645
Melyik a jó winchester?
  • Mayday
    #245
    Masik kerdes:
    uj, 120 gigas vinyot particionaltam/formaztam xp alatt. a regi 60-asrol atpakoltam kb 50giga cuccot az ujra (az uj a mobile rack-ben volt)
    hagytam az ujon egy particiot (az elsot) windowsnak.
    a regin csak a c maradt meg, a windows, minden mast toroltem.
    ujrainditaskor mar nem indult ujra, ugy, hogy benn volt a mobile rack, csak ha kivettem.
    xp iszonyat lassan kezd el telepulni az ujra, es allandoan elolrol indul a telepules, nem megy fel ra. most ott tartok, hogy van a regi 60-as vinyom, mukodo xp-vel, es egy uj, 120-as, tele 50giga cuccal, amit sehogy nem tudok elerni, mostmar nem ismeri fel a mobile rackban sehogy.
    mi lehet a baj?
    mit probaljak megcsinalni? mar az orulet kerulget :(((
  • Mayday
    #244
    igen, kozben sajnos rajottem :(
  • Laalee
    #243
    ez normális
    a hdd gyártók 1000 el osztanak a windows meg 1024el, üzleti szempontból jobb nekik 1000el osztani

    bit re pont ugyanannyit ad mindkét érték
  • Laalee
    #242
    nekem van egy 80-as baracuda4 és egy 120as maxtor. smart szerint a maxtor 1-2 fokkal hidegebb.

    gondom idáig egyikkel sem volt, remélem nem is lesz :D amit leirtam azt igy tapasztaltam.
  • #241
    Számítástechnikai mértékek átváltása
  • cSuwwi
    #240
    Merevlemez 160GB Seagate /7200rpm,S-ATA/ 28492 + FA
    Bluefish

    HDD SAMSUNG SP1614C 160GB (7200RPM/SATA) 3 ÉV G. 28828 +FA (Sulinetes)
    Mistral

    200-as nincs sehol, legalábbis SATA-s. A Samsungról mostanában egyébként is elég sok jót lehet hallani. :)
  • cSuwwi
    #239
    a 160-as maxtornál nem kell fél óra, 10 perc után, de úgy, hogy csak be volt kapcsolva, és semmi lemezművelet. Azthittem megolvad a rack vele együtt :(
    A régebbi maxtoraim nem melegedtek ennyire, mint ez. Még jó, hogy nem az enyém :)
  • antijedi
    #238
    senki? :/
  • cSuwwi
    #237
    kaptam kölcsön egyik haveromtól egy zsír új 160Gb-os Maxtor vinyót (més sosem ment előtte), beraktam a gépbe, és bootoláskor csak 136GB-osnak ismerte fel. Az XP már 156Gb-nak...

    Eddig még nem volt ilyen vinyó nálam (főleg mert rühellem a maxtorokat), de ez kb. 10 perc alatt annyira felmelegedett, hogy nem bírtam hozzányúlni! Nem baj ez? Az biztos hogy nem válik előnyére :(
  • antijedi
    #236
    SATA vinyobol miylen márkát érdemes venni? (olyan 200Gb körüli kéne) vagy ha nem 200Gb akkor sulinetben nem tudja valaki mekkora a legnagyobb SATA vinyo (és miylen márka?)? :)
  • Mayday
    #235
    Uj, 120GB-s vinyomat beszereltem, es az XP szerint 111,79 GB csak.
    Ez normalis, vagy a k***a anyjat?
    Vagy most mi van?
    Lehet ebbol tobbet kihozni? Es ha igen, hogyan?
  • MaSzKa
    #234
    MAxtor D*MAx 9+-ok talán már nem melegednek annyira.(12oGB)
  • Russ!an
    #233
    Nem-e? 1/2 óra másolgatás után NEM birod megfogni pl a 80-as maxtort. tapasztalat
  • Laalee
    #232
    maxtor nem igazán melegszik jobban mint a többi, seek közben bazi hangos ez tény a nagyfoku kipurcanást meg nemtudom, és remélem hogy nincs is igy :D

    az tény hogy van jobb is ugyanennyiért
  • Russ!an
    #231
    Ezzel egyet is értek
  • MaSzKa
    #230
    Ezt nem én írtam hanem a haverom, mert ő is ezt gépet használja amúgy a Maxtorok most nagyon szarok! (melegednek-hangosak és nem megbízhatók)
  • Russ!an
    #229
    Sztem csak kifogtál 1 szar szériából valót!
    Én sem vennék most maxtort, de ennyire nem szar!
  • MaSzKa kitiltva
    #228
    basszátok kmeg a maxtor egy szar! hangos melegszik meg hamar kinyuvad! nevegyetek maxtrot!!!!
  • MaSzKa kitiltva
    #227
    sqwsq
  • Mayday
    #226
    Koszonom a valaszokat.
    Megvettem a Seagate-et.
  • Borg
    #225
    Nekem is seagate van, de én samsungot vennék, ha most kellene.

    Ugyanúgy FDB mint a Seagate, tehát hangja nincs, viszont 3 év gar van rá. Hogy gyorsabb e, azt nem tudom, de szerintem mellékes is.
  • Russ!an
    #224
    Maxtor gyorsabb minimálisan viszont melegszik
    A SEAGATE valamivel halkabb , nem melegszik annyira bár lassabb valamivel.
    Én SEAGATRE szavazok, bár szubjektív!
  • Mayday
    #223
    Sziasztok,
    Ma veszek egy 120GB-s vinyot.
    MAXTOR-t vagy SEAGATE-et erdemesebb?
  • MaSzKa kitiltva
    #222
    Szerintem eddig a legjobb vinyó márka a Quantum!!!
  • MaSzKa kitiltva
    #221
    Nekem volt Seagate vinyóm kb 7 éves lehetett amikor eladtam ráadásul 4.3GB os szériából amelyikből 1hónap alatt 10-8 tönkrement nekem szerencsém volt! Csendes vinyó volt szemben a mostani maxtorrokkal 1évig ha kibirják 3x akkor lessz a hangjuk.
  • davos80
    #220
    Van valakinek hosszútávú tapasztalata samsung vinyókkal?
  • davos80
    #219
    Én most vettem 80gés samsungot(SP0802N.) Elég jól megy, kurva halk, alig melegszik, 3év gar.Asszem a 2hónapos pc world-ben tesztgyőztes.Reméljük nem szál el...Emellett van 2db quantum-om hordozóvinyónak (5.1,3.0).
  • Russ!an
    #218
    Nézz be a wincseszter probléma topicba
  • cSuwwi
    #217
    Nekem most egy régi 40Gb-os Quantum Fireballom van, hangos, lassú, de semmi baja már évek óta. Maxtor már kifeküdt egy pár, és élmény volt az elveszett cuccokat beszerezni (már amit tudtam). A samsung sem lehet rossz, amit sokan ajánlanak, halk, gyors, és 3 év gari. Nagyon kacsingatok most egy ilyen felé, mert kevés lett ez a 40Gb hirtelenjében...
  • Russ!an
    #216
    Na vettem 8mb-os 120-as seagate-t. és lényegesen halkabb!!! a 2mb-os nál. nem értem. eleve szar volt a 2mb-os 120-as?
    Enyébként olyan 15%-al gyorsabb
  • Russ!an
    #213
    Kicsit drága mulatság! kb 50e.
    azért már 2db 8m 120Gb-os winyot veszek. Nekem az a sebesség külömbség nem éri meg!
  • Gresi
    #211
    Ja......és a lényeg.......Amiatt, hogy a mai vinyók elég megbízhatatlanok, legalább 2 HDD kell egy gépbe, hogy ne legyen gáz, ha az egyik elpusztul menet közben...
  • Gresi
    #210
    Saját tapasztalat: Szerintem rendszervinyónak inkább gyors, és megbízható vinyót kell venni, nekem sikerült beszereznem egy WD Raptort (SATA, 8MB Cache, 10.000rpm, 36GB, 5 év gari), ami a véleményem szerint elég jól teljesít, az elérési ideje majdnem fele, a ma kapható HDD-knek, ami a rendszer összsebességén érezhető is. Adatokat tárolni szerintem meg egy böhöm nagy szinte bármilyen HDD megteszi, amit éppen lehet kapni. Mondjuk és nem szeretem a Maxtorokat, sajna volt sok rossz tapasztalatom. Szeretem viszont az IBM (Hitachi) Desksatar családot jó teljesítménye miatt. Sajnos a megbízhatóság szinte minden márkánál egyforma, hallottam, és tapasztaltam rosszat szinte minden márkáról amit kapni lehet, szal mind1......
  • Russ!an
    #209
    Megéri 8mb-os winyot venni? kb 2000ft-al drágább.
  • HUN Tick
    #206
    szerintem te nem csesztél el semmit, . Ez magyban függ attól, hogy milyen filerendszert hasznász. A fat32 többet foglalmint az Ntfs,de 1 160GB-s nél az is jelentős mennyiséget foglal, partícionáld legalább 2 részer, és szerintem ez megoldja a problémádat, ámbár fönnáll az esélye annak is, hogy te csesztél el valamit!!!
  • Stann
    #203
    Pedig a Bios simán felismeri, és még csak nem is kattog
  • Laalee
    #202
    a vinyo elhalásán nem csak a bad sectort kell érteni, sajna bármilyen más hibásodás is előfordulhat.

    de probáld meg új kábellel, esetleg másik gépben.
  • Stann
    #201
    No, semmi? :(
  • Stann
    #200
    Hali!
    Nem akartam már uj topikot nyitni, szoval lenne egy problémám:
    Amikor bekapcsolom a Gépet, kiirja, h. Megtalálta a 40Gb-os Maxtor vinyomat, majd kiirja, h. "Primary hard disk fail". A vinyó nem hiszem, h. rossz, semmi jel nem volt, h. elbadsector-osodott, a jumperek jol vannak rajta, és a kábel sem húzódott ki. De eddig működött, de amikor tegnap bekapcsoltam, ezt irta ki. Köszi!
  • B@dsector
    #199
    Ok