511
Megszűnik a 150,-Ft-os kedvezmény július 1-től
  • Dikkma
    #409
    Hogyne lehetett volna :D
  • Dikkma
    #405
    R@mza, én is azt írtam, kapcsolási díj nélkül..
    A Mindenkinek csomag szűnik meg, nekem pontosan ez a bajom. Eddig így Mindenkinet 4500 + az isdn felára a sima analóg előfizetéshez képest 2000 + Mindenkinek 4000 = kb. 10500 de ha azt vesszük, helyire amúgy is elment 1000 ft, szal kb. 10-ből volt este korlátlan netem, amit használtam is havi 3-400 órákat. inkább 4 :)
    Most ugyanezért a pénzért kapnék 40 órát. Tudják mit!
  • CSOCSO
    #403
    GYERTEK AZ AXELERO FORUMÁBA NYITOTTAM EGY SZAVAZÁST ÉS LEHET IRNI IS!EGY AXELEROS EMBERKE A HÁZIGAZDA AKI VISSZA IS IROGAT..KÉREK MINDENKIT ÉRTELMESEN IROGASSATOK ÉS NE ANYÁZZATOK.. ANNYIRA...

    http://pohly.adatpark.hu/cgi-bin/forum/viewthread.php?tid=109&repi=3
  • mikike
    #402
    Most hogy van?
    Én nem értem
  • Dikkma
    #399
    Köcsög tárgyilagos főzseni :)
  • Mike
    #398
    Köcsög Matáv
  • Dikkma
    #397
    Namost, elvben mindenki lemondhatja az isdn szerződését, következmény nélkül. Hogy én lemondhatom-e, azt nem toom, de a Mindenkinetet szvsz tuti nem. Aztán majd meglássuk, rossz válasz esetén a Matáv Pontos hölgy sem fog többet netezni, nem csak én.
  • Dikkma
    #396
    Ez a szívás. A mindenkinet az a Profi csomag, Otthon áráért kb. Nem ez, de vegyük így :) a Mindenkinek az meg hogy havi 4k ért kedvezményes időszakban korlátlanul hívhatsz helyit (a net is helyi ugye) kapcsolási díj nélkül.
    Nem lesz mindenkinek, így nem tudsz óccsóért telefonálni/netezni, de az isdn előfizetés és a mindenkinet megmarad. Tehát egy percet sem netezel -->2 ezer isdn előfizetés, és ~4500 Profi csomag akkor is számlázódik. 0 perc net = 6500 ft.. 1 perc = 6503 forint..
  • Ramza
    #395
    Válaszolj már valamit Dikk, mert teljesen összezavarodtam :)
  • Ramza
    #394
    most nézem: keverem a szezont a fazonnal.
    Nekünk orvosi csomaggal mindenkinetünk van (ami lefordítva a Profi csomagot jelenti). Ami megszűnik, az a mindenkinek.

    Vagy akkor most mi van?
  • Ramza
    #393
    Nekem is ilyen orvosi csomagom van :)
    Aztén sem tudom, hogy mi módon lehetne lemondani, inkább halogattam a dolgot.
    Szerinted mire változik automatikusan a mindenkinet csomagunk???
  • Dikkma
    #392
    150 ft-os kedvezmény jó mondjuk, király, csak ugye júli 1-től aug. 1-ig lesz olyan hogy nincs Mindenkinek én egy nap 2-3 alkalommal tuti leszakadok, van hogy töb van hogy kevesebb de átlag 2-3. Meg ha fagyok, vagy felrakok netezés közben valami programot és újra kell indítanom, már megint megy 150 ft. Na mindegy, 2-3 napot majd feljövök. Úgyse bírom ki.
  • Dikkma
    #391
    Hm.. csak annyit mondok, nekem a két éves isdn szerződésem együtt járt egy 2 éves Axelero szerződéssel is. Orvosnak ingyen kötöttek be isdn-t, és az Axelero Profi csomagot az Otthon áráért kaptuk két évre. Namost az isdn-t lehet le lehet mondani (ugye az átlagos ember isdn-ét biztos, de ezt?) de a netet nem hiszem. Szal nekem nem 3000 ft lesz 15 óra netezés hanem 6000. Annyiért meg nem fogok 15 órát netezni, mert nem vagyok hülye. Szal inkább semmi.
  • Ramza
    #390
    forditot=forintot :)
  • Ramza
    #389
    Ez úgy számolom, hogy azt jelenti, hogy 10 óra éjszakai netezésért kb. 300 forditot kell majd fizetni.
    Sok, de jobb mint a semmi...
  • Ramza
    #388
    És itt a hivatalos sajtóközlemény:

    "Budapest, 2002. június 28.
    ÚJ INTERNETES KONSTRUKCIÓKAT VEZET BE A MATÁV AUGUSZTUS
    1-JÉTŐL


    A hazai internetezés tömeges elterjesztése és az otthoni internetezés elősegítése érdekében a Matáv az Informatikai és Hírközlési Minisztérium támogatási rendszerének megfelelően új internetes konstrukciókat dolgozott ki. Az augusztus 1-jén bevezetendő 15 és 40 órás díjcsomagok, valamint az új kedvezményes éjszakai internettarifa révén jelentősen csökken az internetelérés telefondíja a hatósági áras tarifához képest: az éjszakai kedvezmény esetén 85%-kal, a 15 órás csomag esetén 47%-kal, a 40 órás csomag esetén 49%-kal. A Matáv 150 Ft-os kedvezménye augusztus 1-jéig érvényben marad.

    A kormányzat és a Matáv közös célja az internetezés tömeges elterjedésének támogatása és elősegítése. Ennek érdekében a Matáv az Informatikai és Hírközlési Minisztérium támogatási rendszerének megfelelően olyan új internetes konstrukciókat dolgozott ki, amelyek a többséget képviselő átlagos felhasználók otthoni internetezését támogatják. Az új konstrukciókat augusztus 1-jétől vehetik igénybe az internetezők, ezért a Matáv a 150 Ft-os díjkedvezményt nem július 1-jétől, hanem augusztus 1-jétől szünteti meg, így az internetezők nem maradnak kedvezmény nélkül (a Mindenkinek csomag július 1-jétől megszűnik).

    Az új konstrukciók kidolgozásánál a fő szempont az volt, hogy megfeleljen a hazai átlagos felhasználói igényeknek. A felmérések szerint a magyar felhasználók legnagyobb hányada havonta 10 és 40 óra közötti időtartamot tölt internetezéssel, jellemzően a délutáni és késő esti órákban. Ezt figyelembe véve alakított ki a Matáv és a kormány két új – 15 órás és 40 órás – internetes díjcsomagot. Mindkét díjcsomag úgynevezett kiterjesztett kedvezményes időszakban érvényes: hétköznap 16 órától éjfélig, hétvégén és munkaszüneti napokon reggel 7 órától éjfélig (éjféltől reggel 7 óráig pedig minden nap életbe lép az új internetes éjszakai díjkedvezmény). A díjcsomagokat csak egyéni előfizetők vehetik igénybe.

    A havi 15 órás csomag a kezdő és kis felhasználóknak ajánlott (napi 30 perc internetezést biztosít, ami a nemzetközi gyakorlatban megközelíti az átlagos felhasználást). A csomagban az internetelérés telefondíja bruttó 1550 Ft/hó (1,72 Ft/perc). A csomaghoz vásárolható internetszolgáltatás díja már az internetszolgáltatók ajánlataitól függ, várhatóan kevesebb, mint bruttó 2000 Ft lesz havonta, így összesen maximum 3500 Ft-ért lehet havonta 15 órát internetezni egy kiterjesztett kedvezményes időszakban.

    A havi 40 órás csomag a közepes felhasználóknak ajánlott (a havi 40 óra internetezés a jelenlegi átlagos magyar internethasználat felső határértéke). A csomagban az internetelérés telefondíja bruttó 4000 Ft/hó (1,66 Ft/perc). A csomaghoz vásárolható internetszolgáltatás díja ez esetben is az internetszolgáltatók ajánlataitól függ, várhatóan kevesebb, mint bruttó 4500 Ft/hó. A havi 40 órás internetezés tehát így összesen legfeljebb 8500 Ft-ba kerül.
    A 15 és a 40 órás csomagokban az internetezés telefondíja a felére csökken a hatósági áras tarifához képest.

    A Matáv a kormánnyal közösen kidolgozva augusztus 1-jével egy új, kedvezményes éjszakai internettarifát is bevezet. Minden nap 0.00 óra és 07.00 óra között a 06-51-es behívószámon folytatott internethívások díja bruttó 0,50 Ft/perc (természetesen ez a kedvezmény a 15 órás és a 40 órás csomagok előfizetőinek is automatikusan jár).

    Az éjszakai kedvezményes internettarifa 85%-kal olcsóbb a hatósági áras tarifánál.

    Az új internetes konstrukciók bevezetése mellett természetesen továbbra is érvényben maradnak a Mindenkinek csomag és a 150 Ft-os kedvezmény helyett kínált megoldások:

    Korlátlan hozzáférést biztosít a nagy sávszélességű ADSL, amely az ország területének 50%-át lefedi és az év végére 70%-os penetráció várható. A piacon lévő ajánlatok alapján az ADSL szolgáltatás havi bruttó 10-12 ezer forintért vehető igénybe (az ár tartalmazza a telefondíjat és az internetszolgáltatás díját is).
    Azoknak, akik a Mindenkinek csomag előfizetői voltak és technikai okok miatt nem tudják igénybe venni az ADSL szolgáltatást, a Matáv július 1-jétől átmeneti ADSL pótló megoldást kínál fel: az internethasználat telefondíja havi 60 óráig bruttó 7.500 Ft-os fix összegbe kerül, az ADSL pótlóhoz vásárolható internetszolgáltatás díja - internetszolgáltatóktól függően - mintegy bruttó 3.500 Ft/hó.

    Azoknak, akiknek a 150 Ft-os kedvezmény nem az internetezésben, hanem a telefonbeszélgetések során jelentett előnyt, a Matáv a Csevegő díjcsomagot kínálja (5 perc beszélgetés után 20%, 10 perc beszélgetés után 30% kedvezmény).

    Az újonnan kidolgozott konstrukciók nem csak az internetezők, hanem az internetszolgáltatók számára is kedvezőek, ugyanis az internethasználat hazai elterjedésének elősegítése nem csak az internetezőknek nyújtott kedvezményes lehetőségek kidolgozását jelenti, hanem hozzátartozik az internetszolgáltatók díjmegosztáson alapuló támogatása is. A 15 órás és a 40 órás internetes díjcsomagokból származó bevételből az internetszolgáltatókat - a bevételmegosztásról szóló jogszabályok alapján - nem a kedvezményes időszakra járó 10%, hanem az átalánydíjas csomagok után járó 13% illeti meg, és ez az összeg független a forgalomtól."
  • Ramza
    #387
    http://index.hu/tech/jog/gvmat/

    Na itt az ideiglenes megoldás.
  • CSOCSO
    #386
    Kritikus ponton a Matáv
    Pingvin, 2002.06.27. 22:26

    A BUX a szerdai gyengülés után 1,66 százalékos plusszal zárt csütörtökön. A Synergon szintén emelkedett, az Alcatel tovább zuhant, a Nokia négy százalékkal, a svéd Ericsson és a német Siemens 1,7 százalékkal erősödött. A Matáv a technikailag kritikus 800 forinton zárt.



    Általános erősödés jellemezte a Budapesti Értéktőzsdét. Az index a tegnapi több mint 4%-os gyengülés után csütörtökön 1,66%-os plusszal zárt. A forgalom meghaladta a 8 milliárd forintot.

    A Matáv a tegnapi nagy esés után csütörtökön a technikailag kritikus 800 forintot elérte, mely 3,23%-os erősödést jelent.
  • FrezeR
    #385
    Július elsejétől elérhető a CovySoft Networks nagy sávszélességű átalánydíjas Internet szolgáltatása a CovySoft RadioNET. A szolgáltatás megoldást nyújt azoknak, akiknél a jelenlegi nagy sávszélességű technológiák nem elérhetőek vagy az ADSL nem biztosít megfelelő sebességet és stabilitást.



    A CovySoft RadioNET a 2,4 GHz–es szabad frekvenciasávot használja a kapcsolat létrehozására, melyen maximálisan 11 Mbps sávszélesség érhető el. A hónapokig tartó tesztüzem során szinte minden eszközgyártó megoldását megvizsgáltuk, végül az Avaya Wireless termékpalettáját választottuk a szolgáltatás kivitelezéséhez - mondta a technológiáról Valtner Gábor, a cég műszaki igazgatója.

    Valtner hozzátette, hogy ez a szolgáltatás alkalmas peer-to-peer kapcsolatok létrehozására is, mellyel lehetővé válik a jelenleginél olcsóbb, gyorsabb, skálázhatóbb alternatív bérelt vonali szolgáltatás elérése. A kiépítés egyszerű, az ügyfélhez mindössze egy kültéri antenna, valamint egy beltéri - számítógépekbe helyezhető - vevőegység kerül telepítésre. Az installálás ideje gerinchálózatunk készültségi fokától függően 1-4 hét.

    A CovySoft RadioNET egyelőre csak Budapest területén érhető el, országos hálózatunkat azonban az ügyfél igényeknek megfelelően bővítjük. Csomagjainkat is úgy alakítottuk ki, hogy leendő ügyfeleink minden igényét kielégítsék - tette hozzá a műszaki igazgató.

    Ilyesmire gondoltál Remete?
    Itt jobban utána nézhetsz: http://www.covysoft.net/
  • Z
    #382
    éljen éljen! bravó matav
  • :)
    #381
    köcsög paraszt matáv... szasztok faxmodemesek:(((
  • FrezeR
    #380
    ezt most olvastam...
    [HWSW] Az Informatikai és Hírközlési Minisztériumban (IHM) tárgyalt az internetezők érdekeit képviselő NETÉRT egyesület vezetősége. A megbeszélés középpontjában a Matáv-kedvezmények megszűnése, illetve a megfizethető árú internetelérést biztosító megoldások álltak.
    A NETÉRT részéről Németh Attila és Varga József tárgyalt az információs társadalom fejlesztéséért felelős helyettes államtitkárral, Pataki Dániellel. A megbeszélés során a NETÉRT ismertette álláspontját a kedvezmények elfogadható mértékéről, s a saját honlapján végzett felmérés eredményeiről is tájékoztatta a helyettes államtitkárt.

    Korábbi lapértesülések szerint a kormányzat egy olyan tervezetet dolgozott ki, amely alapvetően a percdíjakat támogatná olyan nagyságrendben, amennyivel a távközlési szolgáltató is hozzájárul a kedvezményekhez. Értesülésünk szerint az IHM már csak a kedvezmények állami dotációjával kapcsolatos pénzügyminisztériumi jóváhagyására vár. A kedvezmények struktúrájáról és a konkrét összegekről várhatóan a holnapi kormányülésen születik végleges döntés.

    szerintetek mi lesz?
  • FrezeR
    #379
    Nos srácok ideje lassan elköszönni...holnaptól nincs netem és nincs más megoldás se kábel se adsl...köszönjük matáv SUXX!!!
  • atee
    #378
    http://www.covysoft.net/solutions/access/aironet.csn

    Ez elfogadhato szerintetek?
    Kifejezetten jatekra hasznalnam csak az ISDN helyett!
    Mas nem elerheto nalam ...
  • PetruZ
    #377
    Nálunk is csörgettek április-május táján, isdn-t akartak feszt ajánlani. Később személyesen is kijött egy üzletkötő-féle manus, mondom, ha már ott van, adja elő a mondókáját. Mikor odaért, hogy az isdn sokkal jobb hangminőséget ad, már kezdtem vigyorogni. Mondom, ha egy számlát megnéz nálunk, a tétel 75% -át az én internetem adja, a "tökéletesen tiszta" hangra nincs szükségem. Erre bizonygatni kezdte, hogy mennyivel gyorsabb az isdn, mint a modem, és megéri az árkülönbözet (úgy, hogy akkor még a Mindenkinet csomagot egy év kötelezővel kínálta!), de közöltem vele, hogy a májam igazán jól érzi magát, ha ilyeneket mond (jó, nem pont ezekkel a szavakkal ;) ), de ne vakítson. Aztán ennyiben maradtunk és nem kötöttem szeződést. Őszintén szólva ma már nem bánom, bár még mindíg modemem van, de a cégtől elérek mindent, amit tudok, július 1-től meg az otthoni netezésemet jócskán vissza fogom venni (heti max. 2-3 óra és nem napi 3-4...).
  • Morfi
    #376
    Efreet, amúgy miért is nem terjeszkednek a külföldi telefonos cégek?
  • Morfi
    #375
    Félnek ;>>>> matáv meg amúgy is elég geó, felhívtak minket hogy nemtom milyen csomagra előfizetünk(már pedig MI nem fizettünk elő semmire; veszett érdekes volt a beszélketés ;> ) aztán kiderült hogy van net, akkor mondja a nő hogy isdn így, isdn úgy, meg hogy 1 napa latt be is kötik. ;> erre: köszönöm, viszontlátás - és erőteljes kagyló lecsapás volt a reakció ;>
    szal ilyen kedves a matáv
  • Efreet
    #374
    több nagy, igencsak nemzetközi cég jelentkezett be (Nortel, Pantel(csoport) stb..) - mi az, hogy nem mernek szembeszállni? egyszerűen csak olcsóbbnak kellene lenni, és jobb dolgokat ajánlani nem?
  • Morfi
    #373
    nincs nagy kezdő tőke, matáv "alulmúlja" őket na meg nem mernek szembeszálni még a matávval
  • Efreet
    #372
    ugyeugye? pedig az összes bejelentkezett cég (7-9 db) mind csinálhatná a konkurrenciát... de vajon miért nem?
  • Morfi
    #371
    jah, persze hogy látszik, papiron, de azzal meg kitörölhetem az ülepemet, mert hogya valóságban biztos nem látszik
  • Efreet
    #370
    már nincs. december óta szabad a piac... látszik nem?
  • Morfi
    #369
    Jó kis monopóliuma van a kis köcsnek ;>
  • Efreet
    #368
    nincs ellenfele a matávnak a piacon, hiába van több mint féléve szabadharc.
  • mateos
    #367
    lehet h matávnak nem volt más választása és csak saját piacát akarta megvédeni
  • CSOCSO
    #365
    egy axelero-s fórom egy axeleros emberkével... hja és szavazni is lehet
    http://pohly.adatpark.hu/cgi-bin/forum/viewthread.php?tid=109&repi=3
  • mikike
    #362
    nos "megbízható" forrásból értesültem, hogy még idén lesz
    de én akkor is inkább a DATANETnél fizetnék elő rá, mint a mocskos matávnál
  • Mike
    #361
    :)))
  • rage
    #360
    Ebben a melegben én nem megyek sehova:)))
  • Mike
    #359
    na mi van apa, felkeltél?