109364
bf422.jpg
GY.I.K. * Mielőtt kérdezel katt ide! * FAQ
Katt ide! --> cdkulcsgenerator_tuvok <-- Katt ide!


Katt ide! --> Battlefield 1942 GameSpy javítás <-- Katt ide!

BF1942 szerver, stabilabb, lagmentes, német.:
-=[ aX ]=-- (CD and Origin) Address: 94.23.196.155



DTG! --> Aktualis szerverek <-- DTG!

  • DarkHorSe
    #108715
  • LSSAHPAUL
    #108714
  • DarkHorSe
    #108713
  • s1lkforrent
    #108712
  • s1lkforrent
    #108711
  • s1lkforrent
    #108710
  • DarkHorSe
    #108709
    koszonjuk
  • s1lkforrent
    #108708
    mozi dél után






  • s1lkforrent
    #108707
    Ha WWIII-ban ilyen gyévuskákat küldenek ránk a ruszkik, lehet én is inkább partizánszkiként folytatom mellettük.. alattuk, felettük.




    Viszont nem lehet nem észrevenni, hogy ruszkiknál a nacionalista(benne a cári időktől Sztalin éltetéséig minden) vonal milyen erős.
  • s1lkforrent
    #108706
    Baugettewerfer 40
  • JagFater
    #108705
    Traktor póver!

  • s1lkforrent
    #108704
    azért mégis más ha nyálverős kis gangszta gépek helyett egy igazi harcjármű húzza a traktort

    GERMAN STEEL!
  • s1lkforrent
    #108703
    За Родину, за Сталина!

    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2016.06.24. 06:21:28
  • s1lkforrent
    #108702
    De hogy ontopik is legyen:

    Megjártam a Don kanyart - Dr Somorjai Lajos harctéri naplója


    juhtyűk playlist mind a 8 résszel
  • Angelus1991ster
    #108700
    EZ a faszi, hogy-hogy még mindig ekkora mém?
  • s1lkforrent
    #108699
    Helyes, helyes!

  • JagFater
    #108698
    Magam reszerol megjelolom a c-t. :-)
  • DarkHorSe
    #108697
    demagóg vagy vagy populista
  • LSSAHPAUL
    #108696
    de ja vu, valaki már régebben legalább 1x mondta ezt nekem, csak nem tudom melyik szakterületemre, de így van, yes i am.
  • DarkHorSe
    #108695
    Te kivalo szakember lehetsz!
  • LSSAHPAUL
    #108694
    Az hogy valaki azt mondja egy olyan játékra amin jelenleg is bajnokság zajlik hogy halott az 3 okból lehet:
    a.) tudatlan
    b.) böszme
    c.) régen játszott vele, de már valamilyen okból nem tud vagy nem akar, viszont pofázni szeret a régi szép időkről :)

    ja tudom hogy jön a válasz hogy de hisz ez a játék 2005, 2010, 2012 (stb-ki mikor hagyta abba) kihalt :D, ezekre automatikusan az alábbi választ adom:
    - pár nappal ezelőtti videó
    - liga meccsek (2016)
  • Cobra.
    #108693
    Tudom ,hogy halott a BF42, nem is emlékszem mikor játszottam utoljára. Egyszer valamikor tavaly-tavalyelőtt próbáltam, de a PB nem ment W8 alatt és annyira nem erőltettem.
  • DarkHorSe
    #108692
    Koszonjuk a beszamolot.
  • s1lkforrent
    #108691
    ugyanez hanszimmerrel


  • s1lkforrent
    #108690
    Mert igazán miről lehetne írni?
    A vanilla BF1942 kb 2005-2010 után kidöglött világszinten(épp mikor merre, amikor felkerült ingyen Origin kliensbe akkor már szinte promó anyagnak is kevés volt, le is szedték gyorsan 2011-es Gamespy kihalás után), Desert Combat szintén hiszen az EA felszippantotta a fejlesztőit, besegítettek a BF2-be(meg is látszott, jó rész lett), majd megcsinálták a maguk BF2 részét Frontlines: Fuel of War néven THQ alatt meglepően szolid single résszel, majd a pokolra kerültek még ugyanannál a kiadónál.
    Forgotten Hope készítői réges rég elhagyták a 42-t a BF2 javára, az utolsó mohikánok a BattleGroup42-nél ugyan még ülnek a végső megoldáson, de ők is már évek óta szinte tetszhalott állapotban dolgoznak, szvsz Unreal 3-4 motorral szerintem se erejük, se emberük nem lesz folytatni(pl BF2-es Project Reality készítői is masszívan szopnak az Unreal 4-es "folytatás", a Squad készítésénél, pedig ott se a lelkesedés, se az ember, és elvileg a pénz sem hiányzik).

    Ilyen vidám helyzetben sajnos max WW2-vel dúsított Battlefield 1(és Seven Nation Army) teaser videó linkelésére futja:

    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2016.06.02. 18:32:45
  • Cobra.
    #108689
    Akkor majd az 1.3
  • LSSAHPAUL
    #108688
    A vicc az hogy a kövi patch-el szarabb lesz a játék, szal én fel se teszem :)
  • Cobra.
    #108687
    Hmm, kétszer utánanéztem most melyik topicot olvasom :)
    Én még várok a Stellaris-szal, majd 1.2 környékén inkább. Sots2-ből vannak rossz emlékek a kezdeti állapotokról (Sots 1-et szerencsére már a végső kiadással kezdtem).
  • s1lkforrent
    #108686
    Putin, Putout


    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2016.05.30. 18:51:14
  • LSSAHPAUL
    #108685
    Inkább maradjunk annyiban hogy egy közgazdász végzetség nem hátrány :) , ismerve a paradox-ot ez a játék évről évre egyre bonyolultabb lesz, az hogy űrben játszódik szép lassan érdektelen lesz, és a diplomácia, közgazdaságtan útvesztőiben elfog veszni a gyanútlan player :) ekkor jön majd képbe a master of orions wargaming remake, most még játszható bárkinek visítva egy alapszintü angol tudással, és google használattal. A legnagyobb baj a gémmel az hogy nem veszed észre az idő múlását, pl hazajössz melóbol 17.00 kor játszol picit, aztán éhes vagy ennél valamit, ránézel az órára és 23:30.. és már ugye ilyenkor nem szabad enni :)
  • JagFater
    #108684
    Ezt csak atomfozikus diplomaval lehet jatszani. :-)
  • LSSAHPAUL
    #108683
    Az úrhajós mosomedvék szaporodnak :). Kapsz majd figyelmeztetést hogy van egy fel nem használt pop-od, tedd le valamelyik területre.
    A játék elején én mindenhova kaját teszek, a nyersanyag majd jön a bányákból. És amikor már jól be van lakva a bolygó akkor kezdem átteni olyanra amilyen a területhez legjobb. Ahova nem tudsz építeni azt majd le kell dózerolni ha durva dolog van ott pl vulkán akkor technologiát is kell majd fejleszteni hozzá. A kockánál ha lesz sárga felfelé mutató nyil az azt jelenti hogy az épületet fejlesztheted.
  • Tuvok #108682
    Ahol a kék csík van, oda nőni fog egy olyan emberke, vagy akármi is az :) Azok a biszbasz szörnyek a populációd, csak azok a mezők vannak kihasználva ahol van egy olyan (ahogy írtad lehet őket pakolni), random jelennek meg, egyszerre csak egy, de csak akkor, ha kajával pozitívban vagy. Minél több a kaja, annál gyorsabban nőnek.
    Ahova épp nő, oda már lehet építeni is, pl. ahova a képen nő ott van egy farm, de ki van kapcsolva, hogy ne rinyáljon a játék, hogy egy mező (épület) nincs kihasználva. Csak nem szabad elfelejteni visszakapcsolni, én ezért nem nagyon építek előre semmit.
    Ha a mezők sárga csíkjára viszed az egeret a tooltip mutatja, hogy mennyi a boldogság ott és miért. Ha a kajára, mineral-ra, stb viszed az egeret, ott meg írja, hogy mennyit termel, mennyi az alap és mi növeli vagy csökkenti a termelést.
  • DarkHorSe
    #108681
    Ja ez nem az en jatekom, csak a neten talaltam egy kepet :D Majd csinalok enis kepet, hogy hogy haladok. Koszi szepen a segitseget! De mi az hogy nő oda egy pop? Szoval azon a kepen, ahol megy a kék csík, ott mi nő? Lesz a kocka alatt 2 helyett 3 alma, vagy az urhajos mosomedvek szaporodnak?
  • Tuvok #108680
    A sárga csík a boldogság, ami függ a kolonizált bolygó Habitability-jétől, ami a max boldogságot jelenti egy bolygón. Nálad ez látszólag 60%, ami amúgy tech nélkül általában jellemző, de lehet növelni majd, illetve az Adaptive trait-ek a fajnál is növelik. A kék csík az, hogy épp nő oda egy pop.
    A Planet Summary-nél látod, hogy mennyi kaja van a bolygón, lényeg hogy mindig pluszban legyél, csak úgy fognak nőni a pop-ok. Ha nincs elég, építs farmot, meg pakolj át kajára valakit.
    A főbolygódon látsz olyat, hogy egy kockából jobbra-balra, fel-le nyilak mutatnak, ez azt jelenti, hogy a főépületed növeli ezen szomszédos kockák termelését. Kolonizált bolygónál az "alap" főépület nem tudja még, de érdemes kolonizáláskor olyan helyre tenni, hogy ezt a négy kockát majd tudja növelni ha fejlesztve lesz, tehát nem a szélére.
    Egyébként látszólag minden rendben a képen, de a bolygólimited 5/5, ami azt jelenti, hogy a következőtől kezdve szektorba kell őket raknod, ami kb. annyi, hogy az AI fog foglalkozni a szektorba rakott területekkel. A mineral és energia pluszban legyen neki, bolygókra építkezik majd (szép lassan ahogy futja neki), de az űrbe pl bányákat nem épít, azt neked kell (ha van saját dokkja és pénze rá, akkor elvileg épít saját hajókat, de én még nem láttam).
  • DarkHorSe
    #108679
    Mik azok a popok? A kockak a bolygon? Nezegettem oda lehetett cuccokat epiteni, de nem sikerult az agyammal megertenem a mukodoset. Szoval 1 kocka alatt van mondjuk áram, csak ugy random, meg vannak igy gyikemberek azok is random, de a gyikembereket tudom huzogatni ide oda. Aztan neha van ilyen csik a kocka alatt, az mire jo egyaltalan?Miert kek az egyik csik a masik meg sarga
  • LSSAHPAUL
    #108678
    108677 teljesen absolute stim, folytatom: szerintem elég az első 3 fajt kikutani az elején és riválissá tenni :) mondom miért, előszőr is a kutatást nem kéne nagyon lefoglani, a másik hogy van a kultúra pont vagy mi a frász, ez kell az outpost-építéshez, na nem ártana jó nagy területet 'lefoglalni', illetve beépíteni a resourcokat.. ha látod merre van a szomszéd akkor azt a határt kéne minnél jobban kitolni... (3 riválisod lehet, ez +3 'kultúra' pont). Az anyabolygón fejleszt az épületket ez is ad kultúra pontot, ehhez nyilván kell kutatni is, ezért nem kell nagyon minden szarra elvonni a kutatást a log-ban, 3 csávó kapcsfelvétel, ennyi, és figyelj oda mit választol kutatásnál: kaja2, gyár2,erőmű2, kólonia hajó a prio.
  • Tuvok #108677
    Az első, hogy az összes mineral lelőhelyet építsd be, a research vackokat hagyhatod, és energiából is csak annyit termelj ki, hogy pluszban legyél. Érdemes megcsinálni hamar a jobb bányát adó tech-eket is.
    Rabszolgásítani a saját pop-jaidat tudod ha kollektivista trait-et választottál, rabszolgák jobb termelést adnak kajából és mineral-ból. Kutató és energiatermelő pop-oknál viszont pont ellenkező a szitu. Rabszolga lehet még primitív faj is ha megszállod a bolygójukat.
    Ellenfél birodalmakat vazallusnak tudod megtenni, akik aztán melletted harcolnak.
    Küldj hajókat felderíteni, és amikor idegeneket találsz, a Situ. Log-ban kutasd ki őket (szatelit logós cucc, legalsó), csak ezután tudsz velük kommunikálni, és látod őket a térképen. Eleinte ritkább, hogy az AI kutat ki téged és veszi fel a kapcsolatot, de idővel csinálja ő is.
  • LSSAHPAUL
    #108676
    Én is tanulom most kezdtem 3-jára újra. kb 10 órát toltam még csak, szal nem pofázok még semmit, majd...
  • DarkHorSe
    #108675
    Stellarisba nem haladok semerre, eddig 1 bolygot kolonizaltam, van 2 kutato urhajom amikkel nezegetem a galaxist. Sosincs eleg mineralom semmire, energiam meg van egy csomo. Ellenseggel meg nemis talalkoztam, pedig mar regesreg rabszolgakat kellene tartanom