1972


A gyönyörű fegyverek topikja, lehetőleg sok képpel! A bicskától az M60-ig
  • noti83
    #1812
    gyalogsági ásó megélezve - hiszen virágokat gondozni mindig kell
  • Punker
    #1811
    nem öli meg de megállítja.
  • PrasCo
    #1810
    Na de gondolom nem sejted, hogy egy késes támadás úgy néz ki, hogy harminc méteren kést ránt a faszi, és rádmutat, hogy "MOST MEGKÉSELLEK!", és elkezd léptetni feléd?
  • chicco24
    #1809
    A gumilövedékes pisztoly nem sebez? Gyenge hozzá? Ólomlövedékkel sem?:)
    Azért gondolkoztam erősen gumilövedékesen,mert a gázpisztoly csak 1-3 méterre hat,és nem is sebez.Szélben meg szívás. És amúgy sem jó ötlet a támadót közel engedni....főleg ha kése van...
    Egyáltalán sebez valamit a gumilövedékes Keserű ólomtöltettel,mondjuk olyan 5-6 méterről??Megbénítja a támadót?
    És kérlek hagyjuk a formaságokat engedély terén:)Tudom hogy gumisat csak otthon lehet tartani,de mint említettem Miskolcon lakom,így nagyívben szarok a rendőrségre. Inkább fizetek 20 ezer büntetést mint hogy halottan kaparjanak össze.
  • TheRock18
    #1808
    igazira halandó nem is kap engedélyt,csak,ha rengeteg pénze van!
    ha engem kérdezel,akkor önvédelemre gázpisztoly,az kisebb...ha otthonra kell,akkor gumilövedékes,de csak puska,mert csak az elég erős..olyan 80J-os...gondolom puskát nem akarsz magaddal cipelni..xD
  • chicco24
    #1807
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Fegyvert szeretnék vásárolni önvédelemre,és azt szeretném megkérdezni,hogy:
    -gázpisztoly vs. gumilövedékes pisztoly?
    Eléggé nem értek hozzá,de ahogy hallom a gázpisztoly semmit nem ér támadók esetén,amíg egy gumilövedékes közelről azért tarol.
    Miskolcon lakom,így egy igazi fegyó lenne a helyes döntés,de az engedélyek miatt nem akarok szarakodni.
    Előre is köszi a tanácsokat.
  • legalis
    #1806
    Sziasztok, tisztelt Hirdetők és Vásárlók!

    Engedjétek, meg hogy figyelmetekbe ajánljam a www.fegyverbazar.hu –t.


    Megtisztelő figyelmeteket külön köszönöm!
  • gabo91
    #1805
    lehet, de az nem azt jelenti hogy csinálnak is valamit az ügyel kapcsolatban... ha pedig akarnának is valamit csinálni se tudnának nagyon mit tenni...
  • bens
    #1804
    te döntöd el mi a jobb: odaadod neki amid van, vagy megvárod h leszúrjon és elvegye.
    "a rendőrség nem is foglalkozik a dologgal mivel nem történ bűncselekmény... pár pofon rugdosás nem a világ, a táskát meg te adtad oda... nem ő vette el..." -ez nem így van. az ilyen eset rablásnak számít.
  • gabo91
    #1803
    oké, sorry...

    Kár, hogy nem a vezetőket meg a politikusokat támadják meg a cigók, egy két eset után talán változna a nézőpont...
    Nyilván a fegyverrántás nem megfelelő, előveszel egy kisbicskát, ő előveszi a belező kést...
    De véleményem szerint, az megint baromság, hogy odaadom nekik ami kell, mert ezzel nem, hogy meggátoljuk, pont hogy növeljük a bűnözést. Ha körbeálltak és pofán vágtak, megrugdostak, te meg odaadod a táskát tulajdonképpen a rendőrség nem is foglalkozik a dologgal mivel nem történ bűncselekmény... pár pofon rugdosás nem a világ, a táskát meg te adtad oda... nem ő vette el...
    na az ilyen kiskapukkal van a bibi...
    "jegyezd meg az arcát és azonnal utána jelentsd be az esetet a rendőrségen" (nyilván nem csak cigó támadó lehet) de ha az akkor: "a rendőrök is csak annyit szoktak h nem tudnak velük mit csinálni"



    ...
    (legjobb ha mindenki otthon marad, ja de otthon sem védhetjük meg magunk... )
  • bens
    #1802
    nem vagyok rendőr. a cigányos kérdésre nem tudok mit mondani, a rendőrök is csak annyit szoktak h nem tudnak velük mit csinálni. ez sajnos ilyen dolog, a rendőrök sem szeretik őket de ha valamit csinálnak velük azonnal jön az önkormányzat meg a kisebbségi képviseletek stb és balhéznak amíg nem találnak egy felelőst.
    ha sétálsz az utcán és megtámadnak a legrosszabb ötlet fegyvert rántani mert ha lövöldözöl akkor tuti biztos h téged fognak lecsukni a végén. de ha többen támadnak rád, mondjuk egy késsel se mész sokra vagy bármilyen fegyverrel. leghatékonyabban ésszel és futással lehet megoldani a problémát. olyan csak akciófilmben van h előkapod a fegyvered és leterítesz mindenkit magad körül. ha meg akarod óvni a saját vagy a barátnőd épségét akkor ne vagánykodj hanem add oda a támadónak amit akar, jegyezd meg az arcát és azonnal utána jelentsd be az esetet a rendőrségen. aki meg diszkóba, kocsmába jár éjszaka az meg vegye úgy h benne van a pakliban.
  • gabo91
    #1801
    Mik ki nem derülnek...
    Részben igazad van a dolgokban.
    Sokszor törnek ki verekedések apró pitiáner dolgok véget, ha fegyver is lenne akkor (még több) vér folyna...
    Nyilván nem az emberek dolga lenne a bíráskodás, hanem a rendfentartó szerveké... Na most erre inkább nem írok semmit,... idéznek tőled "és utálom amikor az a téma az öltözőben h ez a lőszer így meg úgy vinné szét az ember fejét stb... minden egyes lökött fegyvermániásban benne van a vágy h lelőhessen már végre valakit"
    Ez itt a baj...
    Lehet akárhány rendőr, ha nagyon kevesen végzik a munkályukat rendesen.

    Aztán a másik...
    "a cigó viszont nem elfutni fog egy stuki látványától hanem kitekeri a kezéből mert kell neki. tudom, mert hallottam rendőröktől h hogyan végződnek ezek a "na majd most én megvédem magam a fegyveremmel" esetek" ha tudjátok hogy milyenek, hogy mit művelnek akkor mégis miért őket védik miért ők a szegény szerencsétlen sorsú, sanyargatott tisztességes állampolgár akit a csúnya gonosz magyarok ütnek vágnak megaláznak...?



    Kérdeznék valamit...

    Nem vagy rendőr, egyszerű állampolgár. Sétálsz este a barátnőddel amikor megtámadnak... mit csinálnál?


    És mint rendőr mit mondasz ilyen esetre...?
    így vagy úgy, de vesztes vagy, és nem tehetsz róla hogy belekeveredtél...


    Kanadában nincsenek se cigók, se zsidók, se niggerek... (nyilván nem ez a teljes magyarázat)
  • bens
    #1800
    lőfegyverrel elkövetett gyilkosságok száma évente európai országokban 40-600-ig terjed. ez a szám az usában 12000. kanadában, ahol a fegyvertartás nem alkotmányos jog mindössze 30, pedig az se egy kis ország. ok ezek statisztikák meg minden, de ahol fegyver van ott előbb vagy utóbb le is lőnek valakit. a rendőrségen dolgozom és sok embert ismerek akinek van fegyvere (nekem is volt) és utálom amikor az a téma az öltözőben h ez a lőszer így meg úgy vinné szét az ember fejét stb... minden egyes lökött fegyvermániásban benne van a vágy h lelőhessen már végre valakit, olyan nincs h van egy pisztolyod csak azért h lőlapokra puffogtass. az is gyenge duma h kell mert jaj annyira veszélyes fegyver nélkül utcára menni... még azt aláírom h egy rendőrnél legyen pisztoly ha le kell lőni egy dühöngő gyilkost ok, de magánembernek fegyvert eladni azért mert meg akarja védeni magát... süket duma. én nem érzem magam veszélyben, mert senkit nem akarok bántani. nem hordok fegyvert, nem bánok úgy az emberekkel h agressziót váltsak ki és milyen meglepő... még sosem kellett megvédenem magam se utcán, se szórakozóhelyen. 100% ha egy pisztollyal az oldalamon mászkálnék akkor már keveredtem volna bajba. a másik pedig az h a sok barom aki azt hiszi h biztonságban van ha egy glock-al a zsebében mászkál az saját magát keveri életveszélybe, ugyanis egy átlagos ember (ha csak nem háborús veterán) nem ismeri a saját képességeit. a legtöbb esetben ha megtámadják már későn méri fel a helyzetét és elő se tudja venni a fegyvert (ugye ha jön veled szemben egy fószer, addig nem tudod h meg fog támadni amíg nem szorítja a kést a nyakadhoz, akkor meg már nyúlkálhatsz a pisztolyod után...) ha meg valami véletlen folytán mégis sikerül előkapni akkor a saját fegyverével fogják agyonlőni, ugyanis nem fog rálőni senkire. akkor sem ha addig rambónak hitte magát, ilyen az emberi természet. a cigó viszont nem elfutni fog egy stuki látványától hanem kitekeri a kezéből mert kell neki. tudom, mert hallottam rendőröktől h hogyan végződnek ezek a "na majd most én megvédem magam a fegyveremmel" esetek, de ez csak egy vélemény. tőlem szerezzen fegyvert mindenki, nekem nem kell mert én nem akarok lövöldözni senkire, ennyi. hallottam egy jó mondást, úgy szól h ha mindenki szabadon lelőhetne bárkit, és mindenkinek lenne fegyvere kivéve egy embert a világon, ő maradna életben egyedül :)
  • qtab986
    #1799
    #1784 ez a baj az usa-ban, bizonyos államokban nem kell engedély a fegyverre

    Azt hiszem ez nem igaz. Engedély mindenhol kell.


    ez nem így működik. az USA-ban pont azért engedélyezték mindenkinek a fegyvertartást h az emberek biztonságban érezhessék magukat. mi lett az eredménye: százvalahányszorosa a fegyverrel elkövetett bűncselekmények száma, mint bárhol a világon


    Párhuzamos teszt: Glock 30 és 36 - Amerika kedvencei:Az elsõ és legfontosabb az 1987 óta tartó polgári fegyverviselési diadalút. Akkor - szinte úttörõként - Florida állam lehetõvé tette alanyi jogon a fegyverviselési engedélyek (CCW) kiadását. Bárkinek, aki nagykorú, büntetlen elõéletû, elmekórtanilag tiszta és fegyverkezelési vizsgát tett. A többi immár történelem, a vészmadarak ellenére nem vérfürdõ lett, hanem az utcai erõszakos bûnözés visszaszorulásának lehettek tanúi a napfényes állam lakói. A következõ 20 évben aztán az államok sorra követték Florida példáját, mára kisebbségbe kerültek azok a szövetségi államok, ahol a rejtett fegyverviselés tilos, vagy a rendõrség szabad elbírálási jogkörébe tartozik.
  • gabo91
    #1798
    Persze, meg elég szigorúak a feltételek is. pl. Kocsiban csak zárt kesztyűtartóban tarthatod, vagy otthon. Ha pedig bármi kicsi afférod is volt már hatósággal ugrik a dolog.
  • gabo91
    #1797
    kis hazugság, nagy hazugság, politika, statisztika persze azért usa-ban többen is élnek, de nem kötöszködöm az általad közölt ténnyel.
    Amíg társadalmi egyenlőtlenségek vannak, amíg sokak illúziók közt élnek addig lesz bűnözés, mert neveltetés és körülmények a befolyásoló tényezők...
    Nyilván a normális embert úgy nevelik, hogy "tanulj és ...." van akit meg hogy "nem keresni kell hanem szerezni". Aki a másodikat kapja abból bűnöző lesz...
    Bárkiből lehet áldozat...
    Bár ugye nem egy olyan van mikor a részeg kidobó szarrá rugdalja az emberkéket... az ilyennel szemben esélytelen vagy...
    fegyver kb. akkora ha nem nagyobb biznisz mint a drog, tehát volt van meg lesz is...
    a törvény tiltja (itt) a normál embernek fhosik a szája a törvénytől, így nem kell neki, a cigónak megint nincs veszteni valója...

    Az pedig hogy növelik a fakabátok számát baromság, nem lesz jobb a közbiztonság. Mert ugye a magyar ember munkamorálja elég gyengécske... fakabát sem kivétel, szarik a szarra miért törje magát... (max etetik az emberek többségét, akiknél a placebo érvényesül és fulnyogodtak mert a tv-ben azt mondták, hogy...)
  • Scottt
    #1796
    Ahhoz, hogy valaki fegyver tartásit kapjon,sok féle "vizsgán" átkell emnni.Egy 2 általánost elvégzett idegbeteg rétinigger fix, hogy nem tud egy olyat megcsinálni.
  • bens
    #1795
    ez nem így működik. az USA-ban pont azért engedélyezték mindenkinek a fegyvertartást h az emberek biztonságban érezhessék magukat. mi lett az eredménye: százvalahányszorosa a fegyverrel elkövetett bűncselekmények száma, mint bárhol a világon (afirkát és a háborús zónákat kivéve). ha berettával mászkálsz akkor nem leszel biztonságban. ez nem az a hely/idő amikor fegyverrel kell megoldani a dolgokat, én így gondolom. másfelől ha te tudsz fegyvert szerezni akkor a cigány is tud. akkor meg inkább ne legyen egyikőtöknek se.
  • gabo91
    #1794
    Komoly a tekercses íjad.
  • gabo91
    #1793
    egy dolog a fegyvermánia...
    egy másik az agresszió - önvédelem kérdése...

    Attól még mert valaki szereti a fegyvereket, esetleg van neki, nem jelenti azt hogy ölni akar vele, vagy ölne vele...
    pl.: vadásznak is van fegyvere... de állatra lő... és mert van fegyvere elítélheti a háborúskodást.

    Az pedig, hogy nem fegyver kell hanem meg kell tanulni verekedni baromság...
    bármi lehet fegyver amivel emberi életet lehet kioltani... darab szeg is... sokra mész a harci tudásoddal ha valaki 100-as szöget belevágja a vesédbe a buszon.
    Persze lehet nálad egy uzi is, akkor is megtudják ezt csinálni (meglepetés)
    A gond az, hogy a cigok alapból ilyen fajta, de nem feltétlenül kell annak lenni hogy valaki csak úgy unalomból belédkössön kiraboljon szarrá verjen. Nyilván a cigok szarnak rá hogy mi van nálad... mert tudják nem csinálsz semmit mert fosol a kúrmánytól aki őket védi, a rendőrségtől a törvénytől... nekik mind1 max. kapnak ágyat meg kaját pár évre...
    Szóval alapjában a felfogással van a probléma...
    Gondolom Petőfi is inkább írt volna még pár verses kötetet minthogy szabadságharcba menyen... A katonák is inkább lennének köművesek minthogy életüket kockáztassák mások érdekei végett...
    Háborúk voltak vannak lesznek, a magyar nép különben is egy elég kötekedős fajta... (történelmünk során akibe lehetett összetűzésbe kerültünk, és nagyrészt vesztesek lettünk)... elbaszott egy dolog...
    nyugodtabban mászkálnék én is ha egy beretta húzná a kabátzsebemet...
  • Sissy0
    #1792
    Sziasztok!
    Szeretettel várok mindenkit Megveretni című topikomban!
    Gyertek!! Gyertek!!
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1222425652
  • utgyuru
    #1791
    tudok hatékonyabbat, olyan jogalkotás és végrehajtói szerv, ami nem engedi hogy ilyenek előforduljanak. de a magyar hozzáállással (kenőpénz, neméndolgom-nemisfoglalkozok vele, stb...) ez sose fog megvalósulni
  • bens
    #1790
    egyszer megtámadott hazafelémenet egy banda, cigánygyerekek és épp lövészetről jöttem haza. gondoltam elriasztom őket, elővettem egy (akkor még nem engedélyköteles) flobert revolvert. erre odajött pár és el akarta venni. ennyit a fegyverekről. lelőni nem lehet, mert akkor magadrauszítod a rendőrségtől kezdve az önkormányzaton át mindenkit és úgyis a börtönben kötsz ki. egyszerűen felesleges a fegyver. meg kell tanulni jól verekedni és gyorsan futni, ez a kettő együtt a leghatékonyabb.
  • utgyuru
    #1789
    rántottál már fegyvert cigányra?
  • bens
    #1788
    ha 6 cigány körbeáll akkor a pisztoly még annyit se ér. elveszik és a saját fegyvereddel lőnek le. cigányok ellen ne akarjon senki fegyvertrántani, ha csak nem eladni akarja nekik ugyanis nem fognak megilyedni mint a filmekben és elszaladni. tapasztalatból mondom.
  • utgyuru
    #1787
    a judo se ér sokat, amikor 6 cigány áll kölbe és a hátadba teszik a rozsdás kést
  • bens
    #1786
    önvédelemre a magyar törvények miat a lőfegyver alkalmatlan mert ha nincs 10milliód ügyvédre és mégannyi kenőpénznek akkor olyan büntetést kapsz ha lelősz vkit (akárkit) h jobban jársz ha agyonvernek az utcán. ergó fegyverre nincs szükség. ha valaki meg akarja védeni magát járjon judo edzésre.
  • utgyuru
    #1785
    jaja. az a baj h önvédelemre kell a fegyver. nem nekünk kéne emiatt változni, hanem a fenyegetettséget kellene csökkenteni.
  • bens
    #1784
    az a baj ezzel a fegyvermániával h hiába szerzel be egy pisztolyt, lelőni úgyse tudsz senkit ugye mert akkor te szívod meg (sztem ez nem is olyan nagy baj). akkor meg minek? menj el paintballozni, ott kiélheted magad és senki nem hal meg. ez a baj az usa-ban, bizonyos államokban nem kell engedély a fegyverre, ott 100× több a lőfegyveres gyilkosság mint idehaza. marha jó tényleg, nem mehetsz ki az utcára mert a szomszédgyerek játékból lelő az ablakból. személy szerint az egész fegyvertémát betiltanám ahogy van. nincs háború, nem kell lelőni senkit.
  • utgyuru
    #1783
    nem feltétlen az a jó, ha fegyvere lehet mindenkinek. nem nekünk kéne változnunk, hanem a veszélyforrásokat kéne csökkenteni (elsősorban cigányokra gondolok)
  • solo
    #1782
    Tudom, hogy csak 21 ől lehet, de egyenlőre csak érdeklődök, ogy milyen gyorsan menjek el ebből a szar országból: S
  • utgyuru
    #1781
    hát meg nagykorúan se túl könnyű éles lőfegyvert szerezni, és ez így van rendjén
  • bens
    #1780
    14 és 18 között eléggé nehezen...
  • utgyuru
    #1779
    pár kommenttel előbb volt róla szó, nem küldelek el 300 oldallal
  • utgyuru
    #1778
    sehogy. kicsit olvasgass vissza, volt önvédelmi célokról szó korábban, ne kezdjük el újra a vitát :D
  • solo
    #1777
    Hello, lenne egy kérdésem, valaki mondjon nekem pár dolgot a fegyverviselésiről.Mi kel hozzá, mik a tiltások stbstb..
    Esetleg, hogy juthatok ágyú kaliberű deserthez?: D
  • utgyuru
    #1776
    Ebbe a kitelepítéses dologba, elvben van igazság, caskhát ilyet az életben nem lehet megcsinálni. Mi lenne a mérce, hogy ki marad ki megy? Ide is beférkőzne a korrupciü, és sokan maradnának. Na meg ez a náci haláltáborokra hajaz lassan.
    Amúgy a cigányok között is vannak rendes emberek, akik dolgoznak, iskolába járatják a gyerekeket, stb, ismerek is ilyet.
    A többihez meg annyit, hogy nem tudok vitába szállni ezekkel, mert ők tényleg ki vannak szolgáltatva, de én nem tudok megoldást rá, tőlem ne várd :)
    Lőni jó dolog, én is szoktam régebben.
    Még valami : benzinkúton nem túl okos dolog lövöldözni :)
  • gabo91
    #1775
    Nem azt mondtam hogy kiirtani őket, meg kitelepiteni. Uyértettem, hogy egy helyre az országon belül. De nem csak őket, az összes alját, miatam ha valamelyik (bár nincs ilyen) tud dolgozni akkor maradjon, ha megüti a minimum követelméynt emberek közé lehet engedni akkor éljen ott ahol szeretne meg ahol munkát kap. De aki nem dolgozik csak napot lop, meg bünöző és csak balhét csinál rendet bont annak nem kell a társadalomba beilleszkedni. Meg mindent egy helyre kéne pakolni, börtönöket is egy részre, és kicsit szorosabra tenni a nyakrörvet.

    A másik pedig, hogy a topik sem azért nyilt szerintem mert mindenki önvédelem végett foglalkozik fegyverekkel vagy mert munkaeszköz hanem vannak akiket érdekel. Én is szeretem a fegyvereket, persze kellene olykor önvédelemre is, de ha békés lenne a társadolom (ilyen nem lesz, se itt se máshol) akkor is szeretnék magamnak fegyvert. Jó dolog lőni, (nem gyilkolni)

    más: Na most a a bünözés nővekszik akkor elég kiszolgáltatott helyzet bankban dolgozni, vagy kis takarékban boltban benzinkuton vagy bármilyen eféle helyen.
    Azért az ilyen helyekre nem ártana valami...

    Nem kell félni? Móhr... itt van Győrtől nem messze...
  • utgyuru
    #1774
    Persze, nem szép dolog másra fegyvert fogni, stb...
    de:
    1. a rendőr, meg a túszmentő kicsit más tészta (korrupt, g*eci rendőrökre nem gondolok most)
    2. amikor 6 cigány ver össze meg késel meg egy ártatlan embert, úgy lőném szét a fejét hogy csak füstöl, etika, meg parancsolatok ide vagy oda...
    De én ugyanígy vagyok a nácikkal, aki magát mások fölé valónak érzi, meg a többi szarság, de így nem lehet megoldani semmit. Ha én lelőném a cigányt, mert ezt meg azt tette, engem ugyanúgy megölhet a cigány nemtomkije, mert én meg mondjuk lőfegyverrel támadtam rá az öccsére, nála meg csak az ökle volt. Azt meg persze nem lehet megcsinálni h kitelepíted őket, vagy kiírtani, mer az meg már holokauszt...
    Önvédelmi fegyverre visszatérve: olyan ajánlást olvastam, hogy önvédelmi célra legjobb egy DA revolver, .357 Magnum kaliberben. Ezzel télleg meg tudod védeni magadat. De mivan, ha vmi szerencsétlen vén hülye kapja meg, aki már a kávéfőzőbe is gyilkost lát. Te meg megkérdezed tőle, hol van az XY utca, és az arcodba tolja a mordályt, mer épp tiszta zizi. (Nem akarok megsérteni senkit, meg tisztelem az öregeket, de láttam már én pár borult fazont) Vagy vmi szerencsétlen hülye is szerez önvédelemre fegyvert, aki az a típus, akit mindig is háttérbe szorítottak, meg szivattak, mostmeg tökös gyereknek érzi magát...
    Szerintem nem lenne jó, ha legalizálnák a fegyvereket mindenkinek. És úgy gondolom itt befejezhetjük ezt a vitát, mer 1000 érv van pro és kontra.
    Annyiban egyet értünk szerintem, hogy jogod van megvédeni magadat, a családodat, és az otthonodat, de van jópár ember, akinek nem erre kell a fegyver, ami a jelenlegi gondoknál csak nagyobbakat szülne
  • gabo91
    #1773
    Igen, korrupció az országban mindenütt jelen van, ezzel nem elhet mit kezdeni ez egy ilyen világ. szarbol várat még egy bűvész sem teremthet...
    mindenki szarik a szarba tehát csak szarabb lesz...
    persze ausztriában engednek egy picit "az emberek megelégednek a kisújal és nem tépik le a kezet" itt az egész embert vinnék...
    ha valaki unatkozik akkor keres valami elfoglaltságot, valamit dolgozgat. de bejött egy társadalmi réteg, akik inkább a balhékat keresit csinálják.
    Persze hogy az emberből agressziót vált ki.
    Törvénytelen meg etikátlan embert ölni, elhiszem, vagy bárkire is fegyvert fogni... stb. meg a hivöbbek jöhetnek a parancsolatokkal is, de akkor is meg kell védni magunkat. Ilyen alapon pedig a swat-os vagy a rendör is fegyvert fog valakire. Itt sajnos nem ugy végzik a munkájukat ahogy kellene... (részben megértem, én is zsebre dolgoznák)
    Eltelepiteni őket egy külön területre nem lehet.
    Ja oké (én az vagyok).
    Az egész bünözés olyan hogy tényleg megéri bünözni. Talán egy fél éve volt a Napló-ban hogy egy idős asszonyt meggyilkoltak egy kis faluban, a falubeliek pedig peticiót inditottak hogy legyen halálbüntetés... persze hogy nem lesz...
    itt is korrupció lenne, lehet venni bárkinek a halálát, és még törvényes is...
    jó hát most meg kegyelmet lehet venni a köztársasági elnöknél...

    hajléktalanok is inkább elkövetnek valamit, hogy lecsukják öket, mert akkor egésznap alvás van, kapnak kaját ruhát. dolgozhatnak tanulhatnak is. tv is van itt ott... és még meleg is van...
    mindez ingyen...