15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • Lacusch69
    #12662
    Mindenképpen.
    Érdemes elolvasni a kurszki csatáról írt szösszenetét, vannak benne érdekes részek.
    Nekünk anno nem így tanították... ;)
    LINK
  • molnibalage83
    #12661
    Ez a hk-k melletti kisegítő erőkre lehet, hogy igazak, de egy pc. hadosztályra nem...

    A BoB meg ezért is volt jó, mert a németek nem töketlen barmok voltak, bár ennek folyamatos sulykolása az agyamra megy, mert már a 20 évvel ezelőtti SvPR-ben sem azok voltak...
  • wednes
    #12660
    Majd a Duinkerke filmre leszek kíváncsi. Bár ott szerintem a németek elég kevés szerepet fognak kapni.

    Az még hagyján egyébként, hogy a németek a rossz gonosz, és ronda birodalmiak..(bár a 60-es évek amcsi filmjei többségénél még normálisabbak voltak ezen a téren).

    Hanem, hogy a németek mindig úgy vannak beállítva, hogy 600x-os túlerőben vannak, tökig vannak felszereléssel, járművel, de a kevés bátor így is fel tudja venni ellenük a harcot. A valóság meg pont a fordítottja volt.

    Ott van Arhnem példája is. Az volt kihangsúlyozva, hogy a szövetségesek elszámításán múlt az egész. Meg, hogy nem vették észre, hogy elit SS-páncéloshadosztály tartózkodik a közelben (amit egyébként Franciaországban teljesen szétvertek és kivéreztettek). Azt igazság, hogy többségébe a hadtáp területekről összekapart utászokból, Luftwaffe személyzetből, szakácsok, írnokokból, kiképzés alatt álló zöldfülűekből, "béna" és "süket századok" embereiből gyúrtak össze a német tisztek csapatokat, hogy valahogy megállítsák a szövetségeseket. Az elején alig volt felszerelésük, járműveik. A helyiektől koboztak el bicikliket, lovas kocsikat, tűzoltó autót stb. A beszámolók szerint szánalmasan festettek, mint valami bohóc felvonulás. Nagyon éles volt a kontraszt a német és a szövetséges ellátás között.

    A németek ahhoz értettek nagyon, hogy a "hordó alján kaparászva" is előszedjenek bármit, azt megszervezzék és harcba vessék.

    A szövetségesek joggal hitték, hogy a franciaországi kitörés után vége is a háborúnak, mert teljesen szétverték a német hadosztályokat és csak szánalmas, megviselt roncsok tudtak elmenekülni (ami igaz is) Falaise-i katlanból.
  • Oddball29
    #12659
    A szakterületét tekintve abszolút (Keleti front, elsősorban Magyarország).
  • Ulvar
    #12658
    Tudjátok ajánlani az ő munkásságát? Hitelesnek számít?
  • Garou
    #12657
    Számvéber interjú
    Utoljára szerkesztette: Garou, 2017.03.11. 21:08:11
  • Lacusch69
    #12656
    Ha van hozzá idegzeted...
    ITT megnézheted
  • Tetsuo
    #12655
    Hivatalosan lehet, de valójában nem tudnál végigsétálni a Váci utcán egy nagy fehér horogkeresztel a fekete kabátodon, ahogy ilyen logójú terméket sem tudnál sokáig árusítani az EU-ban.
  • Tetsuo
    #12654
    Már rég átestek.
  • fonak
    #12653
    Mostani? Elég sok régi filmben is úgy ábrázolják őket.
  • robgros
    #12652
    Csak azt nem vágom, miért kell a Wehrmacht vagy bármely német fegyveres szervezet embereit mamlaszként ábrázolni a mostani filmekben? Értem én, főleg amerikánereknek készítik, de lassan átesnek a ló túloldalára.
  • molnibalage83
    #12651
    Katpolon írtak róla.
  • Oddball29
    #12650
    A németeket ebben is a birodalmi rohamosztagos akadémián tanították meg lőni...:)
  • robgros
    #12649
    Isten mentsen attól, hogy megnézzem. Csak beszédbe elegyedtem ezzel kapcsolatban és a másik egekig dicsérte, mint háborús filmet. Ja meg így mocskos nácik, úgy mocskos nácik. Ezért érdekelt volna valami jó kritikus honlap erről.
  • molnibalage83
    #12648
    Ne nézd meg. Szar. A film legelső harci jelenetein kívül a film ökörség. Az egyik harcásztai helyzetben amit művel a német nettó ökörség, a film végi egész hülyeség, a film közepén a dramaturiga meg nettó faszság.
  • robgros
    #12647
    Adna valaki gyors kritikát -akár honlap formájában is- a Fury filmről?
  • Freeda Krueger
    #12646


    off vöröscsillagos sör :)
    Utoljára szerkesztette: Freeda Krueger, 2017.03.10. 17:14:06
  • ReszegKoldus
    #12645
    Szólni kell a Carlsbergnek, hogy nyugodtan használhatják a régi címkéket :)
  • molnibalage83
    #12644
    Pont erről beszéltem én is. Ha ma jelenne meg a H. sör, akkor sanszosan tiltanák.
  • SZUsszan
    #12643
    Én is úgy tudom, hogy kifejezetten a 45°ban megdőlt, jobbra forduló svasztikát tiltják:

    Wiki

    Szóval ha van olyan sör, aminek 1930 előtt is a jobbra forduló, 45°-ban megdöntött horogkereszt a jele, az használhatja továbbra is. Ha manapság akarsz egy új márkát alkotni ezzel a jellel, az más elbírálás alá esik szerintem.

    Érthető a különbség?
  • molnibalage83
    #12642
    Linkeljed már légyszíves ezeket, mert én pár perc keresés után azt látom, hogy az EU szintű tiltás el van meszelve. Felmerült és nem történt emg. Használhatod Németországon kívül ahogy akarod...

    A horogkerszt önmagában nincs tiltve, a náci horogkerszt, tehát a szín és forma van tiltva tudtommal, de az sem mindenhol.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.03.10. 09:40:55
  • robgros
    #12641
    Azért svasztika és svasztika közt van különbség. Nem mindegy, a szár balra vagy jobbra fordul. A nácik az utóbbit használták.
  • millerius
    #12640
    Mert az "irányadó okoskodók" a horogkereszt hatalmát átélték, a vörös csillagot meg személyesen csak mint sörmárkát ismerik. Ha megtapasztalta volna a Heineken rokonsága a gulágot, a szovjet "felszabadítást" meg a malenykij robot-ot, maguktól vették volna le a címkéjükről a csillagot (mielőtt még a sörivók agyonverték volna őket).
  • Tetsuo
    #12639
    Igen, mégis szvasztikát nem használhatsz nyilvánosan egész Európában, vörös csillagot viszont igen. Mi ezen a vicces, te agyalágyult?
  • molnibalage83
    #12638
    A szokásos vicces érvelést adod elő. A vörös csillag a kommunizmus előtt is létezett... Most akkor egy sörmárka váltsa le az ikonját, mert elmebeteg faszok bemocskolták azt?

    A svasztika jelentéstartalmát is idegbetegek változtatták meg a XX. század egy részét követően.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.03.09. 17:15:31
  • Tetsuo
    #12637
    Minden szinten kettős mérce van.
  • Prof William
    #12636
    Konkrétan nem de a részek alatt elejtett információkból kiderül. + az amazon is indított egy NatGeo szerű sorozatot a német győzelemről.

    "Hitler 56 eves volt 1945-ben es egy komplett emberi roncs."

    Ha hamarabb megnyeri a háborút akkor a nagy idegfeszültség nem viseli meg és nem kerül olyan rossz állapotba.
  • savaz
    #12635
    Hitler 56 eves volt 1945-ben es egy komplett emberi roncs. Szifilisz, meth fuggoseg, meg parkinson kor, meg egyebek. Ha nem lovi fobe magat akkor is meghal 2-3 even belul.
    A nacizmus nem volt olyan totalis diktatura mint a Szovjetunio (aki nincs velunk, az ellenunk van). Az egyszeru embereket hagytak elni. Viszont a makrogazdasag nem teljesitett valami fenyesen. A Hitleri fegyverkezest es epitkezeseket kolcsonokbol finansziroztak. 39-re az allam csodkozeli helyzetbe kerult, utana viszon nem fizettek a hiteleket vissza es kiraboltak a megszallt allamokat. Kb ide vezet, ha talpnyalo dilettansok iranyitanak egy orszagot.

    A csatlos allamokat is kb gyarmatkent kezeltek, elonytelen kereskedelmi szerzodeseket kenyszeritettek rajuk, elonytelen valutaarfolyamokat allapitottak meg, pont mint a kGST-ben.

    Szvsz par even belul megbukott volna a rendszer, vagy tovabbmegy a sztalini uton es szigoritja a diktaturat es vagy haborut kezd. De az sem mukodott volna. A Nacizmussal elkerulhetetlen volt a haboru ezert jarta be azt az utat Nemeto.

    Sztalin elott sem volt mas ut, csak szerencseje volt , hogy nem o tamadott eloszor (a Finneket leszamitva).
  • robgros
    #12634
    Arról is szól a cselekmény, hogyan nyerték meg?
  • molnibalage83
    #12633
    Ez a szemlélet is hülyeség. A mai generációnak mi köze van, ahhoz, amit kb. dédszüleik követtek el? Tudják és sajnos még mindig túl sokat beszélnek róla. Én egyetlen nem részvevőt sem hibáztatok érte és a mai német államot sem. De ettől még úgy tenni, mintha me sem történt volna ökörség.

    Nagyon távoli őseink meg végig gyilkolták és "kalandozgatták" Európát. Kb. annyi értelme lenne felhozni ezt, mint a holokausztot... Ettől elfeledni még nem kell, mint történelmi tényt.

    Ráadásul arról van szó, hogy a magyar kalandozások akkori civilizációs szinten nem voltak annyira kirívóak. A bibi az, hogy a holokauszt a maga idejében a világ nagy részének civilizációs normáján régen túl volt... Sajnos a fél II. vh arról szolt, hogy mennyire mélyre sikerül még süllyedni abba, hogy az ember elfelejtse azt, ami hogy mitől is lett ember és civilizáció...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.03.08. 15:40:17
  • Prof William
    #12632
    Igaz. Egy győztes Németországnak (vagyis III. Birodalomnak) már rég "elfelejtették volna ezt a dolgot." A "tudjuk de nem beszélünk róla" tipikus esete lenne.

    Ha már alternatív történelem. A Man in the High Castle-t nézi valaki? Nagyon pofás alternatív jövősorozat amiben Németország és Japán is megnyerte a II. VH-t.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2017.03.08. 15:32:15
  • molnibalage83
    #12631
    Úgy értem, hogy a világ nem felejtette el. Csak azért nem kereskedni egy országgal, mert 100 éve idióta tagjai népirtást rendeztek az nem opció. De ettől én még szívsen a szemébe köpnék akármelyik töröknek, aki ezt tagadja...
  • Prof William
    #12630
    Hát kb ez.

    Akkoriban meg még nem volt annyira fejlett a tömegtájékoztatás.

    20-30 év múlva már senkit sem érdekelt volna, a jobban informált nagyhatalmak pedig az enyhüléssel járó előnyök ( új piacok stb. ) miatt viszonylag hamar elfelejtették volna.
  • molnibalage83
    #12629
    A törökök is így teszik és a világ le se szarja....
  • Prof William
    #12628
    Igen ez a film lebegett a szemeim előtt miközben írtam. :)

    Szerintem a III. Birodalom fejlesztési trendje idővel igazodott volna a világ többi részéhez.

    A sugárhajtást biztos nagyon nyomták volna és idővel itt is jöhetett volna a nukleáris arzenál. Hitler mentalitását ismerve azonnal ráharapott volna erre az "igazi" csodafegyverre.

    De szerintem hasonló lett volna a fejlődés iránya.

    " Erősen túlzó. A népirtásokat csak azok szokták kozmetikázni, akik elkövetik, lásd törököket az örmények ellen. "

    Éppen hogy azt írtam hogy németek cenzúráznák a dolgot.
  • molnibalage83
    #12627
    Volt valaim másik film a '70-es évek végén vagy '80-as évek elején ilyen témában.
  • molnibalage83
    #12626
    Erősen túlzó. A népirtásokat csak azok szokták kozmetikázni, akik elkövetik, lásd törököket az örmények ellen.
  • Oddball29
    #12625
    Vaterland.
  • robgros
    #12624
    Egy német-amerikai hidegháborúban vajon miféle hadi fejlesztésekre kerülhet sor? Erőltethetik a vasúti ágyúk, dögnehéz tankok, megtorló fegyverek javítását, tömegtermelését?
  • Prof William
    #12623
    Durva hogy akár Hitler esetében is így lehetne.

    Hitlernek már alapból nagy kultusza volt már alapból tévedhetetlenek hitték és ha megnyeri a háborút, megszerzi az áhított életteret és világbirodalmat csinál Németországból akkor Nagy Frigyes/Bismarck -al együtt emeletnék a nevét és és ő lenen a Birodalomépítő megváltó Istencsászár.

    Valószínűleg végigélte volna az életét és abban a boldog tudatban halt volna meg, hogy létrehozta az ezeréves birodalmat.
    Nem kizárt hogy már életében elkezdené a konszolidációt és kialakítaná egy a feladatát elvégzett jóságos államférfi kultuszát. A régi szép békeidők FerencJóska nagyapó mintájára lehetett volna ő jóságos öreg BundesVati aki kedves nagyapóként integet a felvonulásokon stb.

    Az utódai is biztos hogy ezerrel nyomatták volna a kultuszát. Valószínűleg Lenin sorsára jut és egy díszes mauzóleumban lehetne megtekinteni az utókornak a birodalomalapító hős sírját.

    Nagy valószínűséggel egy német központú Európa alakult volna kis ahol történelmet természetesen győztesek írják. ÉS mi lett zsidókkal? hát igen nagy háború volt sokan meghaltak, na meg persze a járványok stb... Nem csoda hogy annyira lecsökkent a számuk. Az üres Koncentrációs táborok nagy részét beerdősítik/parkosítják ahogy eleve is tervezték de persze párat megtartanak a rendszer ellenségeinek.

    Az USA val valószínűleg hidegháború lett volna az elkövetkezendő pár évtizedben de előbb-utóbb beindult volna az enyhülés.

    Aztán majd 30-40 év múlva (amikor már kutyát sem érdekli) pár komoly náci vezető nyilatkozott volna arról, hogy bizony voltak túlkapások a II. VH-ban de szegény Hitler nem tudott róla és ez csak belső körének szélsőséges elemei, valamint harctéri parancsnokok túlkapásának köszönhető.

    Aztán esetleg 50-60 év múlva beindul a "múlttal való szembenézés" és nagy bejelentik hogy bizony súlyos túlkapások voltak Zsidók ellen de már persze bánják meg amúgy is háború volt.
    A III. Birodalom éppen aktuális vezetője könnyekkel küszködve kér bocsánatot világ zsidóságától és ennyi. Szépen el is lesz feledve az egész.

    Ijesztő belegondolni de győzelem esetén szerintem lazán elképzelhető egy ilyen forgatókönyv.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2017.03.08. 12:02:55