641
XBOX vagy Playstation2?
  • Laalee
    #291
    x86 ot hivjuk inkabb a szukseges rossz nak.

    nem az egyen szamit, hanem az hogy az egyen nemfog olyan gepet venni, amin a megvett programjai nem futnak. egy jatekgepnel ez lehet jarhato ut, de nemveletlenul rakott bele a sony sem egy psx et a ps2 be...
  • Martin576
    #290
    Dobj már meg a számoddal, kérdeznék valamit...

    [email protected]
  • Capone
    #289
    Ez a topic nem jöhetett volna létre ,ha elegendő játékot irnak pc-re.A gond mostanában nem az ,hogy melyik a szebb, hanem az,hogy most mivel játsszak.Vegyek PS-2 esetleg xbox? Mivel hiába van ithon a nagyon cool pc-m nem tudom használni semmire.Namost ,ha ps2 veszek akkor talán néhány pc-s cucom müködik vele(bill,kormány ,egér stb) xbox esetében Bill szivat, kihasználja azokat akiknek eddig pc-jük volt és nem akarnak nagy minőség romlást látni.Ad egy csupasz konzolt egy kontrolerrel és az összes pc-s cucaidat dobhatod a szemétbe.Mindent ujra kell vásárolni.

    A pc rohanásával azt gondolom ,hogyha minden ujdonságot megveszel akkor már nem marad lóvéd megvenni néhány eredeti játékot.Képtelenség lépés tartani és ugyan akkor igazán nagy áttörés nem született már néhány éve.Nekem még nem volt soha konzolom most vettem nemrég egy ps2 mert meguntam az évi 50-70k ft kiadását gép fejlesztésre.Probáltam tartani a szintet de elfogyott a lóvé és a türelem. A mostani nagy játék dömpigröl csak anyit mondanék ,hogy mindenki vegye a fáradságot és nézzen körül az NFORCE környékén és levonhatja a maga következtetéseit.

    Ez az én véleményem a konzolokrol.

    UFF : Capone

    ui:Azért egy pc mindig lesz ithol csak kevesebbet áldozok rá.
  • aabyssx
    #288
    Mellesleg, az x86-hoz értek legjobban (azér' is merem szidni)... ;)
  • Laalee
    #287
    elotted a jovo fejlesz i-64 re ott nincs x86 kod... :D
  • aabyssx
    #286
    OFF

    Attól függ, hogy mi az igény?
    Ugyanúgy dolgozok adatbázisokkal, mint HW-közel. Főleg ~nagyobb~ szervezeti projektekben (Bankok, állami szervek).
    A szórakoztató iparban hobbi demo-s tapasztalataim vannak, valamint audio-t (hangot) programozok. Itt ezekre támaszkodok.
  • Martin576
    #285
    Konkrétan milyen programozó vagy te?
  • aabyssx
    #284
    Pontosan ez az oka. Egyéni szinten tökéletesen érthető (!!!), de innentől nem nevezhető tiszta fejlődésnek és én csak szűk látókörnek tudom felfogni ha csak az egyén számít.
    De ez már tényleg OFF.
  • Laalee
    #283
    ja csak lehet az ember nem szereti 3-4 evente kidobni a programjait...
  • aabyssx
    #282
    Korszakalkotó már nagyon régen nem volt.
    SZVSZ az x86 (mer' ugye az) egy elterjedése miatt kényszerből benntragadt taszk (az elmúlt 10 év alatt logikában szinte semmit sem fejlődött). Sokkal nagyobb és főleg hatékonyabb technológiai előrelépések lehetnének, ha elfelejtenék ezt a hülyeséget.

    Ezt én nem nevezném fejlődésnek, inkább az ipar cselekvőképtelenségének. :(

    Konzoloknál egy kicsit más a helyzet. Minden új generációnál az igények szerint átgondolják, hogy mire van szükség, hogy mit lehet kihozni és készítenek (alkotnak) egy egészet. Nem pedig csak hozzábarkácsolnak, hozzáaggatnak valamit.

    (Én, mint programozó is nagyon érzem a barkácsolás eredményét. SZVSZ a x86 egyetlen szerencséje, hogy az emberek valami miatt el tudnak siklani a hülyeségei felett, együtt tudnak vele élni. De azt nem veszik észre, hogy ezek a hülyeségek nem kellenének.)

    De ez már nagyon kezd OFF lenni.
  • FREAK
    #281
    ja :))
    ez lett

    amúgy szerintem xbox, ezt most újfent megerősítem, Martintól boxos teszteket kaptam, és megint elég volt 5 perc, hogy meggyőződjek a box fölényéről

    és a kontrollere az valami isteni!!! nem nőknek és gyerekeknek csinálták, mint azt a psx-es banánt..... :DDDDDDDDDDDDD
  • Xboxman
    #280
    Na ez at új Pc vs. Konzol FLAME fórum?
  • FREAK
    #279
    na de ez ezzel jár

    igenis van előrelépés, de mivel gyors a tempó, nincs idő mindent 100%-ig kihasználni

    a PC ipar mai helyzete inkább egy rohanó teszt időszak, aminek a végén minden bizonnyal valami korszakalkotó felfedezés vár, és nagyon nem mindegy, melyik cég kaparintja meg a titok kulcsát

    lehet ezzel együtt élni, és beszállni egyfajta "teszternek", meg lehet kiszállni a körhintából, és konzolozni

    csak nem kell ezért egymást utálni.....
  • Laalee
    #278
    én tudom, nem csak hiszem
  • aabyssx
    #277
    Igen, mer' kevésbé fejlődést látok. Sokkal inkább erőltetett, kényszer változást, aminek az én káromra jelentős költség vonzata és kockázata van. Kockázat alatt értem pl. az ~új~ technológia kiforratlanságából eredő néhai nem működéseket.
    Ami pl. PC esetében elég magas.

    ...világnézeti hülyeségeim miatt is pazarlás a kényszerfejlődés és a nem hatékony kihasználás, meg bla-bla-bla. Nem írom tovább, mer' még nagyobb hülyének leszek nézve. ;))))))
  • Laalee
    #276
    én nem
  • Laalee
    #274
    van aki meg mindig azthiszi lapos a fold...
  • FREAK
    #273
    nekem a fejlődés nem jelent problémát, neked igen?
  • aabyssx
    #272
    "ami havonta fejlődik"

    Nekem ezzel van a legnagyobb gondom.
  • FREAK
    #271
    ez csak oprendszer és programozás kérdése

    nem tudsz kihasználni egy olyan rendszert, ami havonta fejlődik
  • Laza
    #270
    es megvalami... hol voltak meg ezek a PIVek a PS2 megjelenesekor?! sehol... :D (pl arban:)

    egyebkent a PC-t egy konzollal nehez lenne osszehasonlitani teljesitmeny kihasznalas aranyban... :) (ld. MS:)

  • Laza
    #269
    azert meg mindig elfelejti a PC jatekos tarsadalom, hogy ami TVn 640*480, az monitoron egeszen maskepp nez ki...

    a monitort max fel meterrol nezed, a TVt meg min 2m-rrol...

    es ha a TVn latott 640*480-on van normalis antialiasing (pl Mark of Kry), SZVSZ semmi 'extra' kulonbseg nincs a monitorhoz viszonyitva (ld. keppontok tavolsaga mindkettonel)
    (persze van ahhol fontos tenyezo, hogy a tavolitott objektumok milyen reszletesseggel latszanak, ld. strategiai gammak:)

    en pl monitoron 800*600-ban nem szeretek jatszani, mert 'nagyon' kijon a felbontas... (min. 1024*768, ami nem megy igy, azzal nem jatszok:)

    persze ehhez folyamatosan kene jatszniuk mindket platformon (ahogy en teszem:)
    meg valami, ez maganvelemeny, tehat anyazok kimeljenek :D
  • FREAK
    #268
    én nem vetem meg a konzolokat, ezt tévedés

    csak nálam első a PC

    neked is biztos több pár cipőd van, amik közül egy a kedvenc, de a többit is hordod

    én szeretek konzolon játszani, csak attól bukok ki, amikor PC-s stílust erőltetnek konzolra, és fordítva
  • FREAK
    #266
    ok, nem is vitatkozni akarok

    csak még mindig más jól kezelni a kontrollert, és bill+egér szinten kezelni a kontrollert.... :D
  • aabyssx
    #265
    Én bírom a kontrollert. Marhára nehéz volt megszokni, de már úgy érzem, hogy jobban kézben tudom tartani az irányítást, mint a PC-n megszokott bill+egér kombo. Valahogy itt minden ujjam a helyén van... ;)
    Pl. a Metal Gear Solid-ban egy pillanat alatt, lazán lövök fejre, vagy bármelyik testrészre kontrollerrel...

    De hát valakinek ez, valakinek az... :)
  • FREAK
    #264
    nálam pl. az irányítás az, ami lehetetlenné teszi a hangulatot

    a Hitman arról szól (nálam), hogy a megfelelő pillanatban kilépsz a páfrány mögül, és egyetlen pontos lövéssel (hangtompis beretta) tarkón küldöd a célpontot

    ehhez egér kell, sajna ilyen pontosságra a kontroller nem képes

    a másik meg a grafika :DDDDDDDDDDDDDDDD
  • aabyssx
    #262
    Ja kb.!

    Hitman-t bírom, de nem értem, hogy mér' zéró (sunyizós gyilkoló hangulat van konzolon is, sőt H2 is van).
  • FREAK
    #261
    "én nem vagy D3 rajongó"

    hihi, és még ébren sem "VAGY" :DDD
  • FREAK
    #260
    attól függ.... japán manga hangulatban igen, de DOOM 3 hangulatban nudli (én nem vagy D3 rajongó, csak mondom), Hitman hangulatban zéró, Thief fílinget meg nem is ismeri

    szóval itt is válasszuk szét a tipikus konzolos gémet a tipkus pc-stől
  • aabyssx
    #259
    Eh, X vs. PS2-ből elég gyorsan PC vs. konzol lett.
    ...ehhez, annyit, hogy én azér' lettem konzolos, mer' a PC-s játékok nem nagyon tetszenek.
    Erős vas, vagy nem erős vas, nagy felbontás, kis felbontás nem érdekel, hangulat legyen és SZVSZ ebben a konzolok jobban állnak... :|
  • FREAK
    #258
    valamilyen szinten tetszett, egy egész héten át nyomtam vele, de akkor is elmondtam, hogy az autókon kívül gagyi a grafika

    és az is biztos, hogy ugyanez a grafika 1000x jobban tetszene nagy felbontásban
  • FREAK
    #257
    ez bizonyít valamit???

    majd minden konzolosnak lesz netelérése, akkor ők is warezolni fognak, és konzolra sem lesz többé millió dolláros fejlesztés

    épp ezért mondtam az online dolgot, azt hiába másolod, nem tudsz vele játszani, viszont irdatlan bevételek származnak belőle

    semmiféle konzol felé húzás nincs a játékpiacon, egyszerű átalakulás van folyamatban
  • Jibe
    #256

    De azért a GT3 mégiscsak tetszett neked...
  • Jibe
    #255

    Egyszerü. Hasonlísd össze, hogy mennyi konzolgame és mennyi PC-s jön ki egy hónapban.
    Erősen a konzol fog nyerni.
  • FREAK
    #253
    ez hülyeség, már párezren be akarták bizonyítani

    hiába mossa össze, ha ELEVE KIS FELBONTÁS

    tegyük fel, van egy távoli felirat

    namármost 640-ben a betűk átlag 10 pixelesek (csak mondtam egy számot), ami olvashatatlanná teszi őket, ha a TV "elmossa" az éleket, akkor méginkább

    1024-ben ugyanez a betű ugyanolyan távolról 18-20 pixel, vagyis jó eséllyel olvasható lesz a szöveg

    vagyis bűvészkedehtsz te napestig a kis felbontással, az lehet, hogy nem lesz recés, de gagyi marad
  • FREAK
    #252
    "a játékipar egyértelműen a konzolok fele húz"

    ????

    Ezt miből szűrted le?? Ugyanannyi játék jön ma is PC-re, mint 5 éve, és a netnek hála, egyre több az online game, ami még stabilabbá teszi a PC helyzetét. SZóval te is tudsz nonszensz baromságot írni, ha arról van szó......
  • ProjectMiera
    #251
    persze ez ízlés és játéktípus kérdése is, mert egy RTS-nél igenis szükség van a tűéles grafikára, de teszem azt egy autós gamma 10x jobban néz ki, ha szét vannak mosva a pixelek
  • ProjectMiera
    #250
    zozo76: lehet, hogy nagyobb a felbontás PC-n, de a TV alapból összemossa a pixeleket, így egy 640x480-as felbontás TV-n sokkal jobban néz ki, mint PC-n az 1024x768-as. Próbáld ki pl, hogy kiküldesz egy játékot egy jó nagy TV-re PC-ről, 640x480-as, vagy akár kisebb felbontásban. Meg fogsz lepődni!
  • ProjectMiera
    #249
    cue: ahogy lököd: most épp a konzolok vannak előnyben, de sztem 2k3 harmadik negyedévében kb. kiegyenlítődik a két "front" (kábé ekkor kezdenek dőlni a dx9-es gammák), és onnantól kezdve elhúz a PC. A PS3-at 2k5-re ígérik, de sztem ha a M icrosoft 2k3 végén/2k4-ben kidobja az Xbox utódját jön a PS3 is azon nyomban.

    Én amúgy most egy Xbox-ot vettem a hétvégén, de egyáltalán nem 100%-os meggyőződéssel. Azt hiszem kábé egy szinten van a konzol, mert amit kifejezetten Xboxra írnak (bár igaz, hogy ilyen elég kevés van, mert javarészt multiplatform gammákat írnak a piac miatt) az hangyányit talán magasabb színvonalú audiovizualitás tekintetében, viszont PS2-re megint akkora játékdömping van, hogy az Xboxnak ahhoz köze nincsen! íly módon mindkét választás mellett szól érv, sztem mindenki gondolja át mire is van szüksége, nézze meg azokat a gammákat, amik csak az egyik platformra léteznek (xboxfronton pl. DOA3, PGR, Rallisport Challenge, HALO, ps2 tulajoknak GTA3 vice city, tekken 4, metal gear solid (tudom-tudom, hogy jön boxra is, de ennek a gammának mindig is a PSx lesz az otthona), gran turismo...), én úgy érzem, hogy ezek alapján lehet eldönteni melyik platformra is van szükségünk. Persze GameCube-ra is van egy-két húzó cím (metroid, rogue leader...), úgyhogy nem könnyű a döntés
  • cue
    #248
    "Nem lebutitjak a PC-s verziot, hanem eleve xbox/ps2-rol irjak at, ami PC-n azt eredmenyezi hogy (PC-s szemmel nezve) alacsony felbontasu texturakat bamulhatsz"

    Na pont a NfSHP2 az, ami nem itt lett elrontva pc-n (és boxon is)...