1768
  • hun-ter
    #863
    amúgy meg csak bizakodni tudok a blizzardban hogy nem basszák el a dio3-at a 3d-vel hanem továbbfejlesztik ezt a motort és még szebbre "rajzolják" valamivel valósághűbbre és több fázisú mozgásokat tesznek bele(ezek nekem se tetszenek de amikor megjelent bőven elég volt és ma se mondom rá azt hogy csúnya csak az ilyen önmagából kifordulós faszok mint te
  • hun-ter
    #862
    ja és amúgy nem tulajdonítom ki magamnak ezt a topicot de mi lenne ha nem írogatnál bele baromságokat?
  • hun-ter
    #861
    még mindig itt tartasz? nem anyáztam te fasz!
    "miújság" heh vagy skillekről beszélj vagy varázslatokról a dioban(hasonlítgassunk csak úgy kell azt) a harcosnak harci "képzettségei" vannak, a variknak meg varázslatai és hogy egy-két magic van a harcosoknál is az már csak ráadás de hogy a DS-ben a harcos pont a skillhiány miatt egy idő után szart se ér egyedül az is biztos
  • hun-ter
    #858
    "Valoszinuleg magammal beszlegettem itt."
    ha fáj hogy van ellenvélemény(aminek még alapja is van) akkor jobb lesz ha csak magadban motyorászol
    Tessék itt a másol/beilleszt:))
  • hun-ter
    #856
    te csak a varázslatokról beszéltél a dioban azért a harcosok is kapnak valamit és ha már itt tartunk a varázslatok kicsit használhatóbbak
  • hun-ter
    #854
    dedó bazzeg minek pofázol itt szerintem senki nem kiváncsi már rég a dio vs ds témára csak Te hoztad fel megint, te csináltál belőle ekkora ügyet játsz azzal amelyik tetszik és aztán nyomás aludni!
  • hun-ter
    #852
    az hogy hülye vagy gondolkozhatnál Te is mielőtt pofázol!
  • hun-ter
    #850
    igen? és ha nem csak a varázslókat néznéd esetleg? a harcosok meg mit kezdenek a puszta fegyverükkel ha semmi különleges támadásuk nincs a DS-ben?
  • hun-ter
    #848
    te hülye nyomorék nem anyáztam csak azt mondtam hogy faszkalap
  • hun-ter
    #845
    nem talán neked kéne értelmesebbnek lenned vagy jóval előbbre visszaolvasni mert ezt már az elején is mondtam és csak te jöttél a hülye dumáddal
  • hun-ter
    #844
    attól még 3rd editont kiadták
  • hun-ter
    #842
    na itt látszik hogy milyen sötét vagy: azt se tudod mi az a skill! a dio2ben elárulom hogy minden karinak van 30 egyéni skillje azt a 4-et amiről te pampogsz tulajdonságoknak hívják(faszkalap)
  • hun-ter
    #841
    qrva humoros vagy bazdmeg!
  • hun-ter
    #836
    jólvan tényleg ne gondoljátok hogy kötekedni akarok:)))
  • Mike
    #835
    jaja
    kényszeresen eladok mindent :)

    lehet benen vmi igazad :)
  • hun-ter
    #834
    ennyi mindent találtok vagy csak kényszeretek van hogy eladjatok minden kacatot én se rohantam azért de szinte semmit nem tartottam meg és soha nem mentem vissza az előző városba. persze magánügyetek csak nem értem. ami jobb cucc volt az bőven elfért az embereknél meg az öszvérnél és még így is volt annyi pénzem az eladásokból amennyi kellett. és mivel általában a varik gyógyítottak(2 healinges varázsló) szinte innom se kellett. főleg a vége felé nem.
  • hun-ter
    #833
    akkor szinte az összes játék aminek RPG rendszere van(attól még a dio ugyanúgy nem lesz RPG!!!) is olyan... csak néhol van ez sajnos amit már leírtatok én ebbe nem is kötöttem bele. az a 4 skill viszont tényleg légyfing...
  • hun-ter
    #832
    a dio még mindig nem RPG bazzeg!
  • hun-ter
    #831
    a dio egyet verte a darkstone? hol élsz te ember:)
  • Mike
    #830
    a táborban fel lehet venni ijászt is? nem vettem észre :( és milyenek a képességei?

    a mocsár és a goblinbányák között van vhol bolt
    vagy mmegint koslassak visszaa satrakhoz (jelenleg a mocsarban jarok)
  • Mike
    #828
    ezt tudom :)

    térkép módban nem lehet bepakcsolni, hogy jelezze a ládákat, dobozokat?
  • Kiru
    #827
    Az ALT-al bekapcsolhatod, hogy ne csak a térképeken vedd észre a tárgyakat.
  • Mike
    #826
    ja és még hozzátartozik annyi, hogy még csak a mocsárnál járok 26 órá tiszta játékidőmmel a hátam mögött.

    más: rájöttem, hogy milyen jó a térkép, mivel nem látszanak rajta tereptárgyak, de az elhullajtott cuccok, ellenfelek igen. egy hátránya van: ebben a módban szépen el lehet sétálni a ládák, hordók, dobozok mellett.
  • Mike
    #825
    F1-F8 vagy tovább is
    illetve 1-8 gombokra (ezek biztosan - de nézd meg a bill. kiosztást) lehett előre kombiinációkat definiálni.
    tehát kijelölöd a mukikat, aztán Ctrl+F? vagy beállítod kinél mit használjon, és akkor Ctrl+? (1-8)
    utána már csak nyomkodni kell

    én 7 karival nyomulok, saját muki, ijász csajszi (aki most már tényleg csak ijász) a másik muki még az elejéről, aztán a törpe, aztán a havas faluból a combat varázsló, meg a melák harcos, végül pedig a jég fogságából kimentett nature mágus. ja és van még egy szamár is.
    Soxor mindenki csak nyilaz, bár a törpe+meklák kevésbé, mert azok roppant bénák ebben, tehát ők inkább vagdalkoznak, ha nagyon sokan jönnek egyszerre akkor a csak a csajszi nyilaz, a többiek hadonásznak - ez elég szokott lenni. A combat varázsló általában hajigál vmi finomat, a nature mágus is szeretne, csak hát neki legtöbbször healingelnie kell. A csapatomat nem nagyon lehet megfingatni, hacsak a nature mágusom meg nem murdel, de rá vigyázok. A mocsárban egy ellenfél van csak (jelenleg) az a sárkány, mert az szépen szétlehelné az egész bagázst ha hagynám. Ehelyett csak a főkarim lődözi nyilpuskával, miközben 3-man gyógyítják. Egyébként én inkább taktikázgatok - tudom, egyesek szerint ez nagy hülyeség - nem rontok be a tömegbe, sőt soxor van az, hogy szépen elrendezem a mukikat, majd 1 vki odacsalja a szerencsétlen delikvenst, akit aztán sündisznóvá lőnek. (ez számomra roppant mókás) Jó, én mondjuk inkább vagyok a távolsági fegyver, mint a közelharc híve.
  • Mike
    #824
    haj, nem uncsi ez az örökös DS Dio vita. Nem mindegy melyik jobb. Aki szertei a dio-t játszon azzal, aki szereti a DS-t azzal, aki mindkettőt, az mindkettővel. De ghagyjuk már ezt az "enyém jobb" hülyeséget :(
  • Mike
    #823
    Hát nemtom nekem, 2 év (vagy amióta kiadták) alatt sikerült összehoznom a 84-es palámat. És án egyiket sem tettem azok közül, amiket itt felsorolsz. (talán azért is tartott 2 évig)
  • Mike
    #822
    Dio-t egyedül játszani nem jó
  • Mike
    #821
    kéretik a fikázást és a Dio2-vel való összehasonlítgatást mellőzni!
  • EqUiNooX
    #815
    Az azért jo a karakterfejlődésbe, hogy munkára kényszeriti az embert. Diabloban elmentél hell baal killig akár clevel8-ként, majd beálltál a bocikhoz egy biztonságos sarokba és pár ora alatt ottvoltál, hogy 70. Itt azért akkor fejlődsz, ha teszel is érte valamit. Ez nekem teccik. A másik dolog, egyetértek azzal, hogy várjunk még picit, elég friss játék ez. Illetve nem, rosszul fogalmaztam. Az engine friss, és ez az egyetlen játék rajta. De már készül erre a motorra az Ultima 5 remake, valami vadiuj történet is, Winterizé...nemtom már pontosan, és most meg nem nézem :]. Szal kitudja. Ha a programozo gyerekek jol csinálják, kitölthetik azt az űrt, amit a DS hagyott egyes emberekben. Ja, és igaz, ha lenne egy diablo szintű battle.net-es rendszer, zárt!! karakterekkel és mondjuk +2 világgal, akkor lenne mivel jáccani üres perceiben a negativ oldalnak is :] És akkor még ki sem jött az editor hivatalosan, és nem jönnek a fanatikusok által készitett modok.. Szal azt mondom, várjunk még, az engine-ben több van és fogunk még ennek örülni, és a játék is még soksok peccs és mod előtt van..
  • hun-ter
    #814
    figyike ne keverd a dolgokat: ezek még mindig nem RPG-k azért mert van egy kis beütés még nem mondanék rá ilyet(ennyire ne húzd le az RPG stílust:))
    amúgy szerintem a dio2 grafikája se csúnya. annak a motornak nézd a jó oldalát: nem szögletes(de komolyan mondom)
    hé a doom tök jó:)
  • I.C.ram
    #812
    ha neked az a lapos vilag nyujt kikapcsolodast akkor grat... meg a doomot is tobbszor lehet vegigvinni
  • I.C.ram
    #811
    ja es a terepet meg megsem emlitetted hol lattal te mar ilyen szep tarepet RPG-ben?? nemhinnem hogy a dio2 2d grafekja szebb ennel... undorito lehangolo a terep a dio2-ben egyszeruen fos! unalmas gany osszehanyt bena ratyi stb stb
  • I.C.ram
    #810
    Dio2-ben volt egy jol kiepitett multirendszer a b.net ami a DS-ben nincs es mindenki a primitivitasra megy tehat minnel primkobb egy jatek annal sikeresebb
  • hun-ter
    #808
    amúgy meg te ezt jobban szereted ne mondd azt hogy csak multiban lehet újrajátszani a diot mert én több tucatszor(!!!) végignyomtam egyedül is és még nem is túlzok. ezt meg egyszer azt jóvan kicsit nyomtam multiban, végigcsináltam az utraeant nem mintha nagy feladat volna és kész
    már le is van törölve
    amúgy dio1 is egyértelműen veri storyban a DS-t ha már itt tartunk
  • hun-ter
    #807
    nem akarok kötekedni de én a multival együtt nem játszottam a DS-sel egy hetet
  • pluhi
    #805
    Pl.:
    -karakterfejlődés (Az alapötlet jó lenne, de meg kellet volna bolonditani pár választható skillel, máris sokkal érdekesebb lett volna)
    -cuccok affixei (Ezek teljesen nullák DS-ben, szinte mindegy, hogy az alapfegyverrel, vagy egy ritkával irtasz.)
    -újrajátszhatóság (Ebben földbegyalázza a DS-t)
    -kerettörténet (Még ha nem is sokan foglalkoznak vele)
    Egyébként volt itt már vita ez ügyben, nem kéne megismételni szvsz.
  • pluhi
    #803
    Nem hülye, aki irta, csak a százalékok nincsenek összhangban a leirtakkal. (Szal valami mégis van) A cikkel egyetértek. A grafika viszont 95% minimum. Ebben az egy tekintetben lekörözi a D2-t (mint ahogy minden más játékot is), de minden másban alulmarad a 2 éves játékkal szemben.
  • hun-ter
    #802
    heh...
    #799:csak mondom hogy már nem is emlékszem
  • hun-ter
    #797
    és úgy is mindenki fegyvert vált??? na jó "régen" játszottam már vele:)
  • Dikkma
    #795
    Ehhe én 6 emberrel megy, 3 közelharcos, egy íjász, egy nature magices papa, meg most képzem át az első városban felvett íjász csajszit combat magic-re. + 2 szamár persze.
    Hát a jeges pályán kiérve elég kiábrándító, addig healing potiont szinte nem is használtam, most sorra halnak az emberek :-/ Ék alakban megy.