1234
CPU Hűtő
  • Devil093
    #1154
    Sziasztok!
    Amd 955 BE mellé milyen hűtőt ajánlanátok?
    4ghz-re szeretném felhúzni :)
  • Lacika 79
    #1153
    Sziasztok!
    A régi gépemet az öcsémnek adtam, és kezd haldoklani a CPU hűtő ventilátora. Mit ajánlanátok egy 2,6 Mhz Core 2 Duo E8200 hűtésére? Tuning nincs és nem is lesz vele, az a lényeg, hogy halk legyen, és persze ne forrjon fel. :D
    COOLERMASTER Hyper TX3-at néztem, de nem tudom, hogy gyakorlaban hogy szuperál. :/
  • janihunk
    #1152
    Sziasztok egy Cooler Master Hyper TX2 vel meddig lehetne tuningolni az E7300 as procimat? Olyan 3.7, 3.8Ghz ig akarom "csak" M0 proci. Elbirkózna vele a hűtő?
  • gurubefree
    #1151
  • gurubefree
    #1150
    Sziasztok



    Errol ha valaki talalna review-t megkoszonnem ha kozze tenne . Nofan CR-95C IcePipe 95W Fanless CPU Cooler
  • Gatti
    #1149
    Köszönöm a hasznos infót és a segítséget :)
  • Banyapapa
    #1148
    31 fok alapbol maghönek nem rossz,a szakik szerint ugyis az számit (nekem is 31 most alapjáraton,pedig itt dögmeleg van,és megy cnq is)

    AMD oldalán Max Temps 70 fokot ir,meg szerintem egy gyári hütö ennyit tud én fel sem raktam.

    A hangjára meg speedfan,de halkitva ugye annyira sem fog hüteni mint most.
  • Gatti
    #1147
    terhelés alatt 60 fok. Magonként pedig 31. 2000 ért vettem.
  • Banyapapa
    #1146
    hogy hangos az normális,ez gyári hütö ( én is ilyet kaptam x6hoz),a meleg meg más tészta.
    Ez milyen höfok akarna lenni,a kupak vagy a mag hömérséklet (egy aida/everest progi meg mutatja külön-külön a höfokokat)?

    Meg terhelés alatt ennyi,vagy alapon (és Cool 'n' Quiet megy ezen)?

    De prohardveren belenézel topicjába,ott is irnak róla hogy eléggé melegszik gyári hütövel.

    Mondjuk nemtom mennyiért vetted,de a linken levö 3500 elég sok érte,egy sima tx3 1200 drágább de joval jobb (nem a csúcs,de frankó)
  • Gatti
    #1145
    ilyen fajta.
  • Gatti
    #1144
    hello! Vettem pár hónapja egy CPU hűtőt. És igaz h nyár van de állandóan 6750rpm en pörög és nagyon hangos. a proci elvielg 55 fokos iylenkor , normális ez?
  • Haversrác
    #1143
    Szevasztok. Kéne egy kis segítség. Vettem egy intel core i7 980x procit, egy asus rampage III alaplapot és egy SCYTHE mugen2 procihűtőt(sokan erre a hűtőre esküsznek). Meghúztam a procit 4.2Ghz-re, de nagyon melegszik, még alap órajelen is.
    Alapórajelen: 3.33GHz , elfuttatom a prime95 progit
    CPUTIN: 64°C
    Core 1-6-ig 75-80°C ( a CPUZ HWmonitor progit használom)
    Meghúzva: 4.25GHz , prime95 futtatás
    CPUTIN: 84°C
    Core 1-6-ig 92-101°C (HWmonitor)
    Ha a hőfok(CPUTIN) érték eléri a 80°C-t a proci automatikusan leszabályozza magát 3.3GHz-re fokozatosan a (remélem jól írom) Thermal Throtting-nak köszönhetően.
    Tesztek és videók alapján ugyanezzel a hűtővel 4.2GHz-en max 50°c-t CPUTIN értéket értek el. MI lehet a baj?
    Erősen gondolkozom egy másik hűtő kipróbálásán: a Noctua NH-U12P SE2 típusú hűtőn. De nem vagyok abba biztos javítana a helyzeten.
    Ha tudja valaki mi lehet a baj, vagy hasonlórol már olvasott, segítsen.
    Előre is köszönöm.
  • Sanyi118
    #1142
    hali nem tudjátok h hol esetleg milyen progival lehet a videókártya és a cpu ventillátorát feljebb tolni?
  • Kurfürst
    #1141
    Ja nekem is a 8600GT-m van, de passzív hálistennek..
  • Kurfürst
    #1140
    Hali,

    Mármint melyik, Alpine GT vagy Alpine 64 PWM? PWM-t viszont szinte sehol nem látok boltban..
  • kissadamvikt
    #1139
    nekem ugyanez a cpu hűtőm van, ezt vedd meg, nem drága és nagyon bevált. normál beállításon egy amd x2 4800+-t húzva 3000Mhz-ig 23-24 fokra lehűti, és ha leteszed silent-re ami azt jelenti hogy 2000RMP helyett csak 1300-al forog akkor nagyon halk és akkor is 24-25 fokos a cucc, max terhelésnél 39 maximum. csak legyen mellette egy olyan vga aminek tudod állítani a ventilátor fordulatszámát mert a 8600gt-m kicsit hangos mellette :D
  • Kurfürst
    #1138
    Bár a 64 Pro-n igen erősen gondolkodom, csak félek hogy zajos lesz..
  • Kurfürst
    #1137
    Hali,

    Nem fagyasztani akarok, csak csöndet.
    A HTPC-t úgy érted hogy tuninghoz nem jó (nem is kell) vagy csak kis teljesítményű gépbe?

    Amiket ajánlottál azzal leginkább az ár a bajom (10k-t nem szánok egy hűtőre), illetve hogy hangosabbak. A klasszik megoldás talán még az AC Alpine 64 PWM lenne, jó árban van és már volt ilyen hűtőm, nagyon tetszett (leszámítva hogy a gumibakok egy idő után elszakadtak, de kis pillanatragasztó mindent megold).
  • Solten
    #1136
    Hi. Ez kb. HTPC-hez... CM Hyper TX2, AC Freezer 64 Pro, esetleg CM Hyper 212.
  • Kurfürst
    #1135
    Hali,

    Athlon X2 7750-hez milyen csendes hűtőt ajánlanátok?

    Gondolkoztam a Alpine 64 GT-n, de gyári honlapon csak 70 W-ig ajánlják, ellenben jó az ára és nagyon csöndes.

    Vélemény?
  • Arnold12
    #1134
    Nekem forditott a helyzet, a hűtöm megvan, csak a proci hiányzik hozzá
  • Chipi85
    #1133
    Hát azért nem árt egy CoolerMaste Hyper TX2!
    A játéknál azért nem kapcsol ki, mert nincs 100%-os terhelés a procin!
  • zamballa82
    #1132
    HY ALL.

    Lenne egy olyan kérdésem hogy most vetem egy 9950BE procit és az everest kor 30perc után eléri a hö korlátot és kikapcsol a gép, de ezt játéknál nem tudom elérni.

    Kérdés vegyek nagyobb hütötrá?

    + ha jóban lehűtöm akkor tovább fogja bírni a proci?
  • Chipi85
    #1131

    Komoly!
    De úgy látom a második képen a VGA-nak sem gyári hűtője van!
  • Solten
    #1130




  • mumpic
    #1129
    Jaj, most látom, szerintem tévedés esete forog fenn.
    A thermal design power nem fogyasztás, mert ezt írja:
    Thermal Design Power: (Also referred to as Thermal Guideline) The maximum amount of heat which a thermal solution must be able to dissipate from the processor so that the processor will operate under normal operating conditions.
    Vagyis az a maximális hőmennyiség, aminél a processzor még normális üzemállapotban fog működni.
  • mumpic
    #1128
    Melyik részétől tartasz? A Táp áthelyezésétől, vagy a borda oldalára szerelt ventitől?

    Amúgy mit találtam: lekvárt paszta helyett :D
  • Chipi85
    #1127
    Hát nemtudom!
    Én ilyen "Home-made" megoldásoktól tartok!
    A Fogyasztás/Hőfok szerintem így nem függ össze, ahogy te leírtad!!
    És ahogy tmisi is írta, nem túl jó megoldás ez a fajta táp elrendezés, és lehet hogy ezmiatt nem szellőzik rendesen a gép, és nem tud rendesen hűteni a processzor!
  • mumpic
    #1126
    Szia, csináltam képernyőképet.

    Ez a mostani:


    Ez lenne majd az újabb:


    Amúgy, lehet hogy akkor veszek egy nagyobb lapátos ventit, ami hátha még halkabb is, és kiötlök valami barkácsmódszert a táp áthelyezéséhez.
  • tmisi
    #1125
    Hát az az oldalt táp elrendezés tényleg eléggé szerencsétlen. Legutóbb a PIII-as gépemben volt ilyen. Magasabb hűtés ugye így nem jó. Egyébként meg fogadni mernék, ha nincs ott a táp előtte, még a mostani proci is hűvősebb lenne. Rá lehet applikálni nagyobb ventilátort, de a táp akadályozni fogja a levegőáramlást. Persze barkácstrükköket mindig lehet alkalmazni (valami rég PC Guruban a tápot letették a gép elejébe alulra, kis furás-faragás árán, hátra meg tettek egy 8 centis ventilátort). Persze lehet venni jó hűtést ami le fogja hűteni de kérdés, milyen zajszinttel teszi majd ez. Mert a legjobb a nagy venti, alacsony fordulatszám, kisebb zaj elgondolás.
  • Chipi85
    #1124
    Sajna nekem nem jön be az intel processorfinder!
    Leírnád a procik típusát?

    A hűtések úgy működnek, hogy a processzoron lévő paszta elossza a hőt, amit a bordák felvesznek, felmelegednek (Fizika példa egyszerűen: a proci 100fokos, a borda 0fokos, a kettőt egymásra teszed, akkor 50-50 fokos lesz!) majd a ventillátor kifújja a meleg levegőt, igy lehűlik a borda, és lehűti a procit is! (Rem. érthető)
    Megoldható a hűtés úgy is ha csak ventillátort cserélsz, de akkor vagy nagyobb fordulatúra, vagy nagyobb lapátúra!
  • mumpic
    #1123
    Sziasztok!

    Némi elméleti fejtegetés után úgy döntöttem, hogy inkább segítséget kérek, mert nem értek hozzá:

    Elavult procimat cserélném le egy kevésbé elavultabbra, ami talán használhatóbb. Konkrétan ezt, egy ilyenre. Mint látható, a mostani procim 63.5W-ot is eldisszipálhat, üzemelésének teteje a 76°C. Ezzel szemben a másik 89W-jához 69°C tartozik.
    A jelenlegi hűtéssel, amikor meghajtom a processzoromat, akkor 60°C fok körüli állapotban van (kímélve 45-50°C körül). Ha kicsit egyszerűsítem, akkor ez majdnemhogy wattonként egy celsius.
    - Helyes-e az az elgondolásom, hogy ha nem változtatok a hűtés módján, akkor az új proci akár 90 fokon is döngethet?
    - Ha így van, akkor mit érdemes cserélni, a bordát, vagy a ventit, vagy mindkettőt? Elég szerencsétlen az elrendezése a gépházamnak, a venti majdnem hozzáér a tápegység oldalához, mert ez ilyen alacsony ház, el van forgatva benne a táp.
    - A venti ugye kiszívja a meleget a borda lemezei közül? Fel lehetne szerelni így a borda oldalára is akár? Elég magas hozzá.
    - Létezik költséghatékony megoldás? :) 5000 pénzért vesztegeti a srác a kinézett procit, vicces lenne ennél többet költeni a hűtésre.

    Köszi a segítséget előre is.
  • Vin1900
    #1122
    Ja igen.

    Mindenkinek volt első procihűtő felszerelése életében... elsőre senki nem magabiztos, de menni fog. No para
    To KranaZoli
  • Vin1900
    #1121
    Nézzétek a PROHARDVER TX2 fórumát... Sok infó a hűtőről.
    Amúgy sokan panaszkodnak gyári hibára (venti törik, a külpontos tengely miatt). Ja és 3 tűs, nem PWM-es. Akinek az kell vagyen Freezert, vagy dobjon hozzá még pár ezrest és vegyen valami Scyteket...
  • Ari18
    #1120
    CM Hyper TX2
  • Carter15
    #1119
    üdv

    core2duo e8400as procira milyen hűtőt tanácsoltok?
  • Solten
    #1118
    Lol. CM Hyper TX2-t vegyél. 4k HUF.
  • Balin
    #1117
    hát nemtudom mien árba vannak normálisak:D
  • Solten
    #1116
    Nem túl drága az mennyi konkrétan?
  • Balin
    #1115
    hello!
    azlenne a gondom h eszméletlen durván felmelegszik a procim és ezmiatt játék közbe csakúgy leáll a gép szóval egy 4000+-os AMD x2-m van ahoz kéne valami nem túl drága ventilátor vagy akármi!
    köszi!