645
Melyik a jó winchester?
  • LoCk
    #325
    Asszem egy 160GB-os 22e körül van, a SATA drágább valamivel.
  • LoCk
    #324
    Szerintem a Hitachi DeskStar nagyon jó HDD.

    Gyors , megbízható, nem melegszik, csöndes.
  • AtomHeart
    #323
    "nincsenek is a magyar piacon, hogy az embereknek hosszú éves tapasztalatuk legyen vele" - igen, en is ezert furcsalltam...
  • Borg
    #322
    Csak a 3 év gari miatt. Gondolj bele, annyi ideje nincsenek is a magyar piacon, hogy az embereknek hosszú éves tapasztalatuk legyen vele...
  • AtomHeart
    #321
    VOlna nehany vinyokkal kapcsolatos kerdesem:

    Tenyleg annyira jok (tartosak, megbizhatoak) azok a Samsung Wincsik? Vagy csak a 3 e v gari miatt dicserik oket?
    Art-e a merevlemeznek a gyakori formazas?
  • tajfun
    #320
    A Fujitsu vinyoban milyen marka? Jo / szar? Konkretan egy 60 gigas 2.5"-es notebook vinyorol lenne szo.
  • viki
    #319
    sziasztok az lenne a prodlémám, hogy van egy hitachi típusú discmanem és nem tudom hohy adapterrel hogy kell az aksit tölteni! légyszi segítsetek!!!
  • ollie
    #318
    sirály logo! :)))
  • antijedi
    #317
    ezer thx! :)
  • Laalee
    #316
    itt a válasz :D
  • antijedi
    #315
    hmm érdekes, valahogy szegényes mechanikai ismereteimel nem nagyon tudtam még rájönni pontosan mit istakar ez, nincs valakinek egy leirása róla esetleg? :)
  • Laalee
    #314
    szinte az összes vinyo folyadékcsapágyas már
  • Gerry
    #313
    Pedig van, csak megfelelő helyen, kiemelt disztribútortól kell megvenni. A sulinet meg mondjuk más kérdés, az tényleg eléggé behatárolja a leghetőségeket.
  • antijedi
    #312
    3év garis seagate? na ilyet se hallotam még :P
    meg engem az is kcisit bekorlátol hogy suilinetben lesz :)
  • Gerry
    #311
    Speciel nekem 3 év garos Seagate-em van, de van ahol csak 1 évet adnak rá, sőt a boltok 90%-ában csak 1 év van rá, míg a Samsungokra több helyen is adják a 3 évet. Ha most vennék winyót, akkor én is Samsungot vennék, de amikor én ezt a 120GB-os 8MB/7200RPM-es S-ATA winyót vettem, akkor egyedül erre volt csak 3 év gari.
  • antijedi
    #310
    másik krédés: ez a folyadékcsapágyas dolog (szintén samsung :P) mit takar? tényleg olyna jó vagy csak a szokásos parasztvakításos dolog?
  • antijedi
    #309
    seagatere 2 év gari van asszem nem 1év, d ez igaz amugy :)
  • perempe
    #308
    Samsung, ha adnak rá 3 év garanciát. 1 év garancia alatt épp tönkre tud menni egy HDD, ez tapasztalat.
  • antijedi
    #307
    nah akkor ujra felhozom a témát :
    msotanában fogok venni 2db 160gb-s sata vinyot
    vagy samsung vagy seagate lesz asszem, de akkor msot melyiket? mindegyikről van jó is rossz is a neten :)
  • Gerry
    #306
    Akkor szerencséd volt, mert több ember is szívott azzal, hogy egybe rakta a 80-as winyóját FAT32-nek, majd XP-s gépből kivették, betették Win2000Pro alá, másoltak rá, majd mikor a winyó visszakerült az XP-s gépbe, akkor a checkdisk asszondta, hogy sérült a FAT tábla, és javítja, ezekután már egyik gépben sem lehetett látni a teljes partíciót. A másik dolog, pedig a 4GB-os filemérettel kapcsolatos, én spec Nero-val nem próbáltam, de amikor a 30GB-os mobil winyómra fel akartam tenni egy 4.6GB-os koncert DVD image file-ját, akkor kiírta, hogy nem megy fel rá, mert nem tud 4GB-nál nagyobb file-t felmásolni FAT32-re, valamint az Alcohol 120% sem tudott nekem lehúzni a 20GB-os (tök üres) FAT32 partíciómra egy normál DVD-t. Kollégáimnál ugyanez volt, és az egyik kolléga emiatt állt át Win98-ról XP-re, mert rengeteg DVD image file-t töltött le 50MB-os darabokban tömörítva, de nem tudta őket kicsimagolni a FAT32 miatt...
  • BaLeeX
    #305
    Ja és sima fdisk-el csináltam egybe az egész partíciót fat32-re amikor megvettem még régebben a 80 gigás vinyómat. És gond nélkül ment 3 gépen is minden másolgatás és használat (ő volt a rackben).
  • BaLeeX
    #304
    XP SP1-em volt és a Nero mentette egy .nrg fájlba a dvd képfájlt.
  • Gerry
    #303
    Nekem amikor csak át akartam másolni egy file-t ami 4.6GB volt, rögtön kiírta a gép, hogy felejtsd el, "a file rendszer megszorítások miatt max 4GB, használj NTFS-t a 4GB-nál nagyobb file-okhoz", valamint ha szépen bemész az XP lemezkezelőjébe akkor ott ha 32768MB nál nagyobb méretet adsz meg egy partíciónak, pl már 32769MB-ot, akkor nem is engedi a FAT32 kiválasztását... Amúgy Win98-as fdisk-kel simán lehet nagyobb partíciót is fat32-re formázni, de azzal csak gond van. Azt meg hogy te fel tudtál másolni egy 5GB-os file-t, azt meglepőnek tartom (elhiszem, de az esetek 90%-ában biztos, hogy nem lehet 4GB-nál nagyobb file-t FAT32-re feltenni), pl Norton Ghost (legfrissebb) verziója is megáll 4GB-nál, és utána csak úgy folytathatod, ha több darabban mented el az image filet. Amúgy te milyen rendszert használtál, amikor az alábbi "varázslatokat" véghez vitted? (és mivel csináltad a DVD image-eket?)
  • Pink Tiger
    #302
    köszi a segítséget
  • BaLeeX
    #301
    Igaz az érdekes volt, hogy a fájl mérete helyett a windows commander csak egy ?-et írd de attól a fájl még ott volt használhatóan.
  • BaLeeX
    #300
    Hát nemtudom. Két dolgot kapásból cáfolnék. Lehet, hogy elvileg nem lehet (vagy nem ajánlatos) fat32 32gb felett és a fat32 nem kezeli a 4gbnál nagyobb fájlokat de azt tudom, hogy én egy egybe 80gb-os fat32 partícióra mentettem le dvd-ről 5gb-os image-ket...

    Igaz sajna összeszaródott az egész partíció (nem emiatt) de szerencsére GetDataBack-al 90%-át meg tudtam menteni. Most már NTFS van rajt csak leírtam, hogy én miket csináltam fat32-n. :)
  • Gerry
    #299
    Hát, ha neked elég 32GB egy partíciónak, akkor jó a FAT32 is, de afölött már ha variálsz a winyóval, akkor könnyen adatvesztés lesz a vége, pár ismerősöm már megszívta, úgy hogy különféle partition magic-kel meg anyámkínjával csinált 32GB-nál nagyobb partíciót (mivel a Windows 32GB fölött nem enged FAT32-őt csinálni), és mindaddig ugyan nem volt gond, amíg csak abban a gépben volt a winyó, amiben használták, de egyszer átrakták egy másik gépbe, másoltak rá valamit, és mikor visszarakták, furcsa dolgokat tapasztaltak... Pl.: nem látszott a fele partíció, a 80GB-ból lett 12GB meg ilyesmi, a winyónak nem volt semmi baja, azóta is jól müxik, immáron NTFS-el, csak a FAT tábla kicsit megkavarodott... Amúgy meg az NTFS sokkal jobban kezelhető, jogokat lehet rajta kiosztani, stabilabb, valamint a legnagyobb előnye, hogy 4GB-nál nagyobb file-okat is képes kezelni, amiket a FAT32 nem. Így ha akarsz csinálni egy DVD image file-t, akkor pl a FAT32 eleve kilőve, mert ő 4GB után megadja magát, míg az NTFS-en akár 9GB-os DVD imag-et is tárolhatsz, de nem csak a DVD image olyan nagy, lehet pl Ghost image file is simán több mint 4 GB, és ezesetben csak az NTFS partíció a járható út. Ráadásul kevésbé töredezik, mint a FAT32.
  • Pink Tiger
    #298
    na ez a "telepítő lemez ötlet" nekem is eszembe jutott épp ma reggel, ha te is mondod ki is próbálom

    fat32es miért nem jó 160gbos vinyón? (mondjuk én ntfs párti vagyok, de mi a gond a fat32vel ?)
    bocs ha túl láűma kérdéseim lennének..
  • Gerry
    #297
    Fdisk-kel csak FAT partíciót tudsz csinálni, ami egy 160GB-os winyón nem szerencsés, ráadásul a Microsoft hivatalosan csak 32GB-ig ismeri el a FAT32-t. Szerintem nézd meg a Windows Update-et mégegyszer, mert elvileg onnan kéne letölteni a javítást erre a problémára, ha jól tudom. Vagy próbáld meg azt, hogy bebootolsz az XP telepítőlemezről, és ott csinálod meg a partíciót aztán nem folytatod a telepítést, hanem simán kilépsz, és újraindítod a masinát, hátha úgy rendesen látja.
  • Pink Tiger
    #296
    egyébként hallottam olyan tippet hogy rendszerlemez, fdisk
    de azon a rohadt fdisken nem igazán igazodok ki, nekem aki nem használta az "átkosban" nem egyértelmű a kezelése
  • Pink Tiger
    #295
    IS-7
  • Gerry
    #294
    Milyen alaplap?
  • Pink Tiger
    #293
    elméletileg a legújabb alaplapi drájver van fennt
    (gondolom ebben van az ide drájver is)
    és updatelve van a windowsom...

    de köszönöm a segítséget, leellenörzöm az ide drájvert
  • Gerry
    #292
    Megoldás... Valamint használj Windows Update-et, az a legegyszerűbb, és más gondokat is megold, valamint biztonsági frissítéseket is fel tudsz tenni vele!
  • Pink Tiger
    #291
    thx
    ez megoldás vagy csak egy tipp?
  • Laalee
    #290
    friss ide driver az xp alá
  • Pink Tiger
    #289
    hali srácok,

    van nekem egy 160Gbájtos seagate vinyom, de az xp lemezkezelője nem lát belőle csak 128 gb-ot ???
    (kettő részletbe sem lát többet)
    a bios látja rendesen..
    mi a megoldás? nem akarom elhionni hogy egy 160-ast nem lehet particionálni xp alatt...
  • antijedi
    #288
    hát ami olyan adat hogy nagyon fontos azt nem csak vinyon főleg nem csak egy vinyon kell tárolni, amugy meg már nekem is szált el 60 gigányi adat mégse lett tőle semi bajom mert ami nagyon léyneg az megvolt máshol...
  • Laalee
    #287
    már nincs(eladta a hitachinak :D), de régen ott volt, és (egy botrányosan szar szériát kivéve) mindig minőségi terméket gyártott, feltételezem hitachi sem adja lentebb.
  • Blasta
    #286
    Értem.
    Én is leginkább e kettő közt választanék.
    Samsungtól picit fázom....
    IBM azért régebben a HDD piacon van nem?