378929

Tedd föl vicces (és egyéb) képeidet ide... Ha nem tetszik, ne gyere be, de ne nyafogj.
Hirtelen ijesztgetős alkotások és (nem jelölt) 18+-os képek büntetőpontokat eredményeznek!
Videó/kép beillesztés tesztelés, gyakorlás

- A trollkodást, szándékos vitakeltést, és az arra történt reakciókat büntetőpontokkal jutalmazzuk.
- A politika, és politikai jellegű képek, videók, akármi továbbra is tiltott az egész SG-n. Minden ilyesmi törölve lesz.
- Akinek ellenállhatatlan vágya van arra, hogy mégis megosszon másokkal hasonló dolgokat, ilyen témáról beszélgessen, keressen rá egy másik fórumot.

1080px-nél magasabb képet linkben tessék posztolni vagy verés lesz.



SG.hu Discord (2021.10.11)
  • BenedekFeco
    #362106
  • BenedekFeco
    #362105
  • BenedekFeco
    #362104
  • toza #362103
  • toza #362102
    16???
  • toza #362101
    miert csak 8 perc?!??! 4 eve minden jobb volt..
  • toza #362100
  • allock #362099
  • Tikal #362098
    Nem, én találom ki az egészet :D Nem Budapesten élek, nekem is vannak ismerőseim, és friss diplomával egyik sem keresett 200 alatt az utóbbi években.

    Elolvasom amit írtál, erre válaszoltam, #362067: "én ezt Debrecenről és környékéről hallottam. Úgy tudom az nem kis város. Mondjuk ha ránézünk az ingatlanárakra az is sok mindent elárul. Ami itt fent 20 millió, ugyanaz lent kb 6 millió. Én kifejezetten számszerűsített fizetést 1-2 helyről hallottam csak amit írtam, de a folyamatos sopánkodást a vidéki kevés fizetés miatt azt rendszeresen hallom a kollégáimtól (ők nem pestiek, de itt dolgoznak)."

    Itt még nem volt szó Püspökladányról meg elővárosról. Nincs Debrecenben lakás 6 milliért. Budapesten meg egyértelműen minden sokkal drágább, igy van ez minden fővárosban.
  • toza #362097
  • BenedekFeco
    #362096
  • BenedekFeco
    #362095
  • morcosqtya
    #362094
  • SzirmosSzisza
    #362093
    8 éve élek Pesten de azért ennyire extrémen ahogy leírtad sose láttam (állandóan) problémát, pedig minden nap BKV-ztam.

    A kezdő fizura meg annyit, hogy nem mindegy, hogy valakinek friss diplomásként van-e már 1-2 év munkatapasztalata vagy nem, nekem anno állásinterjún sehol se kérték a diplomámat, csak beszélgettünk miket csináltam eddig. (persze ez IT szektor, többiről nem tudok nyilatkozni)
  • BenedekFeco
    #362092
  • Sippie
    #362091
    max bruttó
  • BenedekFeco
    #362090
  • BenedekFeco
    #362089
  • Palinko
    #362088
    Még egy Szaud belefért volna
  • BenedekFeco
    #362087
  • BenedekFeco
    #362086
  • Mr_no_NaMe
    #362085
    Tök hihetetlen, de vannak ilyen elmeroggyant mesék. Hasonló volt régen az "Alfréd, a kacsa" c. rajzfilm ami a minimaxon ment, amiben konkrétan az egyik karakter, Dolfi igazából Hitlert személyesítette meg, volt rendes varjú sieg heil felvonulás, katonai paradé meg minden.

  • RatBaG #362084
  • RatBaG #362083
    wtf

  • ToxiMaxi
    #362082
    Mondjuk Debrecenre pont nem igaz, amit mondtál.
  • morcosqtya
    #362081
  • Fura Alak
    #362080
  • Mr_no_NaMe
    #362079
    Tikal: tehát akkor a 4 gyerekkori barátom 3 IT diplomával, 1 gépészmérnök diplomával hülyeségeket beszélnek, és ezt az egészet kitalálom. Ok, azt hiszel amit akarsz, én ebben élek és tudom mennyit keresnek és kerestek :D Nem mondom, hogy lehetetlen 300 fölött kapni kezdőként frissdiplomásként, de nem jellemző, vidéken pedig PLÁNE nem. Az más kérdés, hogy 1 év múlva kb a dupláját megkeresheted már ha mázlid van, és határ a csillagos ég, de ahogy Borg is írja tudni is kell a diploma mellé. Bár aki elvégez egy BME-t vagy OE-t akár kettessel, ott akarva akaratlanul lesz annyi tudása a delikvensnek, hogy leküzdjön az ottani szopás után egy helytállást egy új munkahelyen.

    Amúgy nem tudom minek irkálsz válaszokat, ha el sem olvasod a kommentem: Püspökladányon találtam annyiért házat ami fél órára van Debrecenről, de le is írtam. És képzeld, pont azon az oldalon találtam a hirdetést. De most poénból már csak azért is beírtam Debrecent, és 13-14 millióért vannak olyan házak, amikhez kb hozzá se kell nyúlni. IGAZ, nem 5-6 millióért, de az agglomerációban találsz annyiért is.
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2018.06.01. 11:02:16
  • dantor7
    #362078
    Én Debrecenből költöztem fel BP-re pont a fizu miatt, 5 év ITSH után 215-ről 286-ra nőtt a bruttóm.
    BP-n meg több, mint 3x ennyiért találtam állást.

    Hja, a kollégáim sem kerestek ennél jobban kicsivel se.
    300 nettót ha megkaptam volna, tuti nem költözök "fel".
  • Kojiro
    #362077
    A munkához való hozzáállásról mindenkinek nagyon rossz tapasztalatai vannak. Saját haveri körömben égnek áll a hajam attól, hogy 26-30 éves srácok (nem az én korosztályom) már úgy érzi, hogy letett annyit az asztalra, hogy a munkaadók innentől kezdve kötelesek az ő seggüket nyalni, ha akarnak tőlük valamit. Legyen jó fizetés és ne legyen munka. Konkrétan volt olyan eset egy régebbi munkahelyemen, hogy a 10+ fős osztályon dolgozó összehaverkodott a főnökkel, hogy az leépítse a munkáját és minél jobban emelje a bérét (nem is egy ilyen volt). És nem vezető pozicióról van szó, hanem együtt dolgozott ez a 10+ ember. Aztán a seggnyalóknak már csak be kellett járni és netezni a fizuért.
  • Borg
    #362076
    Próbaidősnek senkinek. A diplomájával miattam alapesetben kitörölheti, ennél bővebben nem érdekel.
    Itt bizonyítani kell, aztán lehet beszélgetni fizetésről. De ha az nincs meg utána se, már dobbantanak is tovább Ausztriába. Mondjuk a legtöbbért nem is kár... Amit manapság kitermel a felsőoktatás, azoknál anno a gépipari technikum első évében több ragadt rám. Nem beszélve a munkához való hozzáállásról.
  • Tikal #362075
    6 millióért nem veszel lakást Debrecenben, nyisd már meg az ingatlan.com-ot és nézz körül...
  • Tikal #362074
    A fizetésekről hülyeséget beszélsz...egy mérnök fizuja bőven 300 felett indul még keleten is.
  • Kojiro
    #362073
    Gazdagrét a környék rétjeinek gazdagságáról, a virágok sokszínűségéről kapta a nevét
  • Mr_no_NaMe
    #362072
    nem kötekedésből, de laktam Gazdagréten a panel részen albiban. Csak fehér emberek (nem a bőrszín, hanem a bűnözés szempontjából), nyugalom, csönd és a bérleti díj nem tükrözte a körzet nevét :D Kínai ruhás,pici pláza, lidli 10 percre egy kupacban. Szerettem ott lakni.

    szerk.: ja és tömegközlekkel 20 perc alatt az Astóriánál voltam reggel átszállás nélkül. Mondjuk ez a járat pont nem azok közé tartozott ami "szennyezett" lett volna, de nyilván az ott lakó emberek miatt volt ez.
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2018.06.01. 10:33:29
  • Ikarusfan
    #362071
    Budapest sem a pesti belvárosból áll csak. A 8-kerben én se laknék szívesen, de vannak részek (nem Gazdagrétre gondolok) amik kifejezetten élhetők. Óbudán rengeteg hely van ami kertvárosos, tiszta idill környezet, többi külvárosi részen is akadnak ilyen nyugis részek.

    Az albi része mondjuk nagyon igaz, cserébe itt kerületenként van egy pláza, SZTK, néhány kerületenként kórház meg hipermarket, mozi stb minden kerületben akad. Kisebb városokban meg jó ha van egy pláza ha arra vágysz, kórház is max egy. A vidéki riportokat se kell gondolom említeni, hogy néhány faluban, városban 2-3 településsel arrébb van csak kórház, háziorvos hetente egyszer...stb. Tömegközlekedéssel bárhol ott vagy 1-másfél órán belül, vidéken van hogy a busz jár ilyen gyakran.

    Szerintem az ilyen dolgok is (szolgáltatás, tömegközlekedés) vastagon beleszámítanak az élhetőségébe egy településnek, nem csak az hogy drágább az albérlet.


    Szerk: Arról nem beszélve, hogy 10 perc alatt az Auchanban vagyok és veszek egy kg kenyeret 170Ft-ért, vidéken meg 2-300 alatt esélytelen. És hipermarketből van egy rakás Bp-n, valami jut minden kerületre szinte.
    Utoljára szerkesztette: Ikarusfan, 2018.06.01. 10:31:31
  • Mr_no_NaMe
    #362070
    Persze az általánosítás nem mindig jó, de olyan arányúak a különbségek és olyan sok ember mondja, hogy nyugodtan lehet tényként kezelni. Mit dolgozol? IT? Kinek adsz te többet 300nál pályakezdő próbaidős fizetést? Egyetemről frissen kiszabadult IT mérnökről beszélek. A haverom egy elég komoly multinál van ahol lassan lépked felfelé, de közel 1 év után még mindig "csak" 400 körül keres (nyilván nettó).
    Előtte kis maszek cégnél dolgozott, ahol kb majdnem ugyan ennyit keresett, és majdnem a dupláját akarta adni a főnök mikor kilépett, de ott akkora volt a stressz a gyökér cégvezető miatt, hogy szerintem azóta se talált maga mellé embert, max deákot gyakorlatra.

    a lakhatás: most nem fogom belinkelni, hogy milyen hirdetéseket találtam 3 perc alatt mert meg leszek csapva reklámozásért (??), de Püspökladányon 5-8 millió között láttam több házat 70 négyzetméter, 3 szobával. Igaz, hogy lepukkant, de egy kis pénz ráköltéssel egy kacsalábon forgó palotát építek belőle, a melóhely pedig 30 percre lenne Debrecenben. Csak mondtam egy példát.

    Amúgy az élelmes ember úgy is azt csinálja manapság, hogy az osztrák határ mellé költözik, és az ott megkeresett 1300-1500 eurót szépen elkölti itthon. Csak az a különbség, hogy az ott mondjuk szalagmunkával, vagy takarítással keresi és nem mérnökösködéssel.

    Mondhattok akármit, de a vidék majdnem ugyan az mint külföld. Ha nincs biztos helyed egy cégnél ahová tárt karokkal várnak lepapírozott fizetésért, akkor nulla garanciával hogy költözne le akárki is nem nyugati határ menti faluba - városba? Aztán mehetsz pénztárosnak a sarki abcbe a nyakadon meg ott a hitel amit a kalyibára vettél fel..

    Lehet, hogy sarkos vagyok de amiből elindultunk, hogy Budapesten fos tömegközlekedni, de még is ez a legélhetőbb város, ugyanis itt keresel a legtöbbet és itt találsz leghamarabb munkát, ez sajnos tény. És ne tessék jönni, hogy menjek le balatonra lángossütőnek 400 nettóért, mert az nem életcél.
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2018.06.01. 10:27:37
  • ToxiMaxi
    #362069
    Debreceni vagyok. Azért kíváncsi lennék mi az, amit itt 6 millióért megveszel. Nyilván a fizetések a fővárosban magasabbak de pl.: a BT ugyanannyit fizet itt is mint Pesten. Van NI, Flowserve, IT szóval aki akar az itt is el tud helyezkedni. Fővárosban viszont drágábbak az albik és kevésbé élhető város.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2018.06.01. 09:46:49
  • Borg
    #362068
    Értem én, hogy BP-ről minden vidék, csak ugye ez az általánosítás egyáltalán nem állja meg a helyét. Biztos említették már, de a világ nem fekete és fehér.
    Csak MO Kelet-Nyugat között is óriási különbségek vannak. Én meg konkrétan kezdőnek is többet fizetek, mint amit te Budapestre általánosnak feltételezel egy kezdőnek.
  • Mr_no_NaMe
    #362067
    én ezt Debrecenről és környékéről hallottam. Úgy tudom az nem kis város. Mondjuk ha ránézünk az ingatlanárakra az is sok mindent elárul. Ami itt fent 20 millió, ugyanaz lent kb 6 millió. Én kifejezetten számszerűsített fizetést 1-2 helyről hallottam csak amit írtam, de a folyamatos sopánkodást a vidéki kevés fizetés miatt azt rendszeresen hallom a kollégáimtól (ők nem pestiek, de itt dolgoznak).