645
Melyik a jó winchester?
  • Akuma
    #365
    uhh, akkor te mindent lecserélsz :p az ára egyébként egy kicsit sok, de reális a többi árhoz viszonyítva
    SATA2-es csak 775-ös lapnál van nem? akkor már új proci, új ram, új vga
  • B@dsector
    #364
    kb. 28.000.- Ft +ÁFA (3év gari).
    Főleg FTP-ről DVD letöltésre kellene, illetve majd szeptemberben cserélek alaplapot, ami SATA2-es lesz.
  • Akuma
    #363
    ha garanciát adnak, akkor jó :p
    relatív jó, függ az árától és hogy mire akarod használni
  • B@dsector
    #362
    Mi a véleményetek erről a hdd-ről, következő hónapban akarok venni egy ilyent.

    HITACHI 250GB HDS722525-PLA380 SATA2 7200rpm
  • Béla bácsi
    #361
    Nálam van Maxtor is, Seagate is pár éve és egyikkel se volt semmi bajom.
  • space marine
    #360
    Hali!
    Nekem jelen pillanatban 3db SEAGATE vinyó csücsül a házban.2 sata és 1 pata.Az elözö is egy seagate volt, most már egy másik gépben üzemel megbizhatóan 4 éve.Haveri körben érdekesen néztek rám amikor csak ezt a tipust vásároltam.Mindenki oda volt az IBM és MAXTOR vinyókért csak amikor évente vitték vissza öket akkor volt gáz.Azóta SEAGATE van náluk is.Evvel nem azt akarom mondani, hogy a SEAGATE a legjobb,hisz minden gyártónak van rossz sorozata,de ez azért érdekes.
    Szerintem SEAGATE!!!
  • Inquisitor
    #359
    Azért annyira nem gáz a MAxtor, ha rendesen can hűtve nincs baj. De ha nem, akkor hamar kinyiffan az elektronika a melegtől.
  • Punkerwork
    #358
    SATA-s Maxtort mivel lehetne tesztelni? a Maxtor progi nem ismeri fel :)
  • Robin Hood
    #357
    Nekem 120-as sata maxtor van, az vandálbiztos. Nekem való. :)
  • Inquisitor
    #356
    Arányaiban mondtam a 15x annyit. Amúgy kb. 3-4x annyi Maxtor fogy, mert mindenki azt viszi ... meg hozza :(
    Szóval mondjuk 100 vagy 1000db eladott vinyóra leosztva sokkal több jön vissza, nem vagyok tök sötét nem az eladott szám miatt van sok rossz.
    Utolsó tényleg jó széria pl. a 60GB-os Maxtor volt szvsz.
  • Robin Hood
    #355
    Valszeg 15x annyi Maxtort árultok mint Seagatet. Nekem Maxtor van, időnként a proci, máskor a videokártya repül ki mellőle 1-1 jól irányzott rúgás következtében (volt hogy a videokártyán elfordult a zalman hűtő, ez azért jelent valamit), ez meg azt is túléli. De biztos szar...
  • Inquisitor
    #354
    Érdekes, kb. 15x annyi Maxtor jön vissza a boltba, mint SeaGate. De ha te vezettél egy néhány tucat vagy száz darabos tétel alapjén kis statisztikát ...
    Amúgy amikor a Samsung 12-18GB vinyók bejöttek, istentelenül rosszak voltak. Minden 3-ik visszajött 1-2 hónapon belül, mint mostanában a Maxtor Diamond 9-ek ... Most viszont azzal volt a legkevesebb gáz.
    Amúgy sok helyről hallottam, hogy a leghalkabb, legkevésbé melegedő, és legmegbízhatóbb a Hitachi (persze 3 év garival), de sajnos drága, ezért melóhelyemen nincsen :(
  • Robin Hood
    #353
    Pekingben, a Mao Ce Tung nagykerben.
  • Robin Hood
    #352
    Van. Seagate.
  • Inquisitor
    #351
    "Szerintem a maxtor, egy átlagos középút a nagyonszar és a jó között!"
    Van most rosszabb márka?
    Leszámítva a SuliNet-es Excelsior vinyókat persze ... Made in Romania (by IBM)
  • Punkerwork
    #350
    xp telepítés elején f6 és ott megadod neki a sata driver-t.....
    másik problémád meg nem értem.
  • mateus33
    #349
    Sziasztok! Sztetek hol kell babrálni a gépen,hogy a SATA-s vinyó felismerjen más vinyókat? Mert ha berakok rack-be (vagy rákötök egy vinyót a gépre),akkor vagy az egyik megy csak vagy a másik,de egyszerre a 2 vinyó nem. Jah meg ha WinXP-t akarok installálni Boot-CDről bootolva,akkor nem látja a SATA-s vinyót,így nem tudom hova felrakni...:(
  • Gascoigne
    #348
    Nem tudja valaki, melyik Nagykerben érdemes winchestert vásárolni? Mármint melyikben a legolcsóbb?
  • Borg
    #347
    Nekem a 160-as pata/8m samsung is csak 29 fok körül ment, míg mellette a 80-as seagate olyan 36 körül.
  • czky
    #346
    Samsung 120GB SATA hűtés nélkül 51 fok. :(
    Hűtve 37 fok.
  • pauly
    #345
    Na én is veszek 1 új vinyót.
    Olvasgattam a fórumot,hogy mit kéne venni.Elég sokáig gondolkoztam,és csak a maxtornál maradtam :)
    Amik eddig voltak azok mind jól működtek.
    Samsung? írtak itt jót is rosszat is,és hát tényleg nem rég óta van,így nem lehet tudni,hogy hosszabb ideig mennyire fogja bírni.
    Seagate- hát (már a neve sem tetszett soha :)),a másik,hogy régen elég gyengék voltak ezek,nem tudom,hogy ezek az ujabbak mennyire megbizhatoak,de akkor is Seagate :) bár ezekrol jokat hallottam már.
    Szóval szerintem majdnem mindegy ki mit vesz,vagy kifogja a jót,vagy nem.
    Remélem a maxtor továbbra is jó döntés lesz.
    Engem nem igazán vígasztalna a 3 év gari sem,ha oda lesz 160 giga anyagom.
  • Impi
    #344
    Üdv!
    Ezt kifejtenéd bővebben!
    Mi gond származik a ki-be tologatásból (nem hurcolás)
    Szerintem ma már, ha többen használnak egy PC-t, mindenkinek van saját kis "kincsesbányája" amit magával vihet a szobájába.

    Sajna már több wincsi kikopott az idők folyamán.
    Amit visszasírok az a Quwantum (nem az amit átvett a Maxtor)
    A Quwantum-ból, még most is van működő képes 210 MB-os :)
    A Maxtorok közül volt olyan ami Chip hiba miatt 4 hónapot sem bírt!
    (Mindenki tudja hol vettem, érvényes garanciajeggyel sem cserélték ki)
    Azután már csak Seagate-et és Samsungokat vettünk.
    Az utóbbiak közül már 5 éves is van és (kop-kop) semmi gond velük.
  • barret
    #343
    120 gigás Seagate Barracuda 29 fok...
    Hütés nélkül,no comment...
  • shaky
    #342
    Szerintem a maxtor, egy átlagos középút a nagyonszar és a jó között!

    Régen az IBM-vinyók "Sz.fehérvári" gyorsak voltak mint állat, de viszont nagy szarok voltak, a maxtor nem a leggyorsabb de sokkal megbízhatóbbnak bizonyúlt és annó mikó még az fsb-vel emelted a vinyó frekijét is, "tuninghoz" az akkoriban még Quantum néven futó elődeik vitték a pálmát.
    Nos azóta sokat vátozott a helyzet, de szerintem ha valaki jó vinyót akar annak nehéz a választása.
    De kijelenteni, hogy a Samsunghoz képest lófaszpuki a maxtor biztos nem lehet. Bár én az ellenkezőjét sem jelenteném ki soha.

    Most a tizenkettedik maxtor-quantum vinyómat gyűröm és volt még 3-IBM, 1-WD, meg 3-4seagate vinyóm életemben de csak a maxtor-quantum vinyóimat adtam el méretváltás miatt, a többivel én nem voltam annyira megelégedve.

    Azonkívűl amit annó 45.000Ft-ért vettem Maxtor 40GB/5400rpm vinyómat valami 5-6 vagy több éve!!! használom és semmi gondom nem volt vele!
    A vinyóknál a 3-év futamidő egy kicsit kevésnek tűnik nekem.

    Az viszont tény, hogy a mxtorok hangossabbak mint modelltestvéreik, kerregnek meg minden, de viszont mennek is.


  • bazze
    #341
    A maxtorok sehol sincsenek a samsungokhoz képest szerintem.
  • nemcsakfeel
    #340
    egy segg vagy. ha értenél hozzá, nem írkálnál be baromságokat.
  • DeathMatch
    #339
    Lehet vitatkozni de tény hogy a Maxtorok gyorsabbak a Samsungnál, igaz hangosabbak de szerintem még senki nem szenvedett halláskárosodást tőle
    :DD

    A melegedésről meg annyit az én Maxtorom 40-46 fok között van, ami nem tragédia...
  • Borg
    #338
    Hát figy, szerintem a 3 év egy dolog, de teljesen mind1, ha tönkremegy a winyo, akkor veszted az adatot meg mindent. Szal szarügy. Nekem is 160-as samsung van, egyelőre tökéletesen működik.
    De a samsungok még nincsenek is annyi ideje a piacon, hogy a hosszútávú megbízhatóságukról beszélni lehessen.
  • HerrKiss
    #337
    Samsung vinyó 4ever!
    2 S-ATA (egy 120-as és egy 160-as), valamint egy P-ATA 120-asom van. Tökéletesen meg vagyok elégedve velük. Gyorsak, halkak és hűvösek (az ex Maxtor 160-asomhoz viszonyítva), és eddig még gondom nem volt velük. Ha meg mégis lesz, arra meg ott van a három év gari. Ha pedig a 3 évet túléli, akkor egész jó vinyóról van szó, nemde? :-)
  • czky
    #336
    Nekem is van egy olyanom. Szerintem király!
  • bazze
    #335
    Nekem van 1 120Gb-os Samsung 7200Rpm 8Mb chache a tipusa:SP1213N.
    szerintetek milyen??????????????
  • mEkLaU
    #334
    Amit különösen én ajánlanék annak aki elözöleg irt h venne Samsung, esetleg WD
  • czky
    #333
    Nekem 2db Samsungom van 120GB/db. Egyik sata, másik pata. Tökéletesen elégedett vagyok velük. Gyorsak és csendesek...
  • DeathMatch
    #332
    Aki ki be huzigálja a winchestert az ne csodálkozzon ha idő elött behal...
  • DeathMatch
    #331
    160 gb-os Maxtorom van, kicsit hangos de minden csak megszokás kérdése...
  • DanyyX
    #330
    Nekem két 120-as Seagate-em van. Semmi panasz nincs rájuk, halkak+gyorsak is. Én azt mondom seagate-et vegyél. Én eddig seagate vinyókat használtam, és semelyikkel nem volt olyan gond, hogy meghalt vagy ilyesmi. [Na jó, eccer volt, de akkor leesett a vinyó az asztalról ]
  • antijedi
    #329
    a sata nekem samsing és elég halk és kutya baja
    régi 80as sima ata vinyom meg western digital volt, annak se volt soha semmi baja, egy másik gépben még midnig megy...
  • Roll
    #328
    Most tervezek venni egy 160-200gb körüli sata winyót, csak nem tudom milyet vegyek.
    Maxtort semmiképpen nem, mert a másik gépben már az egyik elég hangos.
    Amit nézegettem Seagate, Samsung, Western Digital, melyiket vegyem?
  • LoCk
    #327
    Nagykernél és bruttó.
  • steweee
    #326
    bruttó vagy nettó? és melyik városban, pesten nagykernél? számlával vagy kézből?