645
Melyik a jó winchester?
  • Laalee
    #285
    persze nekem is szált el particióm miután össze vissza nyomkodtam mindent a pm7 ben :D

    ezt valaki a vinyo hibájára irja.
  • Laalee
    #284
    furcsa hogy maxtor elörébb van a listádon mint a seagate :D

    nekem mindkettő van a seagate jobb, maxtor baszott hangosan seakel, és jobban melegszik.

    3 év garisan vegyél csak. hitachi=IBM szerintem gond nem lesz vele, samsungot még nem láttam, de csak jókat hallottam róluk. szoval ha rám hallgatsz csak e ketttő közül választasz.
  • Blasta
    #283
    Sziasztok!
    HDD vásárlás elött állok és érdekelne a véleményetek!

    Követelmények:
    8MB cache, minél több év gari.

    Választható megoldások a nagykerekben:

    -Hitachi 120GB 8MB 7200 3év
    -Samsung 120GB 8MB 7200 3év
    -Maxtor 120GB 8MB 7200 1év

    Seagate-et nem favorizálom.

    Ha esetleg lenne valami más, amit ajánlanátok, azt se tartsátok vissza, max megkeresem hol kapni....
  • Gerry
    #282
    Mondjuk ez engem nem vígasztalna akkor, ha 120GB-nyi adatom 3x veszne el...
  • Gerry
    #281
    Milyen sorozatú winyó, és mekkora kapacitású?
  • antijedi
    #280
    de garnaciában simán kicserélik nem?
  • jomunkasember
    #279
    senki ne vegyen szigét vinyót
    3x ment el róla minden--és javíthtatlaná vált
  • efter
    #278
    ez a fasza vinyó!!! 40MB!!!de
  • Zoli007
    #277
    MB, ha jol emlexem
  • trz
    #276
    Sima ATA: 100Mhz (UltraATA100~PATA)
    Másik ATA: 133Mhz (Általában Maxtor, Seagate-nek nincs ilyen, ez is párhuzamosATA)
    Serial ATA: 150Mhz (Hosszabb és másmilyen kevésbé rongálódó kábel, SATA vezérlős alaplap kell hozzá)
  • Toko
    #275
    Sziasztok. Most tervezek osszerakni egy gepet , es egy Seagate 120 G vinyora gondoltam 8mb-st. De most fuzik a fejem hogy a sata vinyot vegyem mert az gyorsabb meg az a jovo la la la. Szerintetek ? Egyaltalan mi a kulonbseg? Elore is koszi!!!!!!!
  • CzKaresz22
    #274
    Megnézed a maxotron a sorozatszámod aztán a www.maxtor.comon megnézed de lehet,hogy rá van írva...
  • BaLeeX
    #273
    Na, lehet kibasztasztam magammal kicsit, de ez van ha az ember kapkod. Elszállt a vinyóm hét elején de csak tegnap jöttem rá, hogy úgy néz ki végleg (bad sector stb.).
    Kellett gyorsan szerezni egy másikat gondoltam veszek sulinetben. Olvastam mindenfelé, hogy a Samsungokat lehet sulinetben venni, 8 mega cache-el és 3 év garival.

    Fasza, felhivom az egyik boltot azt mondta van 29900-ért 120 gigás. Kérdezem 3 év garival? Mondja igen. Bemegyek, sajnos kiderült, hogy csak 2 mega cache van bennük, de sietnem kellett mert munkaidőben mentem mondom jó lesz.
    Erre most visszaérek melóhelyre látom a 3 év gari csak 2, pedig még a boltban is rákérdeztem...
    Éljenek a kiskerek...

    Mind1 most már, kérdésem mennyire fogom megérezni a 8 mega cache hiányát, hogy csak 2 mega van ebbe? Gondolom sebességben nem nagyon csak kisebb fájlok másolgatásánál.
    De ha ez a vinyó beszarik 2 és 3 év közötti időszakban akkor bedobom vele a bolt ablakát. :)

    Van egy maxtoron, azet kb. 1 éve vettem, jó 5-6 hónap után bad sectoros lett, na azzal szerencsém volt mert 1 év garis volt csak.

    Még valami, hogy tudom megállapítani a vinyóról, hogy hány mb cache van benne? Mert ha a maxtorban véletlenül 4 vagy 8 mega van akkor inkább az lenne a rendszer vinyó.
  • antijedi
    #272
    160GB os sata vinyobol akkor most melyik márka (seagate vagy samsung mert ezeket láttam sulinetben de ha valakinek van jobb 5lete akkor aztis szivesen veszem)
  • Gerry
    #271
    Nekem eddig 3 Maxtorom volt (20/40/80GB), egyikkel sem volt még bajom, az utóbbi kettő D740X-6L szériás volt, és elég gyorsnak számított, igaz hangosabbak voltak mint az IBM, de nem melegedtek jobban mint a Seagate, és azóta is jól mennek a jelenlegi tuljadonosaiknál. IBM-em csak az az egy volt eddig, ami jelenleg is a rendszerwinyóm az egyik gépben, nem melegszik, csendes, és 3 év gari van rá, amiből már asszem csak 2-3 hónap van ha még van... Seagate rengeteg ment nálam tönkre, még a hőskorban, 1.3/1.7/2.1/3.2GB-osak, valamelyikből többet is "elhasználtam", és azóta nem nagyon vállaltam be Seagate winchit. Most megint van 2db, egy 60GB-os P-ATA 7200RPM-es, és egy S-ATA 120GB-os 8MB cache-el, igaz az utóbbi halkabb is meg kevésbé melegszik, de azért ez is melegszik rendesen. A 60-ast meg negyed óra másolás után NEM LEHET MEGFOGNI, még akkor is alig, ha bekapcsolom előtte a 8cm-es tápventit, ami direkt neki van dedikálva...

    A WD-ket, amiket eddig láttam simán meg lehetett fogni teljes formázás után, és elég halkan is üzemeltek, igaz méretre és teljesítményre is alulmaradnak a többiekkel szemben (pl 80GB-os IBM 78GB valós tárkapacitás, míg 80GB-os WD 76GB valós tárkapacitással bír). Viszont már elég régóta adják rájuk pár helyen a 3 év gart.
  • CzKaresz22
    #270
    Lehet,hogy melegszik...
    Sőt tény de melyik nem nagyon???Az IBM lehet jó de már ugye kicsit nehézkes a garija meg rengeteg rosszat lehet hallani...
    Maxtor...
    A közelemben fél év alatt legalább 5 ment tönkre szerintem ez nagyon sok...S nekem is ha sokat másolok vagy töltök 10mb/seccel mert ilyen net van egy adott helyen :) akkor a vonyó egyszerüen túlmelegszik s leáll...
    Ennyit a Maxtorról...
    WD nem volt...
    Samsung ? Szintén pasz bár sokan mondják,hogy jó de szerintem lehet,hogy még érniük kéne egy kicsit a piacon...
    Aztán lehet,hogy nagyon jók...
  • Gerry
    #269
    No, mint ahogyan azt itt korábban is írtam, sikerült szert tennem egy Seagate 120GB-os 8MB cache-es S-ATA winyóra, és hát valljuk be, nem fenékig tejfel a cucc: komolyabb bajom nincsen vele, de annak ellenére, hogy sokan fényezték itt az új Seagate winyókat, hogy milyen csöndesek, és nem melegszenek, stb. hát, ez azért melegszik. Ha nincsen bent a házban, akkor jól fel tud melegedni formázás alatt, és szerintem nem sokkal halkabb (ha egyáltalán halkabb) mint a sima P-ATA 80GB-os 7200RPM-es IBM winchesterem.
    Ha beteszem a házba, akkor a ház kicsit elviszi a hőt, meg egy kisebb venti előről fújja a 2 winyóra a levegőt, akkor kicsit hűvösebb, de akkor is több mint langyos, ráadásul a felette lévő IBM szerintem kevésbé langyos, pedig elvileg az van fölül, és a fizika legújabb állása szerint is a meleg levegő fölfelé száll...

    Na, erről ennyit, most itt nem fikázni akartam a Seagate-et, mert mostmár nekem is van 2db (van egy öregebb 60GB-os is, arról már írtam korábban), csak azért írtam, hogy ne csak elfogult hozzászólások legyenek. Próbáltam ezért objektív lenni, annak ellenére, hogy eddig nem voltam túl jó véleménnyel a Seagate iránt, ezt a mostanit is csak a kedvező áron 3 év gar miatt vettem meg, de lehet, hogy inkább Samsungot kellett volna néznem...
  • Gerry
    #268
    Szeintem 40GB kategóriéban a WD a legmegbízhatóbb, de a Seagate valószínűleg gyorsabb, és van már abból is 3 év garis is.
  • CzKaresz22
    #267
    Sziasztok!!!

    Erre a kérdésre adjon Valaki jó tippet:

    Van egy 80GB s egy 120GB vinyóm,Maxtor s Seagate...
    Szeretnék ezek mellé venni egy 40GB-os rendszer vinyót...
    A Seagattel nagyon meg vagyok elégedve de nincs tapasztalatom a 40GB témakörben de az biztos,hogy Maxtor Nekem nem kell...
    Tehát akkot Samsung,Seagate vagy Western Digital...
    Na de melyik típus s miért ???

    Elörre is köszönöm a hozászólásokat...
    Ja s milyen sima IDE vezérlő kártyát ajánlotok olyan max 6-7 ezer forintig???
  • perempe
    #266
    Sulinetben a vinyókat hány év garanciával adják?
  • Gerry
    #265
    Mondjuk egy Samsung-nak vagy WD-nek jobban örülnék azonos paraméterekkel, de ez van most jó áron 3év garival, persze csak akkor, ha eladom a 80-as Maxtor-t...
  • GAAMMEER
    #264
    Seagate Barracuda 120Gb 8Mb Cache SerialATA a legjobb.
  • Gerry
    #263
    Én sem szoktam, de most csak úgy kivitelezhető a csere, hogy eladom a 80-ast, különben nem tudnám most megfinanszírozni a 120-ast, és vissza kell adni a jövő héten, mert csak tesztre kaptuk. Viszont ha tetszik, akkor kedvezményes áron megkapnám. Tehát ebből a szempontból sürgős a dolog, de nem létfontosságú. Ha nem viszik el a 80-ast a hét végéig, akkor marad minden a régiben, és visszaadom a 120-ast.
  • Laalee
    #262
    apronet expressz sg apró

    igazábol alig van értéke egy használt 80as nak, ha kell a tárhely vegyel pár dvdrw t :D

    én vinyot sose adok el
  • Gerry
    #261
    Látszik, hogy keveset aludtam, nincs szinte olyan mondatom, amiben ne lenne hiba!

    Bocs!
  • Gerry
    #260
    Kapott a cégünk tesztelésre egy rakat Seagatte winyókat. Én eddig rendkívül utáltam a Seagate márkát, mert rengeteg adatvesztést okozott, míg az IBM és a Maxtor winyóim minden gond nélkül mentek/mennek ma is. Viszont most kicsit megingott az eredendő ellenszenvem a Seagate márka iránt, mert sok jót hallottamn róluk a zutóbbi időben, ráadásul amiket kaptunk winyókat egy hétre tesztelésre, azokra 3 év gart vállal a forgalmazó, így határozottan elgondolkodtam, hogy lecserélem az ATA/133-as 80GB-os Maxtoromat egy 120GB-os S-ATA 7200RPM, 8MB cache-es Seagate-re. Mi a véleményetek? Esetleg tipp, hogy hol lenne érdemes meghirdetni a 80-as Maxtort? (Anélkül, hogy azt eladnám, anélkül most nem fér bele a költségvetésbe a csere...) Aproneten elkelne hamar? Vagy itt esetleg érdekel valakit?
  • efter
    #259
    Nemrég vettem egy 80GB Seagate Barracudát és hát nagyon frankó! elötte Maxtorom volt de nagyon hangos volt és melegedett is,de a szíjgét,hát az valami fenomenális!!! nincs hangja,nem melegszik,és nemis sokkal lassabb a maxtornál!! Szíjgét vagy szamszungot vegyetek!
  • antijedi
    #258
    amugy em tud valaki valami univerzális sulinet árlistát hogy ne keljen minden egyes boltot egyenként végignézni és akkor még igyis kimarad vagy 50 bolt?
  • antijedi
    #257
    hát nem sulinetbe én még 250es smasungot is latam sata-ban, de sulinetben tényleg nem nagy a felhozatal...
    bár lehet veszek 2db 160ast sulinetben és még akkor is bőven 60k alatt vagyok
  • Gerry
    #256
    Szívesen!
  • Mayday
    #255
    O.K., koszonom!
  • Gerry
    #254
    Az a sűrű IDE kábel, van a sima 40 eres, 40tűs, és a 80 eres 40 tűs. Újabb alaplapokhoz már általában csak a 80 erest adják, és ATA66/100/133-hoz már szükség van rá, mert a 40 eres az csak ATA33-ig megy.
  • Mayday
    #253
    Mi az a 80 eres kabel?
  • Gerry
    #252
    Attól még, hogy másnál megy a fiókban, az jelentheti azt is, hogy a keret bizonytalan, az a legtutibb, ha kipróbálod közvetlenül egy 80 eres kábelen a cuccot.
  • Mayday
    #251
    Hat, delutan probalkozom, ha hazaerek melobol.
    Meg azt akarom meglepni, hogy masnal megnezni, hogy hasitana-e az uj vinyo, mobile-ban.
  • Gerry
    #250
    Mondom, próbáld meg egy másik 80eres kábellel rack nélkül, vagy esetleg BIOS-t sem árt frissíteni, lehet, hogy javítottak benne valamit!
  • Gerry
    #249
    Akkor is, ha formáztad, legalábbis én vissza tudtam állítani vele egy 80GB-os NTFS partíciót, miután át lett partícionálva 2GB Fat16+maradék Fat32-re, és minden adat meglett, igaz kb 2 órát nyomult rajta a progi, míg vissza tudtam állítani a winyó tartalmát egy másik 80GB-os winyóra.
  • Mayday
    #248
    Akkor is, ha a regit mar formaztam?
    Alapbol direktben latja az xp telepito.
    Latja a 3 particiot, latszik, hogy valamelyik meg van pakolva, de az uresre nem akar felmaszni/feltelepulni.
    Nagyon lassan elkezdi, aztan reboot utan ujra meg ujra bejon az eleje a telepitonek. Tobbszor ujraformaztam, toroltem/ujraparticionaltam a C:-t, de semmi. Es a telepito is iszonyat lassan nyomja, 10-15 perc, mig jut valamire, es ujrakezdi.
  • Gerry
    #247
    Először is vedd ki a rack-ből, és dugd be direktben a kábelre, legvalószínűbb, hogy rack a bűnös, de ha direktben sem megy, akkor más gond lesz, pl IDE kábel, de ha nem, akkor valószínűleg nagyon peches vagy, és pont egy rossz winyót fogtál ki, akkor csak a garis csere marad, az adataid viszont akkor már csak a régi winyóról állíthatók vissza jókora munkával, meg szerencsével, és pl a GetDataBack nevű program segítségével.
  • Mayday
    #246
    MINDEN 5letet, javaslatot varok, hatha sikerulne rajonni a megoldasra!