1234
CPU Hűtő
  • alyr2
    #1194
    Alaplapod miféle?MErt azt szoktak elkuffantani sokan , hogy szart vesznek az FX ala aztan szidjak a procit a hazat vgat:D Es valojaban a lap gyenge.
    Utoljára szerkesztette: alyr2, 2015.08.01. 19:12:53
  • ozimak
    #1193
    Régóta küszködök az FX8350-emmel, eléggé melegedik szegény. Sajnos emiatt néha-néha throttlingol elég szépen amikor (m)elege van. Ez (elég nagy) probléma volt, úgyhogy először is ideiglenes megoldásként minden turbo szarságot kikaptam a biosban, és belőttem fixre az órajelet (4.0 GHz). Akkor azt hittem(tük), hogy a házam elég xar szellőzés szempontjából (Thermaltake Soprano). Ezért azt ki is cseréltem azt egy Fractal Design Arc Midi R2 Solid Side Panel-re. Nemrég (pár hónapja) visszatettem mindent auto-ra a biosban, gondolván most már nem lehet probléma a hűtéssel. A ház tényleg elég jól szellőzik, szinte mindenhol van benne venti ahol lehet (alul 1,felül 1, hátul 1, elöl 1, és mind 12cm-es). De sajnos úgy néz ki amikor már melegebb van akkor nem bírja a gyűrődést a jó öreg Thermaltake Contac 21-es :) Pedig dupla venti van rajta :) Mostanában elég ritkán játszok, de ha igen akkor azért meghajtom elég rendesen a procit. BF4-et, Project CARS-t szoktam játszani néha-néha. És mivel a VGA-m bírja (7850 OC), a grafikát szeretem feltolni. Na most ez a meleg megint kihozta a bajokat. BF4-et szerettem volna játszani, de olyat throttling-olt hogy 50 fps-ről leesett 0-3-ra, vagy teljesen megállt a kép, kb. 5 mp-enként. Kilépni is alig bírtam. Megnéztem utána Open HW Monitorral gyorsan, és hát bizony csúnyán elment 60-70C-ig. :/ Szóval elhatároztam hogy szépen lassan beszerzek egy biztos és végleges megoldást erre a problémára. Nézegettem a vízhűtéseket... háát megmondom őszintén ami nekem jó lenne (H110) az qrva drága. 50 ezret nem tudok kiadni egy hűtésre. Örülök ha a felét. Úgy láttam már elég jól áll a piac vízhűtés terén is. Mit tanácsoltok, érdemes megvenni egy 25 körüli, nem Corsair hanem TT vagy egyéb márkájú "robosztusabb" vízhűtést? Mik a tapasztalatok? Vagy inkább maradjak a léghűtésnél? Megmondom őszintén már csak a biztosra menés miatt gondoltam a vízhűtésre. Szintén ebből az okból kifolyólag nem szeretnék használtan venni. A zajszint engem nem nagyon érdekel, nem baj ha hangos, csak hűtse le ezt a xart :)
  • Holy Shit
    #1192
    Köszönöm a tippeket a Arctic Freezer 13 ígéretesnek tűnik ennyiért :)
  • rvn
    #1191
    10 ért már komolyabb hűtőket is lehet kapni.
    PL
  • Blum
    #1190
    Thermalright True Spirit 120M vagy DeepCool GAMMAXX S40

    Ezeket ismerem, tudom, hogy jók. Túl sok opciód amúgy sincs, az a 155mm nagyon behatárolja a lehetőségeket. Egyébként SCYTHE Kotetsu-t ajánlanám ennyi pénzért.
  • Holy Shit
    #1189
    Hát ha már a Zalman-ra rászántam volna magam, akkor max 10e jah és magasságra limit van mivel a házba maximum egy 155mm -es cooler fér be
  • Blum
    #1188
    Mennyi a max. keret amit rászánnál?
  • Holy Shit
    #1187
    ha tudsz mondani halk hűtőt és csinálja a dolgát királyul megköszönném
  • Blum
    #1186
    Nekem csak Zalman hűtőim voltak, szerettem őket. Biztos, hogy megfelelően tudná hűteni a 2400-at de bármennyire is szeretem a márkát, nem adnék érte 10k-t. Ha befér a házba egy normális toronyhűtő, akkor inkább azt vegyél.
  • Holy Shit
    #1185
    Sziasztok!
    A ZALMAN CNPS8900 Quiet-et mennyire tudnátok ajánlani egy Intel i5 2400-hez? Gyári hűtő van rajta és elég hangos.
    Ha esetleg valakinek van tapasztalata a fenti hűtővel kapcsolatban szívesen meghallgatom:)
  • MiG man #1184
    Akkor elég lesz néki, és sokkal csendesebb is lesz a gyári hűtőtől.
  • hagirez_melo
    #1183
    Köszi szépen!

    Nem fogom tuningolni.
  • Blum
    #1182
    Ha rámegy akkor tedd rá, gond nem lesz belőle, elvileg elbírja.
  • MiG man #1181
    Hát ez elég régi hűtő már. Gyári AMD hűtőtől jobb, de órajelet ne nagyon emeljél vele ha ezt választod.
  • hagirez_melo
    #1180
    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne, hogy egy AMD FX-8320 3.50GHz AM3+ procinak elég lenne e egy ASUS Silent Knight II hűtő. Most egy FX-4100 3,6GHZ-t hűt gond nélkül, de az csak 95 W-os. A hűtő CPU support oldalán láttam hogy használható Intel® Core™2 Extreme/ Core™2 Quad (Quad-Core) procikhoz amik között én úgy tudom van 130 W-os is.
  • MiG man #1179
    Egyetértek az előttem szólóval. Vagy a Deepcool ebben az ársávban, vagy Hardveraprón keresel használtan pölö Alpenföhn-t. Nekem a Brocken 2-je a procit rendesen terhelve és húzva 4.5GHz-en 47 foknál megáll.
    Utoljára szerkesztette: MiG man, 2014.11.26. 15:59:01
  • Blum
    #1178
    DEEPCOOL GAMMAX S40
  • Szasza20
    #1177
    Sziasztok a lent írt CPU-ra kellene valami normálisabb hűtő mert most egy CoolerMaster X Dream i117 van rajta de nem a legjobb, alapon 40 fok terhelés alatt meg 70! 4-8k ig vennék hűtőt, ár/érték arányban mi lenne a jó választás!?
  • atomline
    #1176
    kösz bhaver sokat segitettél!
  • rvn
    #1175
    Ideiglenesen jó, használhatod, nálam is ment így még a P4 egy pár hetet.
  • atomline
    #1174
    Sziasztok. az lenne a kérdésem, hogy S.O.S megoldásba belefér-e az, ha a cpu hűtő 4 fixáló kis tipliéből csak 3 kattan be? ennek oka hogy havi takaritásnál eltört az egyik kis pöcök a tiplin, és nem pattan bele. ellenben fontos lenne most használni a gépet, és hétfön jöün is az új, de addig ez így ideiglenesen megfelelő e?
  • MiG man #1173
    Nekem egy túlhajtott FX-4130-on (4.5GHz) egy Alpenföhn Brocken 2 csücsül. Teljesen jól teszi a dolgát csendben, hatásosan. Ezek közé pedig MX-4 pasztát kentem.
    Utoljára szerkesztette: MiG man, 2014.11.10. 16:31:37
  • Blum
    #1172
    Mennyit szánnál rá? Tuning van? Mekkora házban van (mekkora CPU hűtő fér bele maximum)?
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2014.11.08. 12:03:14
  • DonPedro22
    #1171
    gyári hűtőt szeretném lecserélni, de nem tudom milyen márka megbízhatóbb, hatékonyabb valaki tud segíteni dönteni?
    a processzorom Intel Core i7-4770
  • vicktory
    #1170
    Sziasztok segítségeteket szeretném kérni,gyári processzor hűtőmet szeretném le cserélni,a processzor típusa AMD A10 5800.Két hűtőt néztem ki az egyik ZALMAN CNPS5X Performa a másik pedig Cooler Master Hyper TX3 EVO lenne szerintetek melyik a jobb választás?

    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • vegicsek
    #1169
    Huh, itt azért vannak durva különbségek is.
    Nem tuningolok, meghát laptopba kell, csak húzzon ki egy évet értelmes hőmérséklettel, nyár elején úgy is mindig kipucolom a hűtőt.
    Köszi a linket, választok valami szimpit a listából.
  • rvn
    #1168
    http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-performance-benchmark,3616-20.html

    Egy pár fok különbség még 2 drága paszta között is lehet. De egyébként ha nem vagy extrém tuningoló és el tudod viselni, hogy 3 fokkal melegebb a procid mint ha drága pasztát vennél.
  • vegicsek
    #1167
    Sziasztok

    Hővezető pasztát akarok venni proci alá, és egy picit elbizonytalanodtam.
    Egész pontosan miben más egy 25 grammos kiszerelésben árult ezerforintos paszta, mint akármelyik arany-ezüst-unikornisvér tartalmú 2 grammos, többezerforintos?

    A hővezetése más, vagy tartósság szempontjából?
  • csrolli
    #1166
    Olyan van benne, dudacső vagy mi a tokom. Csak mondom ez lecsavar, venti felcsavar oszt annyi. De inkább kicserélem a meglévőket. Megnézzük úgy hogy muzsikál.
  • Blum
    #1165
    Es ha raksz bele megegy mutyur kis 80-as ventit (ami kb. semmit sem er) akkor halkabb lesz?

    Inkabb a 2 meglevo 120-ast csereld valami ertelmesre. Az oldalan az a lyuk nem ventinek van kitalalva,hanem ilyennek:

  • csrolli
    #1164
    7 cm-es hűtőket nem nagyon láttam.
    A hardver hűtésen kívűl van még benne elől és hátul is egy-egy 120-as, de nyáron úgy zúg mint egy traktor.
  • Blum
    #1163
    7cm-es helyre megis hogy szeretnel 80-as ventit rakni?
    Mondom,hagyd a francba..elolre es hatulra betudsz rakni 120-as ventiket,az boven eleg.
  • csrolli
    #1162
    Még csak annyi hogy ha a furattávolság 7 cm akkor mekkora kell bele? Elég a 80 mm-es?
    köszönöm
  • milk4
    #1161
    Elég 1 ami kifújja a meleg levegőt. Bár fölösleges szerintem.
  • Blum
    #1160
    Ahogy elnezem 2db 92-es elferne ott,bar en nem raknek oldalra ventit...szemelyes tapasztalataim alapjan se jo otlet es a forumokon is gyakran hangoztatjak,hogy oldalra ventit rakni hulyeseg.

    Ha mindenkepp ragaszkodsz hozza,akkor:

    Arctic F9 (nekem ilyenek hutik a HDD-ket evek ota)
    Revoltec AirGuard

    Olyat meg gondolom nem akarsz,ami tobbe kerul mint maga a haz. :)
    Ha megis,akkor FRACTAL DESIGN Silent Series R2,Noctua NF-B9,BQ Silent Wings.
  • csrolli
    #1159
    Hali!

    Ennek a háznak az oldalára szeretnék rendszerhűtőt, mindkét helyre. tudtok valamit ajánlani?
    köszi
  • Blum
    #1158
    Hi!

    Nekem is volt ilyen hutom,tenyleg jo darab.
    Azert a D805 egy kegyetlenul forrofeju proci meg a mai napig is -az ido vasfoga erre meg biztos ra is tett egy lapattal- ugyhogy egyaltalan nem meglepo az ilyen magas homerseklet.
    Ha nagyon zavar,akkor a kupak alatt levo paszta cserelesevel meglehet probalkozni de ez eleg kockazatos a cucc mukodesere vonatkozoan masreszt egy ilyen oreg procinal teljesen felesleges is.

    Ha nem a proci csatlakozojara dugtad a ventit hanem egy masikra akkor lehet,hogy azert ad neki kevesebb kraftot. Nem mindegyik alaplapi csatlakozo ad fix 12V-ot,nalam pl. 4/3 ad 12-t a 4. pedig csak 5-ot.
  • d0gm4
    #1157
    Üdv. Van egy Zalman CNPS7000-c-cu tehát full réz proci hütőm.
    Ez egy pentium d805-ön van. Ami egy ASUS P5ND2-SLI lapban van.
    Nos a problémám a következő. 3ghz-re meghúzva a proci alapból 43-45fok. Szerintem ez rohadt sok, lévén egy batár nagy állat a hütő.
    Második problémám, hogy a fan matet nem használom, direktben van az alaplapra kötve. A gyár oldala szerint így 2700rpm-el kéne mennie, ehelyett csak 1900-al pörög. MIÉRT?
  • Audi TDI
    #1156
    Sziasztok!
    Keresek egy Zalman CNPS9700 as proci hűtőt.
    Aki tud ilyet eladót, én vevő vagyok rá!
  • Bucsek
    #1155
    Sziasztok, remélem tud valaki segíteni.

    Processzoromhoz keresnék egy másik hűtőt. Kicsit már elavult szegény, de megérdemli a normális hűtést (Intel Core 2 Duo E8400).

    Nincs tuningolva a proci, alap ventije volt, csak meghalt. Ha lehet, árban nem magas, de minőségi ventit keresek, hátha talán húzni is lehet rajta 1 kicsikét. Tudtok ajánlani, sajnos nemigazán értek hozzá.

    Üdv