387
Java programozas, javascript
  • 355
    #307
    Szuper, köszönöm, de van még ilyened? A \x6e típusúakat megfejtette, a _0xff7cx2 kódokba beletörött a kódfejtőkulcsa. Link az eredményhez.
  • MerlinW
    #306
    hexdecoder
  • 355
    #305
    'reggelt!

    Van itt valaki? :)

    var _0x2d3b=["\x6F\x70\x61\x63\...
    function _0xff7cx7(){var _0xff7cx8;if($[_0x2d3b[12]](_0x2d3b[21])==1){_0xff7cx8=true;}...

    Ha van, és látott már ilyet, elmesélné, hogy valójából mit is látok? Ez valami lefordított, kódolt javascript, vagy mi a túró? Egy weboldal forráskódjában találtam.

    Innen van. A forrás alsó része csupa \x...
  • 355
    #304
    'reggelt!

    Uplodify probléma. Így indítom a plugint:


    $(function() {
    $('#file_upload').uploadify({
    'debug': true,
    'formData' : {
    'timestamp' : '<?php echo $timestamp;?>',
    'token' : '<?php echo md5('unique_salt' . $timestamp);?>'
    },
    'swf' : 'uploadify.swf',
    'uploader' : 'uploadify.php',
    'onUploadStart': function(file){
    alert ( '1' );
    $('#edit').uploadify('settings', 'formData', { 'rename': $('#file_rename').val()});
    alert ( '2' );
    },
    'onUploadSuccess': function(file, data,response ) {
    $('#response').html(data).delay(500).fadeIn(100).delay(1500).fadeOut(1000);
    },
    'onUploadError' : function(file, errorCode, errorMsg, errorString) {
    alert('The file ' + file.name + ' could not be uploaded: ' + errorString);
    }
    });
    });


    A form csak ennyi:


    <form id="edit">
    <div id="queue"></div>
    <input id="file_rename" name="file_rename" type="text" value="ezazujnevem.jpg">
    <input id="file_upload" name="file_upload" type="file" multiple="true">
    </form>


    A probléma az, hogy az onUploadStart után az alert ( '1' ) megtörténik, az alert ('2') már nem, a feltöltést meg se próbálja, a 'debug': true pedig semmilyen használható infót sem ad, megáll ott, hogy:

    SWF DEBUG: Event: fileDialogStart : Browsing files. Multi Select. Allowed file types: *.*
    SWF DEBUG: Select Handler: Received the files selected from the dialog. Processing the file list...
    SWF DEBUG: Event: fileQueued : File ID: SWFUpload_0_0
    SWF DEBUG: Event: fileDialogComplete : Finished processing selected files. Files selected: 1. Files Queued: 1
    SWF DEBUG: StartUpload: First file in queue
    SWF DEBUG: Event: uploadStart : File ID: SWFUpload_0_0

    A firebug se mutat semmilyen js hibát és az onUloadError sem történik meg.

    Ha kiveszem az onUploadStartból az értelmes részt, (ahol kiszedi az input értékét), akkor feltölti a file-t, ez a rész viszont (az ID-k kivételével) karakterre megegyezik az Uploadify dokumentációjában lévő sorral, minden (), {} és egyéb karakter a helyén van, 100× ellenőriztem.

    Mi lehet a gond?
    Utoljára szerkesztette: 355, 2015.02.13. 10:19:32
  • Hellspyc
    #303
    Sziasztok! Javascript-ben kérném a segítségetek. Nem vagyok benne a témában, de egy ismerősömnek próbálok segíteni, hogy az oldalán egy dátumot bekérve kiszámolja a szüléssel kapcsolatos fontosabb időpontokat. Próbálom a függvénybe beletuszkolni a dátumot, de lövésem sincs hol lehet a hiba. Annyi segítséget kérnék, hogy elkezdhessek a dátumommal dolgozni.
    Előre is köszönöm! :)

    <script src="jQueryAssets/jquery-1.8.3.min.js" type="text/javascript"></script>
    <script src="jQueryAssets/jquery-ui-1.9.2.button.custom.min.js" type="text/javascript"></script>
    <script>
    function elso_nap(d) {
    datum = new Date(d);




    document.getElementById("elso_resz").innerHTML = d + " "+datum;
    }
    </script>



    <input type="date" name="date1" />
    <button type="button" onclick="elso_nap(date1)">Számolj!</button>



    <p id="elso_resz">
    Blabla...
    </p>
  • wollnerd #302
    Köszi szépen, de már rájöttem sokkal egyszerűbb megoldásra, ami belefér a programnak a jelenlegi komplexei közé: (Ha majd sokkal komplexebb progit írok akkor alkalmazni fogom.) :)
     
    System.out.println("Adj meg az életkorod:");
    boolean szamformatum = false;
    while (szamformatum == false)
    {
    try
    {
    age = beolv.nextInt();
    szamformatum = true;
    }
    catch(Exception e)
    {
    System.out.println("Érvénytelen formátum! Újra:");
    beolv.nextLine();
    }
    }

    Egyszerű while függvény van benne, és a uccsó sor (beolv.nextLine();) a lényeg, ugyanis kivétel esetén a "Érvénytelen formátum! Újra:" sor kiírása után újra be lehet írni és ha ismétléskor is betűt pl. akkor újra megkéri az usert egészen addig, amíg nem számot írt be. :)

    (Egyébként tudom hogy javascript más mint a sima java, csak a topic alcímében szereplő "Java programozas" felirat miatt azt gondoltam h megfelelő hely itt feltenni a kérdést. :))
  • MerlinW
    #301
    Egyrészt a Java-nak semmi köze a Javascript-hez.

    Egyébként:

    public static boolean isNumeric(String str)
    {
    NumberFormat formatter = NumberFormat.getInstance();
    ParsePosition pos = new ParsePosition(0);
    formatter.parse(str, pos);
    return str.length() == pos.getIndex();
    }

    vagy

    public static boolean isNumeric(String str)
    {
    try
    {
    double d = Double.parseDouble(str);
    }
    catch(NumberFormatException nfe)
    {
    return false;
    }
    return true;
    }

    A fenti függvények közül valamelyikkel ellenőrzöd (if isNumeric(paraméter) ... ) és else ágban újra kéred.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.10.18. 01:13:00
  • wollnerd #300
    Sziasztok! Úgy látom itt feltehetek egy programozási problémakérdést.
    Az a kérdésem hogy a Java-ban hogy lehet csinálni egy olyan ún. loop try-catch-ot, ha pl. int formátumra nem számot írunk be, (ugye a rossz formátum miatt a kivételkezelés nélkül a program kifagy.) akkor újra lehessen megadni, (újra megkérdez) a catch esetén?
    A függvényrekurzió helyett ciklussal meglehetne oldani, de nem igazán akar működni... Kipróbáltam guglizni, egy boolean érték bitorlásával while előtesztelős ciklussal és do hátultesztelős ciklussal is próbáltam, de nem működik, mert végtelen ciklusba megy a program!
    Itt a kódom. tudomásom szerint a hátultesztelős ciklussal kellene legjobban működnie, de végtelenbe megy ha eléri a catch-ot.
    System.out.println("Adj meg a jelszavad:");
    password = beolv.nextLine();
    System.out.println("Adj meg az életkorod:");
    boolean szamformatum;
    do
    {
    try
    {
    szamformatum = true;
    age = beolv.nextInt();

    }
    catch(Exception e)
    {
    System.out.println("Érvénytelen formátum! Újra:");
    szamformatum = false;
    }
    } while(szamformatum == false);

    }

    Ha nem számot írok akkor folyamatosan végtelenül ezt írja ki: "Érvénytelen formátum! Újra:" Ha catch-ba beírom ez alá hogy: "age = beolv.nextInt();", akkor kifagy a progi.
    return érték dolog, megoldhatja? return dolgot nem értem igazán...

    Vki tudja hogy lehet megoldani rekurzió helyett h kivétel esetén, újra megkérje a program hogy a felhasználó adja meg újra jelen esetben az életkorát?
    Segítséget előre is köszönöm!
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2014.10.17. 19:58:52
  • harlekin543
    #299
    1
  • Harlekin
    #298
    1
  • 355
    #297
    Asszem minden megvan.
  • 355
    #296
    'reggelt!

    Ismeri valaki az arbor.js-t? Esetleg GraphViz-t? Php/MySQL-ből kellene kapcsolati hálókat rajzolnom, ehhez hasonlót. Tudna segíteni valaki a megvalósításban?

    1: A demó oldal forrását nézve nem találom a helyet, ahol elindítja a js scriptet. Ez hol történik meg?

    2: Ha a jobboldali textarea-ban módosítok egy "pont -> pont" párt, kb. 1mp-cel később módosul a graph. De ezt hogy éri el? Az oldal forráskódjában üres a textarea.

    3: A halfviz feliratra (about) kattintva azt írja, hogy a régi .dot gráf-leíró nyelvre alapozott halftone nyelven lehet megadni a pontokat (pl. 12 -> 15), de a doksiban nem írja le ennek a módját, csak a közvetlen (programozott) megadást: sys.addEdge('a','b'). Vagy ti látjátok?

    Esetleg tudtok egy jobb megoldást kapcsolati hálók megjelenítésére?

    Hála és köszönet minden segítségért!
  • MerlinW
    #295
    Meg a name='név' szintaktika, igaz megeszi anélkül is, de nem helyes. Ready pedig mindig kell, ha oldalbetöltés után szeretnél interakciót.
  • 355
    #294
    !!!

    Ha jól látom annyi volt a gond, hogy nem volt $(document).ready()-be burkolva?
  • MerlinW
    #293

    <!DOCTYPE html>
    <html lang="en">
    <head>
    <meta charset="utf-8">
    <title>test</title>
    <script src="http://code.jquery.com/jquery-1.10.2.js"></script>
    </head>
    <body>

    <form id="qnEditForm">
    <input name="mand" type="radio" value="n"/>
    <input name="mand" type="radio" value="y" />
    </form>

    <script>
    $(document).ready(function() {
    $("#qnEditForm").change(function(){
    var mand = $("input[name='mand']:checked").val();
    if ( mand == 'y' ){
    alert ( mand );
    }
    });
    });
    </script>
    </body>
    </html>

  • 355
    #292
    'reggelt! Ez miért nem működik, és hogy tudna mégis?

    $('#qnEditForm').change(function(){
    var mand = $('input[name=mand]:checked').val();

    if ( mand == 'y' ){
    alert ( mand );

    }
    });


    Van egy input type=radio, benne két option name=mand, az egyiknél value="n", a másiknál "y". Azt szeretném, hogy ha valaki az "y"-t választja, dobjon fel egy confirm-öt, hogy biztos akarja-e.

    A rádióknak nincs saját ID-jük. Van nevük, de hiába írom úgy a kódot, hogy $(input[type=radio]) vagy $(input[name=mand]), change-re semmi sem történik, hibaüzenet sincs. Ha azt írom, hogy $(document).ready(...), akkor megvan az érték, de azzal nem sokra megyek, nekem a változtatáskori kell.

    Az alert ( mand ) csak tesztből van ott, a confirm résszel még elboldogulok.
  • Hammer100
    #291
    Sziasztok!

    Éppen egy képnézegetőt próbálok írni jQuery-vel, de valami nagyon nem akar klappolni. 7 kép van egymás mellet, és ha a középsőre kattint a user, mindegyik kép elcsúszik balra egy képnyivel (animate tagfüggvénnyel). A kattintás után leveszem a "kozepso" osztályt arról a képről, ami a kattintás előtt volt középen, és ráteszem arra ami a kattintás után van középen. Ennek ellenére hiába kattintok az újonnan középen levő képre, semmit nem reagál, viszont ha arra kattintok, ami előzőleg volt középen, akkor megy balra.

    Remélem sikerült érthetően leírnom a problémát, de bemásolom a kódot, ha kell. Előre is köszi a segítséget.

    Üdv, Hammer
  • 355
    #290
    Help! Van egy ul, ami jQuery UI sortable. Ehhez append-del hozzá fűzök egy új li elemet. Ez megtörténik, meg is jelenik, de ekkor triggerelni kellene a sortable-t, hogy rögzítse az új elem pozícióját. Ez nem megy.

    A kódom:

    function addQu( quID ){
    $.post('kerdes-lista.php', { todo: 'add', qnid: 2, quid: quID }, function (data){
    var json = $.parseJSON(data);
    $('#sortable').append($(json.newQu).hide().fadeIn(250)); // ez fűzi az új li elemet az ul-hez, OK
    $('#info').html( json.stat );
    $('#info').fadeIn(100).delay(1400).fadeOut(1000); // ez megjeleníti, hogy siker van
    $('#sortable').trigger('stop'); // ez nem megy
    $('#moreQu').trigger('click'); // ez OK
    });
    };



    A stop helyén járt már receive és update is, de nem működnek. Ha magát a sortable-t rendezem kézzel, rendben működik és az új elem helyét is elküldi a szervernek MySQL-be mentésre.

    Rengeteget gugliztam, de nem találtam megoldást. Van, ahol azt írják, hogy a update-nek és a sortstopnak működnie kellene (pedig a widget API-jában nincs is sortstop esemény), van ahol azt, hogy ezt nem lehet triggelni.

    So what?
  • 355
    #289
    Bocs, megoldva. Csak összecseréltem a class nevét egy másik értékkel.

    				$('.quest_1').click(function() {
    var bol = $('.quest_1:checked').length >= " . $qMax . ";
    $('.quest_1').not(':checked').attr('disabled',bol);
    });
  • 355
    #288
    Help! Ez js és php kérdés együtt.

    Kezelnem kell egy checkbox listát php tömbként, ehhez a html formban így néz ki a checkbox neve: name="quest_1[]", aminek az eredménye (remélem jól jelenik meg):


    Array
    (
    [quest_1] => Array
    (
    [0] => FDOI
    [1] => QXKW
    [2] => GLJN
    )

    )


    Eddig OK. A gond az, hogy kezelnem kellene jQuery-ben, hogy egyszerre max. 3 elem legyen választható, de nem tudok az elemek nevére hivatkozni, mert a js-ben foglalt a [] karakterek használata. Ez a kódom [] nélkül:


    $('input[type=checkbox][name=quest_1]').click(function() {
    var bol = $('input[type=checkbox][name=quest_1]:checked').length >= 3;
    $('input[type=checkbox][name=quest_1]').not(':checked').attr('disabled',bol);
    });


    Hogy kellene ezt átírni, hogy kezelje a php-nek címzett checkboxokat? Próbáltam kimaszkolni így: \[\], de ez nem műxik. Próbáltam class-t is használni, vmi miatt az sem ment.
  • fonixportal
    #287
    Ha valaki jól ért a javascriptekhez kérném a segítségét van egy oldalam http://coolwarez.stationforum.com/ és itt meg kellene valahogy oldani hogy például ez a kép Kép ne ekkorába kerüljön be az oldalon hanem kisebb mondjuk úgy a fele méretben tehát egy képméretezőp javascript kód kelle de olyan ami az egész oldalra érvényes lenne mivel itt amit betesznek képet az nem méretezhető csak img kódok közé tehető és nincs kedvem sok topikot átnézni hogy hol ilyen nagy még a kép tehát aki ért a javascripthez az kérem segítsen köszönöm.

    UI: Bocs a címeket nem tettem linkekbe
  • fonixportal
    #286
    Ha valaki jól ért a javascriptekhez kérném a segítségét van egy oldalam http://coolwarez.stationforum.com/ és itt meg kellene valahogy oldani hogy például ez a kép http://store.teracod.net/pictures/20120517/42bf48bfc8754dd037789ee8ce8f4933.jpg ne ekkorába kerüljön be az oldalon hanem kisebb mondjuk úgy a fele méretben tehát egy képméretezőp javascript kód kelle de olyan ami az egész oldalra érvényes lenne mivel itt amit betesznek képet az nem méretezhető csak img kódok közé tehető és nincs kedvem sok topikot átnézni hogy hol ilyen nagy még a kép tehát aki ért a javascripthez az kérem segítsen köszönöm.
  • Dj Faustus #285
    Óóó, micsoda szép kis trükk! Hol is láttam ilyet... ...ja igen, a Weblaboron cikkeztek erről!

    Ez valószínüleg - legalábbis az eset körülményeiből itélve - valami kártevő lehet.
    A tárhelyhez nem tartozik FTP-account? Vagy fájlfeltöltési lehetőség űrlapon keresztül?
  • 355
    #284
    Segítenél még egy kicsit? Az egyik honlapom tárhelyén találtam egy foldert, amit nem én tettem oda. A neve wp-includes (nem használok Wordpresst), benne egyetlen file: script.js. A tartalma így kezdődik:

    $=~[];$={___:++$,$$$$:(![]+"")[$],__$:++$,$_$_:(![]+"")[$],_$_:++$,$_$$:({}+"")[$],$$_$:($[$]+"")[$],


    Mi a túró lehet ez?
  • 355
    #283
    Bakker Ennér azért jobb formában szoktam lenni . Ezt pl. én csináltam egyedül. Kevés Ajax van benne, ezért akarok kicsit gyúrni rá.

    Köszönöm!
  • Dj Faustus #282
    "Bocs, nem tudtam a CODE-ról."
    Nem gond, csak azért javasolom, mert nagyban növeli a forráskód olvashatóságát.

    "A formom pont ilyen, csak nincsenek az elemek <p>-be ágyazva."
    A gond az, hogy az input és textarea elemeknél lehagytad a name attribútumot - az űrlap elküldésekor ez az attribútum lesz az elküldendő adatok kulcsa/neve, a beleírt érték ami a value attribútumban is felvihető meg az értéke.

    Szóval a HTML-kód helyesen:
    <form id="contactForm" action="test.php" method="post">
    <div>
    <label for="name">név</label>
    <input type="text" class="bordNega" id="name" name="name" />
    </div>
    <div>
    <label for="email">email cím</label>
    <input type="email" class="bordNega" id="email" name="email" />
    </div>
    <div>
    <label for="subject">tárgy</label>
    <input type="text" class="bordNega" id="subject" name="subject" />
    </div>
    <div>
    <label for="message">üzenet</label>
    <textarea class="bordNega" id="message" name="message"></textarea>
    </div>
    <div>
    <input id="sendMsg" name="sendMsg" type="submit" class="gradient grad shade bord" value="mehet!" />
    </div>
    </form>

    A <div>-eket megszokásból raktam bele, a submitot meg azért, mert ha le lenne tiltva a Javascript, akkor is működjön az űrlap (diszkrét Javascript).

    Ha ez egy kapcsolatfelvételi űrlap lesz, ami e-mailt küld, ne felejtsd el az űrlapon küldött adatokat ellenőrizni, nehogy szétspammeljenek. Esetleg egy Captcha is kerülhet bele!
  • 355
    #281
    Bocs, nem tudtam a CODE-ról.

    A formom pont ilyen, csak nincsenek az elemek <p>-be ágyazva.


    <form id="contactForm" action="test.php" method="post">
    <label for="name">név</label>
    <input type="text" class="bordNega" id="name">
    <label for="email">email cím</label>
    <input type="email" class="bordNega" id="email">
    <label for="subject">tárgy</label>
    <input type="text" class="bordNega" id="subject">
    <label for="message">üzenet</label>
    <textarea class="bordNega" id="message"></textarea>
    <input id="sendMsg" type="button" class="gradient grad shade bord" value="mehet!">
    </form>
  • Dj Faustus #280
    Nálam működik.

    Az űrlapod HTML-kódja az alábbiakhoz hasonlóan néz ki?
    <form id="contactForm" action="test.php" method="post">
    <p><label for="asd">Valami:</label> <input type="text" name="asd" id="asd" value="adat" /></p>
    <p><input type="submit" name="submit" id="sendMsg" value="Küld" /></p>
    </form>


    <off>
    Mellesleg tessék használni a CODE makrót (ha már egyszer kiharcoltam) vagy a pastebin.com oldalt, mert így nehezebben olvasható a forráskódod.
    </off>
  • 355
    #279
    Öööö, van egy kis problem. Nálam nem történik meg a serialize, a 3. sorban lévő alert nem ír ki semmit, pedig a #contactForm a jó form ID. A fogadó scriptem is üresnek látja a $_POST-ot, ezért mindig hibát ad vissza. Mi lehet a gond?

    function sendForm(form) {
    postdata = $(form).serialize();
    alert ( postdata );
    $.post($(form).attr('action'), postdata, function(retdata) {
    alert('Success! Returning data:\n'+retdata);
    });
    }
    $(document).ready(function() {
    $('#sendMsg').click(function() {
    sendForm('#contactForm');
    return false;
    });
    });

    Már a 3. sorban lévő alert sem írja ki a postdata változót, Ilyen a fogadó script:

    if ( !empty ( $_POST )){
    $o = "Zsír.";
    }
    else {
    $o = "Bukta van.\n" . print_r ( $_POST, true );
    }
    $o .= "\n" . print_r ( $_POST, true );
    echo $o;



  • 355
    #278
    Köszönöm!

    Tök jó lenne, ha ilyesmiről valami pontosabb hibaüzenet jönne. Aki valami más logikát ismert meg előbb (pl. hogy a php-ben annyiszor és arra használok egy változónevet, amire akarok), az a tanulóidőben simán elkövethet egy ilyen hibát.
  • Dj Faustus #277
    Kijavítottam - HTML-kódrészlet:
    <form id="urlap" action="test.php" method="post">
    <p><label for="asd">Valami:</label> <input type="text" name="asd" id="asd" value="adat" /></p>
    <p><input type="submit" name="submit" id="submit" value="Küld" /></p>
    </form>


    Javascript:
    function sendForm(form) {
    postdata = $(form).serialize();
    $.post($(form).attr('action'), postdata, function(retdata) {
    alert('Success! Returning data:\n'+retdata);
    });
    }
    $(document).ready(function() {
    $('#submit').click(function() {
    sendForm('#urlap');
    return false;
    });
    });

    Itt nézhető meg működés közben.

    Ott követted el a hibát, hogy a te általad a data változóba összeszedett (serialize függvény), az ürlap által küdött adatokat nem adod át a post függvénynek rendesen, hanem ugyanaz lesz a visszatérő értékeket tároló változó neve (data) is. Ezt a két dolgot szét kell szedni.
  • 355
    #276
    'napot!

    Itt egy pofonegyszerű jQuery script:

    function sendForm(form){
    data = $(form).serialize();
    $.post('test.php', function (data){
    alert('success');
    });
    };

    Egy button onclick eseményére van kötve. Kattintáskor viszont "sendForm is not a function" hibaüzenetet kapok. Mi a gond vele? Az oldalon még van egy pár másik script, mind működik.
  • sirpalee
    #275
    Uff javascriptesek.

    A kérdésem a következő lenne. Unatkozom mostanában, és gondoltam belefogok javascriptes / canvas2d-s apróságok összerakásába (játékok főleg), és tudna valaki ajánlani egy jó anyagot ehhez?

    Főleg egy efficient javascript szerű dolog érdekelne, hogy is lehet normális kódot írni, mik a best practice-k stb... Egyelőre belepislantottam pár alap forráskódba, és az alapján haladok (van mögöttem sok év c++ / python kódolás, nem vagyok kezdő), de nem akarok hülye szokásokat felvenni. Persze googlezni tudok, és néztem is már, de nehéz választani. Jobban fognék bele olyan anyag tanulásába, amiről valaki tudja, ez tényleg hatásos.

    Az efficient / best practices dolog persze canvas2d-re és webgl-re is érdekelne.
  • MerlinW
    #274
    Elöljáróban:
    Ha tényleg csak ennyi kell, bármelyik szövegszerkesztőben, notepad, wordpad, stb. van replace funkció. Ugyanazt csinálja amit szeretnél. Ha komplikálni szeretnéd, még akkor is ott van az Excel vagy OpenOffice Math.

    Visszatérve:
    Helyi webszerver (apache//nginx/IIS) nélkül nem fog menni. A böngészők - érthető okokból - nem engedélyezik a kliens oldali fájlolvasást és írást. Helyi webszerver esetén pedig ott a PHP, amivel max 5 sornyi kód az egész.

    Olyat lehet még, hogy te másolod be vágólapról a szöveget egy textarea-ba, a script kicseréli amit ki kell (str.replace(mit, mire)), majd te mented el, szintén vágólapozva.

    A egyszerűbb megoldás, ha nem böngészővel szórakozol, hanem Visual Basic, C#/.NET vagy Delphi-ben írod meg, mint windows-os alkalmazás. Szintén pár sornyi kód a dolog.

    1. fálj beolvasása
    2. tartalom módosítása
    3. fájl írása

  • Henrico
    #273
    Igen.. valahogy úgy.. :)
    Valami olyan lenne jó, hogy parancssorba beirom:
    csodaprogram.exe bemeneti.txt kimenet.txt -i -a (irja felül, automatikusan, kérdés nélkül, ha ugyanoda akarom visszamenteni, magára)
    Mennyire bonyolult egy ilyen? Nekem nagyon, de pl Neked? ;)
  • MerlinW
    #272
    Tehát az összes "alma" legyen "piros alma" ?
  • Henrico
    #271
    Szeretném a segítségeteket kérni.
    Meg lehet valami módon oldani a következő feladatot?
    Adott egy txt file, ebben meg kellene keresni egy adott szöveget (illetve ahányszor csak előfordul a txt-ben majd mögé szúrni egy karakterláncot, de úgy, hogy ami a szövegtől jobbra volt, tolódjon jobbra.. Tehát egy meglévő sorba szeretnék egy bizonyos karakterláncot beszúrni.. Majd a végeredményt mentse vissza önmagára. Tehát a txt már a megváltozott legyen.
    Tudna nekem erre valaki egy programot írni? Sajna én ehhez hülye vagyok, nem tudom mekkora munka, de hátha kitalálunk valami megfelelő ellenszolgáltatást... Köszönöm!
  • Jim Morrison
    #270
    megvan.
  • Jim Morrison
    #269
    Lenne egy gyors kérdésem: van egy scriptem, amiben ha megfogok egy droppable elemet, akkor egy div et el kéne tüntetnie. De ez nem működik. Szerintem azért mert ez a div csak akkor jelenik meg amikor a droppable item fölé viszem az egerem. Hogyan oldjam meg egy eltüntesse? .remove nem működik, ez egy olyan tooltip féle.
  • Slipknot14
    #268
    var a = 'valami';
    var b = 'valami2';
    [a,b]=[b,a];

    típusú változók felcserélését valaki nem tudja, támogatja-e minden fő böngésző, mert egy régi cikknél olvastam, hogy akkor még nem volt szabványosítva :)