378929

Tedd föl vicces (és egyéb) képeidet ide... Ha nem tetszik, ne gyere be, de ne nyafogj.
Hirtelen ijesztgetős alkotások és (nem jelölt) 18+-os képek büntetőpontokat eredményeznek!
Videó/kép beillesztés tesztelés, gyakorlás

- A trollkodást, szándékos vitakeltést, és az arra történt reakciókat büntetőpontokkal jutalmazzuk.
- A politika, és politikai jellegű képek, videók, akármi továbbra is tiltott az egész SG-n. Minden ilyesmi törölve lesz.
- Akinek ellenállhatatlan vágya van arra, hogy mégis megosszon másokkal hasonló dolgokat, ilyen témáról beszélgessen, keressen rá egy másik fórumot.

1080px-nél magasabb képet linkben tessék posztolni vagy verés lesz.



SG.hu Discord (2021.10.11)
  • Borg
    #362066
    Vidéken hol? Az ukrán határnál valamelyik cigány faluban?
  • Mr_no_NaMe
    #362065
    Tessék felköltözni Budapestre és kipróbálni, aki itt él az tudja miről beszélek. Konkrétan 100ból 95 járatra ez jellemző és nem túlóztam, de ezt kár részletezni, mert aki reggel-este ezzel közlekedik az úgy is tapasztalja. Vidéken pedig lehet, hogy más a helyzet, de ott meg munka nincs, és egyrészt nyalizzon a tököm 140 ezer nettóért és dolgozzon ugyanennyiért az, akinek hét anyja van.

    Egy végzett mérnök (villamos, gépész, info) Budapesten 250-300 nettóval kezd az első pár hónapban, vidéken ugyanez 170-180 max 200 netto. Miről beszélünk?
  • Alien69
    #362064
    Nem csak Budán laknak Emberek. De, frekventáltan vannak állatok bizonyos járatokon. A 95-s busz kollégám szerint halál. Nem is csoda, mert ugye a TEK mellett megy el. Ja, a TEK mellett van a Hős utca 15 is...
  • SzirmosSzisza
    #362063
    Fura egy BKV járatokkal jársz :D
  • Tikal #362062
    szerencsére nem minden városban olyan tré a tömegközlekedés mint Budapesten...
  • toza #362061
    +szmog +parkolohely!!

    bicigli v elektrolos -vizes auto.
    teleport,v othonrol dolgozas!!


    Utoljára szerkesztette: toza, 2018.05.31. 21:45:17
  • Mr_no_NaMe
    #362060
    Aha. Csak tudod ha már a körülöttünk lévő országokban mindenhol minimum 1, de inkább 2 autó van családonként, akkor ne kelljen már itthon kényszerből a rákos békávéval közlekedni havonta tizen x ezer forintért, ami le van szarva, hugyozva, és 5 járatonként randalíroznak rajta a részeg cigányok. Ha a tömegközlek jó lenne, és nem lennének a fenti problémák akkor semmi gond nem lenne, de amíg a fenti tapasztalatok + metrófelújítás és szálljál át itt, meg ott, a pótlóbusz nem jön, ha meg jön hatszázan vannak rajta, bent a melóhelyeden meg magyarázd meg miért késtél el. Na ezt nem haver.

    szerk.: annyit akartam ezzel írni, hogy mindenhogy rossz. Ha egy majdnem roncs kocsid van kb ugyan annyit költesz el mint a békávéra, konkrétan ugyan ott vagy.
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2018.05.31. 21:18:09
  • BenedekFeco
    #362059
  • mcmoha
    #362058
  • Alien69
    #362057
    Az egy másik gyerek (ADHD-s). Az vekeszik sajnos. De, úgy néz ki, sikerül elrakni azokat, akik miatt a többi gyerek szív... nem örülök neki természetesen, csak mégis. Ne az én gyerekem szívjon azért, mert a tanárok nem képesek lekezelni, illetve, a szüleik szarok, mert ebben a 2 esetben azok. Az egyiknek a szüleik nem veszik tudomásul, hogy a gyereke zavarja a többiek tanulását, a másik, verekedősé meg ugye "miattunk" kezdte gyógyszerezi. Holott, a szülők is dilisek (számomra), de ez mellékes.
  • BenedekFeco
    #362056
  • BenedekFeco
    #362055
  • BenedekFeco
    #362054
  • Solid Snake
    #362053
  • ToxiMaxi
    #362052
    Nade, milyen könnyű már a partvonal mellől ítélkezni? :)
  • Magnum PI
    #362051
    " figyelemzavar, hiperaktivitás, hiszti " ez pár éve még tökéletesen megfelelt a rossz gyereknek akit néha nyakon kell csapni. Én is kaptam nem egy nyaklevest apámtól és lám nem lettem lelki bajos :)

    Nyilván vannak aktívabb és kevésbé aktívabb gyerekek. Van aki persze egyből rossz nevelést kiált, de ebben nagy szerepet játszik a gyerek alaptermészete. Fiam eléri, hogy sírva zavarja ki az óvónő a teremből a lányomat meg nem győzik dicsérni. Ugyanazt a nevelést kapják de teljesen mások.
  • benőmenő
    #362050
    Nem vagyok jártas a területen, de az alapján amit eddig olvastam/hallottam a témában a szakembereknek is sokszor nehéz eldönteni, hogy tényleg baj van, vagy simán csak rongy a kölök. Plusz ez egy jó alibi, hogy South Parkot szúrjak be.
  • dante3
    #362049
    Ő szerintem csak simán ADHD-s, sajnos nehezen fogadják be őket, de valahová nekik is kell járni suliba! Jellemző rájuk a figyelemzavar, hiperaktivitás, hiszti stb..., bár egész jó gyógyszerek vannak erre is már, de gondolom nem mindenki akarja tömni ezekkel a gyermekét!
  • Alien69
    #362048
    Vagy, épp ellenkezőleg, elcseszik... Erre NINCS egyértelmű válasz, mert minden csak utólag derül ki. Az osztályunkba (ahova a fiam jár elsőbe), van egy örökbe fogadott gyerek (lehet, van több is, de erről tudni). A gyerek el van kényeztetve, és zavarja az órát. Ha nem megy neki valami, beindul a hiszti.
  • ToxiMaxi
    #362047
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Örökbefogadás is lehet opció. Tudom más gyereke de legalább szerető környezetbe kerül és ezzel lehet megmentetek egy életet.

    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2018.05.29. 21:04:57
  • Tinman #362046
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Párom ebben a témában durván benne van. Hidd el ezt a "természet" akarja így. Ha az a baba nem fogan meg természetes úton, kis rásegítéssel, nem szabad erőltetni. A lombik pedig az egyik legrosszabb ami történhet. Ijesztő mértékű párom melóhelyén (autisták fejlesztése) a súlyos, középsúlyos fogyatékos gyermekek és autisták száma, akik lombik program eredményeképpen születtek.

    Egyik haveromnál se akart jönni, volt is lombikozás. Megszületett. A gyermek agyának egy része hiányzik, az első pár évben műtétről, műtétre jártak. Soha az életben nem fog teljes lenni, noha a dokik egész jól helyrehozták és az agy csodája, hogy rengeteg dologra képes a születési rendellenesség ellenére is, de látszik rajta, hogy olyan kis erőtlen, törékeny, sérülékeny gyerek, aki a társaitól nagyon le van maradva.

    Ezt a szinte minden áron gyereket témát el kell felejteni. Ha nem jön, nem jön. El kell fogadni.

  • FalseHeLL
    #362045
    thx....ma is butabb lettem.
  • RatBaG #362044
  • Alien69
    #362043
    Valszeg napellenzővel jársz. Nekünk sincsen 2 kocsink, sőt, 1 se. Apósoméknak van egy, azzal néha elmegyünk nyaralni. Bkv? Na ja. Próbáld ki, a 3-s villamost az Éles saroktól (de már az Örs-től) egy rémálom. Olyan alakok vannak rajta (nem sok, pont elég egy is), hogy vagy büdös csöves, vagy narkós, vagy roma kisebbségi (már az a fajta, aki nem emberként viselkedik). Kész életveszély néha. Egy gyereket vállaltunk, mert a másodikhoz lottó ötös kellene. Csak a fideszesek hiszik, hogy minden kolbászbó van. A választásoknál a facen olyanokat írkáltak, hogy látszott, fingjuk nincs a valóságról. pl képes volt leírni, hogy az iskolákban ingyen van az étkezés. Persze, biztos van, akinek igen... De, érdekes módon speciel többségnek ez is fizetős. ok nem sok az a havi 10E, de nem ingyen van, ugye?
    Ja, és a bkv-s légkondis buszok is rémálmok, a levegőtlenségük miatt...
    Utoljára szerkesztette: Alien69, 2018.05.29. 20:03:16
  • morcosqtya
    #362042
    kispitbuuook

  • repvez
    #362041
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem ez a megfelelő hely, de abból amit leírtál az jön le , hogy számodra mást jelent a vidék mint ami a valóság. Vidéken nemhogy félóránként, de jó ha 1-1,5 óránként megy a busz a legközelebbi városba és az is max este 19ig azután még a legutolsó 22-kor és reggel 5ig semmi. ÉS nem hogy kettő de egy autó se nagyon van mindenkinek mikor a két keresetből a lakás törlesztés és a havi létfenntartást kifizetik .Ahhoz egy gyerek ellátása igen is elég nagy anyagi részt hoz maga után.(pelenka, tápszer gyógyszer ruházás stb..) és nem szállít ki semelyik bolt sem oda ingyen semmit .
    Ugyhogy igen is számit a költség egy gyerekválalásnál már ha nem cigány modjára akar az ember felnevelni.ÉS mindezek miatt a pártalálás vagy a szülöktöl való elköltözés is nehéz, mert itt se ingyen dobálják a lakásokat .
  • Culram #362040
    Mi akartunk szülni. 3 baba ment el. 500k-t költöttünk kivizsgálásra. Lombikra nincs keret. Az állam támogatást nem ad kezelésre. Ennyi. Feladtuk.
  • BenedekFeco
    #362039
  • BenedekFeco
    #362038
    Link
  • FalseHeLL
    #362037
    Valaki ad nekem erre egy sourceot? Anno elkerultem es nicns kedvem visszatekerni odaig. elore is koszi.
  • Bebut
    #362036
    Ha "egy váratlan kiadás hazavágna" ne az legyen a legnagyobb probléma, hogy nem jön 5 percenként a busz, hanem fél óránként. Lehet szépen azzal járni, de ma már mindenkinek 2 kocsija van. Talán azt az összeget félre kéne rakni, amit egy évben rá költ, és máris lenne megtakarítása. És lehet busszal járni. Vásárolni se kell már elmenni, kiszállítják ingyen. Persze mindenki arra költ amire akar, én nem akarom elkölteni helyette a pénzét, de hogy az az indok valakinek arra hogy nem lesz gyereke, hogy nincs pénz, az nettó baromság.
  • repvez
    #362035
    Az is csak viszonyitás kérdése, hogy mi olcsó vidéken, lehet meglepödnél, hogy mennyire nem az..
    ÉS a munkábajárás se olyan egyszerü nem jön ám 3-5 percenként a metro meg a villamos.
  • Solt
    #362034
    De ott keményebben kell dolgozni és nem lehet egy irodában munkaidőben facebookozni, szóval ez nem menci...
  • Sippie
    #362033
    lehet visszamenni vidékre, ahol olcsó az albi, oszt akko nem lesz ilyen gond!
  • BenedekFeco
    #362032
  • Neocortex
    #362031
  • Fura Alak
    #362030
    Szintén Omán:

  • BenedekFeco
    #362029
  • BenedekFeco
    #362028
  • Fura Alak
    #362027


    Ománban olyan vihar volt a hétvégén, hogy annyi eső esett, mint addig átlagosan három év alatt. :O