15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • Prof William
    #12702
    Igen. Ha jól emlékszem dugig volt a fedélzet + alatta is gépekkel, bombákkal meg üzemanyaggal amikor jött a "szerencsés" találat.

    Amúgy az mennyire állja meg még mindig helyét az, hogy a japánok sok esetben azért vesztettek hajót mert az amerikaiakhoz képest csapnivaló volt a hiba-kárerhárításuk? Pl Midwaynél az amerikaiak a Yorktownt annyira rendbe hozták a következő japán támadásra hogy a japánok megint az támadták mert azt hitték hoyg egy másik anyahajó.
  • Oddball29
    #12701
    A Kaga erre ment rá, egyetlen találattól.
  • molnibalage83
    #12700
    Harchelyzetben a nem harcképes, de röpképes gépekkel is felszálltak csökkentve a tűzveszélyt. Harchelyzetben a deck üres, amennyire lehet.

    Mikor már nagyon gáz volt a helyzet, akkor egyes felszerelési dolgokat is simán a tengerbe löktek.
  • Prof William
    #12699
    Anyahajó hangár?

    Így belegondolva nagyon durva lehetett amikor egy fedélzetet átütő bomba hatására egy ilyen szűk helyen elszabadult a pokol. "Kicsit" sok az éghető anyag.
  • RatBaG #12698
  • Tetsuo
    #12697
    Ugyanígy, ideológia alapján minden lapot kritizálhatsz. Balos és / vagy libsi szenny... stb.
    Nézzél tükörbe! ;-) Jelenleg pedig te gondolod, hogy aki más (szélsőjobbos), az nem normális.

    De elmondom neked, hogy szívesen linkelnék Népszabadságot is akár, ha leközölnék ezt névvel, kitakarás nélkül, hozzátéve, hogy nem valószínű, hogy "magyar". Persze ők ilyet nem tesznek, hanem szemérmesen elhallgatnak tényeket, ahogy a többi hazug szennylap. Na, ebből van elege egyre több embernek és ezért nő (többek között) a kuruc.info népszerűsége. Nézd meg a hozzászólásokat (van ilyen is, meg olyan is), rengetegen vannak egy napilaphoz, de még egy SG-hez képest is. Többen és többen, méghozzá azért, mert itt nincs olyan mértékű cenzúra, mint a liberális demokráciákban szokás. A kuruc.info lényegében a szabadságról és az igazságról szól, ami néha vulgáris.
    Az általad említett egyik rovatról nem szóltam és nem is fogok addig, amíg törvény szabályozza az arról alkotott véleményt, ami nonszensz.


    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2017.03.24. 00:44:40
  • DantesHUN
    #12696
    Ja. Viszont a nácik és nyilasok égettek könyveket, mert zsidó irodalomnak kiáltották ki. A nyilasok miatt haltak meg a II. világháború alatt ,nem háborús cselekményben! a magyar irodalom jelentős tagjai közül többen is.
    Ennyi.
  • DantesHUN
    #12695
    De. Minden normális komoly ember szerint egy hiteltelen, hazug., undorító szélsőjobbos szenny. Persze a szélsőjobbosok szerint senki nem normális aki nem szélsőjobbos.

    Elég csak annyit mondani a kurucinfó egyik főrovata: holokamu.
  • Oddball29
    #12694
    Senki nem mondta, hogy hiteles. Speciel az amerikai előválasztások alatt az orosz RT-nek volt tán a legkorrektebb coverage-e, meg talán az MSNBC-ben a Morning Joe-nak. De az előbbinek is mondjuk csak azért, mert éppen úgy jött ki a lépés, hogy nem kellett nagyon torzítani, elég csúnya történet volt az magában is (már hogy elcsalták HRC javára az előválasztást Bernie Sanders-el szemben, aki pont ott volt erős, ahol Clinton nagyott bukott Trumppal szemben). De pl. Abby Martin se véletlen hagyta ott őket annak idején.
    Utoljára szerkesztette: Oddball29, 2017.03.22. 20:29:23
  • molnibalage83
    #12693
    A B-52 cold checklistje 45 perces...
    A B-36-ot el sem tudom képzelni, mikor már megkapta a GT-ket is.
  • Kissssss0 #12692
    végigmenni a teljes ellenőrzési listán... + minden egyes motornál is

  • fonak
    #12691
    Mondjuk abban biztos vagyok, hogy sokfelé ünnepeltek, az lenne a meglepő, ha nem. ObL is afféle Che Guevara sokak szemében az iszlám világban (Che több embert ölt meg amúgy, ha jól tudom).
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2017.03.22. 09:23:55
  • molnibalage83
    #12690
    Most nem másról beszélnük, ez nem validál semmit. Ez kb. olyan, hogy "de a másik is lop". Nem mintha a CNN-t valaha néztem volna hírekért.
  • Lacusch69
    #12689
    C(linton) N(ews) N(etwork) pl hiteles?
    Iraki vegyi fegyverek, megvan?
    9/11 ünneplő palesztin tömeg... később kiderült, hogy egy segélyosztás képeit vágták be.
    Vagy lehetne itt szinte bármit sorolni, sajnos a kuruc sem hiteltelenebb egyiknél sem.
    Sőt egyik-másik esetben az egyetlen hiteles...
  • molnibalage83
    #12688
    Legutóbb energetikáról láttam valaim oltári fasz fröcsögős írást tőke. "Újságíró" = nem ért lószarhoz sem, csak kaparja a papírt...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.03.20. 21:31:43
  • Oddball29
    #12687
    Hagyd a picsába, még a szája is habzik közben.
  • Tetsuo
    #12686
    Mi a baj Lovas Istvánnal vagy a kuruc.infóval? A kurucra sokan mondanak sok mindent, de hogy nem lenne hiteles... azt senki nem meri állítani, mármint komoly emberek. Előfordul baki ott is, ahogy máshol is, de a magyar paletta talán legigazabb, lényegre világító hírforrása.

    De igazad van, Surányi vagy Rothschild nem is zsidó... csak te vagy helikopter.


    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2017.03.20. 20:08:55
  • molnibalage83
    #12685
    Lovas László és Kurucinfó. Teljesen hiteles források. Esetleg a popó magazint nem hozod fel forrásnak?
  • Tetsuo
    #12684
    Ez az egyik könyv
    Az oldalon megkereshető és elolvasható öt részben.
  • Tetsuo
    #12683
    Persze, persze.
  • Freeda Krueger
    #12682
    Fenntartásokkal kezelnék egy ilyen hírt minimum.
    Elég felnézni az Amazonra hogy vannak e a "cikkben" említett szerzők és könyvek,véletlenszerűen kiválasztva.
  • Renegade
    #12681
    hát, ha igaz a hír és valóban az eltávolított könyvek 90%-a második VH és holokauszt feszegetés, akkor elégé véleményes, ne feledd, hogy 'murica, ahol ha kedved tartja, akkor horogkeresztes (vagy tetszőleges tematikájú) pizsiben is flangálhatsz.
  • molnibalage83
    #12680
    Kicsit olyanok vagytok, mint a fickó, aki az agyturkásznál minden képen p*nát lát...
  • robgros
    #12679
    Vajon miféle könyvek csíphették ennyire a szemüket.....
  • fonak
    #12678
    Anno a Vatikán állított össze indexeket, most a Jad Vasem.
  • Lacusch69
    #12677
    Kicsit furcsa mozgása van a hk-knak, ez viszont betudható a korabeli filmtechnikának is.
    Szerintem a legesélyesebb, hogy eredeti eszközökkel, de megrendezett propaganda film.
    Vagyis felvettek pár snitett a Stukákról, aztán zsákmányolt Somuákat (a futómű kötényezése hiányzik) vittek ki terepre, és földbe ásott robbanóanyaggal imitálták a légicsapást.
  • Tetsuo
    #12676
    Észrevétlenül több száz könyvet távolítottak el az Amazon.com listájáról.
    Így is formálják történelmünket.
  • fonak
    #12675
    Nekem CGI fílingje van, de az akkor még nem volt. Szerintem is modell lesz akkor.
  • molnibalage83
    #12674
    Erről a videóról sokan vitatkoztak már, hogy valós vagy sem. Valaki szerint modellel csinálták. Én fekete fehérben láttam egy '70-es évek beli francia dokufilmben.
  • RatBaG #12673
    https://gfycat.com/UnpleasantGrizzledFirefly
  • Lacusch69
    #12672
    Itt egy másik Számvéber cikk.
    Az eset tőlünk pár km-re történt.
    Nem is hallottam róla korábban...
    LINK
  • Garou
    #12671
    Én most olvasom Számvébertől a "Páncéloshadviselés a Budapesti Csatában-t", vannak érdekes dolgok, és még nem jutottam a végére:

    -A Zrínyi II kvázi "taxiként" való alkalmazása. Konkrétan címre odahívtak egyet, az segített leküzdeni a szovjet állást és már ment is a következő címre. Később a benzinhiány persze ezt lehetetlenné tette.

    -Olasz Ansaldo(!) hk-k is voltak a védők repertoárjában (talán csak valami rendőri alakulat soraiban), bár hamar veszteséglistára kerültek.

    -Nyilván tudnom kellett volna róla, de nekem most esett le, hogy román csapatok is részt vettek az ostromban.

    -A szilárd front helyett itt számtalan esetben cseréltek többször gazdát utcák, háztömbök, emellett folyamatosan történtek betörések a másik állásaiba. Volt ami ezek közül csak szimpla zavarkeltést szolgált (magyarok teherautóval átrobogtak a szovjetekhez és hoztak egy ágyút, többet pedig tönkretettek, kezelőket lelőtték), de egészen extrém eseteket is olvasni: pl. az MTK stadionnál lévő fakerítés mögött felvonult száz védő néhány páncélossal, majd a kerítést ledöntve a stadion ülőhelyein fetrengő részeg szovjetekre tüzet nyitva körülbelül 800 főnyi veszteséget okoztak.

    -Volt, hogy egy sikeres (!) ellenlökést egy darab Zrínyi II, plusz egy sérült Zrínyi II (a löveg kiszerelve, géppuska a helyére betéve) és egy műszaki mentő páncélos (egy darab géppuska) támogatta csupán!

    -A benzinhiány miatt folyamatosan szigorodó mozgási tilalom lépett életbe. A végén már konkrétan csak akkor lehetett mozogni a páncélosokkal ha közvetlen támadás érte őket.
  • robgros
    #12670
    Ha Manstein javaslatát fogadják el és inkább védekező állásba vonulnak és a Wehrmacht őrli fel a támadó szovjeteket, akkor is max fegyverszünetet tudnak kiharcolni.
  • Garou
    #12669
    Rosszul érted.

    A szerző szerint a II. SS-páncéloshadtest nem rendelkezett Párducokkal és szerinte bármi is volt Hitler döntésének hátterében (Citadella leállítása), a II. SS-páncéloshadtest prohorovkai szereplése nem lehetett közöttük. Ennyi.

    A Wehrmacht kapott Párducokat a csata idejére.
  • Prof William
    #12668
    A Németek jobban áltak a csata végén de rengeteg tangkot és élőerőt vesztettek.

    Szerintem ha Hitler nem fújja le támadás akkor is csak időleges előnyöket tudtak volna szerezni.

    Ha minimális veszteségekkel kiszögelés teljes haderejét elpusztítják akkor is az orosz ipar maximum hónapok alatt behozza a lemaradást.
  • Lacusch69
    #12667
    Nekünk, a 80-as évek közepén úgy, hogy Kurszknál irgumburgum úgy agyoncsapták a nácistarasszistafasisztákokat, hogy hírmondó sem maradt belőlük.
  • robgros
    #12666
    Mert hogy tanították? :)
  • robgros
    #12665
    Kurszkról pedig jelenleg ezt tudnám ajánlani -épp most forgatom :)
    https://www.libri.hu/konyv/lloyd_clark.kurszk-a-legnagyobb-csata.html
  • robgros
    #12664
    Pontosítsunk: Északon valóban megfeneklett a mélységi kiépített védelmen a német támadás, Délen viszont Hoth harckocsijai taktikai sikert értek el. Akkorára viszont jöttek a hírek a szövetségesek szicíliai partra szállásáról, Hitler pedig lefújta az egész vállalkozást, amit erősen helytelenített a vezérkar, mondván, most kéne előnyt kovácsolni a már említett taktikai sikerből.
  • _rudi
    #12663
    Érdekes...
    Ha jól értem a szerző szerint Parducok nem is vettek részt a kurszki csatában és a németek rulajdonképp győztek csak Hitler érthetetlen döntése volt a hadművelet leállítása. :-)