1983
vajon tényleg a vinyó a hibás? és ha igen, akkor mit lehet tenni?
  • piamania
    #1863
    Hi!

    Nekem kérdésem lenne.A közel jövőben szeretnék egy külső vinyót venni.Nem mindig akarom,hogy a gépre legyen kötve,csak arra használnám,hogy a netről leszedett cuccok legyenek rajta.Az volna a kérdésem,hogy ártok azzal a vinxónak,ha majd akkor fogom mindig az usb-t bedugni,amikor már régóta megy a gép,és ha végeztem vele,akkor kihúzom?köszi szépen.
  • Micsu
    #1862
    Sziasztok

    3 vinyó van a gépemben, 1 250es ata samsung rackben, 1 250 sata samgunk + 500as sata samsung, op rendszer winfos vista

    végül is nincs nagy gondom csak annyi hogy mióta megvettem az új satas 500as vinyót és bekötöttem azóta az összes vinyó csinál érdekességeket! Pl ha win commanderbe ráklikkelek egy mp3ra akkor kell várnom 3-4mpt mert hallom hogy felpörög a vinyó majd kattan egyet és utána indítja el a számot de ezt minden partíció (vinyó) csinálja néha (felpörgés és utána kattogás), vagyis nem hiszem hogy az új vinyóval van a gond főleg hogy már fél éve megy! Mi lehet a gond nem jó vannak bekötve a vinyók?
  • Fatalkiller
    #1861
    oké köcce
  • biomage
    #1860
    a formázás után jönne a telepítés, úgy értem miután leformáztad a partíciót utána választhatod hogy telepíteni akarod e.
  • Fatalkiller
    #1859
    Igen ez jó megoldás lenne ha telepíteni akarnék egy xp rendszert de én egy külső vincseszteren akarok egy 40 Fat32 partíciót egy usb kapxcsolattal. Valaki erre tudna egy megoldást akkor szivessen fogadnám XD.
  • cumfu
    #1858
    Sziasztok! Van nekem egy 500-as samsung winyóm (50-450-be particionálva), sajnos mostanában fagyogat a gép játékok alatt és van hogy magától újraindul. Minden új a gépben, memórai hiba memtest alapján nincs. Arra gondoltam hogy winyóval is lehet gond. Azt mivel tudnám leellenőrizni, hogy nem-e hibás-e? Bocs hogy itt kérdezem. Egyáltalán lehet ilyen hibája a gépnek winyótól? És ha van ilyen progi xp alá akkor használatát is megkrdezném. Előre is köszönöm.
  • biomage
    #1857
    1xübb megoldás berakod az XP CD és elindítod BIOS után. és már formázhatod is
  • Fatalkiller
    #1856
    Sziasztok

    Röviden annyi lenne a történet, hogy hogy tudnám könnyebben megoldani a sata vincseszter Fat32 re formázását, hogy ne keljen pl. millenium alól, ha van valakinek ötlete szívesen várnám.
    Köcce előre is
  • Gab920926
    #1855
    ÜDV MINDENKINEK!!!
    olyan problémám van hogy megkértek egy gép ujratelepitésére(XP)
    2 partició az eggyik NTF a másik Fat32!
    és csak 1 partivió kéne de telepítésnél csak 1 particiót mutat telepitésnél a másikat nem tudom törölni de ha ujra rakom akkor ujra 2 van!
    betettem a winyót az én gépembe is! bútoltam cd ről rá kerestem jumpert ellenöriztem de csak ujra indul a gép milehet a gond????!!!!!!
  • Zola007
    #1854
    Üdv mindenkinek

    Keresek Maxtor 540x-4D vinyót (4D040H2)
    vagy megfelelő panelt (B3FDA) (de lehet, hogy mással is megy)

    Ha van ilyesmid, akkor küldj légyszíves pontos adatokat (sorszámok mindenhonnan) vagy fotót a panelről és a felső papírról privátba.

  • akyyy
    #1853
    Van a laptopomba egy eSata nevű csatlakozó. Mit kell még vennem hozzá hogy ki tudjam használni? Milyen vinyót, milyen kábelt..etc.
    vagy nincs valami mobilrack szerüség? Mert vinyó az van itthon, csak még nem tudom rákötni semmivel:)
  • sgt anderson
    #1852
    Heló!
    Sztem próbáld meg azt, hogy indítasz egy Parancssort (Futtatás > cmd leggyorsabban) majd oda beírod h "chkdsk C: /F /R" utána meg ugyan ezt, csak a C: helyére D:-ot írsz és ez ha tudja leellenőrzi neked a lemezt, ha szerencséd lesz, akkor visszajöhetnek a fájlok, ha olyan jellegű a probléma, próba cseresznye...
  • Kontrakcio
    #1851
    szevasztok! miylen HDD javió progit tudtok ajánlani?
  • Alexxa
    #1850
    Sziasztok!
    Lenne egy olyan problémám amivel ma szembesültem, hogy: Sata-s laptop winchesterem van, ami 120Gb, és 2 részre van felosztva. Ahol csak adatokat tárolok, a fáljok 80%-a olvashatatlan lett. Vírus nincs a gépen mert már leellenőriztem. HDD ellenőrzővel már megnéztem, de nem talált hibás szektorokat. Az a baj hogy lehet hogy valami külső program okozhatta. Mert nem nálam keletkezett ez a hiba, viszont ez az én gépem, és aki ezen a gépen vitézkedett, az az állítja hogy ő "nem csináltam vele semmit". Persze én kétlem. De lehet. Ha valaki találkozott már hasonló hibával, vagy van ötlete rá, hogy hogyan menthetném meg az adataimat kérem írjon!
    Egyébként néhány hibás fájlt átmásoltam pendrivera és megnéztem egy másik gépen hogy olvasható e, de azon sem volt az :(
    Köszi előre is!
  • mrzed001
    #1849
    Vista sok felesleges service-t futtat, kezd szép sorban lelövögetni, amire nincs szükséged (indexelés, média előretöltő ...).
    Hogy mi tekerheti még nagyon, azt az erőforrás figyelőben is meg tudod nézni (task manager 3. vagy 4. lap alján indítható talán)
  • Arnold12
    #1848
    Paragon HDD manager, Norton Partition Magic stb. programokkal. Az adat nem tudom veszik-e, állitólag van olyan opció, hogy ne vesszen el semmmi, de ugy nem próbáltam, mert mindkét partició üres volt.
  • kisskecske
    #1847
    szevasztok
    lenne egy problémám
    aki tud rá választ írja meg mert megőrülök
    szal van egy dell studio 1535 (persze h VISTÁS)
    és nem tudom h jó e de folyton pörög a winyó
    mi lehet az oka?

    thx
  • Calver
    #1846
    win telepítő cd-vel max letisztítani tudod az összes partíciót. #1842-ban mosolyog rád a megoldás.
  • Dzsí Pí
    #1845
    Üdv all!
    Az érdekelne, hogy a windows-ban hogyan tóm megszüntetni a vinyóm particióját?
    Vettem egy új vinyót, és az eddigi 80gb-s et mostmár ne mszeretném megosztani, tehát, szeretném azt a particiót visszaadni/egyesíteni az alap vinyómhoz/nak. Gondolkodtam rajta, hogy windows cd be, és ott a formázás résznél... de félek, hogy vmit elszúrok és törlöm a másikat is, amit meg nem szeretnék:S
    PLS Help!
  • amigos00
    #1844
    Üdv!
    Akadna egy olyan gondom,hogy két winchesterrel nem indul a gép.
    Pedig az egyik üres.A biosban beállítottam, hogy közvetlenül winchesterről bootoljon.Az egyiken rajt van a windows, de azt se indítja el.Ezt egy PII-es gépben próbáltam.
    Segítsetek, mit lehetne tenni?
    Kösz!
  • Bucsek
    #1843
    okkkés. köszöntem
  • Calver
    #1842
    felejtsd el a Vista beépített cuccát, gané. szedj egy Acronis Disc Directort, azzal menni fog.
  • Bucsek
    #1841
    közben megoldottam, viszont másik problémám van. 225 gigát nemtudok particionálni. ugy cisnálmta hogy : vezérlőpult, felügyeleti eszközök, sz. gép kezelés és ott a vinyos cucc. létrehoztam egynéhány particiot de 225 gb maradt, és nemlehet azt particionálni :(

    esetleg vmi ötlet?
  • Bucsek
    #1840
    Üdv. segitsetek pls. uj a rendszer 600as vinyo. de az XP csak 160-at ismer fel v kevesebbet. 130 asszem. mi a teendő? szervizpakk is fentvan :(
  • Dokika86
    #1839
    Sziasztok! Van egy ilyen SATA winchester: Barracuda 7200.9 250GB, volt egy rendszer összeomlásom a Particio Magic nevezetű program miatt. Újra kellett raknom a windowst. Ez sikerült, de azóta, ha valamit másolok vagy telepítek akkor a procimat elkezdi 100%-on zabálni, ennek az okát viszont nem értem...Nem tudtok rá valami megoldást?Vagy cseréljem a vinyót? Kérlek, ha tudtok segítsetek nekem!
    Előre is köszi:
    Dokika
  • dodopek
    #1838
    Sziasztok!
    Mondanátok nekem véleményt erről a vinyóról,és a boltról?Még sosem vásároltam náluk,és kiváncsi vagyok,hallottatok e bármi extrát.Főleg a hardverről,de-mondom-, a bolt is érdekelne.Köszi!
    Seagate HDD
    Dodo
  • Devidbecsi
    #1837
    Üdvözlök mindenkit!

    Hatalmasnagy gondom van.Most így az ünnepekre vettem egy winyót. 1 Terrás 24 kilóért. Chili márkáju. 4 felé osztottam 200, 200, 200, 400 Gb. Ja majd elfelejtettem külső winyóról van szó. USB 2-es. Nos a gond az lenne hogy ha egy fájlt másolnék, vagy feltelepítenék egy játékot, az sajna több órát is igénybe vehet, és nem tudom hogy miért? Azelött másodpercek alatt megvolt. Szeretném kérni a segítségeteket hogy mit csináljak, valaszaitokat előre is nagyon köszönöm.
  • grebber
    #1836
    Azt mitől lehet hogy fájlműveleteknél másolás telepités uninstall közben csipog és kattog a winchesterem??
  • nagykispeter
    #1835
    Megnéztem Hard Disk Sentinellel és a 184 Vendor Specificnél írja ki hogy meghibásodás várható.
    Szerintem ez garanciásnál cserére szorul,nem?
  • nagykispeter
    #1834
    Köszönöm.
  • Calver
    #1833
    a S.M.A.R.T. (minden utóbbi években készült winchesterbe beépített öndiagnosztizáló rendszer... konyhanyelven) véleménye szerint hibás a vinyód. tele van bad sectorral, vagy valami hasonló mókás dolog. szerezz be egy programot ami kiolvassa a S.M.A.R.T.-ból, hogy mi szállt el pontosan (google a barátod), aztán találd ki le kéne-e cserélni.
  • nagykispeter
    #1832
    Hello!
    Lenne egy kérdésem,ha tud valaki segíteni.
    Lefagyott a gépem és újraindult.Újrainduláskor ezt írta ki:
    "Pri Master Hard Disk:S.M.A.R.T. Status BAD,Backup and Replace
    Press F1 resume"
    Azóta is ezt csinálja ,de csak újraindításkor,síma indításkor nem.
    Mikor megmegnyomom az F1-et akkor kiír valami olyasmit hogy "Cheking NVRAM"(lehet nem pontosan ezt)aztán betőlt rendesen és működik normálisan tovább a gép!
    Mi lehet a gond?Megköszönném a segítséget.
  • JUVEfun
    #1831
    Hali ! Vettem egy külső vinyót . Mindenhol felismeri /300 Gb/ és amikor elkezdek rá másolni , /kb,: 4 gigát/ azt írja ki , hogy nem fér rá ,megtelt !?! Ötlet ???? /ja egyébként Vista Ultimet 64 bit a rendszerem
  • Calver
    #1830
    nem tűnt el, csak nem látja win 98 az NTFS fájlrendszert. ha kellenek róla a rajta lévő adatok, tedd át másik gépbe és ments le, ha nem, akkor szerintem partíciónáló programokkal win 98 alatt is át tudod formázni fat32-re. (sőt, talán konvertálni is tudod, de én nem bízok az ilyenekben.)
  • zamballa82
    #1829
    Valami redakció?!!!!

    :(
  • zamballa82
    #1828
    Nekem is lenne egy kérdésem hozzátok.

    Van egy 40Gb vinyom.
    10 és 30 Gb volt felosztva. NTFS particio voltak.
    Aztán format de win 98-all fat 32 be.
    Na azota 10 Gb-tom eltünt csak 30 Gb a vinyom.

    Valaki nek van valami használható ötlete arra hogy hogyan csinájam visza?
  • zamballa82
    #1827
    HY.
    gumci.
    " © gumci
    2008. nov. 08. 17:42 | privát | válasz erre | #1826
    sziasztok!
    lehet h már volt kérdés de őszintén megmondom h nincs kedvem 1800 üzenetet végigolvasni..szal az lenne a gond h van 2db winyóm..amikor bekapcsol a gépem akkor látom h látja mind2 winyót..ebben az esetben vmi ojasmit ír hogy nemtud bebootolni..viszont amikor csak azt a winyót látja ameiken a windows van akkor elis indul a gép (mostis így írok)..de ojanis volt még pár napja hogy megjelent mind a 2 winyó de egyszercsak menet közbe eltünt:S..mit tegyek..mentsek mindent le ami kell és winyó csere vagy van vmi egyszerübb (v olcsóbb :D)módszer? "


    Ez nekem ismerös.
    Több dolog lehet de a leg valoszinübb hogy a vinyo meg rogyik elöbb vagy utobb.
    Az hogy müködött egyszere mind ketö aztán eltünt az érinkezési probléma is lehet.

    Én vinyo cserét javaslok.
  • gumci
    #1826
    sziasztok!
    lehet h már volt kérdés de őszintén megmondom h nincs kedvem 1800 üzenetet végigolvasni..szal az lenne a gond h van 2db winyóm..amikor bekapcsol a gépem akkor látom h látja mind2 winyót..ebben az esetben vmi ojasmit ír hogy nemtud bebootolni..viszont amikor csak azt a winyót látja ameiken a windows van akkor elis indul a gép (mostis így írok)..de ojanis volt még pár napja hogy megjelent mind a 2 winyó de egyszercsak menet közbe eltünt:S..mit tegyek..mentsek mindent le ami kell és winyó csere vagy van vmi egyszerübb (v olcsóbb :D)módszer?
  • sgt anderson
    #1825
    sztem ez nem kérdés...
  • T0NI
    #1824
    sziasztok!

    Laptopban 80 GB-os HDD, torrentezés közben rendszeresen CRC-hiba, HD Sentinel szerint 9%-os kondíció, valamint 1907 hibás szektor (folyamatosan nő). Még garis. Tutira csere?