480
Icewind Dale II
  • Amiga
    #358
    Ez a tápolós hozzáállás olyan illúzióromboló!

    Persze ott a kísértés, hogy a karizmát hagyjuk a csodába, elég ha egy karakternek magas, de én akkor sem akarok egy csapat zombit irányítani. Nem erről szól a szerepjáték...
  • ollie
    #357
    egyetértek shaba23-al. nem lehet összehasonlítani. mindkettő nagyon jó, más stílus. ráadásué az iwd2 már az d&d 3. kiadásának szabályait használja, teljesen más. el se kezdjél játszani, ha nem nézel utána a szabályoknak. én pl megszívtam, miután indítottam egy sorcerer-t (a bg2 ben is van ilyen, de ad&d 2-es alapon), aztán csodálkoztam miért nem tud varázsolni. na hosszú kézikönyv bújás, majd kiderült, hogy a sorcerer-nek az elsődleges tulajdonsága a krizma, amit én perzse 9-en hagytam, míg az intelligenciát felnyomtam 18-ra. persze a karizmától függ, hogy menny varázslatot tud, na most 9-nél nulla darabot...
  • shaba23 #356
    Az Icewind Dale inkább hent játék, míg a Baldur's Gate-ben nagyobb hangsúlyt fektettek a szerepjáték vonalra...
  • steweee
    #355
    icewind dale 2, de a másik is jó
  • Bandeeka
    #354
    Hali!
    Mi a jobb gama az Icewind dale2 vagy a Baldur's gate2?
  • shaba23 #353
    jut eszembe, van Budán is...
  • steweee
    #352
    ha miskolc vagy környéke ide írj:
    [email protected]
  • shaba23 #351
    DC
  • ollie
    #350
    media markt kb 9-10 rugó

    én is ott vettem
  • Bandeeka
    #349
    Hali!
    Nemtudjátok honnan tudnám megszerezni a gamát? Az első rész nagyon teccet a második részt is kiprobálnám. Ha tudd vki segiteni az írjon thx
  • Aquli
    #348
    Szerintem ne vedd meg. Akkor inkabb a BG2-t. Ebbe kicsit tul sok a harc szerintem es nicsenek beszelgetos-szaladgalos reszek.
  • Aquli
    #347
    Megcsináltam egy küldetést, Megöltem egy nagy chiefet, es Targos engem unnepel hogy megmentettem várost. De most meg kell keresnem valami Oswaldot. Merre találom?
    Előre is köszi.
  • Falabu #346
    Olyan mint a NWN-ben a karakteralkotás! Játék elején max 6 fő amivel kezdhetsz!
  • Falabu #344
    Honnan lehet leszedni a gammát?
    Előre is köszi
  • Aquli
    #342
    Luftwaffe: a regi oldalon sokkal tobb minden volt, pl varazslatlista, ilyesmi, ezeket hol talalom meg az uj oldalon?
  • claw_
    #341
    Avarine Decanter: egy kis rohadék dzsin, akit ha rögtön szabadon engedsz, akkor kapsz egy bármivel hordható, +5 AC-s karvédőt - egyik legerősebb cucc a játékbam!
  • noxon
    #340
    CSá! Lenne egy kérdésem. A DrAGON'S Eye barlangrendszerben a harmadik szinten a gyereknek a mamáját kell keresni, hol találom? Mi itt a megoldás? Plíz help, mert nagyon fontos!
  • aiguo
    #339
    Ja...es 30 mega csak!:)
  • aiguo
    #338
    I. Introduction
    II. Location of Unique Items

    I. INTRODUCTION

    Welcome to the Icewind Dale II Bonus Disc. This disc contains eleven unique
    items that have never been seen before in the Forgotten Realms. They also
    have Heart of Fury mode equivalents so technically there are twenty-one
    unique items. Below is where you can find them in the game. If you want to
    know where they are, read on. If you would rather try and find them yourself, please stop now. We really hope you enjoy the bonus items and your adventures in Icewind Dale II. Good hunting.

    The Icewind Dale II Team

    II. LOCATION OF UNIQUE ITEMS

    *****************************************************************************
    WARNING: Spoiler Below
    *****************************************************************************

    Tower Store

    To find the new store, head to the town of Kuldahar. There you will see a
    tower in the northwest corner of the map. After entering the tower, you will
    go into dialogue with an NPC. After you finish this dialogue, go to the air
    elemental in the the western part of the room. He has all of the unique items for sale, except for one...
    The Avarine Decanter

    In the Wandering Village, you will meet up with an NPC named Nym. Nym has the Avarine Decanter for sale in his store. It is a very unique item, but it is up to you to decipher its mysteries.
  • claw_
    #336
    Itt!
  • Bandew
    #335
    Nem tudjátok hol lehet végigjátszást találni az Icewind Dale II-höz?
  • dracoon
    #331
    A Dragon's Eye-ban ahol a ficko Mandrake Rootjat kell megtalalni... odavittem neki a kardjat, aztan megmutatta, hogy hova rakta, de ott nincs semmi. De akkor hol van??
  • Csacsi
    #328
    Najó, segítek, használj dc-t valamelyik magyar hubon biztos fent van a cucc. Ha nem tudod mi az a dc, akkor : dchun.hq.hu
  • Csacsi
    #326
    Gondolom amiket leírtál, az mind eredetiben van meg ugye? Mert különben Én nem lennék rá ennyire büszke...LOL.

    Ha meg eredetiben van meg, akkor ezt is megtalálod a cd-galaxisban.
  • noxon
    #323
    Csá. Kérdezhetek?:-) A Dragon's Eye-ben, a gyökérből kell két varázsitalt készíteni hogy Seeth szeménél ne parázzak, ugye? Kérdés: milyen gyökér pontosan? és milyen ital? Mert amit én szereztem annál ugyanúgy paráznak a karaktereim. Thx, csá
  • shaba23 #322
    A 4. részben, a Monostorban, ahol fegyvertelenül beraknak a küzdőterembe az szopatás. A 12. szintű lovagom az uccsó körben még lever 3 monkot, de aztán elvérzik. Pedig képességéből adódóan tud gyógyítani is egyszer... A difficulton pedig azért sem állítok
  • Luftwaffe
    #319
    Megújúlt, kibövült és új otthont talált a (nemhivatalos) magyar Baldur's Gate II és Icewind Dale I-II honlap.

    Minden érdeklödöt szerettel várok.

    Üdv,

    /Luftwaffe
  • cypher
    #318
    Szijjasztok!
    Tud vki még manapság IWDII. letölthetőségről??
    Fontos lenne,hajtom egy ideje...
    Köcci.
  • node
    #317
    Sziasztok, és Boldog Karácsonyt mindenkinek!

    Bocs, de nem Icewind Dale-lel kapcsolatban jön a hozzászólásom...hanem Baldur's Gate 2-vel kapcsolatban van egy kérdésem. Remélem van itt olyan, aki a BG2-t profin vágta, mert van egy nagy problémám: az Edwin fickó iszonyú jó varázsló, és kéne a csapatba, de a baj az, hogy nem tetszik neki, hogy jótékonykodunk (elvállalja a csapat a küldetéseket), és ezért egy idő után megőrül, és nekitámad a csapatnak. Hogy tudnám ezt elkerülni, mert a továbbjutáshoz azért kellenek a küldetések.

    Ha valaki tud segíteni, köszi előre is!

    Zoli
  • Factor_007
    #316
    lenne problémám
    igaz hogy az 1. résszel de ez a topic volt ami IWD-s volt.
    Szal a problémám az az hogy nem tom betölteni az állásaimat mert amikor be akarom tölteni ezt irja ki:
    "An Assertion failed in InfScreenLoad.cpp line number 1451"
    (Xp van fönt)
    egyszer más sikerült visszahozni a mentést de mostanában egyáltalán nem sikerül.
    Ha valaki segiteni irjon ide
    Elöre is köszi!
  • aiguo
    #314
    FAQ

    IceWind Dale II.-Book of Spells and Table.pdf (1634KB)
  • mad mind
    #311
    erdőjáás=erdőjárás
  • mad mind
    #310
    Ha valamelyik karakterednek magas az erdőjáás képzetttsége, akkor a képzettséget használva infot ad merre érdemes menni.
  • Hypo #308
    hát az erdős rész elég rázós, a legjobb ha minden egyes helyszinen teszel a map-en notokat a kulonbozo kijaratokhoz, igy nem fogsz korbe korbe jarni ugyanis rengeteg ut ugyan oda vezet vissza, illetve rengete helyszin tok ugy nez ki de megse az, amugy itt a forumon regebben volt errol kimerito beszelgetes szoval ovass vissza
  • mad mind
    #306
    Az erdőben csak akkor tudsz tovább haladni, ha már rájöttél mi történt a gyerekekkel.
  • gothic1
    #304
    Huhhhh... Köszi. Megpróbálom!
  • gothic1
    #302
    Ezt kérdezte Gecco:

    "Hi, nagyon elakadtam az Id2-ben.Mikor a Yuan-Ti realm-ba vagyok és ki kéne nyírni a védősárkányt, de az pillanatok alatt szétszed engem...
    Van valami trükkötök, taktikátok amivel megöltétek?"

    No ugyanez érdekelne engem is!
    Tudna valaki segíteni?
  • Viking
    #299
    Elmennek ám a készítők is a jó ***** anyjukba! 1125 xp-t kaptam azért a rohadt sárkányért aki guardian néven ismeretes, pedig iszonyat sokat szenvedtem hogy szétcsapjam a hülye fejét! Nemtom melyik zseni találta ki azt hogy ha erős a csapat kevés xp-t kap, de szivesen megetetném vele a golyóit...
  • mad mind
    #297
    A labort csak akkor tudod használni, ha már megjelent az alkimista, mert addig hibás a kar.
  • Viking
    #295
    Hamarosan ott leszek ahol te vagy addig nyugi! Halberd of the North rulez! 1d10 szúró sebzés+3d6 fagy+10% esély 1d10 fagy sebzésre! Ehhez még erő ami övem miatt 25, és mivel kétkezes ezért +10 sebzés, és még a fegyver specializáció, +2 sebzés, ez így összesen egy 16-50-ig tartó sebzés skálán jön ki!