27013
  • Beast Machine
    #26478
    ... mivelhogy a Dio nem is RPG :)
  • Zóanagyvarázsló
    #26477
    A legtöbb RPG-hez hasonlóan ennek sincsen sok köze a Diablóhoz.
  • Palinko
    #26476
    Köszönöm szépen megoldotta nálam is a problémát! Na akkor nézzük meg mit tud a játék :) Eddig ilyen stílusban csak a Diablo tudott megfogni remélem ez is le tud majd kötni.
  • Beast Machine
    #26475
    épp írni akartam... :)
  • envoka
    #26474
    Másnak is volt ilyen gondja. A megoldást le is írta az 5. oldalon, a #26094-es hozzászólásban.
  • Palinko
    #26473
    Hello! Kezdő morrowindes vagyok szóval most elég jól elvagyok... tévedve :D Feltettem a grafikusomhoz kapott morrowindet és aztán megvártam ledöcögjön a magyarítás azt is felküldtem. Erre ezt a hibát kapom :SS
    Utána jártam én megtaláltam ezt az mp3-at igaz nem nyitogattam én sem meg de akkor is ott van. Vajon mi lehet a probléma?

  • tibor16
    #26472
    szia - a master index javítását, mint bármely modot beteszed a játék Data Files könyvtárába, utána pedig engedélyezed (pipa), amikor feljön az indító menü az elején, és megnyitod ott az Adat fájlok menüt.
  • Panzerfaust
    #26471
    A maximum karakterszint attól függ, hogy milyen erősek voltak a kezdőskilljeid . mert ha mind ilyen húsz körüli, akkor akát 80 szintet is tudsz lépni. De ha jól emlékszem régen valaki mintha csinált volna oylat, hogy bűnözött kényszermunkára ment, ezzel csökkentek a skilljei, és akkor azokat megint tudta fejleszteni, de ez egyrészt elég lutri, másrészt ki a franc akar 60 szint fölé meni. Ott már úgyis akkora isten vagy, hogy nem nagyon van hova jobban tápolni.
  • Valka
    #26470
    köszi a segítséget! honnan lehet letölteni a creeper 500k-t, mi az a könyvforgatás és mit kell csinálni a master index jav.-al? (az a 9 kb-es file, ugye?) a morrowind hq-ról nem lehet letölteni semmit.
    nem azért nem akarom használni a tornyot mert nem biztonságos. majd ha már fejlettebb lesz a karakterem, kaphat engedményeket :) első a tanulás! :)))
  • tibor16
    #26469
    Te tudod, de én az elejétől használom, több más mod-al, és abszolúte biztonságos. Volt ami nem jött be, kiszedtem a pipát előle és kész, azóta nem használom.
    Nekem bejött: Creeper - 500k arany, könyvforgatás, az összes magyarításban szereplő mod + aMaster index javítás, torony, Hla Oad-i rezidencia - ennyi, mást nem is használok :)
  • tibor16
    #26468
    Csak akkor, ha amikor telepítetted, bejelölted, hogy tegye fel a telepítő. Ebben az esetben a játék könyvtárában > térképel > interaktív térkép könyvtárban találod. Nagyon jó, a végigjátszás is, úgyhogy csak ajánlani tudom. Bár néha a játék az angol nevet (is) használja némely tárgy/könyvnél - ezeket érdemes egyeztetni a Morrowind HQ oldal végig játszásával, de a játék elfogadja a tárgyat, eddigi tapasztalatom szerint, bármelyik nyelven fordul meg a játékban.
  • Valka
    #26467
    elvileg a magyarításhoz van egy interaktív térkép is. azt hol találom?
  • Rundstedt17
    #26466
    mindenkit megölhetek akihez nem írjéák ki a prófécia megsérülését?én ultra agresszív vagyok morrowindben:D
  • Valka
    #26465
    én most vagyok 16-os szinten és a pengéket még el sem kezdtem. az előbb nyírtam ki az éhség nevű akármicsodát, akiről előzőleg már olvastam s azt hittem kemény harc lesz. ehhez képest csak állt egy helyben nem csinált semmit, én meg odamentem egyszer fejbesomtam teljes erőből oszt megnyúvadt. :)
  • Valka
    #26464
    egyenlőre az orkház is megteszi.
    a gyorsbillentyűkre már rájöttem, de mi a különbség a között ami rajtad van és ami csak nálad? ugyan úgy lehet használni, nem látok különbséget.
  • Szuni
    #26463
    Tibor16 által említett egyik modot, a balmorai tornyot én is használom, teljesen biztonságos, nem kutyul bele a játékba. A magyarosításba csak lehelletnyit, azok a tárgyak, amelyek a házban is megtalálhatóak, angolul jelennek meg mindenhol, de a bögre vagy a szekrény feliratot szerintem mindenki tudja értelmezni. Egyébként a fordítók fórumán úgy olvastam, ezt korrigálni fogják, vagy aki elkövette a modot, vagy ők.
  • Szuni
    #26462
    Én elértem a száz pontokat a karakterem öszes tulajdonságaiból (kivéve a szerencse és az akaraterő, így szintlépéskor csak arra oszthatok már pontokat.), és az elsődleges képességeiből is, most olyan tárgyakra vadászom, illetve gyűjtök rá pénzt, amelyek ezt tartósan megemelik. Eddig egy kesztyűt találtam, ami 120-ra vitte fel az erőmet, de lelkesen kutatok. életem első karaktere, bocs ha ez már másnak unalmas. Ja, a fősztoriban sztem félútig sem jutottam, most szabadítottam csak ki Milot nemrég. Nem tudom, mi a maximum karakterszint, amit el lehet érni, azon is ledöbbentem, hogy valaki pár oldallal lejjebb 16-os szinten befejezte a játékot - sztem nem tudja, mi mindent hagyott ki...
  • Valka
    #26461
    melyik a legjobb standard egykezes hosszúpenge?
  • Valka
    #26460
    kösz az infóz, de ha biztonságos, akkor egyenlőre inkább nem töltögetek nem gyári modokat.
    még egy kérdés. amik rajtam vannak varázscuccok; gyűrű, öv stb. azokhoz van valamilyen gyorsbillentyű?
  • tibor16
    #26459
    sztem igen - de miért nem szedsz le modot? - azok erre a célra sokkal jobbak. CS@ oldalán találsz egy párat, amelyek igen kényelmesek. Nekem a torony és Hla Oad van fent. A torony "gyorsabb", Hla Oad meg jobb beosztású, csak egy kicsit kell a házban tekeregni, hogy elérj vmit. Amikor arra van kedvem, rendezkedek itt, ha meg sietek, a toronyban leszórok mindent. Mindkettőnek közvetlen teleportja van, bárhonnan oda tudsz jutni, bármennyi teherrel - ez nekem a legfőbb haszna. Hla Oadban vannak öltöztethető bábuk is a fegyverteremben, ha netán gyűjtögeted a páncélokat, fegyvereket. Sztem érdemes kipróbálni.
  • Valka
    #26458
    van egy ork balmorában, akit ki kellett nyírni, most üres a háza. ha kisajátítom a lakást :) mármint ha oda pakolom a cuccaimat, akkor biztonságban vannak, nem lopják el vagy ilyesmi?
  • tibor16
    #26457
    ugyanígy jártam én is. De egy idő után nem lesz érdekes, mert kimaxolod az alap képességeket és utána lehet gyúrni a többire. Mondjuk, az alap tulajdonságait a figurának így nem lehet megváltoztatni - de azért lehetsz jó másban is (csak esetleg, nem a legjobb).
    Tényleg, egy kérdés - a szintlépés az alap képességek fejlesztéséért jár. Ha ki vannak maxolva, vagyis 100-on vannak - akkor utána mi van?
  • Valka
    #26456
    mikor elindítottam a karakteremet, olyan képességeket kapott amiket most már szívesen másra cserélnék. nincs valamilyen megoldás erre? esetleg csalás?
  • tibor16
    #26455
    :) - már túl vagyok rajta - amikor először találkoztam vele, akkor ijedtembe, hogy kárt tesz a berendezésben, vagy még leveri a tv-ét azzal a nagy hadonászással, yoóóóól kulin találtam nyomni.. :) aztán látom, hogy pont őt keresem. Visszatölt - vetem egy üveg kisüstit és amikor kinyitotta a száját, belenyomtam az üveget (fognom köllött a végét, le ne nyelje egyben az egészet)... Aztán, szépen megbékéltünk, - nekem köllött lefektetnem, meg betakarni, mert folyton rálépett a kezére - szóval, végül is, jó kis este kerekedett belőle :D
  • Randal
    #26454
    Úgy van ahogy a többiek mondják:)
    Itt nem fognak be kapásból, hogy ezt csináld azt csináld, emrt más leetőséged nincs. Ugye a Wiz8-ban ez valamennyire lineáris. Ott nem tudsz úgy jobbra-balra rohangálni mint a Morroban, mert jóval kisebb világ és a küldetés helyszíneken kívül minden kihalt és cak szörnyek vannak.
  • Panzerfaust
    #26453
    Vigyél magaddal calm humanoid varázslatot, mert az öreg ketyós szektás altmer neked esik, ahogy meglát.
  • SaGa
    #26452
    Az Elder Scrolls széria nagy előnye az összes többi számítógépes RPG-vel szemben, hogy valóban "élni" lehet a világában. Akár a fő küldetéssort (sztori) teljesen kihagyva lehet hónapokig csatangolni a terepen, csak azért, hogy az általad kiválasztott karakter életét éld.
    Indulsz egy nincstelen senkivel, szép lassan összeszeded a pénzt egy házra, megveszed, berendezed, egyre jobb dolgokat veszel vagy zsákmányolsz, ha modokat is használsz, akkor megházasodhatsz, őröket fogadhatsz fel (vagy eleve vannak a házban), a párodnak és az egyéb segítőidnek is összeszedegeted a szükséges holmikat (ruházat, felszerelés, stb). Máris több hónapot töltesz kaladorkodással és a fő sztorit még csak nem is érintetted...
  • tibor16
    #26451
    Ha nem vállalsz küldetéseket, vagy nem csinálod őket, ha nem fedezel fel a saját szakálladra, akkor egy idő után elhiszem, hogy unatkozol. Nekem a fejlesztgetés, megszerzése bizonyos dolgoknak is hosszú időt vett igénybe.
    Mondok 1 példát: elhatároztam, hogy az enchant képesség 100-ra fejlesztéséhez megkeresem a trainert. A koma Indoranyonba leledzik. Hamár viszont elmegyek az erődhöz, előtte megszerzem az erődök közötti teleport képességét. Ez az összes propylon mutató küldetését jelenti, plusz, ott is adódtak mellékszálak, kripták, barlangok, egyebek - na, ha így csinálod, akkor garantáltan nem fogsz unatkozni... :)
  • envoka
    #26450
    Varázslatokkal nemnagyon foglalkozok, de ha jól emlékszem recall varázslatot láttam a Calderai magus céhben az egyik mágusnál.
  • envoka
    #26449
    Miért ? Mert itt nem jön minden második lépés után egy-két tucat lenyakni való ellenfél ?
  • Rundstedt17
    #26448
    én meguntam a morrowindet hamar elveszettnek érzem magam az egész világban meg olyan uncsi:(,a wizardy 8 at ezzel szemben nagyon szeretem:)
  • howard13
    #26447
    Honnan lehet megszerezni a MARK és a RECALL varázslatokat?
  • Randal
    #26446
    Semmi probléma:)
    Csak pontosítottuk a kategóriákat:)
    Valóban van ennél a harcrendszernél jobb is, de engem egyáltalán nem érdekel, különben nem játszanék se ezzel se a Wiz 8-cal.
  • Ron Ragm
    #26445
    Ha jól gondolom és a Drain abilityről beszélsz (jó dolog ez a magyarosítás, csak nem tudom mikor miről van szó :( ), ami addig tart amíg a varázslat hatóideje van, ha az lejárt minden visszaáll magától úgy ahogy volt. Ha a másik, Damage abilityről van szó az permamensen csökkenti a tulajdonságaid: legalábbis amíg helyre nem állítod potionnal vagy spellel.
  • Valka
    #26444
    mi az a tulajdonságlecsapolás vagy mifene és mikor múlik el?
  • tibor16
    #26443
    Most van csak időm válaszolni - én amolyan felhasználó féle vagyok, ami azt jelenti esetemben, hogy - játszani szeretek (nagyon). A játék vagy megfog, vagy nem. Ha nem, hiába vannak érdemei, egy idő után abba hagyom. Mint ahogy már korábban írtam, a Morrowind már akkor megfogott, amikor megjelent és kipróbáltam. Akkor eldöntöttem, megvárom, amíg vagy megtanulok angolul, vagy meg lesz a magyarítás. Közeben múltak az évek és nem múltak el nyomtalanul. Amikor újra felkerült a gépemre, akaratlanul is hasonlítgat a korábbi játékokhoz az ember. Van 1-2 dolog, elsősorban látványban és megoldásokban, aminél a közben eltelt időben láttam jobbat. Viszont, mint ezt is írtam már, a szellemisége, a hangulata, bőven elviszi a hátán a játékot. Jó vele játszani, és behunyom a szemem amikor olyasmit látok, ami felett eljárt az idő. De az ominózus kérdés nem ez volt, és nem bántásképpen, de elmondtam azt a véleményem, amely akár jobb is lehetne. Vagy, mondjuk úgy, időközben így-úgy már máshol, született rá jobb megoldás. Ha a Gothicról lenne szó, akkor vszínű, a saját terepén (fórumán) én is körömszakadtáig védeném azt, ott. Így azt is megértem, miért van a beírásom nyomán ellenvélemény. Én már be fejeztem (volna), csak ölég régóta ismerjük egymást (így fórumról) és nem tartottam volna tisztességesnek hallgatni.
    Mint ezt is írtam már, a véleményem marad, annak ellenére, hogy a játék jó, sőt, nagyon jó. (De melyik játéknak nincsenek apróbb, kisebb-nagyobb hibái? Mégis a kedvencünk - nem de?)
  • Ron Ragm
    #26442
    Aki jó kardozós harcrendszert akar látni, annak erősen ajánlom a Die By The Swordöt. Igaz nem RPG, és elég nehéz a kezelése, de ha ráérez az ember eszméletlen jó multit lehet vele nyomni. (Morrowind Oblivion engine-el és DBtS harcrendszerrel... áhh)
  • Randal
    #26441
    Jogos a két pont, valóban tévesztettem:)
  • Zóanagyvarázsló
    #26440
    A KotOR szerintem nem passzol a Gothic és az Arx Fatalis közé, lévén ott sem mi irányítjuk a karakter mozdulatait, gyakorlatilag egy körökre osztott rendszer, megspékelve real-time mozgással és utasításokkal, tehát én szemben a másik kettővel nem tartom akció-RPG-nek.

    Ugyanakkor maga a látványbéli kivitelezés nem függ a mögötte álló rendszer bonyolultságától, inkább a játék korától. Ez egyre inkább jogos és reális elvárás lesz, más kérdés, hogy ehelyett inkább az akció irányába igyekeznek elvinni a műfajt. (Ami nem is lenne baj, ha lenne legalább néhány komoly cím, mely nem erre törekszik.)
  • Randal
    #26439
    A Gothic rendszere bizonyos téren sokkal fejletlenebb mint a Morroé, ugyanis ott nem kell annyi stattal számolni. A srácok, mint ahogy te is tudod, a hangualtra, a látványra alapoztak és ez meg is lett, ehhez kellett körítésként a jobb látványú harc.

    A morroban ezzel szemben igencsak a statok küzdenek és azért mégiscsak nagyobb előrelépés van benne mint pl. a Wizardry 8-ban (ami a G1-gyel egyidős).

    Emlékeim szerint szinte az összes RPG rendszerbena varázsló jön utoljára, talán egy-kettőt kivéve. A varázslatot elő kell készíteni a megfelelő elsütéshez. Morroban is idő kell hozzá, Gothicban szintén, és ott is ha megütnek kezdheted elölről.
    Arx Fatalisban ráadásul neked kell megrajzolni a 2-3 rúnából álló varázslatot, ami nem kis feladat csata előtt, közben.

    Ha jobban belegondolsz akkor az összes RPPG, vagy játék körökre osztott, hisz minden egyes mozdulatnak van egy ideje. Ezt a Morroban nem látod, mert folyamatossá van téve, de attól még igencsak számok küzdenek egymással.
    A TES Arenból vagy Daggerfallból átemelt egérirányítású harc is emgvan, de ha belegondolsz semmi értelme használni. Ki az a hülye aki suhintgat egy karddal, mitnhogy szúrna, ha az többet sebez.

    Említetted a Witchert, Ron Ragm pedig helyesen mondta azt, hogy az ott nem harc, legalábbis nem olyan amit szeretnél. Szép kombók vannak benne, de nem te irányítod, hanem a gép váltogatja.
    Ha te szeretnéd irányítnai, ahhoz van pár régi játék ami megcsinálta, ott viszont nem sikerül mindig. Ha pedig egy komolyabb RPG-t (és a Gothicot nem veszem ide) akarsz harci kombókkal ötvözni, olyan játékkal még nem találkoztam.
    Ugyanis ha belegondolsz a játékos irányítású és gépi számolású harcrendszer keményen üti egymást. Vagy ez vagy az, de a kettő együtt nem megy. Hacsak nem redukálod re a statot lényegét, akkor emg minek vannak?

    Szóval egy szónak is száz a vége, ha ilyennel akarsz játszani akkor pl. Gothic, KotOR, Arx Fatalis: kis szerepjátékrendszer, kis harckombó. Nagy szerepjátékrendszer: Morrowind, Wizardry 8 és tsai.

    Ezen kívül pedig ott vannak még a katt-katt-katt játékok. Abból válogathatsz ezerrel.