1983
vajon tényleg a vinyó a hibás? és ha igen, akkor mit lehet tenni?
  • gabo91
    #1903
    Nem tudom... én biztosan nem állítottam be...
    Hol lehet azt megnézni (win-ben)
  • biomage
    #1902
    Nincs bekapcsolva a vinyo kikapcsolása egy adott időre, Biosban vagy a windowsban?
  • gabo91
    #1901
    Hali.

    Két vinyó van rádugva a gépemre. Egy 400-as Samsung és egy 1TB-os Hitachi. Samsungon van a rendszer másik inkább csak tároló, nyár folyamán vettem. A hitachi néha fura hangokat ad, leáll majd újra felpörög... ?kikapcsol?

    Nem tudtok valami progit amivel lehetne figyelgetni hogy mikor kapcsol ki, mikortól megy stb. Nyilván ha rendszer rajta lenne észrevenném, de másikon van...

    (Ata-ás tápkábelra van rá dugva egy ata->sata átalakító)
  • biomage
    #1900
    Úgy tudom hogy a legnagyobb vinyo 2 TB os és kb 45 ezer forintba kerül
    Persze ez Sata 2
  • High end PC #1899
    jelenleg mekkora a vehető legnagyobb tárolókapacitású mobil vinyó?
    jó pár TB-nyi adatom van egy halom vinyón különböző gépekben, jó lenne egy helyre összeszedni őket...
    kösz
    üdv
  • PesSim
    #1898
    Azt hiszem feladom :(

    Nem javít a helyzeten az sem :(
  • biomage
    #1897
    tüzfalt kikapcsoltad vagy a vírus irtót? bele szólhat a dologba.
  • PesSim
    #1896
    Nem tudom ez miért nem jutott eszembe :S

    Nem találtam sajnos drivert, egyéb progikat viszont igen aminek a segítségével legalább le tudtam formázni, viszont ha elkezdek nagyobb méretű file-okat másolni rá, akkor ugyan úgy leáll egy idő után, mint ezelőtt :( meg akképpen sem működik úgy ahogy kellene :(
  • Naplopo76
    #1895
    Sziasztok.
    Van egy kis gondom.Van egy 500 gigás kilső vinyóm volt rajta 3 ntfs partíció op rendszer nélkül.
    A harmadik partíció bitlockerrel volt titkosítva.Ezt minden program (Partition manager,stb) fájlrendszer nélkülinek látta a titkosítás miatt.A partíciók valami oknál fogva eltüntek.Egybe leformáztam ntfs-re a vinyót de az összes adatmentő progi csak arról a két partícióról tudott adatokat visszahozni ami nem volt titkosítva.Ezek pótolható adatok bármikor letöltöm elkérem mástól stb.A titkosított partícióról viszont semmit nem tudtam megmenteni mert minden progi vagy ntfs vagy fat filerendszerhez van.Hogyan tudnám visszaállítani a partíciókat amik eltüntek?Egyik progi sem talált törölt partíciót a vinyón pl Partition Table Doctor.
    Van valakinek valami használható ötlete?
  • biomage
    #1894
    Talán driver hiba, frissítsd a hivatalos oldalon az alaplap driverét.
  • PesSim
    #1893
    Sziasztok!

    Lenne egy problémám és szeretném, ha segítenétek benne :]
    Van egy pici külső vinyóm, ami valami oknál fogva pár perc alatt leáll, nem tudtam leformázni sem és most csak papírnehezék.

    Van valami ötletetek hogyan tudnám életre kelteni?
  • Samurai84
    #1892
    Az miért van hogy az 1T-s külső Maxell winyóm USBn keresztül 4-5Mb/sel másol? Ez normális?
  • Calver
    #1891
    szívesen
  • bosco05 #1890
    köszi, sikerült
  • bosco05 #1889
    köszönöm szépen a segítséget, holnap jelzek, hogy sikerült e megoldani :)
  • Calver
    #1888
    ollé, erre keresd
  • Calver
    #1887
    File Scavenger-t próbáld meg, nekem hasonló helyzetben az segített. valamikor linkeltem is ide egyet, olvass vissza hátha megtalálod - betenném újra, de nem saját gépnél vagyok.
  • bosco05 #1886
    Üdv! Nekem egy olyan gondom lenne, hogy a vinyóról egyik bekapcsolásról a másikra elveszett minden adat. Mutatja a teljes méretét (180 GB), de üresnek látja, holott van rajta vagy 70 giga adat. Tud valaki egy tesztelő programot amivel esetleg rá lehetne nézni? Élet halál kérdése lenne, hogy elővarázsoljam az adatokat :S
  • tmisi
    #1885
    Minden gond nélkül.
  • sebike200
    #1884
    Helló mindenkinek!
    Van egy olyan problémám hogy van egy Gigabyte GA-P35-DS3-as alaplapom és az elvileg S-ATA támogatású. Ebbe bele lehet rakni egy S-ATA 2-es merevlemezt?
    Előre is köszi
  • Lacka1984
    #1883
    Üdv mindenkinek!

    Szeretném véglegesen(visszaállíthatatlanul) törölni a winyómon tárolt adatokat. Tudtok ajánlani vmilyen programot, vagy eljárást amivel ez lehetséges??

    Előre is köszönöm.
  • Zozo76
    #1882
    Sziasztok!

    Eleg nagy problema ert a napokban. A heten egy regebbi asztali gepbol atettem a 80GB-os vinyot az XBOX-ba, es az XBOX-ban levo 40GB-os merevlemezt meg betettem az asztali gepbe. Az XBOX alatt siman ment a Slayer's telepito lemez segitsegevel a vinyo birtokba vetele. A problema viszont ott van hogy az asztali gepen sehogy sem birom torolni a 40GB-os lemezt. Sem a Windows XP telepitesenel nem tudtam, sem az Ubuntu Live CD alatt. A Windows lat kb 1GB hasznalhato helyet rajta, es azt irja hogy a telepito szamara a particio nem elerheto vagy valami ilyesmi.
  • pxxl
    #1881
    partíció törlés, és új partíció létrehozást próbáltad? pl a partition magic progival.
  • pityu018
    #1880
    sziasztok van nekem egy maxtor 120gb-os winchester kihuztam a gépbol visszatettem és már nem működik pedig a biosban látja a gép és rámegyek hoghy formázom leformázta és 2,02 gb-os lett a winchester ez történt vki segitsen már nekem légyszives köszi szépen
  • Arnold12
    #1879
    Gond megoldva, nem előlapi USB-n kell használni, hanem alaplapin.Az előzőn feltehetőleg nem kapott elég áramot.
  • Arnold12
    #1878
    Van egy Western Digital 160 GB passportom. A következő a problémám: A felmásolt adatokat nem birom vissza leolvasni. Ez főleg az image file-oknál, és a tömöritetteknél(RAR, Zip) jelentkezik, de néha a divX-eknél is. Az eredeti kábelt használom vele. Nem jelez error-t ha lecsekkolom a programjával(Diagnostics).
  • Meteora4
    #1877
    Hello

    Tegnap belaasult a gép (vista van rajta) újraindítottam és azóta a winchestereket nem akarja mindig felismerni (10-ből 2x ismeri fel kb). Próbáltam másik winchestert is belerakni de nem megy azzal se. Tettem rá nagy nehezen xp-t is de ha próbálok programot máslni rá akkor nem negei vmi "I/O" hiba miatt, ha pedig telepíteni akarok (akármit) akkor meg azt írja hogy nem win32 alkalmazás, pedig az van rajta. Ha valaki találkozott már ilyennel vagy tud megoldást az írjon. THX
  • trimre
    #1876
    Helló mindenki!

    A napokban vettünk egy Samsung HD103SJ típusú winchestert (1 TB-os). Tökéletesen működik, gyorsan felpörög, az egyetlen gondom, hogy amikor nagy fájlokat (pl. 4 GB körüli ISO-fájlokat) ír nagy sebességgel (kb. 60-70 MB/s), akkor egy nagyon halk sípoló hangot ad. Olyan, mint amikor egy busz tolat, és sípol-szünet-sípol-szünet... De tényleg nagyon halk, és amint az írási folyamat elkészült, a hang is megszűnik. Idegesít, nehogy egy váratlan pillanatban az egy terrabájt adatom elvesszen.

    Lehet, hogy ez hiba? Vagy csak simán ilyen a hangja és nem kell tőle megijedni?
  • armysaviola
    #1875
    Hi!
    Rem tudna nekem valaki segíteni PLS HELP! :D Szal az a problémám h van egy asus p5l 1394 alaplap, egy 400gb sata samsung vinyó, egy 80 gb ide maxtor vinyó és ha telepítek xp-t a 400gb-os samsungra azt írja h "Lemez olvasási hiba! Újraindítás CTRL+ALT+DEL". és be van állítva elsődleges boot eszköznek.
  • Proview
    #1874
    2-3 alkalommal használtam azóta, a hang nem jelentkezett
  • Blekk Síp
    #1873
    Van egy WD winyóm (WDC WD3200KS) és az a gondom, hogy kb. naponta 2-3x leáll, majd 2 perc gondolkodás után újra megy minden tovább. Addig minden lefagy mivel ez a rendszer winyóm.
    Már cseréltem sata kábelt is de semmi javulás.
    Az IDE-s Maxtor dettó ugyan ezt csinálja (hiába volt már ennél is kábelcsere), sőt van egy 120-as Seagate-em és az már annyira haldokló félben van, hogy ki is kötöttem.
    A HDD Life minden winyóra 99-100%-ot ír.
    Eddig egyedül a legújabb 1Terás Samsungommal nincs gond. (kopkopkop)

    Egyszerűen ne mhiszem el, hogy ennyire kifognám a rossz winyókat. Lehet, hogy a táppal lesz a gond?
  • Arnold12
    #1872
    160Gb-os WD passportom van, meg 500 GB-os WD Mybookom. Eddig egyikkel sem volt semmi extra bajom, megvannak 1 éve. Kb. egyfolytában használom mindkettőt. A passport néha tud olvashatatlan adatot produkálni, vagyis mikor felmásolom rá a cuccot, hibát jelez. Pl. egy Rar-t amit mikor kiakarok bontani, errort jelez, annak ellenére, hogy nincs rajta bad sector. Igy időnként egy formatálás sokat segit.
    Archiválára azért ilyem cuccot nem használnák, inkább egy hagyományos belsőt. Nálam 2 db. 500 GB-os van, és mindkettőre elmentettem ugyanazokat az adatokat, hogyha az egyik tönkremegy, megmarad a másikon.
    A passport nekem pen drive helyett van, mivel az túl kicsinek bizonyult, amikor adatokat akartam szállitani haverhoz, másik gépre.
  • potyi21
    #1871
    hellotok! betudna valaki linkelni vagy megmondani h a seagate barracuda750 gb/7200rpm/32mb cache,milyen tulajdonsagokal bir,foleg a db je erdekelne!!
  • repvez
    #1870
    tudja valaki hogy mennyivel lassabb az a winyo ha minden tulajdonsága megegyezik csak az egyik 5400 a másik 7200 as fordulatszámu?Mert A samsung 500gb-os winyoit nézegetem és 3k köztuk a különbség amiböl még egy CPU hütö kijönne ha a lassabban forgo winyo is jo .
    Esetleg milyen gyártmány a legjobb választás még, mert eddig csak seagate maxtor és smu vinyoim voltak. a többirol nincs véleményem .
    DE a WD vagy hitacsit kapnék az 5400es samu árában 7200as fordulattal.
  • RedLine15
    #1869
    Hello.

    Már megoldódott segített rajta a garancia!!!
  • Proview
    #1868
    Western Digital 320GB Passport Essential WDME3200TE
    Ma kétszer is 1 másodperces hangos "sivító" hangot adott. Eddig csendes, megbízható volt. HDSentinel szerint állapota 100%, 54 Celsius hőmérsékletű
    Még nem esett le, archiválásra használtam-nem sokat működött.

    Mire számítsak?
  • RedLine15
    #1867
    Hy!

    Nekem volna egy olyan Problémám h kb. 1hónapja vásároltam egy 1Terrás Winyót de most kb. 30perce nem hajlandó még csak bepörögni sem. Nem tom h mit csináljak vele. Próbáltam másik gépben is de abban sem ment! Am.. a Rendeszerem OS.:WinXP SP3, AMD Athlon64 X2 e5050 2.6GHz proci, 4GigaRam, nVidia GeForce 9600GT 512GDDR3 VGA, DVD-író, 160Giga Maxtor Wincsi, Terrás Samsung, 7db Hűtőventi.
    Ha valaki tud segíteni h mi lehet a gond akk pls. írjon nagyon megköszönném!
  • ulukai
    #1866
    Szia!

    Nekem is ezt csinálja az 500-as sata winyom kb mán lassan két éve.
    Amikor megvettem rá kb fél évre kezdett el kattogni, nah mondom ebből gari lesz. Visszavittem oszt azt mondják nincs vele semmi baj.
    Úgyhogy még megy. Csak ne a garancia harmadik éve után egy nappal adja meg magát. :)
  • mrzed001
    #1865
    Lehet az energiagazdálkodásnál az van beállítva, hogy bizonyos ideig ha nem használod akkor állítsa le (növeli így az élettartamát)
  • Wanted
    #1864
    Hi!
    Az egyik ismerősöm gépében 2 db vinyó van. Eddig nem volt semmi probléma velük. Ma az egyiket nem elérhető.
    A biosban látszik a vinyó, az xp is rendel hozzá meghajtó betűjelet, de rákattntva nem jön be a vinyó tartalma. (kb, mintha nem lenne a dvd-ben lemez és úgy akarnám behozni)
    A vezérlőpult is látja a vinyót, de nem tudok róla infót kérni, szabad terület stb: csak üres sorok jelennek meg.
    Tud valaki valamilyen jó helyreállító proggyt?