 TO CONTINUE.

    Fasza! :((((

    Seatool és DFT is kijelzi a hibát, a winyó fizikailag sérült egy ponton, ami miatt az ottani adatok totál elvesztek, használhatatlan, és van egy kibaszott sejtésem hogy terjed a probléma! :((

    Éppen folyik a hátamon egy kádnyi viz hogy mindenem időben elmentsem!

    Májusi winyó, semmiféle gond nem érte, naponta kb 10-15 órát ment egyfolytában...

    Tegnap kifagyott a photoshop, aztán sorban még egykét dolog problémába ütközött, belassult, és most ennyi!
    Az esetek 90%ában még tökkéletesen emgy a winyó, gyors is, csak épp néha szétfagy az egész, vagy kurvára belassul, és visit a SMART mint állat:(((
  • llacee
    #101
    Na,BORG barátom :) nincs ötleted ?
  • llacee
    #100
    Hmm :-/
    Bármit csinálok simán netezés alatt 48-50 fokos... :-( Az Aida nevü progival kiolvastam a S.m.a.r.t. log-ot és semmi különöset nemtalált.Max 55 fokot mért hőmérsékletre.
    A Seatools sem talált semmit, nemértem mivan.
    Ráadásul megszívtam,mert az Intel Application Acellator-ban átkapcsoltam a vinyón az Aqusticai részt max performace-re,de vissza már nem engedi.

    Úgylátszik ez nem az Én napom :(