1972


A gyönyörű fegyverek topikja, lehetőleg sok képpel! A bicskától az M60-ig
  • utgyuru
    #1772
    romákra: ugyanitt jönne a korrupció. Az hogy lehet hogy adóbevallásba munkanélküli, utcán meg 530-as BMW ? :) Ugyanilyen könnyen megszerezné a fegyvert, sőt a nagyobb 'kutyák'nak már így is megvan a fegyvere. Desert Eaglet amúgy nem kapsz engedély nélkül, de úgy tudom, h pl Califoniában felmutatod a jogsidat, és hosszúfegyvert vehetsz ennyivel... (hosszúfegyveren értsd sörétes puska, vadászpuska, stb...) De arról már nem szól a fáma, hogy megveszi a hosszúfegyvert, lefűrészeli a csövét meg az agyat a végéről és már el is fér lazán kabát alatt...
    Ausztriában engedély nélkül lehet huzagolás nélküli hosszúfegyvert vásárolni és tartani, és egy kimutatás szerint az emberölés igen kis részét követik el ilyennel. Mert az egy más társadalom, és ott ilyenek nem történnek mint nálunk. Ez olyan mint pl, Hollandiában legálisak a könnyűdrogok, és mégsem omlik össze a rendszer, mert ott is más a társadalom, meg az emberek viselkedése, gondolkodásmódja. Befüvezve nem fog autóbaülni, meg ilyenek.
    A másik, ha egyáltalán lazítanának a fegyverviselési/tartaási szabályokról, akkor lehet hogy kevesebb ember kapna fegyvert, és hiába vizsgálnák, h nem fog-e visszaélni vele, de tőle is ellophatják, és olyan kezébe kerülhetk, aki már visszaél vele. Nem tom sikerült-e érhetően kifejezi amit akartam :)
    Sajnos így se túl nehéz Mo.-n fegyverhez jutni (nekem is ajánlottak már 2en :D elhajtottam őket, mer ez nem az én stílusom), de így meg még könyebb lenne. Szerintem inkább azokat a problémákat kellene vizsgálni, ami miatt szükséged lehetne önvédelmi fegyverre, és én kimondom hogy ennek nagy százaléka a cigányokban keresendő (saját tapasztalat, illetve realitás talaján mozogva)
    Félreéretések tisztázása végett: Nem vagyok rasszista, nem azt mondom hogy a bűnözök csak a cigányok, és azt se hogy minden cigány bűnöző, de jelentős %-ban ott vannak.
  • gabo91
    #1771
    meg ha az éppen aktuális kormánypártra szavazol akkor kapsz engedélyt
  • Danny1987
    #1770
    :)
    akkor csomagtartó

    Bakker kiket akarsz elöni hogy sörétes kell.

    Amugy ha mo-on ezt bevezetnék(semmi esélye)lenne egy olyan feltétel is hogy legyen állandó munkahelyed.
    Akkor a romak bünőző része már nem is juthatna hozzá és már csak a fegyverért is megéri legállisan dolgozni.
  • gabo91
    #1769
    na oké, de egy sörétest nem tudok betenni kesztyűtartoba... :)
  • Danny1987
    #1768
    "igen, de bárki megkapja, szal olyan mintha nem is lenne..."
    Ezt ne ugy képzeld el hogy bemész a boltba veszel egy doboz rágor meg egy desert eagle-t.

    Texasban a következő feltételekkel juthatsz fegyverhez:
    -21. életévedet betöltötted
    -6 hónapja van állandó lakcimed
    -büntetlen előélet
    -fegyvert nem vihetsz magaddal kórházba rendőrségre tűzoloságra szinházba moziba étterembe stb. ha megszeged viszlat engedély és fegyver
    -fegyvert a kocsidban szállithatsz ZÁRT kesztyűtartoban ha nyitva van vagy a műszerfalon van ugrott az engedélyed és a fegyvered

    és még van pár követelmény.
  • gabo91
    #1767
    Persze két külön világ ez.
    olvasmány van pár érdekes dolog benne... pl. minek egy csomagtartonyi fegyver, rendörök max kapnak egy kispisztolyt azt helo...

    Ja és még valami. Két éve volt itt egy osztrák srác elöször forgotársal futkorászott. Majd sötéretest feltette a válára felszált a buszra, aztán "xxxxx-ig egy diákot". Utána 8mm-es pisztolyalt járt discoba, fenyegette a jónépet valakiknek nem tetszett kihivták a rendöröket
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    vajon kivolt az... fogalmam sincs, kitehetett ilyent... :)
    Rendörök nagynehezen kijöttek, kiemelték a srácot meg két társát elökerültek a boxerek viperák, meg a pisztoly is (9 töltény a tárban). Csinálták a fesztivált felvitték öket pestre, gyerek ki se jozanodott már otthon volt.
    (15 éves volt, és mégegyszer mondom nem is magyar állampolgár)
    enyivel el lett intézve a dolog



    Amerikában államtól függ a törvények szigorusága, van ahol szigorubban vezik a dolgokat, de ott is bármelyik állampolgár (nem büntetett előéletű) kaphat engedélyt.
  • gabo91
    #1766
    korrupció barátom...
    felénk bemegy a rendör a kocsmába és együtt iszik másokkal. miért nem veszi el az illető jogosítványát, miért nem bünteti meg ha kint áll a kocsi? mert tudja hogy az illetőnke nincs jogsija...
    enyi

    (nem mind ilyen) akad olyan aki szolgálatba van vagy civil mind1 mellé áll valaki kocsival aztán mehet a verseny.

    Nem egy olyan van aki elöbb üt mint kérdez. Van egy haverom most lesz 6. éves, kezdő rendör, nagyon elszánt hogy majd megszüntei korrupciót stb.
    semmitse fog tudni tenni, egy ember kevés ehez, majd befogják a pofáját is inkább... (vagy pénzel, vagy mással...)
  • Punker
    #1765
    nem kaphatja meg bárki, az átlag ember kaphatja meg, itthon meg az akinek van ismeretsége / pénze.
  • utgyuru
    #1764
    igen, de bárki megkapja, szal olyan mintha nem is lenne...
  • Punker
    #1763
    hogy érted ezt az engedély nélkül? engedély ott is kell.
  • utgyuru
    #1762
    viszont a Texas alapon akárki téged is lelőhet, mer engedély nélkül vehet fegyvert, kabát alá csapja és az utcán elkezd lövöldözni. Ha ott téged vagy hozzátartozódat találja el, akkor az jó?
    az a baj, hogy olyat nem lehet megcsinálni, hogy otthon védelemre engedélyezni, mer úgyis kiviszik utcára, stb...
    Mondjuk én abban látnék egy alternatívát, ha éjszaka 1-2 rendőrautó járőrözne a városban (méretőtől függően). Egy betörés úgyse 2 perc, meg már maga a tény, hogy akármikor ott van a rendőr, csökkentené a bűnözési kedvet szerintem. Na de ezzel már eltérünk a topiktól...
  • Danny1987
    #1761
    De akkor is jobb mint a mostani hogy bejön a betörő aztán ha a wc-be zárod akkor korlátozod a szabadságjogát és téged is felelőségre vonnak.
    Röhej.
    Texasba bejönnek szétlövöd azt elviszik.
    Nekem az utobbi jobban tetszik.
    Mindegyiknek meg van a hátránya el lehet dönteni melyikkel vagy nagyobb biztonságban.
  • utgyuru
    #1760
    persze hogy sok lenne. Az se jó ami ott megy, h akárkinek lehet fegyvere, aztán bemegy a gyerek suliba, és mer van kis náci beütése, agyonlő 15 embert...
    A rendőrségről meg annyit, h láttam olyat h nem mer odamenni a cigányokhoz, mer nem csinálnak velük semmit.
  • gabo91
    #1759
    Na a közlekedésiek... többség zsebre dolgozik, ha 50km helyett 52km-el mész jól megbüntet, de aki 50 helyett 90km-el megy, elsimitják neki az ügyet.

    "Én házam, én váram" alkotmányos jog amerikában, megvédheted magad, családod és vagyonod.
    Jó lenne, de ebből is sok vissza élés lenne szerintem.
  • Danny1987
    #1758
    Szabad fegyverviselés kellene és törvénymodositás.
    Ez alatt azt értem ha betörnek hozzád szétlövöd az ürgét akkor nem börtönbe mész hanem aludhatsz tovább miután elvitték a holtestet.
    Ja és egy komoly rendőrség aki nem csak a gyorshajtókat füleli le.Persze ez is a feladatuk de ha meg akarnak lincselni akkor a faszom hagyják a trafipaxot és segitsenek.
  • gabo91
    #1757
    talán.
  • utgyuru
    #1756
    akkor már inkább riasztó pisztoly, ami bazi élethűen durran, meg kábít
  • gabo91
    #1755
    Hát ez az, arcodat ne nagyon mutogasd, mert megtalálnak.
    Falkában támadnak mint a farkasok.
    A gond az, ha valaki anyira beéd akar kötni ugyis beléd köt nem tudsz mit csinálni.
    Megüt az utcán, micsinálsz? mész tovább nem foglalkozol vele, levág két pofont leköp megrugdal... nem foglalkozol vele mész tovább?
    Netán az első utás után megutöd, vagy csak hozzá szolsz? Elkezd üvöltözni káromkodni jön atöbbi barom, hiába vagy te akármilyen békés meg kulturált ember nem tudsz mit csinálni... csinálnak indokot maguknak...

    utálom az ilyen szar alakokat akik csak kötöszködni tudnak és folyton teremtik a konfliktusokat.
    Talán ha veszel egy airsoft fegyvert ami nagyon valósághűn néz ki, beteszed az övedhez, hogy kifigyeljen... talán nem mennek közelebb...
    de ebben se vagyok egészen biztos.
  • utgyuru
    #1754
    na látom egyezik az ízlésünk (M92 :) )
    Ma-holnap vmikor megkeresem neked neten a cikket aztán belinkelem, mer már nem emlékszem pontosan. De azzal meg az a baj, h azt csak otthon használhatod, mer hülyén néznél ki a mordállyal az utcán... :D
    Én inkább utcai "védelemre" gondoltam, mert nekem eddig csak ott voltak szituációim. Amúgy a cigányokkal meg az a baj, hogy ha ott helyben meg is véded magadat, akkor másnapra az egész família téged keres, és meg is találnak majd...
  • gabo91
    #1753
    Na ugye, én is tölük félek. Van egy spánielem, de max a cipőfüzőjüket rágná meg...
    Bármi van nállad, akkor is csak két kezed van. Vascsővel is egyszerre egyet tudnál ütni, de addig fejbe vágnak.
    Hogyérted, hogy arra bárki szerezhet papirt? Egy sörétes tökéletesen megfelelne nekem. (azért egy beretta 92FS-C jobban megdobogtatná a szivemet.) Vadász engedély, papirok(nem tudom, hogy van ez) kellenek hozzá, vagy csak valami engedély?
  • utgyuru
    #1752
    múltkori Kaliber Magazinban láttam önvédelemre átalakított IZS-143-at. Eredetileg 2-csövő sörétes puska, így meg vmi 80 joule erejű. szerintem az birtokvédelemre pont optimális, annak a papírjait akárki el is intézheti.
    Nekem attrocitásaim inkább utcán történtek eddig, (kimondom: cigányok...) oda kellene valami. Láttam egy videót, h mekkora hatással van egy gázpisztoly, ha valakire rálövik vele az aktuális anyagot belőle. De amikor belémköt 6 cigány mire megyek vele??? Ilyen ötletek engem is érdekelnének, ilyenkor mi a jó...
  • gabo91
    #1751
    Baseball ütő, vascső is elég, ha nem ütsz erőset akkor konyhakés vagy valami komolyabb.
    Hát az a helyzet, hogy nem lehetne megengedni azt sem ami ott megy egyértelmű, olyan vérfürdő lenne az egész országban. Viszont ezt sem kellene hagyni, hogy akinek van pnze az bármit megtehet és lehet fegyvere mert vesz papirt és enyi. Itt minden a pénzen múlik, és bármit ellehet intézni vele (korrupció)
    Ha mindent megtiltasz egy gyereknek akkor márcsak azért is megfogja csinálni, mert megtiltottad neki.
    Szoval lehesen azért valami, de ne az legyen hogy mindenhova viszed magaddal. Ha viszont valaki ől akkor halálbüntetés, mert elég lazák a törvények itt... majdhogynem megéri bünözőnek lenni, mert jobb bánásmodban részesülsz mint az átlagpolgár...

    Az a gond, hogy a kutya is ha nem harci kutya akkor kap egy darab csontot aztán elvan, ha meg agreszívabb és csinál valami kárt a betörőben/támadóban akkor meg téged huzkodnak megint csak...
    ördögi kör ez, mert sehogysem nyerhetsz...
    gumilövedék... utcán felvesz két nagyobb kavicsot fejbedob vele tuti nagyobb sérülést okoz.
  • utgyuru
    #1750
    nézz utána a "Krav-Maga"-nak, én nem próbáltam, de azt mondják elég jó fegyver ellen is. Azzal sem értek egyet, hogy USA-hoz hasonlóan, akárki tarthasson éles fegyvert, mert akkor csak még roszabb lenne a helyzet. Valakire ittasan rájön a dühroham, és őrjöngésbe kezd a fegyverrel az utcán... A jelenlegi jogszabály alapján pl fegyvernek (közbiztonságra fokozottan veszélyesnek) minősül a boxer, amiért vihetnek is be, de ha az utcán a kezedben van egy méteres vascső, az nem minősül fegyvernek, pedig jóval nagyobbat lehet vele ütni mint boxerrel. Továbbá ilyen téren érdekes lehet ez a cikk.

    Otthoni birtokvédelemre jó lehet még a kutya, ha olyan helyen laksz. Nekünk dobermannjaink voltak, és nem is volt baj sose a cigányokkal, pedig volt pár a környéken. Amelett meg a ktuya jó barát is =).
    Vagy maradnak az önvédelmi fegyverek, mint gázpisztoly, gumilövedékes, stb...
  • gabo91
    #1749
    baseball ütő xd
    fegyver lehet egy darab vascső is. azért ha valakit fejbevágna min ayrázkodás de komoly gondok is lehetnek... és semmit nem lehet csinálni... hapedig vér nem folyik leszarják...
  • gyuri12
    #1748
    Csak egy pitiáner bűnöző jut el addig,hogy használja is a fegyvert,ha meg kezdő,akkor a kellő technikákkal lelehet fegyverezni.
  • gabo91
    #1747
    ok, köszi a helyesbítést.
    Sok mindent nem lehet mégis megtehetik jópáran.
    A saját tulajdonomat pedig megvédem... BÁRMI ÁRON...
    az, hogy itt tiltja a törvény hogy megvéd magad családod, vagyonod az egy dolog... ezzel is csak a bünözést erősitik...
    Fegyver ellen sokra nem mséz harci tudással...
  • utgyuru
    #1746
    Ha egy fegyvert hatástalanítanak, akkor azt nem lehet visszalakítani.
    Önvédelemre nem való a tőr, mivel az támadófegyver, tanulj meg verekedni, vagy vegyél kimondottan önvédelmi fegyvert (pár hsz-hel korábban volt róla szó). A puskák szuronyát meg bajoNett-nek írják.
  • mohamed
    #1745
    már most kezd el sok vazelint venni, nem fog fájni annyira.....
  • gabo91
    #1744
    :)
    3.000Ft egy bajorett kés, veszel egy 50cm-eset az is megteszi... talán
  • Hompi01
    #1743
    Még senkit, de csak itthon önvédelemre kellene
  • bens
    #1742
    szerintem hatástalanított fegyvereket nem lehet visszacsinálni.
    kit akarsz amúgy lelőni? :P
  • Hompi01
    #1741
    Sziasztok van egy PA 63 típusú maroklőfegyverem azt szeretném kérdezni, hogy valaki tudná-e élessé tenni mivel hatástalan a cső bevan öntve stb. papír is van róla köszönöm!
  • Attila8805
    #1740
    #1737
  • bens
    #1739
    jól utánanéztél. gázpisztolyra nem kell engedély évek óta. régen kellett de nyilván rájöttek a szervek h csak akkor veszélyes ha megeszi valaki.
  • gabo91
    #1738
    Azért picit sokba kerülnek a gáz riasztó fegyverek. Konyhakés pedig mindenhol van...
  • utgyuru
    #1737
    Jó lenne nem offolni a Desert Eagle meg a Gattling hülyeségekkel...
    A gáz riasztó fegyvert 18 év felett engedély nélkül veheted, és tarhatod otthon, ha utcán is viselni akarod, akkor kell ilyen
  • Attila8805
    #1736
    Na utána néztem.
    KEll hozzá tartási engedély.
    2000Ft a helyi kapitányságnál megcsinálják és így néz ki.

  • Danny1987
    #1735
    Ilyet ha vki tud eladót szóljon:)))
  • gyuri12
    #1734
    Szerintem igen,de hogy milyen,azt nem tudom.:(
  • Attila8805
    #1733
    ÉS ahhoz kell engedély?